» »

Bad sector`s

Bad sector`s

ikran ::

Pozdravljeni, zanima me, ce mi lahko kdo svetuje kateri software uporabit za popravilo trdega diska. Namrec error message v device manager-ju pravi bad sector. Hvala ze vnaprej.

Lp

bluefish ::

chkdsk x: /r

N4m31355 ::

bad sector ponavadi pomeni da disk crkuje. torej bad sektorjev bo vedno vec, zato se ti po mojem mnenju ne splaca popravljat.

ikran ::

To je ukaz v CMD-ju? Ker check disk sem ze naredil, zato me zanima, ce pri tem ukazu kaksna razlika? Hvala za hiter odgovor drugace :)

Lp

ombre ::

Če imaš bad sektorje je samo vprašanje časa, koliko dolgo ti bo disk še delal... Tako da spravi podatke na varno. Programi za obnovitev diska so recimo HDD regenerator in podobni, vendar ti samo podaljšajo čas dokler disk ne crkne popolnoma...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

bluefish ::

ikran je izjavil:

To je ukaz v CMD-ju? Ker check disk sem ze naredil, zato me zanima, ce pri tem ukazu kaksna razlika? Hvala za hiter odgovor drugace :)

Lp
Da, to je ukaz v cmd-ju. Tisto, kar si delal ti, je ponavadi s stikalom /f.
Alternativa je kako orodje proizvajalca diska.

Seveda pa lahko ta disk brez težav zdrži še par let ali pa se število slabih sektorjev hitro poveča že čez nekaj dni in postane neuporaben.

korenje3 ::

tema se imenuje slaba sektorjeva. predvidvam da je mislil slabi sektorji.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ikran ::

Pozdrav, sem bil malo na dopustu :), bom sprobal kar ste predlagali in sporocil.
Hvala vsem.

Ikran

k4vz0024 ::

Je že kdo naletel da nastane na vsako leto uporabe 1 bad sektor?

black ice ::

To niti ni tako hudo.

k4vz0024 ::

Drži, vpr. je, koliko časa bo šlo počasi naprej.

Kamran ::

Hoj,

Se opravičujem za obujanje malo več kot pol leta stare teme.

Imam par trdih diskov, ki naj bi imeli te zadeve, pa se sedaj nekaj igram z HD Tune Pro 5.00. Pod Health uvihkom mi ponavadi za vsakega butne ven vsaj do 3 opozorila, za "Failed" pa zmeraj pod (5) Reallocated sector count. Če pa grem na Error Scan uvihek in izpeljem test, je pa vse lepo "zeleno", torej nobenih napak. :|

Sem poizkusil tudi z HDD Regenerator 2011 programom, a ko kliknem za izvedbo, mi pa javi, da mu ni uspelo inicializirati trdega diska. Potem pa progić zmrzne.

Z HDDLLFT 4.12 (Commercial License) / 4.25 (Home License) mi je pa uspelo vse trde diske lepo formatirati. HDD Guru ima kar fino programčke za to.
Z DBAN-om mi pa dveh trdih diskov, sicer takrat, pa ni uspelo formatirati. Bom videl, če bo šlo sedaj.

SpinRite 6.0 Release 1 moram še poizkusiti,... a obstaja še kakšna programska oprema za "skrivanje" oz. odpravo teh problemov ali je to kar glavnina ?

Hvala za naprej. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423491 (2280) hojnikb
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353826 (2725) k4vz0024
»

Popravljanje bad sectorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
153029 (2423) StratOS
»

Odstranjevanje BAD sektorjev na Disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
122042 (1797) kixs
»

Težave s trdimi diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
51590 (1390) croco

Več podobnih tem