» »

Pojasnila glede hladilne paste

Pojasnila glede hladilne paste

phoinix ::

Prej sem imu na bakrenem hladilniku od evercool eno xx pasto (k sem jo zraven dobu) sem jo namazov sam na hladilnik ene 0,3mm. Pol sem pa dal Arctic Alumino gor, namazal po navodilih na netu in temperature so ble 7°C več kokr z xx pasto.

Kulk vi namažete, kam in kaki so rezultati npr. z Arctic Alumina.

Blup ::

Mogoče si dau preveč paste... mogoče si dau slabo hladilnik gor.... mogoče si zmešu paste... mogoče je bla una xx paste dobra?!? 8-O itd...

... men se zdi, da se namaže kr po pocesorju... ampak sej to si vrjetno naredu, če si po navodilih delu?

Blup
:\

phoinix ::

Glih to je fora,k sem delov vse kontra navodilom z xx pasto je blo vse OK, zej k sam pa šu vse po navodilih in namazal na procesor pa je vse v ku...!? Hladilnik na plato je blo in je vse OK. In kolk date paste kam?

Blup ::

Čist mal jo pluneš gor.. pol pa lepo s kkšnim kartonom al pa čem trdim (kkšna želetka bi bla zajn za to :D ) razmažeš po celi povrsini... lih tok da je... čist mal...

Blup
:\

phoinix ::

Glih to sem naredu z Alumino pa je blo za en drek.

Blup ::

Sam da nisi premal dau :D :D :D :D

.. kaj pa vem... dej še enkrat uno prejšno gor, pa probi kaj bo...

Blup
:\

phoinix ::

Ni blo premal, čeprov pa na Arcticu nakladajo da morš dat full zlomal.Pa ne dela - butsti američani, verjetno posledica k gledajo Springerja.
Če mi bo dopi.... bom dal gor xx, bom vidu kaj še bo.:\

BoO ::

Si prebral tole?

phoinix ::

Ja zej sem vidu,sam ne pomaga to čist nič. |O

Nekej se je pa zej zgodl,sploh si nočem razlagat... kot navaden inženir strojništva tega nebi razumel.:\

Pazi zdaj: vzamem dol hladilnik od matične plošče pa mi padejo temperature iz CPU 57°C na 50°C, MB pa iz 37°C na 34°C. Me sploh ne zanima kako...:)

No to je to, problem rešen... :))

phoinix ::

PS: Mam Athlona 1200@1320 MHz k se greje k šporget...8-O

BoO ::

A procesor brez hladilnika še deluje?

Lucio ::

fora je v tem da pasta doseže svoj višek šele po 1-2 dni, ko se lepo razleže med površinama.

sidney ::

nasvet: preveri ravnost povrsine na hladilniku. Men je ratal temp. zbit za cca 20°C, ko sem presmirglou procesor in hladilnik, pa se nalepko sem odlimou s proca. BTW: hladilnik je bil ubocen za ene 0.5 mm (odoka)... Pasta je pa pomoje cist ena noname... ne vem kera, ker mi jo je diler senkou:D ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

phoinix ::

Ja dela vse, hladilnik sem vzel dol iz matične plošče. Hladilnik na procesorju je pa full raven in spoliran. Sam procesor je full čuden, zgleda kokr da ma robove na ploščici mal poškodovane.Kokr da se je rob preč odlomu. Še dela, in tako naj ostane... :\

mat3j ::

:D :D drugače pa probaj z industrijskim lepilom ko ga una čudna baba v CITY-ju prodaja? samo pol vente več neboš mogo dol s procesorja ztrgat!:D :D

Blisk ::

Fora je najbrž v tem, da hladilnik ni dovolj stisnjen k procesorju.
Količina paste tuki nima veze, ker se itak iztisne pr pritisku hladilnika na procesor.
Jst sem jo na debelo namazal, pa so temperature normalne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
353178 (2203) MrStein
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578660 (7479) Pro_moted
»

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

Oddelek: Strojna oprema
403043 (1875) tlozej
»

Odstranjevanje termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
255633 (4742) Pyr0Beast
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241506 (1129) b

Več podobnih tem