» »

Kako shujšati 10 kg v dveh mesecih?

Kako shujšati 10 kg v dveh mesecih?

Temo vidijo: vsi
««
10 / 10
»
»»

Okapi ::

Seveda je lahko, ampak težko;) Sicer je precej odvisno, zakaj (in koliko) si se sploh zredil, ampak načeloma je prevelika teža kroničen problem, se pravi ga ne moreš enkrat "pozdravit" in potem imeti mir. Kot pri vsaki kronični zadevi moraš biti ves čas na dieti, oziroma moraš trajno spremeniti življenjske in prehranjevalne navade. To pa zna biti seveda težko.

O.

Okapi ::

Tule je en naredil kratek povzetek članka.
http://www.strengthandfitnessuk.com/new...

Shegevara ::

Štartal sem malo orbitrek-telovadbe (ne me zdaj napadat, mam pač svoje razloge zakaj raje telovadim na orbitreku). In, ko sem telovadil 3x na teden je vse še nekako šlo. Ampak ta teden sem pa po priporočilu enega slo-techovca iz ene druge teme povišal tempo na 5x na teden in mam določene težave.

Čuti se neka mišična utrujenost zaradi zahtevnosti vadbe in restrikcije hrane (ni čudno za moje pojme, saj sem že v dveh tednih šel 6-7 kg DOL). Problem za moje pojme je da sem potem cel dan kar zaspan. In to šele sedaj od ponedeljka. Če bi se dalo bi kar cel dan in celo noč prespal in se ne naspim in ne naspim. Je to kaj resnejšega?

DOOM_er ::

to ni nič čudnega, zaspanost je posledica izčrpanosti. Utrujenost mišic je pa itak zaradi tega ker imaš muskalfiber nonstop. Oboje bo s časom minilo. No muskalfiber ne ampak tako huda izčrpanost pa definitivno bo. Ko sem sam začel bolj pogosto kolesarit so se pojavili isti problemi.
Robots will steal your job. But that's OK

kitewing ::

DOOM_er je izjavil:

to ni nič čudnega, zaspanost je posledica izčrpanosti. Utrujenost mišic je pa itak zaradi tega ker imaš muskalfiber nonstop. Oboje bo s časom minilo. No muskalfiber ne ampak tako huda izčrpanost pa definitivno bo. Ko sem sam začel bolj pogosto kolesarit so se pojavili isti problemi.


Če pravilno treniraš rabiš manj spanja in imaš več energije.
Utrujenost ločimo na akutno in kronično. Akutna je ok, ker traja od nekaj ur do par dni odvisno od tipa treninga in sledi superkompenzacija (beri: napredek). Problematična je kronična utrujenost, ki jo imenujemo pretreniranost. Pri kronični utrujenosti se poruši krvna, hormonska slika...da okrevamo potrebujemo več tednov.

Zakaj si izčrpan? napačna prehrana, prepogosti intenzivni treningi in med posameznim treningom ni ustrezne regeneracije, dehidracija

Če treniraš vsak dan sta lahko v enem tednu 2 intenzivna treninga, po vsakem intenzivnem treningu mora biti trening vzdržljivosti , ki ima nizko intenziteto, ali pa regeneracija. Zato se pri načrtovanju treninga računa TSS (Training Stress Score), da se špotnika ne pretrenira.

Okapi ::

V resnici nič ne vemo, kako intenzivno Shegevara poganja orbirtrek. Ena ura orbitreka se, če ne goniš na vso moč, komaj lahko šteje kot trening. Za športnika je to bolj razmigavanje:-) Občutek utrujenosti pa lahko pride tudi samo od diete, ali pa je celo bolj psihološki kot zaresen.

O.

freesty ::

Od odprtja teme je ze skoraj eno leto. Kakšni so rezultati?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Shegevara ::

Okapi je izjavil:

V resnici nič ne vemo, kako intenzivno Shegevara poganja orbirtrek. Ena ura orbitreka se, če ne goniš na vso moč, komaj lahko šteje kot trening. Za športnika je to bolj razmigavanje:-) Občutek utrujenosti pa lahko pride tudi samo od diete, ali pa je celo bolj psihološki kot zaresen.

O.



Poganjam ga, poganjam :D V eni uri naredim distance 20 (ce ti to kaj pove, verjetno je v km). Na koncu sem ze tako presvical obleke da brez zajebancije odmajce in gat kar kaplja švic, sploh ga vec ne vpijajo tolk je vse mokro :))

sicer pa obožujem tek vendar če grem prelavfat kaksnih 7km sem nasledni dan enostavno ZOMBI. ce sm pa nmesto tega eno uro na orbiteku pa sem naslednji dan ready for action pa ceprav v obeh primerih zares dušo spustim.
aja no se to: zaspanosti po danasnjem treningu ni! tako da ste mel nekateri od vas res prav ko ste rekli da to čez čas mine ! :)

Okapi ::

V eni uri naredim distance 20 (ce ti to kaj pove, verjetno je v km).
Ne pove kaj dosti, med drugim zato, ker ne vem, s kakšnim uporom delaš (orbitreka sicer ne poznam, ampak sigurno lahko nastavljaš "bremzo"). Če kaže porabljeno moč ali kalorije, bi lahko kaj rekli. Tudi količina švicanja je precej relativna zadeva - če nimaš dovolj kondicije, ful zašvicaš pri naporu, ki ga kdo drug morda še čutil ne bi.

O.

joze67 ::

No ampak saj on orbitreka zase, ne za onega drugega. Tako da kaj se da že razbrati iz opisa (samo ne mene čakat, jaz ne znam).

Shegevara ::

Okapi je izjavil:

V eni uri naredim distance 20 (ce ti to kaj pove, verjetno je v km).
Ne pove kaj dosti, med drugim zato, ker ne vem, s kakšnim uporom delaš (orbitreka sicer ne poznam, ampak sigurno lahko nastavljaš "bremzo"). Če kaže porabljeno moč ali kalorije, bi lahko kaj rekli. Tudi količina švicanja je precej relativna zadeva - če nimaš dovolj kondicije, ful zašvicaš pri naporu, ki ga kdo drug morda še čutil ne bi.

O.


piše da 300 kalorij. To je nastavljeno na normalno težo (70-75kg??). Imam veliko več kil, srčni utrip je pa avg. 163, max pa 190 bpm.

Ampak sej ni več tolk važn :D Problemov nimam več. Treba je blo nabrat kondicijo, ki je pošla čez zimo. Hvala za odgovore.

Okapi ::

Glede na kalorije (razmeroma malo za eno uro) in srčni utrip (visok za urno povprečje) bi rekel, da lepo počasi & pridno nabiraj kondicijo. Mogoče za začetek celo malo zmanjšaj intenzivnost. Beleži si povprečen utrip in kalorije (ali kilometre) in spremljaj napredek.

O.

kitewing ::

Okapi je izjavil:

Glede na kalorije (razmeroma malo za eno uro) in srčni utrip (visok za urno povprečje) bi rekel, da lepo počasi & pridno nabiraj kondicijo. Mogoče za začetek celo malo zmanjšaj intenzivnost. Beleži si povprečen utrip in kalorije (ali kilometre) in spremljaj napredek.

O.

Srčni utrip pa res ni visok, saj je v območju tempa.

Okapi ::

Urno povprečje ima 85% maksimalnega - to je po mojem kar veliko, če nisi ravno športnik. Saj sam pravi, da dušo izpusti zraven;) IMHO se preveč žene in rezultati ne bodo optimalni. Ampak to je samo moje laično mnenje;)

O.

kitewing ::

Na anaerobnem pragu lahko zdržiš 1h, v njegovem primeru je to cca 180 utripov. V območju tempa pa lahko zdržiš več ur brez problema.
Zoprno je edino to, da pulz dnevno niha in ne moreš biti 100% ali si na pragu, si pod njem, s powermetrom teh težav ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

klkkkkkkkkkk ::

Nisem strokovnjak sem pa v 2-3 mesecih shujšal za 7 KG. (Imel sem 177- 68KG na 180-61KG)
Kako shujšati?
Edino, kar ti bi priporočal, da bi začel z vadbo bolj počasi. Najslabšda začneš, nekaj česar tvoje telo ni zmočno.
Prvo, bi počasi zmanjševal obroke, potem bi začel z kakšnimi sprehodi v hribe (1-2 urci). Potem bi začel bolj zdravo(čim manj čokolade-cukra)jesti. No potem pa še začneš lahko jest stvari z čim manj kalorijami.

Ko prideš enkrat v ritem, ni težko, ampak priti ta ritem je pa. Največ je psihe, če začneš ne odnehaj.

Še enkrat ne spreminjal svojega načina prehranjevanja itd. prehitro, ker je preveč napora.


Lep podzrav

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: LeQuack ()

freesty ::

Plus za motivacijski post ampak vseeno pa mi ne da miru. Zakaj si sel nalasc hujsat iz 68 na 61kg in to pri velikosti 180cm? Oo Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Xserces ::

nevem zakaj vsi zmanšujete obroke... :) jst sm svoje povečal ampak spremenil hrano in v 1,5 letu vrgu dol 30kg špeha. Če se ti neki greš športat in če boš premal jedu bos naredu prevec deficita in se vse skupi sesuje.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

jype ::

freesty> Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.

Čemu? Saj nočejo vsi zgledat kot selitveni servis, hvalabogu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

kr?en ::

75kg pri tej visini je dalec od tega, da bi bil selitveni servis.

Pa spizdi s takim trolanjem jype.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:

freesty> Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.

Čemu? Saj nočejo vsi zgledat kot selitveni servis, hvalabogu.








Leva podoba mu mora biti cilj, na desni je pa že itak kandidat za selitveni servis a ne rdečko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

EpicTime ::

Ljduje mal pozabljate na rek: "Živi in pusti živeti!". Če nekomu paše da ma pri 180 60kg drugemu pa 120kg je to izključno njihova stvar.

kitewing ::

EpicTime je izjavil:

Ljduje mal pozabljate na rek: "Živi in pusti živeti!". Če nekomu paše da ma pri 180 60kg drugemu pa 120kg je to izključno njihova stvar.

Točno tako!

alexa-lol ::

jype je izjavil:

freesty> Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.

Čemu? Saj nočejo vsi zgledat kot selitveni servis, hvalabogu.


Lepotni ideali so jasni
 Riace bronzes

Riace bronzes


 Polykleitos: Diadoumenos

Polykleitos: Diadoumenos


 David Beckham

David Beckham



Še en dokumentarec o lepotnih idealih

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

jype je izjavil:

freesty> Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.

Čemu? Saj nočejo vsi zgledat kot selitveni servis, hvalabogu.
a maš ti bolezen al kaj, da moreš nalašč pisat take poste v takih temah?
attention whoring, a?

alexa-lol ::

7982884e je izjavil:

jype je izjavil:

freesty> Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.

Čemu? Saj nočejo vsi zgledat kot selitveni servis, hvalabogu.
a maš ti bolezen al kaj, da moreš nalašč pisat take poste v takih temah?
attention whoring, a?


+1

SplitCookie ::

jype spet kolesari
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

kr?en ::

Brez celade.

klkkkkkkkkkk ::

freesty je izjavil:

Plus za motivacijski post ampak vseeno pa mi ne da miru. Zakaj si sel nalasc hujsat iz 68 na 61kg in to pri velikosti 180cm? Oo Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.


Športnik sem...Hitrejši si, itd. ... Res pa je, da premalo KG tudi ni dobro, odvisno od počutja.


Lp

Zgodovina sprememb…

_IKE_ ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

freesty je izjavil:

Plus za motivacijski post ampak vseeno pa mi ne da miru. Zakaj si sel nalasc hujsat iz 68 na 61kg in to pri velikosti 180cm? Oo Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.


Športnik sem...Hitrejši si, itd. ... Res pa je, da premalo KG tudi ni dobro, odvisno od počutja.


Lp



Kateri šport ?

jype ::

_IKE_> Leva podoba mu mora biti cilj, na desni je pa že itak kandidat za selitveni servis a ne rdečko

Levi je za selitveni servis, ta desn je tok štorast, da ga še v plavž ne bi spustl.

alexa-lol> Lepotni ideali so jasni

Mhm:


_IKE_> Kateri šport ?

Fitnes, ane.

martincek1 ::

jype prosil bi te, če nehaš komentirati, ker je bil tvoj post zadnji že v več kot 10 temah, ki so bile zaklenjene. Sicer priznavam, da si nadpovprečno inteligenten za ta forum, ampak ni ti treba ven hodit s takimi da dokazuješ svoj prav.

jype ::

martincek1> je bil tvoj post zadnji že v več kot 10 temah, ki so bile zaklenjene.

A sem jaz kriv, če prehitro tipkam?

Pa tudi da so nekateri obsedeni s podobami trikrat predimenzioniranih klasičnih atletov ni moje maslo.

Na tehničnem forumu mora pač nekdo jasno povedat, da najbolj zdravo telo ni tisto, katerega metabolizem je ves čas v ketozi in ki z rokami ne doseže prstov na nogah.

Če želijo v miru masturbirat, lahko to počnejo na forumih, ki so temu namenjeni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: wini ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:

martincek1> je bil tvoj post zadnji že v več kot 10 temah, ki so bile zaklenjene.

A sem jaz kriv, če prehitro tipkam?

Pa tudi da so nekateri obsedeni s podobami trikrat predimenzioniranih klasičnih atletov ni moje maslo.

Na tehničnem forumu mora pač nekdo jasno povedat, da najbolj zdravo telo ni tisto, katerega metabolizem je ves čas v ketozi in ki z rokami ne doseže prstov na nogah.

Če želijo v miru masturbirat, lahko to počnejo na forumih, ki so temu namenjeni.




Ko v teh fitnes temah ne moreš vsilit svoje "resnice" , se pričneš vse kriplje trudit da dokažeš zapis v mojem podpisu.


Teme gredo v trenutku v maloro, moderatorji pa si lepo po pilatovsko operejo roke z zaklepanjem tem namesto da bi te umirili....



In fino bi bilo če bi enkrat končno zapisal koliko športov v življenju si treniral ; torej dal skozi trenažni proces v nekem klubu.
Bo šlo >:D?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

alexa-lol ::

 skinny fat

skinny fat


 athletic

athletic


 bodybuilder

bodybuilder



če je posameznik skinny fat in hoče "shujšati" to še ne pomni da hoče postati bodybuilder ampak recimo tako kot je David na 2 sliki.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kje ti vidiš kakšen skinny na prvi sliki? Tisti model ima 10 kil preveč po klasičnih lestvicah BMI. Naj shujša za 10 kil in se bodo začele mišice kazati.

O.

jype ::

alexa-lol> ampak recimo tako kot je David na 2 sliki.

Ki je po _IKE_jevo 15 kil prelahek.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

alexa-lol> ampak recimo tako kot je David na 2 sliki.

Ki je po _IKE_jevo 15 kil prelahek.




VEŠ, becks ima ( pardon je imel ) za svoj igralni položaj čisto dovolj kg, večja teža je potrebna na drugem igralnem položaju.


Ah ja, vedno pozabim DA TI NE VEŠ, ker nisi NIKOLI igral fuzbala v nekem klubu....( pa magari v 5 medobčinski ligi ).

Pa smo spet pri praktičnih izkušnjah >:D....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

_IKE_> VEŠ

Ne vem, vem samo, da je čist presuh, zgleda k da revež poje premal wheya, najbrž si ga ne more prvoščt.

_IKE_> Pa smo spet pri praktičnih izkušnjah >:D....

Boš še precej žgancev pojedu, preden boš mel dovolj prakse, da boš sploh lahko razumel, zakaj ima tretji na slikah zgoraj najnižjo pričakovano življensko dobo (tko kot un tvoj mikrobiolog, me prov zanima če bo do penzije uspel pogruntat, zakaj imajo bilderji višje tveganje za rakava obolenja kot kadilci).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: wini ()

alexa-lol ::

Ni presuh, predstavlja samo kako večina populacije trenutno vidi idealno moško telo. Predstavlja arhetip popolnega moškega telsa.

Ta podoba se zgleduje po antičnih grških kipih in razmerjih, ki so jih optimizirali grki. Ta podoba je tako optimizirana, da jo je nemogoče preseči.
 Lysippus: Agias

Lysippus: Agias


 Polykleitos

Polykleitos



Zgodovina sprememb…

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> VEŠ

Ne vem, vem samo, da je čist presuh, zgleda k da revež poje premal wheya, najbrž si ga ne more prvoščt.

_IKE_> Pa smo spet pri praktičnih izkušnjah >:D....

Boš še precej žgancev pojedu, preden boš mel dovolj prakse, da boš sploh lahko razumel, zakaj ima tretji na slikah zgoraj najnižjo pričakovano življensko dobo (tko kot un tvoj mikrobiolog, me prov zanima če bo do penzije uspel pogruntat, zakaj imajo bilderji višje tveganje za rakava obolenja kot kadilci).



1. To da žgancev ne maram sem ti že nekajkrat povedal, očitno ti moram spet ponavljat...Pay attention Red!!!

2. Mi pokažeš MOJO izjavo v kateri sem komurkoli tu gor svetoval da mora zgledat tako kot tisti na slike 3 ?

3. Glede pričakovane življenjske dobe ljudi ki premetujejo uteži : http://www.livestrong.com/article/41844...


4. Doktorat iz nutricionistike ima tisti dečko, a po tvoje itak ni pojma o prehrani ( opa pa smo spet pri mojem podpisu )...Again, pay attention Red



Tole postaja dolgočasno.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

alexa-lol> Predstavlja arhetip popolnega moškega telsa.

V resnici je malo bolj kompleksno, ker gre za koncept socialne psihologije, ki ga obravnava tako z vidika estetike kot z vidika kulture.

Verjetno premalo potuješ, da bi lahko videl, kako različni modeli prodajajo spodnje perilo na različnih koncih sveta in kako močno se s časom spreminjajo (pa tudi to, da so mnoge telesne značilnosti veljale za nezaželene, dokler se ni pojavil profesionalni marketing, ki nam z izdelki pomaga reševati težave, ki jih nimamo).

_IKE_> 4. Doktorat iz nutricionistike ima tisti dečko, a po tvoje itak ni pojma o prehrani ( opa pa smo spet pri mojem podpisu )...Again, pay attetion Red

Čist možno, da se blazno spozna na prehrano, njegovo telo pa zgleda, kot da o prehrani nima pojma (al pa izvaja nek tvegan eksperiment, ki mu ga niso dovolili na laboratorijskih podganah).

_IKE_> 3. Glede pričakovane življenjske dobe ljudi ki premetujejo uteži : http://www.livestrong.com/article/41844...

Dokaz, da nimaš prav: http://www.cosmopolitan.com/

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: wini ()

freesty ::

jype je izjavil:

freesty> Ti bi se moral 7kg zredit ne pa shujsat.

Čemu? Saj nočejo vsi zgledat kot selitveni servis, hvalabogu.


Izgled selitvenega servisa te moti, a drugo skrajnost(podhranjenost) pa podpiras?

Drugace pa mislim, da 180cm in 80kg si se vseeno dalec od tako imenovanega selitvenega delavca.






Je pa ze objasnil vse s tem, ko je napisal, da to dela iz sportnih razlogov, kar sem tudi pricakoval oz. tudi upal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

jype ::

freesty> Izgled selitvenega servisa te moti, a drugo skrajnost(podhranjenost) pa podpiras?

Ne.

freesty> Drugace pa mislim, da 180cm in 80kg si se vseeno dalec od tako imenovanega selitvenega delavca.

Jaz tudi - motijo me samo komentarji tistih, ki limajo slikce močno zadrogiranih selitvenih delavcev, potem pa z njimi utemeljujejo "zdravje" in potrebo po prehranskih dodatkih.

freesty> Je pa ze objasnil vse s tem, ko je napisal, da to dela iz sportnih razlogov, kar sem tudi pricakoval oz. tudi upal.

Ja, al pa če bi iz verskih - ljudem, ki se ne strinjajo z "lepotnimi ideali" neke precej obscene subkulture, pač ni treba pridigat o pravi poti - odločiti se mora itak vedno vsak zase.

GGGGG ::

nevem zakaj vsi zmanšujete obroke... :) jst sm svoje povečal ampak spremenil hrano in v 1,5 letu vrgu dol 30kg špeha. Če se ti neki greš športat in če boš premal jedu bos naredu prevec deficita in se vse skupi sesuje.


Se popolnoma strinjam s tem.

Jaz sem začel jesti opazno več, ko sem začel s tekom. Z velikim kaloričnim deficitom enostavno ne morš športat. 2 dni zapored mogoče, potem pa te povozi.

Sicer ne računam vsak dan, ampak pojem vsaj 3000 kalorij dnevno, če ne več (veliko večino iz cukra), pa vseeno počasi hujšam. Je pa res, da tečem cca. 50, 60km na teden. Če bi stradal se mi še s kavča ne bi dalo vstati.

Xserces ::

Pa mišična masa tudi ne.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

branimirII ::

Kaksen pa je selitveni delavec. Omenjate visino in kilograme. Kaj pa fizicna konstitucija telesa. Ali ima manjse misice, ki so bolj vzdrzljive? Ali pa vecje, ki so dobre za kratkorocen vecji napor?

Lahko imas 2 tipa z enako visino in kilogrami pa je eden lahko ful fit drug pa zavaljen.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Definiranje po bmi je debilno razen kot hiter test v medicini.
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751966 (45583) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823373 (20806) Okapi
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437937 (7049) _Enterprise_
»

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8422490 (19699) whatever

Več podobnih tem