» »

Odstranjevanje BAD sektorjev na Disku

Odstranjevanje BAD sektorjev na Disku

GaMa87 ::

Zanima me ali obstaja program s katerim bi bad sektorje na Trdem disku nekak odrezal stran. Ker nekje sem slišal, da naj bi se dalo da disk skrajšaš za npr.500MB oz. pač kolikor maš teh Bad sektorjev. Nato enostavno tistega prostora potem ni več in disk dela samo na "zdravi" površini.
Lep pozdrav, GaMa87

dukenukem ::

sj če daš navadn format ,preden inštaliraš winse, pregleda disk za slabe sektorje in to nardi,če pa daš qick format, pa tega ne nardi

GaMa87 ::

ja sam mi ni naredlo tega nevem a mam mogoč preveč pokvarjen disk al ka?
Lep pozdrav, GaMa87

ender ::

Downloadaj si program za pregled diska od proizvajalca diska in spusti čez full scan. Če najde slabe sektorje, ti bo ponavadi ponudil, da jih premapira (pazi, nekateri programi pri tem pobrišejo celotno vsebino diska).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

OmegaBlue ::

Mogoče SpinRite
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

ender ::

SpinRite je nateg.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gumby ::

skopiraj podatke na drug disk, tega pa zabrisi v smeti
bad sectorji so ponavadi zacetek konca...
my brain hurts

ender ::

gumby: ni nujno - imam enega 40GB IBM DeskStara, ki je imel pred štirimi leti nekaj slabih sektorjev. Po premapiranju z Drive Fitness Test disk deluje brezhibno (in je še vedno v uporabi).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

R33D3M33R ::

ender: ne boš verjel. Popolnoma isti disk sem imel, imel je bad sektorje, premapiral sem ga in nekaj časa uporabljal. Pa je po kakem letu pričel nekako "piskati" in je izpustil dušo. Tvegana zadeva je to uporabljati!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Spajky ::

Spinrite ni glih nateg; samo rabi za vsak GB cca. 1 uro !!! Torej potrpljenje in elektrike naj ne zmanjka 8-) Jest sem "popravil" že par diskov z njim; vsi še delajo in so v uporabi 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Big_Al ::

Hiren's BootCD - HDD Regenerator.

SodVina ::

Jaz sem nakaj slabih sektorjev odstranil z low-level formatom. Uporabil sem TA program. Seveda je potem potrebno ponovno particionirat in sformatirat.

Najbolj funny & cool je, da stvar dela v winsih, ampak dela! V tem toolu sem low-level sformatiral edini disk, na katerem so bili tudi naloženi winsi in ta program. Ko naredi do konca, ti še javi sporočilo, ko stisneš ok, resetira mašino in "non system/disk error" :D

kixs ::

Ce je disk orenk fuc, potem ti noben program ne bo pomagal.

Sicer pa sem na enem WD 80GB imel neke probleme, ki so se delno resili z low-level formatom. Seveda tak disk ni potem brezhiben in ni za kriticne/nujne podatke, vsaj z resnim in azurnim backupom ne.

Tega uporabljam samo za testiranje in kaksne igre... Sem moral pred casom se enkrat cez isti postopek.

Zakaj low-level format deluje in ce deluje, je odvisno od interne logike diska in koliko ima rezervnih sektorjev. Disk naceloma sam oznaci interno bad sektorje in dokler ima to rezervo, uporabnik ne bo opazil, da ima bad sektorje - razen v SMART porocilu.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404218 (3200) amigo_no1
»

disk - bad sectors - rescue

Oddelek: Pomoč in nasveti
51365 (1310) Mr.B
»

Bad sectorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
71460 (1314) Kriko
»

HDD BAD SEKTORJI - POPRAVILO?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111339 (1186) Jany

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221324 (964) Mr.-Viko

Več podobnih tem