» »

Čemu kaj sluŽi

Čemu kaj sluŽi

WinXP ::

Nekaj vprašanj čemu kaj služi:

4 pin power konektor na matični ploŠči (dodaten priklop česa - dodatnega napajanja, česa...

4 PIN POWER CONECTOR NA MATIČNI - ČEMU SLUŽI


2 dodatna konektorja spodaj na ploŠči in en utor - čemu sluŽijo?

DODATNI UTORI NA MATIČNI - Čemu služijo


6 pin konektor iz napajalnika menda za priklop če grafika potrebije večjo moč -a priklop k. A. M.?

6 PIN IZHOD IZ NAPAJALNIKA - kam to priključim za močnejše napajanje grafike?


pretvornik 230 namesto 220v piše in 0, 5v -čemu sluŽi?

Podarjeni PRETVORNIK - ČEMU SLUŽI -za kaj ga lahko uporabim

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

amigo_no1 ::

Google, RTFM za asus p4b glede Q 1 in 2.

Q3 priklopiš na grafično kartico verjetno, če tako seveda imaš ?

Q4 transformator iz 230V AC na 12V (DC?), 0.5A .

btw, katolibani niso na vrhu moje lestvice priljubljenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

WinXP ::

Za 4PIN bom pogledal na internetu. Q2 Aha,za TAKO grafično (močnejšo) je to...uuuf,to še dolgo ne bom rabil.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Letalec ::

Pretvornik je 12V in zmore tok 0.5A.

Glede na to da je vroče poletje lahko naj zvežeš računalniške ventilatorčke, ter jih postaviš na mizo da te bodo pihali. Sicer piše na posameznem ventilatorju koliko toka porabi. Ponavadi je to nekje 0.1A. Torej lahko s tem poganjaš 5 ventilatorjev, oz 10 na polovični hitrosti (seveda lahko tudi manj). Recimo...

korenje3 ::

4 pin je za napajanje, 2. slika desni konektor izgleda kot usb, spodaj kot zelo star pci.. pci-e ? 3. slika napajanje grafične ali osnovne plošče, če ima 6 pin. pretvornik... 230V je nov oziroma že kar star evropski standard za napetost. načeloma bi morali vsi preiti iz 220V na 230V. z tem lahko napajaš karkoli kamor lahko vtakneš. samo 12V mora biti naprava.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

boogie_xlr ::

Q2 spodnji slot je AMR... včasih bilo za modeme.

230V je max, deluje seveda tudi na 220V ali celo 210V (odvisno od kvalitete napeljave in transformatorjev vašega električnega omrežja).

Zgodovina sprememb…

WinXP ::

transformator iz 230V AC na 12V (DC?), 0.5A

Potem, gor recimo priklopim klaviature oz.vse kar ima majhen "izhd" in deluje na 12V?

4 pin je za napajanje,

To vem da je za napajanje ampak KAJ se napaja? Kaj priključiš na ta 4 pin molex 8-Ona osnovni plošči? Izgubil sem nekje navodila od te plošče (manual pa ne vem)...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

amigo_no1 ::

A misliš da asus an svoji web strani skriva navodila ??

funfnull ::

WinXP je izjavil:

Izgubil sem nekje navodila od te plošče (manual pa ne vem)...


Grdi, grdi asus, ker skriva manuale.Google tut ni več kr je bil, tko, da tole ti poklanjam iz osebnega arhiva asus p4b

boogie_xlr ::

WinXP je izjavil:

transformator iz 230V AC na 12V (DC?), 0.5A

Potem, gor recimo priklopim klaviature oz.vse kar ima majhen "izhd" in deluje na 12V?
Da, vendar pazi na tok (do 0,5A) in pa polariteto v primeru, da je usmerjena napetost.

WinXP je izjavil:


4 pin je za napajanje,

To vem da je za napajanje ampak KAJ se napaja? Kaj priključiš na ta 4 pin molex 8-Ona osnovni plošči? Izgubil sem nekje navodila od te plošče (manual pa ne vem)...
4-pin priključek (na novejših ploščah tudi 8-pin) napaja procesor preko MOSFET tranzistorjev, ki napetost zmanjšajo na procesorju primerno. Ti tranzistorji se običajno nahajajo poleg "kockic", v katerih se skrivajo tuljavce.

WinXP ::

Hvala funfull za nasvet glede 4PIN MOLEX NA MAT.PLOŠČI,tok imam dela da ne vem več kje sem...Bom pogledal v Manual čemu služi...

Pravkar se mi je spet "odtrgal" sata konektor a tokrat ne z plošče temveč z stvarce ki sem jo danes kupil PPRETVORNIK Logilink IDE U SATA IN SATA U IDE BIDIRECT.No,pa da ne odpiram nove teme:

Najprej vse priklopim gor pa lučka sveti normalno a DISKA NE ZAZNA in ne zazna pa sem vse probal tudi v Biosu... V Biosu je samo nastavitev Sata Configuracije ali daš IDE (kot je) ali AHCI ALI RAID samo potem ne prepozna niti teh enot ki so notri,Torej mora bit IDE.

V bistvu isto kot na matični plošči se mi je zgodilo sprobaval sem,odklapljal in priklapljal IDE disk ki bi moral postati SATA preko Bidirecta. In ga ni in ni hotelo zaznati v Biosu...
 BIOS 1 -NE ZAZNA IDE kot konvertiranega v SATA z BIDIRECT adapterjem

BIOS 1 -NE ZAZNA IDE kot konvertiranega v SATA z BIDIRECT adapterjem


 SLIKA 2

SLIKA 2


 SLIKA 3

SLIKA 3



Malo prej pa pogledam- PLASTIKA OSTALA V SATA KABLU -šiiiittt:O kaj zdaj... iz bidirect pretvornika štrlijo samo nitke zdaj,ne da se povezat sata kabel... eto vse je krivo to DA GA BIOS ni zaznal,pa daj dol pa daj gor pa daj dol pa daj gor jeb..ti vse po spisku...
 SLIKA

SLIKA

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

zee ::

OMB. Nabavi nov SATA disk in star IDE disk prikljuci preko USB-ja (in ustreznega adapterja). Z adapterji IDE->SATA, kot ga imas sam, so bile od vedno tezave.

Sicer pa: Zakaj bi prikljuceval IDE disk preko adapterja na SATA porte, ce imas na maticni plosci dva (2!) IDE prikljucka, kar pomeni, da lahko gor prikljucis stiri (4!) naprave (trde diske, CD/DVD enote)?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

WinXP ::

Fora je ravno v tem da na tej novi matični plošči ASUS M5A NIMAM integriranih IDE konektorjev...zato pa sem vzel ta bidirect...:( Ne vem zdi se mi da nova tehnologija ZAPUŠČA IDE staro zato tega ni več gor...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

boogie_xlr ::

Je bil že zadnji čas, da ATA/PATA/IDE/istheresomeothernameforthesamething umre. Imaš na voljo SATA, SAS, USB3 etc. ki so hitrejši.

Isotropic ::

boogie_xlr je izjavil:

4-pin priključek (na novejših ploščah tudi 8-pin) napaja procesor preko MOSFET tranzistorjev, ki napetost zmanjšajo na procesorju primerno. Ti tranzistorji se običajno nahajajo poleg "kockic", v katerih se skrivajo tuljavce.

kaj pa bo potem razlike, ko bo haswell imel voltage regulator on-die? a vsega tega ne bo vec pa bodo ti mosfeti na procu (???) al kako?

boogie_xlr ::

Še vedno bo potrebno procesor nekako napajati, a ne :), saj ne deluje na vodo :)) čeprav z vodnim hlajenjem bi mogoče celo šlo ;((

zee ::

WinXP je izjavil:

Fora je ravno v tem da na tej novi matični plošči ASUS M5A NIMAM integriranih IDE konektorjev...zato pa sem vzel ta bidirect...:( Ne vem zdi se mi da nova tehnologija ZAPUŠČA IDE staro zato tega ni več gor...


Kupi adapter, ki ti omogoca priklop IDE diska preko USB-ja. Najcenejsa opcija, ki preverjeno deluje.

IDE je (zal) prazgodovina.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

WinXP ::

Bom ... ni druge... enkrat ko bom spet kaj naročal,ker zdaj sem kupil poleg tega bidirecta še ohišje za zunanji disk SATA na USB 3.0 iste firme (Logilink) pa fino dela...

Tole je pa k.rc... žal,nisem vedel...
 BIDIRECT ne prepozna diska v WINDOWSU in BIOSU

BIDIRECT ne prepozna diska v WINDOWSU in BIOSU

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE disk preko pretvornika V USB disk NI ZAZNAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
121309 (1100) m3k
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595032 (4306) T-Mac
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161553 (1199) WinXP
»

Nadgradnja PCja... Kaj in kje kupit ?

Oddelek: Kaj kupiti
132160 (1992) norfeks
»

Mnenje o napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
141271 (947) solatko

Več podobnih tem