» »

pomoč pri izbiri (motor ali avto)

pomoč pri izbiri (motor ali avto)

Havq ::

zdravo,upam,da sem dal v pravo temo.

moja dilema je taka:

sem star 17 let in sem naredil oktobra 2011 izpit za motor 125ccm.
drugo leto bom junija star 18 let.

in zdaj se ne morem odločit ali bi si kupil 125cmm motor ali denar prišparal za avto.če bi kupil motor bi ga kupil v
vrednosti 2000€.

zdaj imam predelanega atx,in se vozim z njim.ampak potem se mi je zdelo škoda delati izpita za 125cmm,ker bi pri 15.letih lahko šel
delat za 50cmm.

upam da se razumemo.
hvala za vaša mnenja in pomoč.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Venum ::

Avto! oz. kaj te bolj veseli, sam vedi da ti bo avto bolj koristo v življenju.

St235 ::

z vidika uporabnosti definitivno avto pred 125cc motorjem.

msjr ::

Kupi si motor in uživaj v poletju.

Meizu ::

Kupiš KTMa 125 za 2k, konc poletja prodaš za isto ceno al pa še kej več in kupiš avto.

Zdej pa pomisli, kolk bi pršparal če sploh ne bi delal 125ccm izpita. Bi si lahko že kr en avtič omislu. Za 2k se sicer da marsikaj zanimivega dobit, sam glej od koga kupuješ, pa izpravnost. Predvsem mašina - če je že na daleč videt, da je zamaščena zaoljena, potem neki ne štima. Bolj je suh motor boljše tesni, boljše dela!

MadMax ::

Meizu je izjavil:

Bolj je suh motor boljše tesni, boljše dela!

Ali pa je bila pred pol ure oprana...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Meizu ::

Dobro tega ne moreš izključit, ampak sam verjamem da bi opazil razliko pri frišno opranem motorju, ter suhem motorju, ki ni bil pran vsaj 20kkm...

Pyr0Beast ::

Skoraj raje avto kot motor.
Sploh če misliš še koga zraven vozit in imeti kaj prtljage

Je pa zavarovanje za avto - ubitačno
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Jaz nisem pred izpitom za avto nič na dveh kolesih vozil kaj resneje-niti ni bilo interesa niti se mi ni zdelo uporabno, sedaj mi ni žal ko imam 5 leto izpit za avto si umišljam tudi kaj na dveh kolesih oz. treh.

Tilen ::

Avto, ker je bolj varen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Havq ::

saj je motor tudi varen, če ga tako voziš.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

Finta je le, da stežka vplivaš na ostale udeležence v prometu. Jasno, tudi pri avtu, vendar je nivo zaščite neprimerno večji.

Skratka, če dejansko potrebuješ prevozno sredstvo za čez celo leto in ne le občasno vozikanje, potem je avto še najboljša izbira. Stroški pa so seveda druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MeGreat ::

Jaz bi se odločil za motor :)

fr4nc ::

Avto je vozen vso leto... jaz dam glas za avto prav iz tega razloga.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

mr1two ::

Vzemi avto, za katerega je znano(model, znamka...), da ne predstavlja velikih stroškov- tako sprotnih(gorivo) kot tudi občasnih- servisi. Priporočam kakšnega hatchback-a, ki ga je relativno enostavno parkirat tudi v kakšno bolj ozko špranjo :).
Za motor bo še pozneje čas in se ti splača še počakati z njim(izkušnje v prometu pa nabiraj raje v avtomobilu).
Seveda tudi z motorjem lahko paziš in vedno skozi prideš, vendar je po drugi strani avto bolj uporaben(pelješ lahko več ljudi, prtljage, greš kam dlje...).
Plus 125 je počasno :D a še vedno nevarno.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

einstein :P ::

Avto definitivno. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

balocom ::

Avto itak.

mr1two je izjavil:

Priporočam kakšnega hatchback-a, ki ga je relativno enostavno parkirat tudi v kakšno bolj ozko špranjo :).


Beseda relativno ima tukaj velik pomen, ker xyz limuzina zna bit bolj pregledna in okretna (sprobano btw.) od zyx kombilimuzine aka hatchback.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

shadeX ::

glas za traktor.. =)

šalo na stran..glas za avto.

MajorM ::

avto

tilenmpower ::

kup rsko 125ccm za jurja pa za jurja še avto :P

blackbfm ::

za 2k boš dubu bolj ubog avto..no še vedno je bolj uporaben in varen kot motor

kar se motorja, ajd kakšen skuter že sede poleti malo za igračkat sem pa tja..sicer pa ostali motorji tam do 600ccm so pomoje škoda časa in denarja, niti niso zmogljivi, niti niso za kakšne relacije delat, se pravi nimaš nič od njega.

Pyr0Beast ::

Za 2k dobiš danes precej soliden avto. Tak ki te bo fural naokoli še najmanj 5 let.
Samo je treba bolj pobrskati.
Avto dobiš že za 200€ - sicer je krntija ki jo bo treba rihtat, samo fural naokoli pa te bo. + ne sekiraš se če ga razbutaš
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hauser84 ::

avto

JesusChrist ::

Pyr0Beast je izjavil:

Za 2k dobiš danes precej soliden avto. Tak ki te bo fural naokoli še najmanj 5 let.
Samo je treba bolj pobrskati.
Avto dobiš že za 200€ - sicer je krntija ki jo bo treba rihtat, samo fural naokoli pa te bo. + ne sekiraš se če ga razbutaš


kje si pa to bedarijo pobral? kupiš za 500eur hyundai accent z 1.5 motorom pa samo voziš :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

DimmniBurek ::

Mel motor od 15 do letos, svoj avto pa kupil komaj pri 23 letih. Sem seveda vozil domačga, samo svojga nisem imel. Zdej si sicer ne predstavljam bit brez avta, ampak to nima zdej veze.
Če avta ne rabiš za hodit v šolo recimo v Ljubljano, kjer boš tudi stanoval, potem ga najverjetneje ne rabiš. Kupi si motor in uživaj, v šolo (če se vsak dan voziš) se boš lahko vozil tudi čez zimo (če nimate snega tam), če je pa kot si se do sedaj. Avto vzameš mami in ji ga za vikende opereš in posesaš.
Če si želiš motor, ga kupi, ker če ga ne boš, ti bo žal. ;)

Plus to ja, avto dobiš že za zelo majhen denar. Kaka stara kantica, ki dela čisto spodobno, ali kej novejšega ki ne dela najbolj spodobno dobiš komot za jurja ali manj.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Architect ::

Vsekakor avto, ga boš bolj potreboval. Motor kupi le če ti ostane denar zanj.

125 ccm motor ni za nikamor, boš samo denar proč vrgel.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Architect je izjavil:

Vsekakor avto, ga boš bolj potreboval. Motor kupi le če ti ostane denar zanj.

125 ccm motor ni za nikamor, boš samo denar proč vrgel.

Se ne strinjam. Si ga že mel?
Jest sem naredu po 10k km na sezono in to z dvotaktnim. Ne govorite blesarij.
Pelješ se pač bolj počasi, s 2 takt cestakom boš na zavitih ovinkih (ne ravninah!) držal težke motorje s 10× več konji.
Jaz nebi zamenjal tistih let..ni šans. Tolk dobrih trenutkov doživel na motorju s kolegi. To pa šteje več kot marsikaj drugega!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Avto je kakorkoli obrneš veliko bolj praktičen.

Motor je pa vsekakor bolj "zabavno" orodje. Mogoče če si v centru doma, nimaš garaže, pomankanje parkirnih mest... tudi zelo ugodna rešitev (pa še to skuter, oziroma kakšen maxi skuter pri večji kubikaži). Slej ko prej boš pa spoznal ko bo dež, mraz, sneg... da se na motorju ne boš počutil ugodno in komot, kot v avtu.

Če si lahko privoščiš samo eno stvar šparaj oz. razmišljaj o avtu. Če si lahko privoščiš oboje, najprej kupi avto, pa potem motor.

blackbfm ::

Pelješ se pač bolj počasi, s 2 takt cestakom boš na zavitih ovinkih (ne ravninah!) držal težke motorje s 10× več konji.


2 takt cestak ojoj:)) nevem no meni se zdi da k prtisneš da more motor letet ne pa krneki...za v mesto je tak motor preneroden, za na ac pa tut ni. 600 kubikov je minimum za užitek v vožnji :P

DimmniBurek ::

blackbfm je izjavil:

Pelješ se pač bolj počasi, s 2 takt cestakom boš na zavitih ovinkih (ne ravninah!) držal težke motorje s 10× več konji.


2 takt cestak ojoj:)) nevem no meni se zdi da k prtisneš da more motor letet ne pa krneki...za v mesto je tak motor preneroden, za na ac pa tut ni. 600 kubikov je minimum za užitek v vožnji :P

Si ga mel kdaj? Seveda ni to raketa, ampak za uživat v vožnji pa ne govorit gluposti no. Fant je še mlad, za prvi motor je tudi to lahko preveč! Sej nimaš motorja (samo)za ga žgat. Ah, to veliko ljudi ne razume in je brezveze sploh razlagat.
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup motorja, nasveti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10935931 (5135) bajsibajsi
»

Izpit kategorije A

Oddelek: Loža
3613375 (5491) bajsibajsi
»

Pomoč o motorju

Oddelek: Na cesti
302794 (2135) c00L3r
»

Kateri motor kupit??

Oddelek: Loža
308852 (8057) Bakunin
»

50ccm enduro in supermoto

Oddelek: Loža
306417 (6065) Sadida

Več podobnih tem