» »

Katera aplikacija za convert videa?

Katera aplikacija za convert videa?

Jst ::

Torej iščem aplikacijo, ki bi mi z najmanj truda z uporabnikove strani convertirala nek video za na android (telefon ali tablico).

Sicer MX Player super opravlja svoje delo z divx-i (SW support) ali h.264 (HW support) in če daš na telefon recimo 1.6GB 720p mkv ali drugi h.264 video (container), je super slika in tudi tekoče predvaja.

Ampak! Zakaj bi recimo na telefon, ki ima ločljivost 800x480 (ali drugačno), dajal celotno datoteko. Zato iščem en programček, ki bi spremenil ločljivost iz 1280x720 v ločljivost telefona. Iz divx -> h.264 ali h.264 -> h.264 ali kakšen drug kodek.

Do sedaj sem probal dva programa: iSkySoft Video Converter in Xilisoft Converter. Pri obeh programih pa nastane težava, ker je potem video, ki je v ločljivosti zaslona, mnogo, ZELO OPAZNO, slabši. Tudi recimo če en divx 350MB dam spremeniti v h.264 brez spremembe ločljivosti, z nastavitvijo "najboljša kvaliteta," nastane ~1GB datoteka, ki ima OBUPNO kvaliteto.

V bistvu ni važno, kakšne kvalitete in s katerim kodekom je org video, target video je VEDNO slabši. Ponavadi OBUPNO slabši, s tem da je velikost target datoteke potem malo nižja, včasih pa celo višja!

Jaz se nikoli nisem ukvarjal z rippanjem svojih originalnih DVDjev, tako da pojma nimam, kaj se (ponavadi) uporablja. Ko sem gledal nekaj .NFO datotek, sem videl, da so ljudje uporabili nekaj brezplačnih programov (mux?, encoder,...). Jaz bi rade volje plačal nekje 30EUR +/- 20EUR za program, če bi potem dobil dobro kakovost in če bi imel program veliko opcij. (Okvir 30EUR za re-encode za mobilce in tablice, ker toliko staneta omenjena programa.)

Torej, zanima me, kaj uporabljate vi?

Obstaja kakšen 101 (re-)encoding tutorial for dummies?

Kakršnakoli informacija zaželena...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Jaz za pretvorbo videa za na PSP uporabljam Ultra MP4 Video Converter in se odlično odreže.

O.

Mad_Lion ::

Free: Format Factory (Zelo dober)
Paid: Any Video Converter Pro (Maš tudi kot free samo nisem probal)
Obe applikaciji delujeta precej zadovoljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdelava videoposnetka

Oddelek: Pomoč in nasveti
61348 (1157) m0LN4r
»

Android snemanje/kompresija videa

Oddelek: Mobilne tehnologije
242169 (1863) hojnikb
»

Kateri program za kodirat video v h.264?

Oddelek: Pomoč in nasveti
233409 (3015) vaščan
»

Najboljši video formati

Oddelek: Pomoč in nasveti
81834 (1764) wwwampy
»

Kateri kodek za video

Oddelek: Zvok in slika
71975 (1884) gruntfürmich

Več podobnih tem