» »

Elysium

Elysium

«
1
2 3

oo7 ::

Film izide 1.Marec 2013

http://www.imdb.com/title/tt1535108/

Directed by Neill Blomkamp
Starring
Matt Damon
Jodie Foster
William Fichtner

Budget $120 million

"In the year 2159 two classes of people exist: the very wealthy who live on a pristine man-made space station called Elysium, and the rest, who live on an overpopulated, ruined Earth. Secretary Rhodes (Jodie Foster), a hard line government of?cial, will stop at nothing to enforce anti-immigration laws and preserve the luxurious lifestyle of the citizens of Elysium. That doesn’t stop the people of Earth from trying to get in, by any means they can. When unlucky Max (Matt Damon) is backed into a corner, he agrees to take on a daunting mission that if successful will not only save his life, but could bring equality to these polarized worlds."




  • zavarovalo slike: gzibret ()

Izi ::

M-POWER, vidim, da so znanstvenofantastični spektakli tvoja najljubša zvrst filmov, tako kot moja :D

Zgodba tukaj mi deluje precej zanimivo, čeprav v filmu ne bo nobenih Alienov. Večni boj med bogatimi in revnimi, samo prestavljen v prihodnost.
In videli bomo ali se je Matt Damon pravilno odločil za ta film in ne za "The Bourne Legacy", kjer ga bomo pogrešali.

oo7 ::

Izi je izjavil:

M-POWER, vidim, da so znanstvenofantastični spektakli tvoja najljubša zvrst filmov, tako kot moja :D

Zgodba tukaj mi deluje precej zanimivo, čeprav v filmu ne bo nobenih Alienov. Večni boj med bogatimi in revnimi, samo prestavljen v prihodnost.
In videli bomo ali se je Matt Damon pravilno odločil za ta film in ne za "The Bourne Legacy", kjer ga bomo pogrešali.


Res je to je tabolša zvrst filmov:).

oo7 ::

Film izide 9 Avgusta 2013
Pravega trailerja pa žal še ni;((



http://www.imdb.com/title/tt1535108/

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

Elysium TRAILER



Zgleda čist HUDO 8-)8-)8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Elysium Official Trailer #2

opeter ::

Huda zadeva. Sicer pa ne razumem eno zadevo. Zakaj mora nekdo vedno uničiti tako lepa mesta/pokrajine, karkoli je že to, kot je Elysium?

Naj ostanejo doma v svoji prašni luknji. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Kolikor sem jaz s trailerja razbral se Matt Damon v tisti komori nekaj okoži in ima samo še 5 dni časa.In predvidevam, da bi rad prišel na Elysisum zato, da bi šel v tisto komoro, kjer se una ženska skenira za rakom in se pozdravi:P
Kot je pa razvidno pa tja nimajo vstopa ljude od spodaj.
No tak občutek sem dobil jaz.

RejZoR ::

Kul. Taki filmi so mi vedno dogajal, kjer obstajata dva različna svetova znotraj enega universa. Recimo Upside Down, tanovi Total Recall, Oblivion, kitajska v igri Deus Ex 3 itd. Skratka tole bo treba it gledat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Hm, zanimivo. Tudi tam doli imajo hudo tehnologijo, pa si ne znajo zrihtati življenjskih pogojev?

@nny ::

Vojska je tista, ki pograbi nove tehnologije. Tudi internet, ki ti omogoča branje in pisanje v tej temi, je bil najprej uporabljen v vojaške namene.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Mipe ::

Vojska so tudi ljudje. Ko se upokojijo, se nekaj te tehnologije pretopi v civilni sektor. Razen če je vojska strogo ločena kasta. Filma še nisem videl, tako da ne vem, kakšno družbeno ureditev imajo.

oo7 ::

15 Avgusta pride k nam v kino.Tisti datum gor ni več pravi, ker so prestavili;)

Izi ::

Mipe je izjavil:

Hm, zanimivo. Tudi tam doli imajo hudo tehnologijo, pa si ne znajo zrihtati življenjskih pogojev?

Čisto enostavno je vse skupaj. Preveč ljudi je.
Ne glede kako super tehnologijo bomo imeli v prihodnosti, Zemlja lahko prehrani samo točno določeno število ljudi. Čim jih je preveč trpijo vsi.
Delitev je pa tudi enaka kot sedaj. Revni in bogati.

Edina razlika je, da se trenutno bogati še ne morejo nikamor umakniti. Čim bo to mogoče bodo odšli, ostali ostanemo tukaj.

Ta film se bo prej ali slej neizbežno zgodil. Edino Kitajci so trenutno tako napredni, da striktno pokoljejo vse dojenčke, ki so višek od enega dovoljenega na družino. Ostali svet pa kar naprej drvi v pogubo z razmnoževanjem.
Zadnji izračuni kažejo da je 10 milijard zgornja meja pred popolnim propadom civilizacije. Trenutno pa smo že kar konkretno presegli 7 milijard.

Smo isti ko virusi, ki se, če je le priložnost, na gostitelju vedno tako razmnožijo, da ga ubijejo in s tem seveda ubijejo tudi sebe.
Tako da ta zgodba je v bistvu klišejska. Edino kar bo filmsko je kako se bo nek revež poskušal prebiti med bogataše, da bi se tam lahko pozdravil. V filmu mu bo verjetno celo uspelo. V realnosti mu ne bi nikoli ;)

opeter ::

Prihodnost Zemlje? Ena možna varianta je v novem Will Smithovem filmu, hehe.

Druga pa, če ostanejo bogati in revni ... ta situacija je zelo solidno prikazano že dosedaj v različnih filmih, nekako najbolj mi je v spominu ostal Babylon A. D. z globokoglasnim Riddickom v glavni vlogi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oo7 ::

Je že kdo gledal? Se splača it v kino ali počakat?:P

Mavrik ::

Če ti je bil District 9 všeč, potem kar direkt v kino. Zgodba je sicer malo bolj naivna, je pa vseeno režija, vizualna podoba in zvočna slika top-notch.

Ima pa vse zelo podoben gritty, brutalen stil kot v D9.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

tt2advanced ::

oo7 je izjavil:

Je že kdo gledal? Se splača it v kino ali počakat?:P

to se tud jst sprašujem že ceu tedn?:)
What Else Is There?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Glede na kvaliteto, ki je trenutno na voljo, se splača počakat.

Mavrik ::

jype je izjavil:

Glede na kvaliteto, ki je trenutno na voljo, se splača počakat.


Ja ne it v Kolosej. Tuš ali murskosoboški PartyMax kjer majo digitalne projektorje pa nezjebane zvočnike :)
The truth is rarely pure and never simple.

tt2advanced ::

jst grem ponavad v Tuš KR tiste parx na let k se splača sploh kak movie it v kino pogledat..
What Else Is There?

Valentin ::

In kakšna tehnologija drži zrak na odprtem "nebu" vesoljske postaje, da se ne porazgubi v vesolje???

Sicer mi je bil film všeč, ampak takšne traparije me pa res zmotijo...

vostok_1 ::

Ista kot drži v Halo-ju.






*???*

RejZoR ::

Valentin je izjavil:

In kakšna tehnologija drži zrak na odprtem "nebu" vesoljske postaje, da se ne porazgubi v vesolje???

Sicer mi je bil film všeč, ampak takšne traparije me pa res zmotijo...


Ista kot jo drži na Zemlji. Gravitacija. Sicer filma še nisem gledal ampak sklepam, da uporabljajo pač umetno generirano gravitacijo, da je postaja bolj prijazna ljudem za gibanje plus istočasno zadržuje atmosfero znotraj postaje čeprav je le ta odprta. Koneckoncev je film Sci-Fi, tko da ne vem zakaj se čudiš. Kot bi se pri Star Trek čudil kako nabijajo z Warp pogonom in da to sploh ni realno. Ene toliko kot zadrževanje atmosfere v odprti vesoljski postaji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

jype je izjavil:

Glede na kvaliteto, ki je trenutno na voljo, se splača počakat.


Zato se hodi v TUŠ (oziroma po novem cineplex oziroma nekaj takšnega), saj imajo neprimerljivo bolje opremljene kinodvorane. Lepši zvok, čistejša slika, boljši 3d.
Kolosej je veliko slabši.

Je pa res da se morate v tem primeru pač ljubljančani zapeljati ven iz mesta in ne obratno.

Valentin je izjavil:

In kakšna tehnologija drži zrak na odprtem "nebu" vesoljske postaje, da se ne porazgubi v vesolje???

Sicer mi je bil film všeč, ampak takšne traparije me pa res zmotijo...


Ko gledaš vojaški film se tudi obremenjuješ zakaj angleški vojaki streljajo z nemškimi puškami in zakaj letijo v 1. svetovni vojni z letali iz druge svetovne vojne ali pa še kasnejše izdelave? :) To je prva reč, k mi pade na pamet, saj je dokaj standardna pri vojaških filmih. Ampak to ljudje zaradi nevednosti spregledajo in je ok, čeprav gre za realen film medtem ko pri sci-fi filmu ni logično zakaj obstaja warp pogon in zakaj zrak ostane na vesoljski postaji?! :D

Pač film je, uživaj in se sprosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Poldi112 ::

Izi je izjavil:


Ta film se bo prej ali slej neizbežno zgodil. Edino Kitajci so trenutno tako napredni, da striktno pokoljejo vse dojenčke, ki so višek od enega dovoljenega na družino. Ostali svet pa kar naprej drvi v pogubo z razmnoževanjem.


Kateri ostali svet? Razvite države imajo kar lepo stagnacijo pri številu prebivalstva.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

T-h-o-r ::

za vsakega nerojenega eu-pejca se rodi 5 albancev, 10 (random afriška država)-cev
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

vostok_1 ::

True. Belci po dolgem in počez izumirajo. Blame it on technology, blame it on women. Or something...

Engineer_ ::

blame it on white man, ki niso zmožni osvajat žensk ;)

Kaj so ženske krive če tipi rajši po slo-techu visijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

oo7 ::

Ravnokar pogledal film in mi je res dober prava Sci-Fi poslastica:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

donfilipo ::

No ni samo SF poslastica. Če vzamemo proč SF preobleko imamo revolucijo zoper elito 1% (če sem prav ocenil vesoljsko kolo, bolj tiste res močne 1 promile:) in seveda pravična revolucija uspe. Revno dekle je ozdravljeno, junak pa, ....ker je že rahlo defekten na začetku:), se pa žrtvuje.

Ni kaj. Mainstream 'hollywood' je v svoji najboljši izdaji, v jedru še vedno levičarski8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

dronyx ::

donfilipo je izjavil:

No ni samo SF poslastica. Če vzamemo proč SF preobleko imamo revolucijo zoper elito 1% (če sem prav ocenil vesoljsko kolo, bolj tiste res močne 1 promile:) in seveda pravična revolucija uspe.

Ne štekam, v čem "pravična revolucija" uspe? Elysium je recimo nek umetni raj (v slogu franšize iger Bishock) za tistih nekaj promilov populacije, ampak ta raj zanesljivo ne more sprejeti vseh ostalih 99,99% populacije, tako da ko enkrat obramba pade, je konec tudi tega raja. Pri recimo milijardi viška populacije, če ti ozdraviš z neko napredno tehnologijo še par deset milijonov od njih nisi rešil ničesar.

Engineer_ ::

cel film mi je bil zanimiv, razen konca ki je naravnost patetično beden.

Zakaj naj bi bila odrešitev to, da lahko vsi dobijo zdravljenje? Tako ali tako je ljudi mnogo preveč, tisti otok v vesolju pa več ljudi kot toliko kolikor jih je že gor..ne more sprejeti.
Film ne nakaže da bi na zemlji prišlo do kakšne bistvene spremembe razen tega da vsi dobijo zdravljenje kar pomeni da bo ljudi samo še več kot jih je...pa že tako jih je preveč.

Obnašanje ljudi je bedasto, si ne zaslužijo odrešitve.

Bi bilo bolje če bi se film zaključil tako, da dobijo nekega pravičnega vodjo, ki gre k napredku. tako kot je pa lahko sklepam le da bo kak narko-šefek prevzel vodstvo in ustvaril diktaturo, ki bo še bistveno slabša od tega kar so imeli do zdaj.

Prav tako...kaj tista prijateljica glavnega igralca kar ostane na otoku? Torej se to zgodi z vsemi ki jih ladje privlečejo tja gor? Torej tisti "raj" v vesolju preprosto uničijo? na kak način je to dobro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Mipe ::

Fovšija pač.

D3m ::

Konec je mogoče res malo čuden. Vse ozdravijo ampak, kaj pa potem, ko vse ozdravijo???
|HP EliteBook|R5 6650U|

Engineer_ ::

pač potem se začne revolucija, ki ni nujno da je dobra.. lahko pač kak narkič prevzame, postane diktator in je vse še slabše kot je bilo..se začne kakšna vojna... ne vemo.
vse ozdravijo...število ljudi se poveča, temu primerno sklepam da začne primanjkovat hrane in se začnejo borit za hrano, pride do vojne...
Ker imajo ljudje dostop do tistih naprav to verjetno pomeni da veliko ljudi postane nesmrtnih (vsaj tako naj bi delovala tista naprava če prav razumem), kar pomeni da se število ljudi na Zemlji drastično poveča...recepte za kaos.

zato mi konec ni všeč, čeprav je film do samega konca res izvrsten. samo konec mi je celoten vtis povsem pokvaril.

Mipe je izjavil:

Fovšija pač.


ne razumem. kakšna fovšija? Ah sem razmislil malo. Da so bili Zemljani fovš tistim na vesoljski postaji. Ja, to vsekakor. Samo to pomeni da konec ni bil "dober" vendar zelo slab. Smo dejansko gledal film o tem kako so tisti na vesoljski postaji živeli udobno življenje, kekci na zemlji pa so si vse zjebal, porušli, so bili preleni da bi si obnovili porušene stavbe in so zato napadli in uničli še tisto vesoljsko postajo. :D

V glavnem zelo dober film, samo priporočam da če ga kdo še ni gledal...par minut pred koncem enostavno ugasne tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mgermo ::

Če je pa to dober film, potem si želim čim več slabih.

111111111111 ::

Zasnova je bila fenomenalna, samo potem je bila pa beda. :( Eno večjih razočaranj tega leta, pričakoval sem lepo kombinacijo drama/akcija. Pa ni bilo nič od tega.

oo7 ::

Men je ta film odličen gledal že 2x prava Sci-Fi poslastica:)
Najboljši del filma je pa Agent Kruger s tistim Južnoafriškim naglasom, ki ga je Sharlto Copley odigral več kot odlično. Men osebno eden najboljših negativcev iz filmov>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Engineer_ ::

da ne omenimo tega da tip ne more umret, čeprav je navaden človek. right?

oo7 ::

Engineer_ je izjavil:

da ne omenimo tega da tip ne more umret, čeprav je navaden človek. right?



Potem pa že nisi gledal film, do konca.
Drugače pa so rekli v filmu, ker ima ne poškodovane možgane ga lahko obnovijo tako kot so mu nogo to je SCi-Fi film tukaj je vse možno razen če si mislil, da si gledal dramo po resničnih dogodkih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bluefish ::

CG kul, preostanek filma pa srednja žalost.

Isotropic ::

o lawl, sploh nisem porajtal, da je un van der merwe (merde) iz district 9

vostok_1 ::

Hollywood je levičarski, ker prodajajo filme raji, ne eliti.

Mipe ::

Videl film, ideološko sranje polno lukenj. Hollywood znova razočara.

Jst ::

bluefish je izjavil:

CG kul, preostanek filma pa srednja žalost.


Enako. Ko sem pomislil, kako bi opisal film, mi je prišel točno ta stavek na misel: "Srednja žalost." Še preden sem prebral tvoj post.


---

Še nekaj: Če je moral Max umreti, da so dobili podatke iz njegove glave, a potem bi tudi tisti tip umrl?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mipe ::

Kaže že tako. Obotavljal se je, preden je izbral zaščito podatkov.

flbroker ::

Sem nehal gledati pri 19min ker mi ta zlajnana zgodba že gre pošteno na živce. Nesramni bogati belci proti ubogim poštenim obarvanim, GTFO!

jype ::

Glede na potencial je tako slab film, da je groza.

Šibka, popolnoma linearna zgodba brez vsake smiselne vsebine. Limanje klišejev na klišeje.

Še sreča, da zna WETA lepe sličice risat.

Nikec3 ::

Se povsem strinjam. Preprosto obup. Enostavno je preveč ljudi absolutno zlobnih, in preveč ljudi perfektnih. Obstaja samo črna in bela. Problematična je tudi zasnova filma. Bil bi veliko bolj zanimiv, če bi večino filma dejansko načrtovali pot na Elysium, ne pa da se podijo sem in tja po Zemlji. Gledalec tako cel čas samo čaka, kdaj se bodo spravili v vesolje.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Edge of Tomorrow aka. All You Need Is Kill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11226731 (903) oo7
»

Sci-fi predlogi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
579209 (1936) Apofis
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615664 (6000) oo7
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705124528 (47270) Horas
»

The Prototype

Oddelek: Sedem umetnosti
326923 (5389) oo7

Več podobnih tem