» »

Krmiljenje koračnega motorja ?

Krmiljenje koračnega motorja ?

#000000 ::

Imam na voljo en skener ki deluje bp. ven bi pobral elektroniko in mehanizem in naredil neko zadevo ki me matra že dolgo časa. Zdej pa me zanima, ali rabim kupovat nov kontroler ali lahko uporabim tega iz skenerja, ker praktično je delujoč in na USB vhod. V bistvu bi rabil nek enostaven program za premikat to zadevo, ker z epsonovim verjetno ne bo šlo.

boogie_xlr ::

Imho najbolj enostavno, da sam narediš vezje z mosfet tranzistorji in kontrolerjem, nato pa krmiliš vse skupaj z računalnika preko serijskega porta. Če želiš pa preko USB, pa dodaš še FTDI čip.

kupim9 ::

Aja sej OK. Mene tud zanima, bi se dalo ponucat vezje iz printerja ali skenerja za povezavo na laptop, ker sedaj deluje, logično razmišljam zakaj preko tega vezja ne bi mogel krmarit teh motorjev če jih lahko program za printer ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kupim9 ()

_Dormage_ ::

kupim9 je izjavil:

Aja sej OK. Mene tud zanima, bi se dalo ponucat vezje iz printerja ali skenerja za povezavo na laptop, ker sedaj deluje, logično razmišljam zakaj preko tega vezja ne bi mogel krmarit teh motorjev če jih lahko program za printer ?

Tvoj laptop ne krmili printerja. Printer ima svoj računalnik, in krmilnik. Tvoj laptop samo pošlje kaj bi rad mel natisnjno.
Težko boš izkoristil obstoječe vezje. Raje go solo :)

gumby ::

Najdi krmilni čip (driver) za motor in poišči datasheet... pa spajkalnik segrej ;)
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kartuša kar šla v k....

Oddelek: Kaj kupiti
275715 (4796) Brane22
»

Kateri skener za negative

Oddelek: Kaj kupiti
205872 (4898) no comment
»

Opozorilo glede nakupa HPjevih printerjev

Oddelek: Strojna oprema
426868 (5729) blackbfm
»

mini robotek

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182267 (1671) snow
»

lcd kalibracija

Oddelek: Zvok in slika
81399 (1302) ajagodnik

Več podobnih tem