» »

Android snemanje/kompresija videa

Android snemanje/kompresija videa

Bellzmet ::

Zdravo imam Android telefon z možnostjo snemanja videov v HD resoluciji s končnico *.mp4. Takšni filmčki vzamejo ogromno prostora.

Pa me zanima, če obstaja kakšen video recorder, ki filmčke avtomatično po končanju (ali že med snemanjem) skompresira v x264 ali Xvid ali podobno?

hojnikb ::

sj mp4 kontainer ze vsebuje h.264

zmanjsat bontreba bitrate
#brezpodpisa

Bellzmet ::

V privzetem video recorderju se ne da nastaviti bitrate.

mirkuma ::

Bellzmet je izjavil:

V privzetem video recorderju se ne da nastaviti bitrate.

Nastavi ločljivost na 720p namesto 1080p(FullHD). Datoteka bo bistveno manjša, kvaliteta pa bo še vedno uporabna tudi na FullHD TVju (malenkost manj ostra).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

BlaY0 ::

Za arhiv jaz to lepo naknadno re-enkodiram z manjšim bit rejtom...

hojnikb ::

bitrate se da spremenit tako, da uporabiš drug camera app..
#brezpodpisa

BlaY0 ::

Jaz snemam v max kvaliteti in s čim manj kompresije... potem to naknadno softversko re-enkodiram, rezultat je pa precej boljši, kot če bi direktno snemal z nižjim bit rejtom...

gddr85 ::

on hoče imet najbrž čim manjši fajl že na telefonu, ne potem

BlaY0 ::

Pol naj pač že v štartu zmanjša resolucijo in bit rate.

Bellzmet ::

OK ali potem obstaja nek video converter, ki se ga namesti na telefon in čim se v folderju video pojavi nov posnet video ga samodejno re-enkodira in starega zbriše?

OK resolucijo lahko znižam, bitrate pa ne.

Ja rad bi takoj, ko posnamem video imel že kompresiran manj obsežen video.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

BlaY0 ::

OK, a mi lahko poveš (izračunaš) kakšen povprečen bit rate imajo tvoji 720p posnetki (brez zvoka)?

Bellzmet ::

Ja 10s videa (z zvokom) pride 15 Mb file pri 720p.

Mavrik ::

Bellzmet je izjavil:

OK ali potem obstaja nek video converter, ki se ga namesti na telefon in čim se v folderju video pojavi nov posnet video ga samodejno re-enkodira in starega zbriše?


Ok, tkole je - videi majo velik bitrate zato, ker je HW enkoder na telefonih preprosto dost slab (kodira v baseline H.264 z dokaj slabim algoritmom) in če boš z njim kodiral na nižji bitrate bo video negledljivo kockast. Tako da ti ostane SW kodiranje, kjer pa kodiranje 5 sekund 720p videa na SGS4 traja cca 30 sekund (torej x6 faktor) in se telefon v roku dveh sekund segreje do termalne meje in se mora frekvenca spustiti ter občasno delo ena jedra izklopiti.

To je verjetno razlog zakaj jaz takega programa preprosto še nisem videl na telefonu, ker bi ti ubil baterijo in ti gra pregrel prehitro :/ Boš moral tole narediti na računalniku zaenkrat, vsaj hiter pregled playstora ne kaže na nič. Hrrm, mrbit ko se telefon polni?
The truth is rarely pure and never simple.

BlaY0 ::

No za Android imaš pač portan ffmpeg, ki ga med drugim uporabljajo tudi nekateri playerji. Skratka transcoding z ffmpeg je opcija, je pa vprašanje če je to smiselno delati na telefonu...

Mavrik ::

BlaY0 je izjavil:

No za Android imaš pač portan ffmpeg, ki ga med drugim uporabljajo tudi nekateri playerji. Skratka transcoding z ffmpeg je opcija, je pa vprašanje če je to smiselno delati na telefonu...


Jaz sem govoril o številkah izmerjenih natanko z ffmpegom (ker sem namreč razvijal aplikacijo ki ga je točno uporabljala za ponovno stiskanje videa).
The truth is rarely pure and never simple.

BlaY0 ::

Bellzmet je izjavil:

Ja 10s videa (z zvokom) pride 15 Mb file pri 720p.

Jah to je praktično brez kompresije (12 Mbps). Jaz osebno 720p transcodam na 1,6 Mbps, mi je zadosti. Kot pa je Mavrik že povedal pa se to na telefonu direktno tako ali drugače ne izplača...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

@Mavrik: Omenjal si segrevanje in izklapljanje jeder... ne vem sicer kateri cpufreq governor uporablja SGS ampak jaz sem svoj čas to upravljal z aplikacijami ala SetCPU, kjer si lahko prav za določeno aplikacijo ustvaril profil, v njem pa določil cpufreq governor ter spodnjo in zgornjo mejo zanj. Je pa res da se cpufreq gonilniki za različne governorje od SoC-a do SoC-a razlikujejo in so tako ali drugače bugasti, ker se vendorji osredotočijo na enega in tistega potem preferirajo. V glavnem kar se tega tiče, se je dalo na sistemskem nivoju dosti stvari potvikat. Rabiš pa za to jasno root dostop...

Bellzmet ::

OK vidim, da je zadeva bolj komplicirana kot sem sprva mislil oz. se je ne da avtomatizirati.

Ja nič potem bo treba preko compa to kompresirat. Zamudno ampak kaj čmo.

Morajo pa to definitivno poštimat, ker da ti 720p žre skoraj 1,5 mb/s je brez veze.

Utk ::

Koliko ur videa bi pa hotel posnet na mobiju, da ga ne spraviš na 32 giga kartico in preneseš na računalnik vsake tolk časa?

Bellzmet ::

Mah gre se za to, da se skozi čas nabere ogromno Gb podatkov. Pač morajo to pri telefonih še poštimat. Predvsem glede na to, da gledamo filme z 4x manjšim obsegom podatkov pa z 10x boljšo sliko od telefona...

Pa seveda je potem problem z deljenjem. Po mailu ne gre, se pravi je potrebno naložiti na cloud (doma kjer je WIFI) potem morajo drugi (zopet doma) to dol snet. Pač zamudno vse skupaj, traja veliko časa za tisto bogo minuto posnetka. Zaradi tega posnamem manj filmčkov kot bi jih sicer.

Utk ::

Ti bi rad med snemanjem kuril 10krat več baterije na mobiju zato, da bi spravil gor 4krat več videa? Brez veze. Tudi če bi HW to zmogel, je brez veze in škoda.

Bellzmet ::

Ja lahko bi imel to opcijo za tiste, ki bi jo uporabljali... Se pa strinjam, da trenutno je seveda edina opcija kompresija preko računalnika (ne na telefonu) ali pač veliki file.

Trenutno zadeva še ni za v uporabo, bodo morali to v prihodnosti poštimat.

Utk ::

Na eno kartico za 15 evrov spraviš 6 ur HD videa, z napravico, ki jo vtakneš v žep. Po kateri definiciji to ni uporabno? Potem so tudi vse video in digitalne kamere kadarkoli izumljene neuporabne.

francek1 ::

Bellzmet je izjavil:

OK vidim, da je zadeva bolj komplicirana kot sem sprva mislil oz. se je ne da avtomatizirati.

Ja nič potem bo treba preko compa to kompresirat. Zamudno ampak kaj čmo.

Morajo pa to definitivno poštimat, ker da ti 720p žre skoraj 1,5 mb/s je brez veze.

Ma ni panike s tako kartico:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

hojnikb ::

francek1 je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

OK vidim, da je zadeva bolj komplicirana kot sem sprva mislil oz. se je ne da avtomatizirati.

Ja nič potem bo treba preko compa to kompresirat. Zamudno ampak kaj čmo.

Morajo pa to definitivno poštimat, ker da ti 720p žre skoraj 1,5 mb/s je brez veze.

Ma ni panike s tako kartico:


ful legit kartica.

NOT.


Tole je kvečjemu 4-8GB kartica, pohekana v 512GB. Na trgu ne obstaja 512GB microsd kartica. Največ je 200GB od sandiska.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje FPS?

Oddelek: Zvok in slika
71184 (1046) matonson
»

720p in 1080p ne popolnoma gladko

Oddelek: Zvok in slika
323394 (2746) OK.d
»

600 MB, 3 ure, HD kvaliteta

Oddelek: Zvok in slika
232842 (2295) gendale
»

Preizkusili smo: Galaxy Tab

Oddelek: Novice / Nova vsebina
4711532 (8205) kopernik
»

YouTube z ločljivostjo 4K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5720077 (17297) korenje3

Več podobnih tem