» »

Kreativni najemi - kako ceneje do avtomobila...

Kreativni najemi - kako ceneje do avtomobila...

«
1
2

ivanuscha ::

Pozna kdo tole firmo oz. ima z njimi izkušnje?

http://www.kreativni-najemi.si/

Oni naj bi bili dejansko sposobni izpogajat boljšo ceno za nov avto kot povprečni kupec pri trgovcu? A ni bila nekaj časa nazaj tudi novost - kupovanje novih avtov prek neta? Kako je zdej s tem?

KoMar- ::

Meni zgleda sumljivo in se niti ne bi spuščal dlje. Raje kupim za par % več od uradnega prodajalca.

ivanuscha ::

Na Alter forumu je ena stara tema, kjer je sam šef notri pisal, da so čisti ko suza. :)

Kreativni ::

Hvala za reklamo. Dejansko smo čistejši od solze. Vabljeni na Verovškovo 60a. Kava in informacije so zastonj.

;-) ::



Kaka bo nagrada in kje bo to objavljeno ?

Kreativni ::

Nagrade so modeli avtomobilčkov, ampak jih praviloma ne uspemo podeliti, ker se res potrudimo pri ceni.
Če bi se zgodilo da nismo sposobni ponuditi nižjo ceno pa bo to skupaj z neprekosljivo ponudbo objavljeno na naši spletni strani.

OmegaBlue ::

Samo malo opozarjam, bodite pozorni na 17. člen pravil. Nič groznega, samo da ne bo potem preveč jamranja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

#000000 ::

Kje pa si najdu pravilnik, ker ga nikjer ne najdem, al je pa skrit. LP

tomaz- ::

#000000 ::

Aja jest sem mislil na pravilnik te firme :)

Brane22 ::

Ampak "kreativni najem" je v bistvu kraja, a ni ?

#000000 ::

Sicer ne poznam točno zadeve, ampak zakaj bi bil kraja ? Položiš varščnino in nesečno plačuješ obroke za najem, ob izteku najema pregledajo avto in če je kaj udarjen ipd. ti pač odbijejo od varščine, sicer jo dobiš nazaj. Zakaj se ti zdi kraja ?

St235 ::

mislim, da se brane obeša na besedno zvezo "Kreativni najem". Nekako tako kot če bi se izmenovali izposoja za nedololčen čas.

DimmniBurek ::

Poračunal sem si za uvoz avta iz Avstrije, za podobno vozilo, kot sem ga sam uvozil iz UK in je prišel izračun malo manj kot 10k €.
Sori "Kreativni", vendar to je konkretna cena, za avto vreden 5k €.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Kreativni ::

Dragi forumaši,

še enkrat hvala tistemu ki je začek to temo, dobrodošla reklama. Namesto ribarjenja v kalnem predlagam da nas obiščete ali kontaktirate. Za vse ki iščete, uvažate, pridobivate sami oz. imate potrebno znanje, voljo in čas za to - ja, to je in bo ostal najcenejši način kako prideš do vozila. Vsi ostali so dražji, vključno z nami.

Vsi ki preračunavate:

Spodaj je primer napačnega izračuna enega od forumašev (dizla ki nima emisij CO2 še niso iznašli):

http://www.kreativni-najemi.si/pages/iz...

Kaj je računal in naračunal Burek si iz njegovega posta ne znam spraviti skupaj.

Še enkrat vas prosim, da odgovore na vprašanja ki zadevajo pravice/obveznosti kupca/prodajalca/najemodajalca/najemnika poiščete pri nas, potem pa jih lahko objavite in o njih diskutirate kjerkoli in kadarkoli in s komerkoli.

V znak spoštovanja do člena 17. se umikam iz razprave in sem vsem zainteresiranim dosegljiv na kontaktih navedenih na spletni strani.

DimmniBurek ::

Kreativni je izjavil:

Dragi forumaši,

še enkrat hvala tistemu ki je začek to temo, dobrodošla reklama. Namesto ribarjenja v kalnem predlagam da nas obiščete ali kontaktirate. Za vse ki iščete, uvažate, pridobivate sami oz. imate potrebno znanje, voljo in čas za to - ja, to je in bo ostal najcenejši način kako prideš do vozila. Vsi ostali so dražji, vključno z nami.

Vsi ki preračunavate:

Spodaj je primer napačnega izračuna enega od forumašev (dizla ki nima emisij CO2 še niso iznašli):

http://www.kreativni-najemi.si/pages/iz...

Kaj je računal in naračunal Burek si iz njegovega posta ne znam spraviti skupaj.

Še enkrat vas prosim, da odgovore na vprašanja ki zadevajo pravice/obveznosti kupca/prodajalca/najemodajalca/najemnika poiščete pri nas, potem pa jih lahko objavite in o njih diskutirate kjerkoli in kadarkoli in s komerkoli.

V znak spoštovanja do člena 17. se umikam iz razprave in sem vsem zainteresiranim dosegljiv na kontaktih navedenih na spletni strani.


Takole
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

St235 ::

mislim, da je bil čist pošteno postavjen odgovor:
Če boš zadevo rihtal sam bo ceneje. Če boš pa najel posrednika ti pa jamčijo, da so najcenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

Poznam človeka, ki je najel avto pri kreativnih najemih ali pa podobni firmi (saj jih je kr nekaj že).
Podpisal je pogodbo za 5 let, plačal, izbral avto in se odpeljal. Ko ga je po enem letu hotel vrnit, ker je bilo z njim preveč problemov so se pa začeli šele pravi problemi. Hoteli so da plača razliko med vrednostjo novega in tržno ceno, češ, da je avto toliko izgubil in če ga hoče dat pred koncem pogodbe nazaj, mora to plačat. Razlika, ki so jo oni naračunali, je bila skoraj za vrednost rabljenega avta, ki ga je najel pri njih.

Problemi so bili z avtom stalni in že res, da ti oni plačajo vse servise, ampak avto je bil kr nekaj časa na servisih, vmes je bil pa brez avta, ki ga je nujno potreboval.

Sedaj se zaradi vsega tega še vedno vozi s tem avtom in z veseljem pričakuje dan, ko ga bo vrnil nazaj. Potem pa nikoli več v tako nategancijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

Stran od tega , je predrago.

Če se sam mal pobrigaš (pozanimaš kaj vse rabiš), sploh ni nek bav bav... pa še pocen te pride

IceIceBaby ::

Problemi so bili z avtom stalni in že res, da ti oni plačajo vse servise, ampak avto je bil kr nekaj časa na servisih, vmes je bil pa brez avta, ki ga je nujno potreboval.


Avtomobili so v garanciji. Na servisu ti ga morajo popraviti, če ne znajo pa ti morajo dati novega. Vmes ti dajo nadomestni avto.

Playya ::

Good Guy je izjavil:

Stran od tega , je predrago.

Če se sam mal pobrigaš (pozanimaš kaj vse rabiš), sploh ni nek bav bav... pa še pocen te pride


Kot stranka omenjenega podjetja, sem se enostavno moral oglasiti. Pred slabim letom sem pri njih kupil avto (uvoz po naročilu) in moram reči, da sem bil z njimi zelo zadovoljen, tako da jih toplo priporočam vsakemu. Mislim, da so dejansko eni redkih pri nas, ki imajo vse karte odprte na mizi, se pravi, da ničesar ne skrivajo, kaj šele manipulirajo s kilometri ipd. Cena za njihovo delo se mi zdi dejansko zelo nizka, saj so vse opravili brezhibno.

Da opišem postopek nakupa...
Poveš kakšen avto želiš imeti, nato poiščejo primerna vozila in pripravijo informativni izračun koliko te bo konkreten avto stal z vsemi dajatvami in ostalimi stroški, da ga postaviš pri nas na cesto.
Izmed predlaganimi izbereš vozilo, ki ti najbolj ustreza (zase lahko rečem, da sem zelo kompliciral in so imeli kar nekaj dela), oni opravijo preverbo vozila in servisne zgodovine ter se še izpogajajo za ceno. Naročiš, plačaš in čez dober teden sem imel avto tukaj. Urejene vse papirje, homologacije, davke itd. Skrata osebno nisem imel nobenega dela ne z avtom, ne s transportom ali birokracijo. Glede na to koliko časa in skrbi so mi prihranili, sem z veseljem plačal tistih nekaj EUR, da so mi vse uredili.

To še ni vse, konkretno pri mojem avtu so uspeli izpogajati precej še boljšo ceno in ves prihranek prenesejo na kupca. Pri meni, je to pomenilo, da je bil ves strošek njihovega dela že pokrit v izpogajani razliki v ceni.

Carsko!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: garamond ()

blackbfm ::

Dam roko v ogenj da je tale bs zgoraj spisal Kreativni:))

Playya ::

blackbfm je izjavil:

Dam roko v ogenj da je tale bs zgoraj spisal Kreativni:))


Če želiš, ti lahko skeniram račun od avta, da ti dokažem nasprotno.

blackbfm ::

skeniran račun ne dokazuje ničesar

Beli_Zajcek ::

Pa glih danes si se prvič prijavil na forumu, da to poveš. Do sedaj si pa že mnogo let tiho spremljal debate, a ne? :))

Good Guy ::

blackbfm je izjavil:

Dam roko v ogenj da je tale bs zgoraj spisal Kreativni:))


a bejž :))

Uporabniško ime Playya
Čas prve prijave 06.07.2012 16:55:50

RejZoR ::

Lahko sem staromoden al pa ne vem kaj, ampak dokler avto ob predaji ključev ni pisan na tvoje ime je klinac.
Če vse štima je ok, če pa se zaletiš oz se kdo drug vate ter če so z avtom problemi pa mora dejanski lastnik vedno vse urejat in to je zate kot lastnika dodatno brezvezno jajcanje in zajebavanje. Ne hvala.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

IceIceBaby je izjavil:

Problemi so bili z avtom stalni in že res, da ti oni plačajo vse servise, ampak avto je bil kr nekaj časa na servisih, vmes je bil pa brez avta, ki ga je nujno potreboval.


Avtomobili so v garanciji. Na servisu ti ga morajo popraviti, če ne znajo pa ti morajo dati novega. Vmes ti dajo nadomestni avto.


Ne drži. Če vzameš majhnega jajčka ala yaris skoraj nikoli ne dobiš nadomestnega vozila.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

IceIceBaby ::

Meni so ga še vedno dali, ne glede na razred avtomobila. Tudi majhno jajčko Yaris razreda sem imel, pa celo med rednimi servisi ni bilo težav za nadomestni avto.

Kako je z zakonsko podlago ne vem. Vem pa, da bi menjal servis v tistem trenutku, ko bi začeli komplicirati. Verjetno bi moralo kaj o nadomestnem avtomobilu pisati tudi v pogodbi.

Sicer se ti pa to, kar pišeš lahko zgodi tudi pri nakupu avtomobila ali pri lizingu. Način "nakupa" nima veze s servisno storitvijo in z dejstvom, da si fasal zanič avto.

Lahko sem staromoden al pa ne vem kaj, ampak dokler avto ob predaji ključev ni pisan na tvoje ime je klinac.


Jaz imam pa avto raje samo v uporabi. Na pleh nisem prav nič čustveno navezan. Naj se nekdo drug ukvarja s prodajo, z morebitnimi problemi. Naslednjič bom vzel kar operativni lizing, če bo že kakšna pametna ponudba. Naj drugi servisirajo in kupujejo gume.

Če vse štima je ok, če pa se zaletiš oz se kdo drug vate ter če so z avtom problemi pa mora dejanski lastnik vedno vse urejat in to je zate kot lastnika dodatno brezvezno jajcanje in zajebavanje. Ne hvala.


Če imaš avto na lizing tudi nisi lastnik, pa ni nobenih problemov pri uveljavljanju škode. Domnevam, da je tukaj isto.

krneki0001 ::

iceocebaby, pri kreativnem najemu ne moreš izbirat servisa - izberejo ti ga oni. Ne moreš izbirat gum. 2x na leto, oziroma, ko so potrebne menjave ti jih izberejo oni. Tudi zavarujejo in tehničnega naredijo oni. Ti si samo uporabnik in zato plačuješ uporabnino.

Seveda pa se zatakne, če bi hotel vrnit avto predčasno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RejZoR ::

Sej tud jezst nisem neki posebej navezan na pleh ampak če jezst vozim avto, za koji kurac moram bit pri vsem odvisen od nekoga tretjega, ki ga moj avto v končni fazi ne interesira ne vem kolk razen to da od tega naredijo profit zase?
Če je avto služben (od firme) in zanj v celoti skrbijo oni je to druga stvar. Če pa je avto tvoj in si za vsak drek odvisen od nekoga tretjega mi je pa glupo. Sej tud leasing v večini primerov gre lepo čez ampak so pa primeri, ko gre kaj narobe in folku zaradi narave leasinga zadeva požre vse živce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Saj avto ni tvoj. Avto imaš v najemu in zanj skrbi nekdo tretji. Ti plačuješ najmenino in to je to.

RejZoR ::

Ne razumeš, če jezst butnem avto ga pač peljem na servis in porihtajo. V tem primeru zgoraj pa moraš težit firmi pri kateri imaš avto kao najet in pol se vse preko njih ureja. Čim je vmes posrednik je klinac, pa ni važno za kaj se gre. Ker imaš več stvari za urejat, več papirja za prekladat in vedno se najraje nekaj zakomplicira samo zaradi tega ker avto ni dejansko v tvoji lasti ampak je kao rentan in je dejansko v lasti nekoga drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Če butneš svoj avto imaš razbit avto. Če butneš "najet" avto ga pelješ nazaj in vzameš nadomestno vozilo. Z razbitim avtom se ukvarja nekdo tretji.

IceIceBaby ::

Kakšne komplikacije? Kje točno se zakomplicira?

krneki0001 ::

Zakomplicira se pri tem, če hočeš predčasno dati avto nazaj, ker ga recimo ne potrebuješ več. Takrat zahtevajo razliko med tržno ceno in neko njihovo imaginarno ceno. In ta razlika je skoraj cena avta (kot je vreden rabljen).

Uglavnem če boš imel avto skozi ves čas pogodbe, potem se splača, če pa ne veš, ali pa se boš naknadno premislil, pa te čakajo problemi.

Vprašanje pa je kakšne gume ti potem oni dajo na avto in kako servisirajo ta tvoj avto. Sam namreč na avto dajem vedno ene izmed top 5 najboljših gum, ker se pač vozim s tem avtom in sem rad varen. Gume pa so edini stik s tlemi, zato morajo biti najboljše.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

IceIceBaby ::

Pri predčasnem vračilu se seveda zakomplicira. Ampak ni nič drugače, če imaš avto na lizing, pa ga želiš predčasno odplačati. Ali pa, če kupiš avto na keš pa ga moraš vmes na hitro prodati, ker rabiš denar.

Predčasne odpovedi pogodbe nikoli niso optimalne. Ampak, po drugi strani se meni ravno tako ne zdi optimalno skeširati 30k za avto.

Kar se tiče servisov in gum pa ne vem. Dokler imaš avto v najemu ima verjetno garancijo oz. mora delati. Gume dajo pa pomoje takšne, kot so original gor, kar je čisto OK.

krneki0001 ::

Al pa najceneše s katerimi se po mokri cesti voziš ko po jajcih, da te ne odnese s ceste.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

IceIceBaby ::

Ne vem, naj Kreativni pove, kako imajo to urejeno.

jan_g ::

Ko sem jaz imel avto na lizing (sicer že 10 let nazaj), sem moral za vsako uveljavljanje škode pri zavarovalnici pisno poslati prošnjo na lizing hišo, da so dovolili popravilo. In zavarovalnica je šele s pisnim dovoljenjem peljala postopek naprej. Že samo to me je za vse večne čase odvrnilo, da bi še kdaj vzel avto na lizing. Prav tako sem moral sam poskrbeti za vse servise, gume, itd. kot če bi kupil avto po normalni poti. Skratka, nobenega plusa.

Pri tem 'kreativnem najemu' pa ne vem, kako je. Upam, da kaj bolj prijetno oz. manj zbirokratizirano.

St235 ::

Predvsem tukaj ne ger za finančni leasing ampak je vse skupaj bližje operativnemu leasingu. Tako si sam ouporabnik avtomobila. Vse glede servisa, porpavil itd. ureja lastnik. Seveda je nujno da pogodba vključuje tudi nadomestno vozilo v tem času.

IceIceBaby ::

jan_g, meni tega ni bilo treba. Avto sem imel na lizing, zavaroval mi ga je moj agent. Ko mi je počila šipa sem poklical agenta in on je uredil zadevo od tam naprej.

Prav tako sem moral sam poskrbeti za vse servise, gume, itd. kot če bi kupil avto po normalni poti. Skratka, nobenega plusa.


Finančni lizing nikoli ne vključuje servisov, gum ali kaj podobnega. To je samo način financiranja. Operativni lizing oz. najem je pa druga stvar. Tam imaš ponavadi krito komplet vzdrževanje.

Plusi so pa odvisni od situacije. Jaz se težko ločim od 20, 30k gotovine v enem kosu. Raje plačam jurja obroka na mesec pa imam denar spravljen na računu, za hude čase. Možnosti financiranja je vleiko, vsak se sam odloči za najbolj ugodno.

jan_g ::

No, meni agent ni uredil ničesar. Rekel mi je, naj avto zapeljem v škodni center, kjer so mi prijazno povedali, da dokler ne dobijo pisnega dovoljenja iz lizing hiše, do takrat ne bodo postopka peljali naprej (sicer so poslikali in vse zabeležili, ampak do prejema pisne izjave moj primer ni šel naprej).

St235 ::

menjaj agenta. Sam to, da imaš slabega agenta nima kaj dosti z načinom financiranja/nakupa/najema.

jan_g ::

St235 je izjavil:

menjaj agenta. Sam to, da imaš slabega agenta nima kaj dosti z načinom financiranja/nakupa/najema.


Je že 10 let nazaj (od takrat sem itak na drugi zavarovalnici), pa tudi če bi bilo danes. Take stvari ugotoviš šele, ko si v situaciji in takrat ti menjava ne pomaga nič. Način financiranja ima vsaj za moje pojme dosti skupnega, kajti od takrat pa vse do danes s tem nisem imel več težav. Nikjer. Lastnik sem jaz in ni nobenega mutenja okoli dovoljenj, pisnih prošenj in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

RejZoR ::

Sej je bilo tud po TV-ju ne tolk dolgo nazaj (mogoče ~4 leta), ko so kupil avto na leasing, zadeva je totalno zajebavala in so se jebal z leasing hišo, ker niso hotel rešit težav z avtom pa prekladal odgovornost en na drugega. Jezst ga imam na navaden kredit in če je karkoli narobe grem na servis in se tam zmenim. Nobenih agentiov, nobenih dovoljenj in potrdil. Delaš z njim kot da je tvoj čeprav ga še odplačuješ in dejansko še ni tvoj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

RejZoR, par let nazaj je bilo po TV, da je nekdo zapeljal skozi šipo v salon, ker mu več mesecev niso hoteli popraviti klime. Avto je bil kupljen na keš.

Vedno bo določen % ljudi s težavami. Lizing, kredit, keš, najem... nima veze.

Pa še enkrat. Pri avtu na lizing ni nobene silne birokracije, nobenih ekstra dovoljenj in stvari, ki jih opisuješ.

Pa ne, da zagovarjam kakšno od oblik financiranja. Samo ne pretiravat, da je pa najem nek bav bav, ker avto ni v tvoji lasti.

benjaminp ::

Letos sem nabavil avto iz Nemčije preko Autobroker.si Nakupa preko njih sigurno nebi ponovil. Problem je bil predvsem v tem, da se ne držijo dogovorov in postanejo neodzivni, ko jim v naprej plačaš za storitev. Odnos do strank jim vsekakor šepa.

link_up ::

za bozjo voljo, kupite si nov avto in basta. Teli uvozi sem ter tja so prvovrstni idiotizem...za 3k prisparat...jao
In and Out

c3p0 ::

Direktno se zmeniš z avtohišo, dobi se celo neodvisne mehanike, ki pregleda in oceni avto, da ni kake skrite napake. Nato pokličeš neko podjetje, ki ti avto za par 100€ naloži na šlepar in dostavi.

Ne bi "ni štapom dirao" naših dilerjev-sleparčkov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup vozila v Nemciji preko posrednika

Oddelek: Na cesti
315230 (1768) benjaminp
»

Mazda6 CD150 2.2 Skyactiv 150km 2017/2018

Oddelek: Na cesti
185641 (5215)    -S\/\/-  
»

Najem Focus RS / Megane RS Trophy (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8812126 (8587) KAVINSKY
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517712 (14729) rejven
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425006 (20256) St235

Več podobnih tem