» »

Najboljši video formati

Najboljši video formati

wwwampy ::

Zanima me, kakšen format naj uporabim, da bodo posnetki iz kamere dovolj kvalitetni in e bomo vzeli preveč prostora na disku (tako kot filmi v avi formatu, ki trajajo po skoraj 2 uri in ne zavzamejo več kot 800 MB, kvaliteta pa je zadovoljiva).

Torej. Iz kamere si na računalnik prenesem posnetke, ki so v mpg formatu (cca. 5 min posnetka je okrog 240 MB). Nato jih obdelam v Cyberlink PowerDirector 8 Ultra (včasih sem uporabljal Ulead Video Studio). Možnosti izvoza so takšne:

1. DV-AVI = datoteka bo velika cca. 1.1 GB, kar je zame preveč
2. MPEG-2 (DVD HQ) = datoteka bo velika cca. 320 MB. Kvaliteta je odlična, ampak se mi še zmeraj zdi preveč za 5 min posnetka.
3. AVCHD 720 x 576 = tukaj je kvaliteta še najboljša, ampak datoteka bo še zmeraj velika okrog 240 MB.

Nato so še možnosti WMV, RM ali MOV.

Navadno sem naredil tako, da sem uporabil format AVCHD, nato pa s Xilisoft Video Converter spremenil v DivX Video s končnico AVI (video compression format based on MPEG4, with DVD-like picture quality and excellent sounf quality). Vendar je po konvertiranju posnetek bistveno slabši in ne vem zakaj.

Prosil bi nekoga, ki se bolje spozna na te zadeve, da mi svetuje, kako priti do dobre kvalitete s posnetkov iz kamere in da ne zavzamejo preveč prostora na disku. Že vnaprej hvala za odgovore.

Lp, wwwampy

popster ::


Navadno sem naredil tako, da sem uporabil format AVCHD, nato pa s Xilisoft Video Converter spremenil v DivX Video s končnico AVI (video compression format based on MPEG4, with DVD-like picture quality and excellent sounf quality). Vendar je po konvertiranju posnetek bistveno slabši in ne vem zakaj.


Pri convertanju v divx moras paziti na nastavitve, lahko poizkusis konvertat DV-AVI v vlcju v divx, ce bo slaba kvaliteta pa se poglobi v online tuturiale:)

wwwampy ::

Hm, v celozaslonskem načinu mi še vedno neke črte kaže. Pač, slaba kvaliteta. No, morda sem to prej pozabil omeniti. Slabša kvaliteta je v celozaslonskem načinu! Če je v manjšem okvirčku, se ne vidi preveč slabo.

popster ::

Črte nastanejo pri interpolaciji, izklopi;)

wwwampy ::

Ja, takšne vodoravne in potem se pri kakšnih hitrih spremembah na sliki vse razmaže. Interpolaciji? Kje pa to najdem? A je to v Xilisoftu?

PARTyZAN ::

Imaš na voljo export v H.264? 4-5minut HD videa z tem kodekom nanese okoli 100mb pri odlični kvaliteti.

wwwampy ::

Ja, sej to imam (pod številko 3 sem opisal v prvem postu), ampak se mi zdi 5 min videa z velikostjo cca. 240 MB kar veliko!

hojnikb ::

H.264 z mkv kontajnerjem da dobro kvaliteto pri nizkih bitratih.
#brezpodpisa

wwwampy ::

Joj, sem pozabil napisat, da nisem ravno vešč teh kratic in video editiranja? :)

Sprobavam z raznimi programi (že prej omenjenimi), ampak....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD v AVI

Oddelek: Zvok in slika
5845 (831) comgen
»

Kateri video pretvornik za windows 7 ... ?

Oddelek: Programska oprema
82720 (2581) JayKay
»

Odpiranje MOV formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
113254 (3099) Mendex
»

Pomoč pri obdelavi videa iz kamere

Oddelek: Zvok in slika
92322 (2049) branko63
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194081 (3535) bobby

Več podobnih tem