» »

Moj kratki film za festival - vaši komentarji?

Moj kratki film za festival - vaši komentarji?

JohnMcclane ::

Živjo!

Pred časom sem za DepicT filmski festival (http://www.depict.org/) posnel kratki film. Pa me zanima kakšna so kej vaša mnenja, glede na to, da vidim, da je na tem forumu zelo raznolika publika. Kritike tako pozitivne kot negativne so zaželjene, da se lahko kaj iz tega naučim!



EDIT: dodan link, hvala za opozorilo Thor

T-h-o-r ::

in kje je ta film
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Izi ::

The duration of your film(s) must not exceed 90 seconds including titles and credits.
Tvoj filmček je dolg 91 sekund ;)

Kar se pa tiče vsebine pa se mi zdi v redu. Vsekakor se vtisne v spomin in sproži razmišljanja, edini problem, ki ga vidim je da ljudje verjetno neradi gledajo take žalostne vsebine in posledično poskušajo zadevo čim prej pozabiti, kar za tekmovanje ni ravno spodbudno.

Vsekakor čestitke za izdelek. Keep up the good work.

JohnMcclane ::

Izi je izjavil:

The duration of your film(s) must not exceed 90 seconds including titles and credits.
Tvoj filmček je dolg 91 sekund ;)

Kar se pa tiče vsebine pa se mi zdi v redu. Vsekakor se vtisne v spomin in sproži razmišljanja, edini problem, ki ga vidim je da ljudje verjetno neradi gledajo take žalostne vsebine in posledično poskušajo zadevo čim prej pozabiti, kar za tekmovanje ni ravno spodbudno.

Vsekakor čestitke za izdelek. Keep up the good work.


Par sekund se toleriranjo :). Mogoče bom res drugič raje izbral pozivinejšo vsebino predvsem ker gre za tekomovanje, kot si sam rekel. Samo takrat sem bil precej slabe volje, tako, da se to pozna v filmu ^^. Sicer pa hvala za komentar in vzpodbudne besede!

oemdzi ::

edini problem, ki ga vidim je da ljudje verjetno neradi gledajo take žalostne vsebine in posledično poskušajo zadevo čim prej pozabiti, kar za tekmovanje ni ravno spodbudno.



Se ne strinjam, ker danes je itak moderno igrati na te karte socustvovanja in pluvanja vseh, ki si drznejo sploh pomisliti na kaj drugega kot na jokcanje ob teh "dusotrgajocih" momentih. In viola, dobis credo "hoces-noces obozevalcev", ki ne upajo kritizirati zadeva, saj gre za "obcutljivo temo" in bi izpadli posastno ce ze samo pomislijo na negativno kritiko.

švrk ::

Imam eno pripombo glede vsebine, ki je morda niti ne razumem. Po mojem okusu bi se film moral končat pri 1:14. V tem primeru bi bilo sporočilo filma nekako v stilu "kaj mi bodo igrače oz. želim si noge ne igrače" ali "mama, ki si brezupno prizadeva osrečit otroka ,vendar je pri tem popolnoma nemočna saj otroku ne zmore dati nog" ...itd. Krasno, globoko sporočilo, ki ti da misliti. Ne razumem pa sporočila filma z rezanjem nog oz. kaj hočeš povedati? Zakaj bi otrok želel igračo brez nog? Zakaj bi potem bil "vesel" oz. dokaj zadovoljen? Zadnji del mi nikakor ne gre.

Izi ::

švrk je izjavil:

Zakaj bi otrok želel igračo brez nog? Zakaj bi potem bil "vesel" oz. dokaj zadovoljen? Zadnji del mi nikakor ne gre.

Po moje si se preveč zapičil v igračo. Ta tukaj ni mišljena za igranje ampak kot metafora. Z njo, oziroma rezanjem nog, hoče mama pokazati otroku, da ni drugačen od ostalih.
Vsaj tako jaz razumem vsebino.

nejclp ::

švrk je izjavil:

Imam eno pripombo glede vsebine, ki je morda niti ne razumem. Po mojem okusu bi se film moral končat pri 1:14. V tem primeru bi bilo sporočilo filma nekako v stilu "kaj mi bodo igrače oz. želim si noge ne igrače" ali "mama, ki si brezupno prizadeva osrečit otroka ,vendar je pri tem popolnoma nemočna saj otroku ne zmore dati nog" ...itd. Krasno, globoko sporočilo, ki ti da misliti. Ne razumem pa sporočila filma z rezanjem nog oz. kaj hočeš povedati? Zakaj bi otrok želel igračo brez nog? Zakaj bi potem bil "vesel" oz. dokaj zadovoljen? Zadnji del mi nikakor ne gre.


Ja, tudi meni ne.
Prav brutalno. Še dobro, da ne prideta v trgovino z živalmi.

JohnMcclane ::

Izi je izjavil:

švrk je izjavil:

Zakaj bi otrok želel igračo brez nog? Zakaj bi potem bil "vesel" oz. dokaj zadovoljen? Zadnji del mi nikakor ne gre.

Po moje si se preveč zapičil v igračo. Ta tukaj ni mišljena za igranje ampak kot metafora. Z njo, oziroma rezanjem nog, hoče mama pokazati otroku, da ni drugačen od ostalih.
Vsaj tako jaz razumem vsebino.


Točno tako!

švrk ::

Izi je izjavil:

švrk je izjavil:

Zakaj bi otrok želel igračo brez nog? Zakaj bi potem bil "vesel" oz. dokaj zadovoljen? Zadnji del mi nikakor ne gre.

Po moje si se preveč zapičil v igračo. Ta tukaj ni mišljena za igranje ampak kot metafora. Z njo, oziroma rezanjem nog, hoče mama pokazati otroku, da ni drugačen od ostalih.
Vsaj tako jaz razumem vsebino.


Ok, interpretacij je lahko veliko, ne sodi pa mi v kontekst zgodbe. On je drugačen od ostalih! Zakaj bi nekdo želel s tem kadrom povedati "da ni drugačen od ostalih"? Ok, morda si ona želi, da nebi bil drugačen, ampak v tem primeru tisti kader ni primeren.
Prva minuta gledanja mi je bila kul: težka življenska zgodba, žalost, nesreča, tesnoba, brezizhodna situacija, želja mame, trud itd. Tisti kader pa IMO vse to ubije, nekako pomeša,razvrednoti pravo oz. začetno sporočilo zgodbe.

JohnMcclane ::

No vsaj prva minuta ti je bila vščen, to je 2/3 filma :). Drugače pa razumem, da ti mogoče ne paše v kontekst, ker je zadeva resnično malo odtrgana. Vidim, da bi moral idejo precej bolj obdelati in razviti.

Zgodovina sprememb…

JohnMcclane ::

JohnMcclane je izjavil:

Izi je izjavil:

švrk je izjavil:

Zakaj bi otrok želel igračo brez nog? Zakaj bi potem bil "vesel" oz. dokaj zadovoljen? Zadnji del mi nikakor ne gre.

Po moje si se preveč zapičil v igračo. Ta tukaj ni mišljena za igranje ampak kot metafora. Z njo, oziroma rezanjem nog, hoče mama pokazati otroku, da ni drugačen od ostalih.
Vsaj tako jaz razumem vsebino.


Točno tako!


Se orpavičujem, kaznuje me branje po diagonali hotel sem povedati, da mu mati pokaže da ni edini drugačen in ne da ni drugačen.

nejclp ::

JohnMcclane je izjavil:

JohnMcclane je izjavil:

Izi je izjavil:

švrk je izjavil:

Zakaj bi otrok želel igračo brez nog? Zakaj bi potem bil "vesel" oz. dokaj zadovoljen? Zadnji del mi nikakor ne gre.

Po moje si se preveč zapičil v igračo. Ta tukaj ni mišljena za igranje ampak kot metafora. Z njo, oziroma rezanjem nog, hoče mama pokazati otroku, da ni drugačen od ostalih.
Vsaj tako jaz razumem vsebino.


Točno tako!


Se orpavičujem, kaznuje me branje po diagonali hotel sem povedati, da mu mati pokaže da ni edini drugačen in ne da ni drugačen.




Ja, ampak lutka ni bila drugačna, dokler je mama ni pohabila, ji odrezala noge. Če bi lutko brez nog dobil na drug način (recimo dva froca se tepeta zanjo, pa ji odtrgata noge, pa jo potem on vzame) bi še šlo, nekak sick deluje, da matka pred njim noge reže, fantek se pa potem zadovoljno smeje. Prizor rezanja nog bi pri normalnem osebku brez nog prej sprožilo podoživljanje travme, ne pa veselje. Lahko pa zadevo nadgradiš tako, da mama pripelje otroka v šolo, pa je ta žalosten, ker majo vsi noge, pa potem matka privleče motorko... To verzijo pa lohk na Grossmana pošlješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

švrk ::

JohnMcclane je izjavil:

No vsaj prva minuta ti je bila vščen, to je 2/3 filma :). Drugače pa razumem, da ti mogoče ne paše v kontekst, ker je zadeva resnično malo odtrgana. Vidim, da bi moral idejo precej bolj obdelati in razviti.


Ideja je dobra, zasnova je dobra, stil je kul. Kritika leti zgolj na zadnji kader, ki meni pokvari tistih 2/3 filma:). Ampak to je samo moje mnenje in kritika, ki jo lahko upoštevaš ali pa ne. Film pove točno tisto kar gledalci mislijo, da pove in če je to ravno to kar želi povedati režiser je to zmaga.
hotel sem povedati, da mu mati pokaže da ni edini drugačen in ne da ni drugačen.

Jaz recimo tega ne vidim.
Sicer pa počakajmo, da še kdo poda kritično mnenje, potem boš lažje videl kaj ljudje vidijo in kaj si želel povedat.

mihec87 ::

V bistvu mu z tem pokaže da tista lutka ni nič drugačna če je brez nog..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

nejcek74 ::

Hm meni je ideja vsec, predvsem to z rezanjem nog lutki, imam pa pripombe in sta cisto na snemalni strani:

- (kazanje igrack med 0.30 in 0:48 mi je predolgo, skoraj sem izgubil zanimanje) sem se premisli glede tega po ponovnem ogledu
- zatemnitev med rezom prve in druge noge mi ne gre zraven. Moje mnenje, rez naj bo hladen celo malo brutalen, naj sokira gledalca. Trenutno se mi zdi bolj na strani kuharskega filmcka, npr: kuri smo odrezali eno bedrce potem pa se drugo, zdaj pa gremo naprej. - tole ostaja samo verjetno sploh niste rezali lutke a ne?

Drugace mi je vsec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

oemdzi ::

Mah po eni strani ne mores posnet tok glupega filma, da iz njega ne bi bilo mozno vlect ene veleumne zakljucke. Pac nekaj podobnega je abstraktna umetnost kjer v packarijah cele storije ven vlecejo kaj vse ne predstavlja, nastala je pa verjetno tako, da je tip ponesreci barvo razlil ...

oo7 ::

Čist vredu je;)

Lion29 ::

švrk, ni mi jasno, kako ne štekaš sporočila tega kratega filma, ki pove bistvo zelo jasno...

bi se tudi sam pridružil nejčku... natanko iste pomisleke sem imel...

škarje so nastavljene na obe nogi.... torej ponovno rezanje (ostale) noge je odvečni kader...

poleg tega me zmoti, da se vidi, da noge niso dejansko odrezane ampak (zavite) nazaj

bi se pa strinjal z izijem, da si folk bolj zapomni kjut in vesele vsebine

saka ČAST!

seveda lajkal na YT

aja, pa se nea stvar... po mojem manjka kader, ko mama žalostno pogleda k sinu in se ji srce para....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

JohnMcclane ::

@švrk Se strinjam!
@nejcek74 Nog nismo rezali ja >:D Pa lepo je slišat, da ti je všečMostiščar.
@lion29 Hvala za suport!

Se pa seveda strinjam. Zadeva ni najbolj dodelana in bi vsekakor moral več časa posvetiti zgodbi, tudi z tehničnega aspekta je kar veliko napak, nekateri kadri se vlečejo ... Ampak sem pa drugače kr zadovoljen in sem se s tem projektom precej naučil. Tako, da se bom potrudil, da drugič teh napak ne bom ponavljal. Hvala za komentarje/kritike!

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

A ti zberemo za lutko da jo kupis pa lahko un kader posnames zares :D

Sam da se pol ne bos v naslednjem filmu spomnil ta prave ljudi rezat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

JohnMcclane ::

>:D

Zakaj je moj post zelen?

BigWhale ::

Jaz same zgodbe ne bom komentiral, ker je vse skupaj stvar interpretacije.

Mene je recimo bolj motila osvetlitev oziroma pomanjkanje osvetlitve. Vidi se, da si snemal v oblacnem vremenu, kar je v bistvu ok. Vendar glede na kolicino svetlobe, se mi zdi, da je bilo takrat, ko je sel dan ze proti koncu. V kadru kjer gospa vlece vozicek in otroka po stopnicah navzgor, si odrezal spodnji del vozicka. Zgoraj pa je bilo se kar precej prostora, ki bi ga lahko odrezal.

Slabsa osvetlitev je tudi v trgovini. Takrat, ko se dogaja panning kamere med lutkami, kjer se spreminja perspektiva (pogled od zgoraj, pogled od spodaj) gre verjetno za pogled iz otroskih oci. Enkrat fant gleda po zgornjih policah, drugic po spodnjih? Ce ne, potem se mi zdi bolje, da bi kamero dvidnil visje in se sprehodil med policami v visini kamere. Ko gre kamera se zadnjic v levo in pride v kader tista crno bela lutka je perspektiva drugacna kot pozneje, ko pokazes samo tisto lutko. Spremeni se tudi pozicija lutke in predvsem osvetlitev. Ceprav mi je osvetlitev v drugem kadru, s samo lutko, bolj vsec. Pri tistem prehodu se tudi vidi precej mocne sence lutk, meni to sicer ni vsec. Morda si tako hotel.

Tisto menjavanje staticnih slik, obraza lutke in nog, se mi zdi, da bi boljse izpadlo, ce ne bi bila staticna slika ampak kar posnetek. Jaz bi v kak zacetni kader dodal se ventilator v trgovini. Potem bi se lahko oblacila na lutku v sapi premikala sem ter tja. Zgolj zato, da dobis obcutek nekega premikanja.

Brez konkretne dodatne osvetlitve je precej tezko snemati, se posebaj z amaterskimi in pol profesionalnimi kamerami. Drugace pa super izdelek, ki je vreden ogleda in pohvalno tudi to, da si stvar upal dati kar tako javnosti na ogled. :) Lepo je videti, da si se pri vsem skupaj potrudil. Odlicno!

JohnMcclane ::

BigWhale je izjavil:

Jaz same zgodbe ne bom komentiral, ker je vse skupaj stvar interpretacije.

Mene je recimo bolj motila osvetlitev oziroma pomanjkanje osvetlitve. Vidi se, da si snemal v oblacnem vremenu, kar je v bistvu ok. Vendar glede na kolicino svetlobe, se mi zdi, da je bilo takrat, ko je sel dan ze proti koncu. V kadru kjer gospa vlece vozicek in otroka po stopnicah navzgor, si odrezal spodnji del vozicka. Zgoraj pa je bilo se kar precej prostora, ki bi ga lahko odrezal.

Slabsa osvetlitev je tudi v trgovini. Takrat, ko se dogaja panning kamere med lutkami, kjer se spreminja perspektiva (pogled od zgoraj, pogled od spodaj) gre verjetno za pogled iz otroskih oci. Enkrat fant gleda po zgornjih policah, drugic po spodnjih? Ce ne, potem se mi zdi bolje, da bi kamero dvidnil visje in se sprehodil med policami v visini kamere. Ko gre kamera se zadnjic v levo in pride v kader tista crno bela lutka je perspektiva drugacna kot pozneje, ko pokazes samo tisto lutko. Spremeni se tudi pozicija lutke in predvsem osvetlitev. Ceprav mi je osvetlitev v drugem kadru, s samo lutko, bolj vsec. Pri tistem prehodu se tudi vidi precej mocne sence lutk, meni to sicer ni vsec. Morda si tako hotel.

Tisto menjavanje staticnih slik, obraza lutke in nog, se mi zdi, da bi boljse izpadlo, ce ne bi bila staticna slika ampak kar posnetek. Jaz bi v kak zacetni kader dodal se ventilator v trgovini. Potem bi se lahko oblacila na lutku v sapi premikala sem ter tja. Zgolj zato, da dobis obcutek nekega premikanja.

Brez konkretne dodatne osvetlitve je precej tezko snemati, se posebaj z amaterskimi in pol profesionalnimi kamerami. Drugace pa super izdelek, ki je vreden ogleda in pohvalno tudi to, da si stvar upal dati kar tako javnosti na ogled. :) Lepo je videti, da si se pri vsem skupaj potrudil. Odlicno!


Najprej hvala za vspodbudne besede in izčrpen komentar! Drugače sem pa tudi sam opazil, da je precej tehničnih napak v samem filmu in pa tudi zgodba bi lahko bila bolj dodelana. Sence sem sicer imel namenoma. Težave z svetlobo/sliko pa niso zaradi fotoaparata s katerim je bila zadeva posneta, saj je sposoben mnogo več kot sem jaz sploh mogel izkoristiti (shekan panasonic GH-2), temveč predvsem z dejstvom, da se zadev še vedno učim in je bilo kar nekaj shotov narobe exposanih (spremljati bi moral histogram namest samega merilca) prav tako sem začetnik tudi v grading sceni in sem nekje preveč potemnil zadeve. Imel sem sicer nekaj delovnih luči (Bauhaus pa to :) vendar so skoraj neuporabne, tako, da upam, da si bom v prihodnosti priskrbel nekoliko boljšo osvetlitlev. Sem pa v končni fazi precej zadovoljen z izdelkom, čeprav je daleč od perfekcije, saj sem se iz teh napak precej naučil, veliko več kot pa iz branja knjig/gledanja filmov/branja blogov ...

kr1ženska ::

Glede na to, da sem delala z invalidi bom rekla, svaka čast za filmček. Odlično si prikazal situacijo.
Sicer pa to dojamem kot, če bi lutka ki mu je všeč imela noge bi ga vedno spominjala na nekaj kar imajo drugi pa on nima. Postavljalo bi ga v podrejeni položaj "lutka je boljša od mene, ker ima noge ki jih jaz nimam").
Tako sta si z lutko enaka(otroci lutkam dajo osebnost) in se bosta razuemla ter se skupaj igrala.

BigWhale ::

JohnMcclane je izjavil:

Najprej hvala za vspodbudne besede in izčrpen komentar! Drugače sem pa tudi sam opazil, da je precej tehničnih napak v samem filmu in pa tudi zgodba bi lahko bila bolj dodelana. Sence sem sicer imel namenoma. Težave z svetlobo/sliko pa niso zaradi fotoaparata s katerim je bila zadeva posneta, saj je sposoben mnogo več kot sem jaz sploh mogel izkoristiti (shekan panasonic GH-2), temveč predvsem z dejstvom, da se zadev še vedno učim in je bilo kar nekaj shotov narobe exposanih (spremljati bi moral histogram namest samega merilca) prav tako sem začetnik tudi v grading sceni in sem nekje preveč potemnil zadeve. Imel sem sicer nekaj delovnih luči (Bauhaus pa to :) vendar so skoraj neuporabne, tako, da upam, da si bom v prihodnosti priskrbel nekoliko boljšo osvetlitlev. Sem pa v končni fazi precej zadovoljen z izdelkom, čeprav je daleč od perfekcije, saj sem se iz teh napak precej naučil, veliko več kot pa iz branja knjig/gledanja filmov/branja blogov ...


Ce hoces se lahko o sami osvetlitvi in luceh razpisem v tejle temi, ki sem jo ravnokar odprl, ker se mi zdi, da se mogoce najde se kak filmar, ki bi sodeloval.

Jaz imam 4 industrijske reflektorje. 2x150W in 2x500W s katerimi sem za silo delal, sedaj sem nabavil nekaj nove opreme in jih bom uporabljal samo se za kaksno osvetlitev backdropa in ozadja.

JohnMcclane ::

BigWhale je izjavil:



Ce hoces se lahko o sami osvetlitvi in luceh razpisem v tejle temi, ki sem jo ravnokar odprl, ker se mi zdi, da se mogoce najde se kak filmar, ki bi sodeloval.

Jaz imam 4 industrijske reflektorje. 2x150W in 2x500W s katerimi sem za silo delal, sedaj sem nabavil nekaj nove opreme in jih bom uporabljal samo se za kaksno osvetlitev backdropa in ozadja.


Super bom prečekiral!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA se organizirajo poletni tabori za otroke, bodoče zvezde YouTuba

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
123732 (2912) jype
»

Pametne otroške igrače so lahko veliko tveganje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5012798 (9365) OK.d
»

Chiare Corbella, 28 letnice iz Rima, zgodba junaške matere

Oddelek: Problemi človeštva
303210 (2274) vorantz
»

Nevrjetne sex lutke! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14133583 (28716) jype
»

Šolanje doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6113950 (12933) guest #44

Več podobnih tem