» »

Amaterska, budget, filmarija

Amaterska, budget, filmarija

BigWhale ::

Glede na to, da je bilo ze nekaj debat o lastni produkciji filmov, bom odprl tole temo. Pogovarjali bi se o tem kje dobiti dokaj poceni opremo za produkcijo filmov. Kje je kak pameten DIY tutorial za izdelavo raznoraznih pripomockov. Kje ste naleteli na tezave in probleme pri produkciji.

Kar se izdelave opreme doma tice so prvi problem vijaki. Vsa foto/video oprema uporablja 1/4-20 ali pa 3/8-20 navoje. To so colski navoji in vijakov, ter matic taksnih dimenzij pri nas prakticno nihce nima. Preklical sem vsaj kakih deset ponudnikov, ki pravijo, da imajo vse. Metricne vijake imajo res vse. Colskih pa nobenih. :))

Drug problem pa sem opazil pri izdelavi stvari iz PVC cevi. Na internetu je polno navodil za izdelavo podpore za kamere, stojal za luci, ozadja, ... Vse iz trdih PVC cevi za vodo. Problem? Pri nas se taksnih PVC cevi za vodovodne napeljave ne uporablja. PVC cevi za nadometne elektricne napeljave bi lahko bile resitev a tam manjka ustreznik kolen v obliki crke L, 45 stopinjskih kolen in T spojev.

Ce koga zanima, bi se razpisal o tem kje dobiti poceni luci in ostalo opremo za osvetlitev scene.

Lion29 ::

meni je najbolj vsec freddieW-jev volan

a pr nas mogoce prodajajo kje taka drzažala s strandardnimi priklopi?

tipi so z sgs3 posneli cel filmček in niti pod razno nebi rekel, da je to s telefonom posneto... pazili so na svetlobo in dobro amortizirali tresljaje z omenjenim volanom:

tukej posnetek in behind the scenes





tukaj pa se od corridor digitala opis EPIC RED kamere... in nekaj osnovnih pojmov cinemtografije, od resolucije do dynamic range-a etc.... zelo zanimivo in jasno povedano... sploh pa je RED zakon :D




V bistvu me je dobra produkcija vedno zanimala, ampak za DIY zadeve sem preveč lesen :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

BigWhale ::

Kar se tice supportov, stabilizacije, se pri nas dobi bolj malo. Nekaj prodajajo na www.fotoklik.si ampak je kar drago. Jaz sem kupil follow focus in base plate z raili na linkdelight.com za manj kot $200 pa je kr solid build z minimalnim mrtvim hodom pro fokusu.

STASI ::

Lion29 ne ti RED kamer prodajati za amaterske. To so profi kamere.

BigWhale: A to boš snemal al se boš šel stop motion?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

BigWhale ::

Snemal bom. Scenarij za The Miza je ze napisan, treba ga se mal izpilit. Drug teden se grem location scouting. Snemanje pa verjetno konec avgusta. Ko se najde dovolj prostovljcev, ki bodo pomagali. :)

STASI ::

Ako bo lokacija v osrednjeslovenski regiji in čez vikend se morda javim za prostovoljca.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Lion29 ::

STASI je izjavil:

Lion29 ne ti RED kamer prodajati za amaterske. To so profi kamere.


no shit sherlock :D

point je bil, da mika lepo razlozi pojme... in zakaj so profi kamere - profi kamere
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigWhale ::

STASI je izjavil:

Ako bo lokacija v osrednjeslovenski regiji in čez vikend se morda javim za prostovoljca.


Super! Kaj vec bom napisal se v tole temo. :)

Janac ::

bigwhale jaz tudi lahko pomagam

snow ::

Kar se izdelave opreme doma tice so prvi problem vijaki. Vsa foto/video oprema uporablja 1/4-20 ali pa 3/8-20 navoje. To so colski navoji in vijakov, ter matic taksnih dimenzij pri nas prakticno nihce nima. Preklical sem vsaj kakih deset ponudnikov, ki pravijo, da imajo vse. Metricne vijake imajo res vse. Colskih pa nobenih. :))


Verjetno se tega na ebayu najde? Če pa se pri nas ne da kupit, se da pa naredit. Bo treba kakšnega s spodobno stružnico najdit.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BigWhale ::

snow je izjavil:

Verjetno se tega na ebayu najde? Če pa se pri nas ne da kupit, se da pa naredit. Bo treba kakšnega s spodobno stružnico najdit.


Ja, na ebayu se najde vendar je rahlo noro placati $40 postnine za $30 materiala (govorim cez palec, verjetno se najde tudi kak kitajec, ki poslje brez postnine)... :> Kar se struznice tice je tko, da je potem cena vijaka vsaj kakih petkrat visja od trzne cene.

Meni je sedaj en kup vijakov prinesel sorodnik iz Kanade.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725934 (10215) Silici
»

Kje dobiti vodotesna ohišja za kamere?

Oddelek: Kaj kupiti
91474 (1315) Siddh
»

PVC cevi - kje dobiti

Oddelek: Loža
134245 (3642) BigWhale
»

Izdelava DIY CNC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1513198 (12496) Azrael
»

Priključki za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302537 (2190) celada

Več podobnih tem