» »

Ponjave proti toči za zaščito avtomobila

Ponjave proti toči za zaščito avtomobila

zhigatsey ::

Živjo,

Doma nimamo garaže in rad bi zaščitil avtomobil pred "podivjanim vremenom".
Ali ima kdo kaj izkušenj s ponjavami za zaščito proti toči. Katere se najbolje
obnesejo oz. katero znamko ali trgovca priporočate...

Hvala za odgovore

kitewing ::

amigo_no1 ::

Imho bo navadna debela "zimska" deka iz bombaža ? bolje opravila svoje delo.

zhigatsey ::

Ja saj ravno tega bi se rad znebil, dveh dek in enega starega kovtra (da pokrijejo cel avto), ker so totalno
nepraktični:) (potrebno dolgotrajno sušenje, cel kup prostora zasedejo, veter jih odpihne)... Sicer sem pa tudi sam skeptičen glede ponjav, ki imajo
5mm debelo plast...

amigo_no1 ::

Če te tako skrbi zaradi toče: stiropor debeline 5 cm, sestavi/zlimaj si model v enem ali dveh kosih, ki bo prekril zgornje površine vozila, preko daš neko plahto/cerado, ki jo pričvrstiš, da je veter ne more odpihniti.

tu nekdo predlaga podobno:
http://slo-tech.com/forum/t361199/p2330...

kitewing ::

amigo_no1 je izjavil:

Imho bo navadna debela "zimska" deka iz bombaža ? bolje opravila svoje delo.

Deka je premajhna, še dve sta premajhni. Poleg tega jo veter odnese.

WarpedGone ::

Največji problem teh pregrinjal ni njihova dejanska učinkovitost proti toči ampak obupna nepraktičnost pri 'montaži', 'demontaži' in hranjenju. Ja, navadna dekna čist pomaga, problem rata ko je treba 2 centi debelo tkanino do konca prepojeno z mrzlo vodo potegnit dol z avta in jo spravit nekam sušit.

Jaz imam eno zadevo izpred 6ih let, na notranji strani je una polivinilasta zadeva v zračnimi žepki, katero se včasih uporablja kot embalažo nato pa za sproščanje živcev, na zunanji strani je pa nepremočljivo platno srebrne barve. Na vsakem vogalu in še na sredi stran visi elastika s plastičnim kavlom na koncu da ti zadevo veter ne odnese.

Stvar pomaga če jo dejansko zmontiraš na avto - ko me je sesula toča, me je dobila med vožnjo in zvita prevleka v prtljažniku ni pomagala. Bi kupu še enkrat? Če ni druge opcije ala garantirano prosta streha, ko jo nucam, potem da. Je bolje kot nič, fiksna streha je pa itak boljše. Med njima pa bolš opcije ni.
Zbogom in hvala za vse ribe

kalko ::

WarpedGone je izjavil:

Je bolje kot nič, fiksna streha je pa itak boljše. Med njima pa bolš opcije ni.

Je še opcija, ki se ji reče delno kasko zavarovanje za naravne nesreče (brez odbitne franšize) v kombinaciji s čustveno ne-navezanostjo na pleh. :)

amigo_no1 ::

kitewing je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Imho bo navadna debela "zimska" deka iz bombaža ? bolje opravila svoje delo.

Deka je premajhna, še dve sta premajhni. Poleg tega jo veter odnese.

Če imaš avtodom/R Espace/Jeep Grand Cherokee je ena navadna deka sigurno premalo.
Sem napisal da jo pričvrstiš.

WarpedGone ::

Je še opcija, ki se ji reče delno kasko zavarovanje za naravne nesreče (brez odbitne franšize) v kombinaciji s čustveno ne-navezanostjo na pleh.

Seveda, še ceneje pa prideš skozi če tistih nekaj jurjev za letno zavarovanje deponiraš na banki in se denarja ne dotikaš. V 6ih letih sm z nezavarovanjem prišparal v rangu 4k EUR, servisa iz tega naslova je blo pa mogoče 500 EUR.

Zavarovanje se splača zavarovalnicam.
Zbogom in hvala za vse ribe

lambda ::

WarpedOne >> Seveda, še ceneje pa prideš skozi

Verjetno. Ni pa nujno.

VidKo ::

zhigatsey je izjavil:

Doma nimamo garaže in rad bi zaščitil avtomobil pred "podivjanim vremenom".
Ali ima kdo kaj izkušenj s ponjavami za zaščito proti toči. Katere se najbolje
obnesejo oz. katero znamko ali trgovca priporočate...


Kot je bilo že omenjeno koce in podobne zadeve so skrajno nepraktične (odpihne veter, težke ko hudič, dolgotrajno sušenje, zasedejo dosti prostora). Prevleke proti toči so delno uporabne (traja da jo namestiš, le delna zaščita).

Svetujem ti, da si omisliš trajnejšo zaščito. Seveda pod pogojem da imaš prostor:



Porabil sem cca 150€ za les ter protitočno mrežo in cca 20 delovnih ur. A se je splačalo. Avto prvo letošnjo točo že preživel brez posledic :)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zheegec ::

Najceneje je, da se uležeš na avto, včasih rabiš še kakšnega kolega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Martin Krpan ::

Stehe in protitočne mreže ne moreš voziti z seboj v službo , na dopust...
Kaj drugega kot to pregrinjalo ti tako ne ostane , kovtri zavzamejo preveč prostora v prtljažniku , se napijejo vode ter potem sušijo 2 dni.

VidKo ::

Spraševal je za doma...
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Vice ::

Martin Krpan je izjavil:

Stehe in protitočne mreže ne moreš voziti z seboj v službo , na dopust...
Kaj drugega kot to pregrinjalo ti tako ne ostane , kovtri zavzamejo preveč prostora v prtljažniku , se napijejo vode ter potem sušijo 2 dni.


Tudi te ponjave, ki jih prodajajo za točo niso čisti plastik fantastik in se morajo posušiti, se pa malo hitreje kot kovter in podobna šara.

Meizu ::

Te ponjave IMO delujejo za manjšo točo/sodro, ko pa začnejo padat veliki kosi, je že surova teža ledu ki pada z neba preveč za tako tanko prevleko. Tudi sam bi v primeru, da nimam garaže razmišljal tako, da bi takšno ponjavo prevlekel čez avto tako, da bi na streho avta najprej dal čez kakšno žimnico al neki, da dvigne in ublaži direkten padec. Tudi zaradi dodatne višine ponjava ne pade direkt na pleh ampak visi v zraku, vsaj kar se strehe tiče. Tako je večja možnost, da se bo toča dejansko ob udarcu v ponjavo odbila preden bo s svojo težo in silo padca pritisnila na pleh.

Dandanes pa itak ne veš, če bo padala toča v velikosti riža ali bojo padale kepe velikosti pinkponk žogic bognedaj celo kaj večjega.

xCore ::

to zgleda zanimivo http://www.iceblocker.eu/store/ sem študiral da bi kupil ker na šihtu nimamo kam peljat avta pod streho :/
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Meizu ::

To pa zgleda, da bi pri večji toči popustilo in se strgalo.

WarpedGone ::

Če prav vidim, tale 'steha' stoji na štirih tačkah v osrednjem delu avtomobilske strehe, kjer večina avtomobilov nima nobene ojačitve. Čist navadna plast pleha.
Tegale js na svoj avto ne dam.

Namenska ponjava je seveda mokra, ker pa ne vpija vode le ta hitro odteče in se reč posuši.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Treba je študirat še neki - se je že zgodilo, da so avtomobili prekriti z tanko odejo pokasirali razbite šipe, na nepokritih avtomobilih pa so šipe ostale cele.
Ker je tista dekna preprečila da bi se zrno toče ob udarcu razletelo, je šla komplet kinetična energija v šipo. Ko zrno toče poči, gre nekaj energije v drobljenje ledu plus posamezni kosi se razpršijo v razne smeri in podlaga faše manj.

Glavni problem je sunek sile ob udarcu. Če uspeš podalšat čas 'pristanka' si zmanjšal ta sunek in je manj škode. Zato je že precejšnja razlika al leti toča na suho al leti med močnim dežjem, kjer je na podlagi kak mm debela plast vode, ki ublaži ta sunker.

Če padajo ledene lubencie je itak vse skup brezveze in pomaga le polmetra debela plata iz armiranega betona. Ob večini toč pa taka ponjava prepreči vidno škodo. Že pa že vseeno kakšna šipa poči, ti pa vsaj notranjost ostane kljub temu suha.
Zbogom in hvala za vse ribe

xCore ::

Meizu je izjavil:

To pa zgleda, da bi pri večji toči popustilo in se strgalo.


Meni zgleda kot vse običajne mreže proti toči...

WarpedGone je izjavil:

Če prav vidim, tale 'steha' stoji na š
tirih tačkah v osrednjem delu avtomobilske strehe, kjer večina avtomobilov nima nobene ojačitve. Čist navadna plast pleha.
Tegale js na svoj avto ne dam.


Bi reko da so sprobali da ti ne uniči avta :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

WarpedGone ::

Al bojo rekl "v primeru neprimerne montaže ne odgovarjamo za posledice"?
"Neprimerno" pa definirajo kot "montaža, ko nastane škoda" :)

Če že je stojalo z nogami, zakaj niso pol lepo noge na tleh, kje je profit v tem da stoji na strehi avtomobila?
Zbogom in hvala za vse ribe

xCore ::

WarpedGone je izjavil:

Al bojo rekl "v primeru neprimerne montaže ne odgovarjamo za posledice"?
"Neprimerno" pa definirajo kot "montaža, ko nastane škoda" :)


Možno :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Meizu ::

Še najbolj verjetno.

Edit: Z malo iznajdljivosti, si lahko iz lahkega aluminija sestaviš tudi sam en zložljiv frame, ki ga postaviš čez avto in nato samo čez pripneš standardno ponjavo. Pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

WarpedGone ::

Največji problem teh okvirjev je rokovanje z njimi - nekak ni opcija da z njim mahneš po avtu, takoj je praska in škoda.
Zato en par rok ni dovolj in praktičnost upade. Brezokrivne zadeve majo to prednost da z njimi ne morš mahnit ob nič, je pa problme da z njimi drgneš ob lak kar zopet lahk pusti odrgnine. Se pa le te da odpravit s poliranjem.
Zbogom in hvala za vse ribe

Meizu ::

Saj ga lahko zložiš za avtom in nato samo porineš naprej, da pokrije avto.

Edit: Je pa res, da je takšna praksa nerodna, če si ravno na obljudenem parkirišču in nimaš dosti manevrskega prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

zhigatsey ::

Odločil sem se kar za navadno ponjavo proti toči (5mm), za vsak slučaj pa bom kupil še kakšno peno v velikosti
avta, ki jo bom dal pod ponjavo... Imam kasko zavarovanje, vendar se mi ne da ukvarjati potem z morebitnim popravilom
škode (rabim avto vsak dan), če škodo lahko preprečim...

Pyr0Beast ::

Čisto enako v redu je navadna iverna plošča ali kaj podobno trdega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vice ::

Po ugotovitvah WarpedOne-a ti predlagam, da se usedeš na havbo in streho, da se ti malo udre. Tako se ti bo v nevihti naredil lep bazenček v katerem bo vsaj 5mm vode, ki bo ščitil tvoj avto tudi, če padajo jajca >:D

menjalnik ::

Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj. Torej lani sem imel srečo, da sem imel avto v garaži, letos pa garaže ni več, pač finance :( Zdaj, ko prihaja poletje in zna presenetit toča, moja "ljubezen" pa je na prostem prepuščena vsem kar pade z neba me zanima, katera ponjava je top na trgu, ki bi preprečila luknje v plehu?

Obenem me pa še zanima, če ceneje pride avto zavarovat pri zavarovalnici za točo in stekla, sem pri Zav. Tilia :) Hvala

Daniel ::

BorutK-73 ::

menjalnik je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj. Torej lani sem imel srečo, da sem imel avto v garaži, letos pa garaže ni več, pač finance :( Zdaj, ko prihaja poletje in zna presenetit toča, moja "ljubezen" pa je na prostem prepuščena vsem kar pade z neba me zanima, katera ponjava je top na trgu, ki bi preprečila luknje v plehu?

Obenem me pa še zanima, če ceneje pride avto zavarovat pri zavarovalnici za točo in stekla, sem pri Zav. Tilia :) Hvala

Kakšen star kovter imaš v prtljažniku(ali dva), se še najbolje obnese.

menjalnik ::

Ja pol jih bom pa en mesec sušil, pa še bral sem, da ti šipo lahko še prej razbije, kot če bi bila nepokrita, nevem pa če je to res


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokriti avto ali ne

Oddelek: Na cesti
345130 (3824) Unknown_001
»

Droni za zaščito proti toči

Oddelek: Problemi človeštva
335874 (4622) Utk
»

ponjava za avto - kaj in kje nabavit?

Oddelek: Loža
114082 (3652) Unknown_001
»

Odgovornost poškodba vozila na parkirišču avtoservisa

Oddelek: Na cesti
324918 (3488) zk_eu
»

Mehurčkasta folija in tyvek?

Oddelek: Loža
114986 (4644) SkIDiver

Več podobnih tem