» »

IDE disk preko pretvornika V USB disk NI ZAZNAN

IDE disk preko pretvornika V USB disk NI ZAZNAN

WinXP ::

Pozdrav,rabim majhno pomoč. Kupil sem rabljen IDE v USB pretvornik,na katerega sem mislil priklopiti stari IDE disk da bi deloval kot USB. Vendar to nikakor ne morem naštimati,saj disk ni niti v Biosu niti v Windowsu prepoznan.

Je pa tako: Plošča nima vgrajenega IDE konektorja (pač novejše plošče,kjer se proizvajalci izogibajo vgrajevati podporo za "staro opremo").
Plošča je Asus M5A 87 ali 78 ne vem,zmeraj zamešam,to piše pri startu računalnika. Torej ta plošča NIMA vgrajenega konektorja za priklop
IDE starih diskov,zato sem mislil da bi IDE spremenil v USB,da bi deloval. A ga kot USB ne zazna !

Saj če bi plošča imela IDE konektor gor,potem tudi ne bi kupoval tega pretvornika iz IDE V USB...:D V čem je problem?:|

1. Disk sem priklopil na pretvornik (Slika 1) in ga vtaknil normalno v USB.
 SLIKA 1

SLIKA 1


2. Poleg sem dobil tudi napajalni kabel za elektriko,vendar ne tak kot je ponavadi (klasičen) ki ga koristimo recimo za priklop računalnika ali monitorja.
Kabel ima namesto dveh "izrastkov" eden + dva ki sta tanjša in z luknjicami notri.. 8-O ...mislim,do sedaj takega kabla še nisem videl
in ne vem čemu služi?
 KAKŠEN JE TO NAPAJALNI KABEL ?

KAKŠEN JE TO NAPAJALNI KABEL ?



Ali bi mogoče moral priklopiti na TA kabel IDE USB PRETVORNIK? A kako ko pa se ne da vštekati v elektriko,tak kot je? Prilagam sliko spodaj (Slika 2)
 SLIKA 2

SLIKA 2



3. Zato sem IDE disk priklopil namesto na ta kabel na običajni napajalni kabel od računalnika
in se sliši, da disk deluje in se vrti ! Slika "navadnega" napajalnega kabla na katerega sem priklopil sedaj IDE disk je razvidna iz Slike 3 tu spodaj.
 SLIKA 3

SLIKA 3


Vendar kot rečeno IDE DISK konvertiran V USB Z ADAPTERJEM nikjer NI ZAZNAN
(niti v Biosu,niti pri startu oz.zagonu računalnika da se izpiše,niti v Windowsu...)
Res ne vem kaj naj naredim,upam da nisem zastonj kupil tega pretvornika,ne vem ali je plošča kriva,ali je kaj drugega?
(npr.kakšna potrebna nastavitev v Biosu,vendar v Biosu nikjer ni opcije za IDE,samo za SATA !)
Edino če bi moral nekje omogočiti nekaj za USB v Biosu ? Prosim za pomoč. Vnaprej hvala.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Miha 333 ::

Vtikač je ameriški. Poglej na napajalniku, če sploh podpira našo napetost (230 V, 50 Hz).

WinXP ::

Podpira. Piše: Input: 100-240 VAC, 50/60 Hz,0,8A
Output: 12V --- 2A 5V --- 2A
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Miha 333 ::

Poskusi še na kakem drugem računalniku. Ti pretvorniki so po mojih izkušnjah včasih muhasti.

solatko ::

Problem je 4 kontaktni molex, disk se ne priključi na vse štiri pine in ti manjka 5 ali 12v. Te cevke v molex-u se razširijo in je kontakt slab ali ga sploh ni. Če imaš še kakšno drugo IDE napravo (DVD ali HDD) poizkusi še to, če ne bo delala nobena, potem s kombinirkam, narahlo stisni skupaj cevke, samo ne preveč.

Lahko pa je zanič disk, saj mora bit že zelo star.
Delo krepa človeka

WinXP ::

Ne ni to.Disk 100% DELA,ker je sproban na drugem računalniku in je vse ok.
Če priklopim IDE CD--DVD-RW na ta USB pretvornik namesto diska se vratca odpirajo in lučka sveti, vendar TUDI, tako kot disk enota ni zaznana v Windowsu,da bi se naredila ikona, niti ni prikazana v Biosu!

A) Kar se tiče NAPAJALNEGA KABLA je pa tako: seveda sem moral dati svoj "navadni" z dvemi "izbočinami" za vklop v elektriko
(ker tisto kar je na sliki 2 zgoraj,je spet neko čisto ameriško sranje in takega napajalnega kabla nisem še nikoli videl)

B) Kar se tiče MOLEXA od tega adapterja (oz.napajalnega kabla) je pa tako:
To z "stiskanjem" ne bi rad delal,ker kot prvo Molex GRE tesno v IDE disk,kot mora.

MOLEX od napajalnega adapterja,v katerega sem vključil moj navadni napajalni kabel (ne tisti priloženi ameriški) pa od bližje zgleda takole:
 SLIKA MOLEXA OD ORIGINALNEGA NAPAJALNEGA KABLA za IDE USB disk

SLIKA MOLEXA OD ORIGINALNEGA NAPAJALNEGA KABLA za IDE USB disk


Sem pa probal priklopiti namesto na ta napajalni adapter z molexom in napajalnim kablom na navaden računalnikov 40-PIN pa je ISTO !

Disk ni zaznan kot USB in konec !
Zdaj ali je kriva plošča,ki nima podpore za IDE,ne vem,samo skoraj ne verjamem,ker bi zadeva mogla delati kot USB ne kot IDE,saj zato ima kupljen pretvornik,da se ga vklopi v USB. Zakaj potem računalnik ne prepozna IDE diska ki je po novem USB DISK,priklopljen v USB režo,pa mi ni nikakor jasno?!
Kaj bi lahko bilo še narobe? Prosim za pomoč. Vnaprej hvala.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

sirotka ::

Poglej jumperje, mislim, da dela le, če je na master.

Testiral...meni deluje le, če je na CS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

WinXP ::

Ne vem,ne vem kaj bi več rekel. Le to bi dodal,da sem (pre)globoko razočaran nad temi PRETVORNIKI
oziroma adapterji. Čisto z nobenim nisem imel sreče do sedaj!

Prvega sem kupil IDE v SATA,vse sem priklopil pravilno na matično ploščo in nič.

Drugega sem kupil IDE v SATA in OBRATNO (BIDIRECTIONAL),vse sem priklopil pravilno na matično ploščo in tudi nič.

In zdaj tretjega sem kupil pred par dni IDE v USB,pravtako sem vse sem priklopil pravilno na matično ploščo oziroma v USB režo in tudi nič.

Mislim poguba. Nikoli več ne bom kupil nobenega takega pretvornika za diske,vsaj za IDE ne.

Lep pozdrav.:(
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Lucio ::

99% je jumper na IDE disku napačno nastavljen. Uporabil že večkrat te zadeve in vedno delovalo.

hojnikb ::

denar ki si ga zmetal za te pretvornike bi lahko namenu za en proper sata disk...
#brezpodpisa

Zheegec ::

Ali je narobe nastavljen jumper, ALI pa ti zazna disk, samo moraš pod computer management -> disk management inicializirati disk, ali pa narediti particijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

Naredi backup IDE diskov in jih vrzi stran.

Si boš naredil eno veliko uslugo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m3k ::

WinXP je izjavil:

... Edino če bi moral nekje omogočiti nekaj za USB v Biosu ? Prosim za pomoč. Vnaprej hvala.


ali

;) http://www.aliexpress.com/item/1pcs-Hig...

Checked. Speed is not checked. Of the three SATA ports, two actually, just one connector is duplicated on the external panel. IDE to hang both 2 discs (master and slave), it works. Bios does not see the drives, I tried on two different computers. The device will only appear in the system, and requires a wood disc is in the kit. According to the program, you can merge multiple drives in Raid.
Mirko tipka na radirko ////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595030 (4304) T-Mac
»

SATA na plati, IDE disk. Kaj rabim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151130 (992) hojnikb
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161553 (1199) WinXP
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291925 (1394) alese
»

Čemu kaj sluŽi

Oddelek: Strojna oprema
173531 (2689) WinXP

Več podobnih tem