» »

Opozorilo glede nakupa HPjevih printerjev

Opozorilo glede nakupa HPjevih printerjev

salex ::

Sem lastnik enega od HP-jevih printerjev in bi vam rad naredil uslugo s tem, da vam močno odsvetujem nakup HP printerjev. Medtem, ko so njihovi printerji hardwersko vredu, jih je pa HP čisto uničil z svojo spamware programsko opremo, ki tudi izjemno slabo deluje. Ne, da se mi kaj preveč pisati, tako, da bom samo podal današnjo uporabniško izkušnjo, ki sem jo imel.

Klical, me je oče in prosil, če mu lahko nekaj skeniram, in, da to nujno rabi. Gonilnike sem imel že vse vnaprej nameščene (aja pa btw to 250MB velki gonilniki WTF?, a niso mogl narest normalnih gonilnikov brez tiste njihove nedelujoče nesmiselne in neuporabne programske opreme)tako, da sem se lahko takoj lotil dela. Sem priključil printer v računalnik, nakar mi je takoj javilo, da nimam papirja in ga lahko več kupim na internetu, ampak jaz tega nisem rabil, ker moja naloga je bila, da skeniram en list papirja in ga pošljem po elektronski pošti, torej papir tukaj ne pride v poštev, in mi je zdrava logika govorila, da naj ignoriram opozorila za papir, ker tega itak ne bom rabil, in ker se mi mudi. V programu sem dal "Scan" in nič, potem se pa program kar sesuje. (aja pa ko sem program zagnal mi je ene 5 popupov odprlo za njihove ankete in updejte in reklame). Ne, da se mi sploh več pisat, v glavnem v eni uri vztrajanja mi NI uspelo skenirati ENE slike, ko sem jo potem s telefonom slikal in uspešno poslal v eni minuti.

amigo_no1 ::

Skeniraš lahko z IrfanView...

Architect ::

skeniraš lahko tudi že z vgrajenim programom windowsov. To znajo že windows XP.

ABX ::

Od vedno velja pravilo da se nikoli ne nalaga dodatne krame, samo driverje za printer daš na sistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

floyd1 ::

Salex, te popolnoma razumem. Tudi jaz imam eno tako HP katastrofo doma in sem se prejšnji teden končno razkuril in ga odnesel nazaj v trgovino. Zdaj čakam poročilo s servisa ;). Moje težave (sem kar prekopiral iz ene druge slo-tech teme, kjer sem to že opisal) so bile:

- občasno (2x na teden ziher) se noče povezati v mrežo (nobena od ostalih stestiranih 13 mrežnih naprav nima teh težav), ne pomaga niti statični IP (brez DHCP), printer (pravzaprav MF) moram večkrat čisto izklopiti iz elektrike, da se (če se) potem enkrat sploh poveže v mrežo
- Funkcijo "Scan to PDF" je treba po izklopu printerja iz elektrike ponovno nastavit, nastavitve se v tiskalniku zbrišejo (leta 2012 ;(()
- ADF (avtomatski podajalec skenerja) je zanič, po 4-6 listih se velikokrat ustavi (čeprav ni zagozdenega papirja), potreben je reset tako kompa kot tiskalnika, drugače vztrajno javlja napako.
- po vsaki taki ustavitvi pusti vse že narejene skene (pripravljene za pretvorbo v PDF) na disku in tega se nabere, da to ni res. In tega sploh ne čisti za sabo, SSD-ja mi je zelo hitro napolnil do konca...
- pri vsaki težavi ti HP software ob javljeni napaki predlaga reboot kompa, tiskalnika in če še to ne pomaga (navadno ne), ponovno naložit drajverje. Leta 2012 - a se hecajo? Nalagal sem ji že 4x, 3x čistil to svinjarijo. Jaz pa tačas na PC-ju šebam kako 10-urno obdelavo videa in naj vse skupaj prekinem...
- potem predlaga še tista HP orodja za odkrivanje napak - poiskat printer na mreži, itd in ta "čudežno odkrijejo", da se printerja preko mreže ne vidi, da naj ga zresetiram, zresetiram računalnik, naložim drajverje... Mater, en pameten SW.

Jp, tudi sam sem nekajkrat bil v situaciji, ko bi moral nekaj nujno naredit, pa ni bilo življenja v printerju (skenerju).
Sicer sem tu na slo-tech-u dobil nekaj dobrih nasvetov (zdaj vsaj razumem, kje je največja težava), a na koncu koncev se mi vseeno zdi, da se bom tega printerja nekako rešil. Razen, če to porihtajo, a nekako nimam upanja, ker je model že malo starejši in HP ne kaže interesa, da bi kaj popravil.

dronyx ::

Jaz sem tudi izjemno razočaran nad tem, kaj je HP naredil sam iz sebe na področju tiskalnikov. Na računalnik ti želijo s tiskalnikom na vsak način naložiti vsaj par 100 MB neke programske opreme, za katero nikdar ne veš kaj naj bi počela in po možnosti uporabniku neprestano teži z nekimi neumnimi sporočili. Kar se tiče tiskalnikov se bi jaz HP-ja od daleč izognil.

filip007 ::

Preden sem kupil nov tiskalnik sem primerjal ceno kartuše proti ceni tiskalnika potem vidiš, če se sploh splača. Gonilniki so lahko od Polken™ gor. Pa spravljat stare kartuše za vsak slučaj, ker imajo bebasto "refill", ko zamenjaš staro zasušeno začne blebetati tisti software, okvara kartuše, čez kak teden šele. Niso tako slabi samo malo krotenja rabijo...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

jype ::

Če maš Linux in spodoben HP tiskalnik ti ni treba ničesar nameščati in se nakup splača.

Low end printerjem vsekakor manjka nalepka "slaba igrača".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mat xxl ::

Morda si pozabil, da ni treba HP gonilnikov inštalirati pač pa kar Widowsove, ki tega nikoli nimajo, kakor tudi morda kake razširjene funkcije ne.

fosil ::

Po mojih izkušnjah so HP-jevi printerji fizično (mehansko) zelo v redu, ampak driverji (software) je pa katastrofa.
Rešitev je da uporabiš kar driverje, ki jih win7 sam instalira, ali pa na njihovi spletni strani poiščeš verzijo driverjev, ki so samo driverji, brez nepotrebne navlake.
Tako je!

blackbfm ::

Mehansko so načeloma vsi soho printerji za en k.. narejeni. Tudi taki za par 100 eur so popolnoma plastični.

Sicer imam nek hpjev printer, nevem točno modela, najcenejši kakšni 2 leti star...programska oprema za skenirat deluje ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

Jezst imam Lexmarka ker veselo tiska tud samo s črno kartušo. Pri prejšnjem HP-ju se ne spomnim, da bi lahko naredil kaj takega. Pa driverje imaš v dveh verzijah, full z vso navlako in lite samo driver in nek modul za skeniranje.

Če vam gre software, ki pride zraven na živce se običajno cel paket driverjev razpakira (npr z Universal Extractor-jem) in nato ročno usmeri WIndows driver installerja da pobrska po razpakirani mapi. Na tak način se naloži driver in vsi paneli s specifičnimi nastavitvami ampak nikoli pa ne naloži sranja v traybar al pa kamorkoli drugam. Vsaj tko sem delal s tastarim HP-jem, ko sem ga še imel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Fantje, ne preveč pričakovati pri printerju za 100€. V službi imamo Kyocero (samo printer, brez skeniranja ali česa drugega) za cca 650€ pa je tudi zelo slaba zadeva. Dobri printerji so kar malenkost dražji.

Glede softwera pa jaz pri HP in Canon vedno zdownloadam samo osnovni gonilnik in potem uporabljam druge programe. Najboljša varijanta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

x45 ::

Lexmark še slabše, samo ropajo s kartušami.

Zheegec ::

Lexmark S409 ima črno kartušo za 500 printov za 5€ (originalno). Zakon zadeva. Pa poceni je - 120€ če se ga še kje da dobiti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kamuee ::

salex je izjavil:

Sem lastnik enega od HP-jevih printerjev in bi vam rad naredil uslugo s tem, da vam močno odsvetujem nakup HP printerjev. Medtem, ko so njihovi printerji hardwersko vredu, jih je pa HP čisto uničil z svojo spamware programsko opremo, ki tudi izjemno slabo deluje. Ne, da se mi kaj preveč pisati, tako, da bom samo podal današnjo uporabniško izkušnjo, ki sem jo imel.

Klical, me je oče in prosil, če mu lahko nekaj skeniram, in, da to nujno rabi. Gonilnike sem imel že vse vnaprej nameščene (aja pa btw to 250MB velki gonilniki WTF?, a niso mogl narest normalnih gonilnikov brez tiste njihove nedelujoče nesmiselne in neuporabne programske opreme)tako, da sem se lahko takoj lotil dela. Sem priključil printer v računalnik, nakar mi je takoj javilo, da nimam papirja in ga lahko več kupim na internetu, ampak jaz tega nisem rabil, ker moja naloga je bila, da skeniram en list papirja in ga pošljem po elektronski pošti, torej papir tukaj ne pride v poštev, in mi je zdrava logika govorila, da naj ignoriram opozorila za papir, ker tega itak ne bom rabil, in ker se mi mudi. V programu sem dal "Scan" in nič, potem se pa program kar sesuje. (aja pa ko sem program zagnal mi je ene 5 popupov odprlo za njihove ankete in updejte in reklame). Ne, da se mi sploh več pisat, v glavnem v eni uri vztrajanja mi NI uspelo skenirati ENE slike, ko sem jo potem s telefonom slikal in uspešno poslal v eni minuti.



Se popolnoma strinjam, HP MFC-je in printerje zelo odsvetujem, sam sem imel same slabe izkušnje kar se kartuš tiče. Zlo drago pa nč ne velja.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zheegec ::

Kateri so pa OK?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

floyd1 ::

Jaz sem pred nakupom HPja gledal še "Lexmark Value Ink Prospect Pro209", ki tudi uporablja te poceni črne kartuše. Ampak res ne vem, v čem jim je fora s to črno, ker barvne pa so bile (kolikor sem takrat gledal) noro dražje. Sem narobe gledal? Kakšna je cena posamezne barvne kartuše za tvojega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Zheegec ::

Barve so 100XL in so tam nekje 25€ za po 600 printov, črna pa 5€ za 500 printov. Katerega HP pa imaš, da ima cenejše črne? Officjeta? Samo je potem 150€+ cena printerja... Pa črno ima še vedno dražjo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nanoleet ::

Men se na zaslonu HP printerja rolajo reklame ;((
beat that

Tero ::

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Goran's Blog ::

HP-ja isto imam.
Nikoli takih problemov!

floyd1 ::

Zheegec je izjavil:

Barve so 100XL in so tam nekje 25€ za po 600 printov, črna pa 5€ za 500 printov. Katerega HP pa imaš, da ima cenejše črne? Officjeta? Samo je potem 150€+ cena printerja... Pa črno ima še vedno dražjo...

Ne, nimam cenejše črne, le tega lexmarka sem imel v ožjem izboru pred nakupom HP-ja. Moja črna za 500 strani je okrog 15 EUR (neoriginalna). So pa kar drage te Lexmarkove barvne, je pa res, da so tudi večje.

mat xxl ::

V informacijo RFID čipe za Lexmaxe so končno shekali in se sedaj dobijo na Ebayu noro poceni kartuše 100 xl, so pa čipovno, kot 100 xla in se dajo še polniti. En nasvet pa vseeno, ne glede na to, kaj vam printer ali multifunkcija ponuja ne delajte nadgradenj firmwara naprave, ker Lexmarx se tako boji za svoj money, da z vsakim novim firmwerom takoj zapre skrekane verzije rfid čipov..............

medenko ::

Proizvajalci naj dvignejo cene printerjem in znižajo cene kartušam za 20-25% pa bo koza cela, volk sit.

Aston_11 ::

Ne od fotoaparatov, ne od printerjev ne dajem njihovega, no od vseh, ne samo HP-ja, šrota gor. Kar ima sistem - to je to.

RejZoR ::

Lol, folk še kar ne dojame, da so printerji gešenk roba, služijo pa dejansko s kartušami? Vsak dan se folk pritožuje češ kako pa da so tolk drage. Ja prov, ni problema. Naj da proizvajalec printerje po 300 EUR pa ne bo take razlike ane. A to bi bilo pa ok? Tko pa dobiš multifunkcijske po 40 EUR, kar je smešno poceni če pogledaš par let nazaj, ko so bili printerji hitro po 25 jurjev tolarjev pa so bili samo printerji brez skenerja in kopirc funkcije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

x45 ::

Zheegec je izjavil:

Lexmark S409 ima črno kartušo za 500 printov za 5€ (originalno). Zakon zadeva. Pa poceni je - 120€ če se ga še kje da dobiti.


me pa res zanima točno:

model tisklanika, kartuša kera in kje ter cene podrobno...?

kmetek ::

RejZoR: to ljudje preprosto ne razumejo, da dobijo multifunkcijsko napravo takorekoč gratis....

blackbfm ::

Ma kakšen gratis. Dej odpri kakšen printer pa poglej, tistih par koščkov plastike z enim bednim elektromotorjem...še vedno je overpriced:))

floyd1 ::

x45 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Lexmark S409 ima črno kartušo za 500 printov za 5€ (originalno). Zakon zadeva. Pa poceni je - 120€ če se ga še kje da dobiti.


me pa res zanima točno:

model tisklanika, kartuša kera in kje ter cene podrobno...?

Google ne dela ;)?

medenko ::

blackclw: ipad3 ali iphone je pa kaj?

blackbfm ::

No ja ne moreš lih primerjat, pri izdelkih tipa iphone dobiš kar nekaj state-of-the-art tehnologije, tako da vsaj deloma (če ne v celoti) opraviči ceno.

salex ::

HP Printer Logic:

NO PAPER?

NO SCAN!


sam nej mi kdo res razloži zakaj bi printer rabu papir zato, da skenira sliko in jo, da na računalnik?

zmaugy ::

Sam imam multifunkcijsko od HP (mislim da je Officejet 8500), ni bila čist zastonj (mislim da okrog 300 EUR) in pred kratkim se je odločila, da je nekaj narobe (the cartridge cradle cannot move). In to je to, odpreš in ni nič narobe, samo printat noče več.
Popolno sranje.
Kupujem novo, gremo stavit katere firme 100 % ne bom kupil?

RejZoR ::

blackbfm je izjavil:

Ma kakšen gratis. Dej odpri kakšen printer pa poglej, tistih par koščkov plastike z enim bednim elektromotorjem...še vedno je overpriced:))


Sej telefoni imajo tud cel kup plastike in kr eno bedno vezje pa stanejo po 600 EUR. Kje je tle logika!?!?!?! Ja, tolk jo je kot pri printerjih. Teb printer deluje kot neka primitivna naprava, da pa na list meče ultra majhne kapljice barve točno na določen del lista ti je pa samoumevno. Seveda to nima nobene veze s kompleksnostjo mehanizma tiskalne glave, servo motorja in ostale elektronike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

zmaugy je izjavil:

Sam imam multifunkcijsko od HP (mislim da je Officejet 8500), ni bila čist zastonj (mislim da okrog 300 EUR) in pred kratkim se je odločila, da je nekaj narobe (the cartridge cradle cannot move). In to je to, odpreš in ni nič narobe, samo printat noče več.
Popolno sranje.
Kupujem novo, gremo stavit katere firme 100 % ne bom kupil?

In zakaj ne uveljavljaš garancije? OJ 8500 serija ima 3 leta garancije...

Kot sem že rekel - črnobeli laserc brez skenerja za 600€ ni ravno preveč dobra stvar. Dober barvni multifunkcijski so vsaj od 2000€ dalje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zmaugy ::

Zheegec je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Sam imam multifunkcijsko od HP (mislim da je Officejet 8500), ni bila čist zastonj (mislim da okrog 300 EUR) in pred kratkim se je odločila, da je nekaj narobe (the cartridge cradle cannot move). In to je to, odpreš in ni nič narobe, samo printat noče več.
Popolno sranje.
Kupujem novo, gremo stavit katere firme 100 % ne bom kupil?

In zakaj ne uveljavljaš garancije? OJ 8500 serija ima 3 leta garancije...

Kot sem že rekel - črnobeli laserc brez skenerja za 600€ ni ravno preveč dobra stvar. Dober barvni multifunkcijski so vsaj od 2000€ dalje.


Na žalost ima samo eno leto garancije (par dni več). Kupljen decembra 2009, garancija potekla januarja 2011

Zheegec ::

Vsi OJ 8500 so imeli 3 leta garancije, če se je uporabnik brezplačno registriral na HP spletni strani (piše na veliko na škatli), ti prodajalec tega ni povedal?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

amigo_no1 ::

salex je izjavil:

HP Printer Logic:

NO PAPER?

NO SCAN!


sam nej mi kdo res razloži zakaj bi printer rabu papir zato, da skenira sliko in jo, da na računalnik?

Imel HP Deskjet F4180 (tiskalnik+skener) in napisano ne velja.
Kartuše seveda polnil doma, edino za hp bloatware vse že predolgo drži.

Basic drivers: 35MB
Multi-Function Basic Driver: 52MB
Deskjet Full Feature Software and Drivers: 170MB
WTF ?!

Se spomnim, ko sem imel še hp deskjet 600c, driverji so bili na eni 1.44MB 3.5" disketi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Zheegec ::

Iz basic drivers lahko ven izluščiš samo printer in scanner driver in potem to uporabljaš in so par MB. Samo potem nimaš vseh nastavitev kvalitete in pa razni duplexi včasih ne delujejo itd...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zmaugy ::

Zheegec je izjavil:

Vsi OJ 8500 so imeli 3 leta garancije, če se je uporabnik brezplačno registriral na HP spletni strani (piše na veliko na škatli), ti prodajalec tega ni povedal?

Kolikor se spomnim me ni nihce opozoril.

blackbfm ::

Sej telefoni imajo tud cel kup plastike in kr eno bedno vezje pa stanejo po 600 EUR. Kje je tle logika!?!?!?! Ja, tolk jo je kot pri printerjih. Teb printer deluje kot neka primitivna naprava, da pa na list meče ultra majhne kapljice barve točno na določen del lista ti je pa samoumevno. Seveda to nima nobene veze s kompleksnostjo mehanizma tiskalne glave, servo motorja in ostale elektronike.


Eno je visokotehnološki produkt, drugo pa malo naprednejše lego kocke, cena pa temu primerna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6722639 (17112) svecka
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429867 (19137) bobby
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829761 (23459) Bye
»

Lexmark ne bo več izdeloval brizgalnih tiskalnikov

Oddelek: Novice / Ostale najave
174582 (2992) roli
»

Nakup tiskalnika - MFP (print/scan/copy)

Oddelek: Kaj kupiti
357856 (6582) miller31

Več podobnih tem