» »

Nadgradnja PCja... Kaj in kje kupit ?

Nadgradnja PCja... Kaj in kje kupit ?

norfeks ::

Pozdravljeni,
je ze minilo dve leti od nadgradnje pcja... tako da bi bil spet čas... da ga mal naspidenam... :) In ker vem da je tu kar nekaj strokonjakov ki so na tekočem kaj in kje se trenutno najbolj splača kupit... bom kar tu vprašal... ste mi pa že pred dvema letoma uspešno svetovali kaj naj izberem...

Kar trenutno imam v moji 10 let stari škatli:

To je trenutno noter:
ASUS M4A87TD USB3 Socket AM3 DDR3 ATX AMD870 SB850 PCIe USB3.0
CORSAIR (2x2GB )DDR3 4GB 1333MHZ DIMM
AMD Phenom II X4 965 Quad Core 3400MHz AM3 125Watt Black Edition
LC POWER napajalnik 550W
3x Sata disk (500,500,200)
ATI HD3850 256MB
Ostalo: 2x DVD-R (HP,LG), DVB-C Tv kartica
----------------------------------------------------------------
Dokupil bi rad:
Eno grafično: HD7850 ali HD7870 z 1 ali 2 GB (150-200 EUR)
Ram: 2x 4GB DDR3 (32 EUR)
SSD: OCZ Agility 4 Series 128GB 2,5" SATA III (~90 EUR)


Glede grafične nevem... je velika razlika med njima? glede nato da imam plato z PCI Express 2.0 x16 te nove grafične so pa Express 3.0 x16.
Potem bi še prosil za nasvet katero znamko grafične kupit... po možnosti da je krajše izvedbe... ker imam majhe nežave z vgradnjo tej dolgih kartic v moje 10 let staro ohišje ( http://www.asus.com/999/html/events/pcc... ) ...problem nastane če je potrebno dodatno napajat kartico... saj se kabel nasloni na trdi disk... in mislim da to ni najbolj optimalno.

Napjalnik bo še dovolj močan... ?

Zanimalo bi me tudi kje kopujete komponente... jaz sem zdej za ram in grafično gledal na mylemon.at ...za SSD disk pa na ebay.de

Uporaba pcja: CAD(TopSolid,ProEngi.,ACAD,...), splošna raba(net,office,photoshop,...) in morda včasih še ža kak špil(CS:Global Offensive, Worms,...)

Hvala za pomoč in nasvete.
  • spremenil: norfeks ()

hojnikb ::

Kakšen maš max budget za to ?
#brezpodpisa

norfeks ::

Kakih 300-350 EUR

amigo_no1 ::

Premalo za kako resno nadgradnjo, samo grafično menjaj.

norfeks ::

Misliš da če še ram in SSD disk dokupim da nič ne profitiram ?

Če kako leto bi pa menjla matično in cpu...

stock ::

Zaradi malega ohišja poglej pri specifikacijah kartice koliko je dolga in zmeri ohišje, novejše kartice imajo ponavadi zdaj iz strani dodatni kabel za napajanje tako, da to nebi smel bit problem, če je le dolžina v mejah ohišja.

Za 7870 rabiš 2 6pin konektorja za 7850 pa enega, načeloma bi napajalnik moral zdržat obe kartici, a če imaš kako starejšo verzijo boš moral za 7870 verjetno dat gor adapter iz 2x 4pin IDE v 6pin PCI konektor.

Vodilo tvoje plate PCIe 2.0 je zaenkrat še dovolj hitro tudi za kakšno še hitrejšo kartico in to ni problem, obvezno pa vzami 2GB kartico če boš uzel 7850 (7870 so vse 2gb).

Glede SSDja se že splača poseč po malo večjem 256gb. Kupiš pa kjer ti paše, veliko se tle kupuje na hoh.de ali pa kak dinokomp -.si ali .at

dogo ::

norfeks je izjavil:

Pozdravljeni,

Dokupil bi rad:
Eno grafično: HD7850 ali HD7870 z 1 ali 2 GB (150-200 EUR)
Ram: 2x 4GB DDR3 (32 EUR)
SSD: OCZ Agility 4 Series 128GB 2,5" SATA III (~90 EUR)


Glede grafične nevem... je velika razlika med njima? glede nato da imam plato z PCI Express 2.0 x16 te nove grafične so pa Express 3.0 x16.
Potem bi še prosil za nasvet katero znamko grafične kupit... po možnosti da je krajše izvedbe... ker imam majhe nežave z vgradnjo tej dolgih kartic v moje 10 let staro ohišje ( http://www.asus.com/999/html/events/pcc... ) ...problem nastane če je potrebno dodatno napajat kartico... saj se kabel nasloni na trdi disk... in mislim da to ni najbolj optimalno.

Napjalnik bo še dovolj močan... ?


Kar kupi tako kot si nameraval. Med 7870 in 7850 je cca 10% razlika v ceni in performansah. 2x4gb glede na ceno, zakaj pa ne. SSD je stvar izbire. Napajalnik je pa odvisno bolj od tega koliko A imaš na 12v liniji, 7850 naj bi rabila 24A na single 12v liniji. Kolikor poznam LC napajalnike imajo vsi multi rail, zato pred nakupom preveri to, če ne zadostuje raje kupi nov dober napajalnik namesto ssd-ja.

stock ::

Tole si pa mal pomešal 24A na 12V bi blo dovolj že za cel sistem. 7850 požre malček več kot grafa, ki jo ima not zdaj.

dogo ::

stock je izjavil:

Tole si pa mal pomešal 24A na 12V bi blo dovolj že za cel sistem. 7850 požre malček več kot grafa, ki jo ima not zdaj.


Ne vem jaz sem našel tole:

For a system using a single Radeon HD 7850 graphics card AMD specifies a minimum of a 500 Watt or greater power supply. The power supply should also have a combined +12 Volt continuous current rating of 24 Amps or greater and have at least one 6-pin PCI Express supplementary power connector.

For a system using two Radeon HD 7850 graphics cards in 2-way CrossFireX mode AMD specifies a minimum of an 600 Watt or greater power supply. The power supply should also have a combined +12 Volt continuous current rating of 32 Amps or greater and have at least two 6-pin PCI Express supplementary power connectors.

norfeks ::

Trenutni napajalnik ki ga imam: Napajalnik LC Power Silent Giant LC6550GP2 V2.2 - Green Power 550 W (http://www.mimovrste.com/artikel/240002...
ima samo 1x 6-pinski PCI-Express konektor... torej potebujem dodatni adapter oz. pride v upoštev samo 7850 z 1GB...

kaj je dans danes dober in poceni napajalnik ? kakšen link ? :)

Sem pripravljen tudi še napajalnik dokupit... mislite da je:
THERMALTAKE - Berlin 630W 80Plus (Cena: 50 EUR)
Dobra izbira.... ?
http://www.thermaltake.com/products-mod...

Kako je z napajalniki znamke INTERTECH ? Saj so cene teh zelo nizke....

stock ::

Ta napajalnik je čisto dovolj močan, kot ti je citiral dogo zgoraj 24A je torej za cel sistem, tvoj napajalnik pa ime 2 linije 21A in 23A oz skupno 37A na 12V. Samo bi pač rabil adapter za 7870.

Poglej pa prav na napajalnik kaj ti piše za 12V ker je teh napajalnikov ogromno različnih in lahko da nimaš prav 21 in 23. No v vsakem primeru imaš več kot dovolj in menjava ni smiselna.

Intertech so slabi napajalniki.

Še enkrat pa poudarjam vzemi 2GB kartico!

dzinks63 ::

Ta napajalnik je čisto dovolj močan, kot ti je citiral dogo zgoraj 24A je torej za cel sistem, tvoj napajalnik pa ime 2 linije 21A in 23A oz skupno 37A na 12V.


Kateri to? LC550 tega ne spravi skupaj, so napačno podatki na mimo.
+3,3V 35A
+5V 40A
+12V1 16A
+12V2 18A

dogo ::

Voltage X Amp = Watts se pravi če rečemo, da porabi 7850 na max 150 w , pomeni, da rabi 12,5 A (vsaj) na 12v liniji + ostale komponente še nekaj A + malo manevrskega prostora.

norfeks ::

dzinks63 ima prav... napačni podatki na mimovrste...

 moj napajalnik

moj napajalnik



kaj to pomeni da bo preslab napajalnik za grafično hd7870 ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za grafično kartico visokega kakovostnega razred za cca. 50€

Oddelek: Kaj kupiti
479960 (8966) Brias
»

Moč napajalnika za grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
81180 (1148) Janac
»

Nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
362050 (1467) D3m
»

Moja konfiguracija računalnika kaj bi spremenili cena do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
323950 (3694) D3m
»

Katero grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
447099 (5560) mokasin

Več podobnih tem