» »

Državni denar za verske skupnosti

Državni denar za verske skupnosti

1
2
»

donfilipo ::

para! je izjavil:

.....Baje so oni zrihtal moralo pa etiko tko da smo jim še vedno dolžni keš!!! Bojo oni povedal kdaj bo dost, hh.
lp



Natanko tako nekako. In kaj boš storil proti temu?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

para! ::

Sej pravim, najbol da počakamo, da se oni odločjo kdaj je dost keša za vso to etiko in moralo, pa pol nehamo plačevat. Do takrat pa pare na sunce in srečno.

lp
Death before dishonor!

TBit ::

para! je izjavil:

In kot drugo je v zakonu zapisano da se financira vse verske skupnosti kot take !

Mi nočemo financirat nobene verske skupnosti. V kakršenkoli neumne zgodbice že verjamete, si jih financirajte sami. Od nas imate strpnost in spoštovanje do vašega mnenja, denar pa si sami zaslužite. Ne gre? Še enkrat ti bom povedal: prosi svojega boga, da te dokapitalizira ali pa bodi tiho in plačaj svojo zabitost sam, če ti še lastni bog noče pomagati.

RTV prispevek pa plačuješ zato, da omogočiš vsem obveščenost o pomembnih zadevah, kar je neštetokrat bolj pomembno kot laži in prevare, ki vam jih izlivajo lokalni bedaki, ki še davkov niso zmožni plačevati.

Za trgovce pa me boli k. Spoštujte zakonodajo ali pa zaprite štacune, ko vas jebe.

lp


kot prvo se vidi tvoja strpnost do drugih zmerjanjem drugačemislečih GG.

Kot drugo pa zakaj bi pa moral jest plačevati RTV prispevek da potem poslušam neke zgodbice ki so se ali se niso zgodile in neka prispevke o sludeh ki nočejo plačevati obveznih prispevkov. Še vedno ne razumš zakaj me ti in tebi podobni lahko silijo k plačevanje nečesa česar jst nočem, a ti tu nabijaš da pa sam ne boš plačeval nekar kar ti nočeš ?
Taki kot si ti zelo cenijo enakost ... NOT
Če je že tako pa je najboljš da ukinemo državo pa je vsak svoj d.o.o. in dela samo zase !

para! ::

TBit nobenega zmerjanja ni z moje strani, če se tako bere, pa oprosti. Nekaj je moje mnenje o vernikih, povsem drugo pa je, da sem do vas kljub mnenju strpen.

lp

Kot drugo pa zakaj bi pa moral jest plačevati RTV prispevek da potem poslušam neke zgodbice ki so se ali se niso zgodile in neka prispevke o sludeh ki nočejo plačevati obveznih prispevkov.

Ti bojo razložili tisti, ki so pametnejši od mene (jih ni malo na tem forumu).

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Mipe ::

Ogromno je invalidskih društev, ki morajo računati članarino svojim članom, ker država ne odpre pipice dovolj. Verske organizacije nimajo članarin.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

TBit> Ampak Tinček, boga ni!


Imaš za to kakšen dokaz ali kaj podobnega?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

donfilipo ::

para! je izjavil:

Sej pravim, najbol da počakamo, da se oni odločjo kdaj je dost keša za vso to etiko in moralo, pa pol nehamo plačevat. Do takrat pa pare na sunce in srečno.
lp


Ni nujno. Meni osebno bi zadnji atom dvoma o preživetosti klasične cerkve recimo pomenil jasen pokazatelj, da recimo Iceman (serial killer) nima samo kanček modificirane čisto klasične liberalne miselnosti...recimo, če malo bolj široko gledamo.

Drugemu pomaga kak drug argument. Tako bi na koncu nastal nov mem, stabilen, ki pa cerkva ne rabi?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

para! ::

Kaj pa, če sem glup in ne razumem kaj hočeš povedat z ajsmenom in podobnimi prispodobami? Zakaj bi kljub temu moral plačevat za to, da lahko drugi verjamejo v nek špageti monster? Vseeno je, tudi kot glupan vidim koristi plačevanja za zdravstvo in podobno, ampak v koristi v to, da plačujem nekim RKCjevcem ali musličem me pa ne bo nihče prepričal, vsej morali ali etiki navkljub (ki bi se razvila tudi brez vere, jasno, samo ljudje bi morali dovolj dobro živeti).

lp
Death before dishonor!

TBit ::

jype je izjavil:

TBit> Dej hehaj se sprenevedati ... v zakonu tudi piše da more obvezno plačevati RTP prispevek četudi nočeš tega.

RKC je mednarodna mafijska organizacija ki ščiti pedofile in izvajalce holokavsta, mi jo pa plačujemo.

Potem pa nekdo reče "ja sej prispevek za RTV tudi".

Ampak Tinček, boga ni!


Tinček si zašel iz okvirja teme. Tu ni debate v kaj RKC in ostale verske skupnosti verujejo, ampak zakaj se financirajo iz proračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TBit ()

opeter ::

Če bi Bog želel, bi vas zdaj kaznoval, vsi bi pocrkavali pred računalniki, telefoni, tablicami, ta forum ne bi deloval, strežnik bi crknil.

A glej ... nič se ne zgodi. Le zakaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlueRunner ::

TBit je izjavil:


Kot drugo pa zakaj bi pa moral jest plačevati RTV prispevek da potem poslušam neke zgodbice ki so se ali se niso zgodile in neka prispevke o sludeh ki nočejo plačevati obveznih prispevkov. Še vedno ne razumš zakaj me ti in tebi podobni lahko silijo k plačevanje nečesa česar jst nočem, a ti tu nabijaš da pa sam ne boš plačeval nekar kar ti nočeš ?

RTV je drzavni servis. Verske skupnosti to niso. So samo prostovoljna zdruzenja enakomislecih, ki lahko drugacemislece svobodno izkljucujejo.

Drzava ze zaradi ustave ne sme verujocim predpisovati verovanja, hkrati tudi ne sme financirati obnasanja, ki krsi preostala nacela enakosti.

Edina logicna in koncna posledica je, da laicna drzava, ki se drzi tea, da ne podpira diskriminacije in se ne vtika v vero dravljanov, ne more financirati verskih skupnosti.

RTV po drugi strani ne sme diskriminirati, je vsem dostopen pod enakimi pogoji in ga ima vsak drzavljan pravico uporabljati. Javni servis, skratka.

donfilipo ::

para! je izjavil:

Kaj pa, če sem glup in ne razumem kaj hočeš povedat z ajsmenom in podobnimi prispodobami? Zakaj bi kljub temu moral plačevat za to, da lahko drugi verjamejo v nek špageti monster? Vseeno je, tudi kot glupan vidim koristi plačevanja za zdravstvo in podobno, ampak v koristi v to, da plačujem nekim RKCjevcem ali musličem me pa ne bo nihče prepričal, vsej morali ali etiki navkljub (ki bi se razvila tudi brez vere, jasno, samo ljudje bi morali dovolj dobro živeti).
lp


Če si glup fino živiš in se ne sekiraš resno. Samo tako malo tapkovito, na cajte.

Vsa plačila in privilegiji temeljijo na tem, da se domneva, da religija gradi etiko in moralo. Bolj in vplivneje, kot zakonodaja recimo. Ali vsaj lepo komplementarno. Dodatno.

Kot že povedano v krutih prispodobah, videno pa na real TV, če zdajle povozim tvoje dete s kureto, država zasihra 12 let hrane in stanovanja, edino kar me zadrži, je neka čudna variacija jezusa nekje v glavi...recimo. Capis?

Razen seveda dokler nekdo ne dokaže, da je to dejansko lahko tudi nek nemisteriozen liberalni duh.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

para! ::

Kot že povedano v krutih prispodobah, videno pa na real TV, če zdajle povozim tvoje dete s kureto, država zasihra 12 let hrane in stanovanja, edino kar me zadrži, je neka čudna variacija jezusa nekje v glavi...recimo. Capis?

Čak, kva? Se prav mojga otroka nauš povozu zato k ti je Jezus tko reku? Jeba.

lp
Death before dishonor!

TBit ::

Mipe je izjavil:

Ogromno je invalidskih društev, ki morajo računati članarino svojim članom, ker država ne odpre pipice dovolj. Verske organizacije nimajo članarin.


tole pa ne bo držalo ! Invalidska društva so tudi financirana/sofinancirana od iger na srečo ki je zapisano v zakonu.

donfilipo ::

Čak, kva? Se prav mojga otroka nauš povozu zato k ti je Jezus tko reku? Jeba.


Neka variacija sem rekel. Recimo mladi sekretarji skoja, Tito, morda celo ata...ampak ker te ne poznam, ne bi trdil...ker lahko da mi je napol v šali rekel, da te moram povoziti:)) Ampak ata je bil poznan kot precej liberalen tip8-)

Ja vem, da bi zdaj rad razdrl z žaljivkami, zadevo na banalne prispevke za cerkev, kar ne gre preko foruma, ampak je treba zadevo razdreti v stranki!!! Na sestankih. Recimo v SDS, danes, ko je na oblasti. In če te ne zmeljejo....uspeh zagarantiran:).

Jaz pa sem hotel iskati vzroke, kaj bi bila tista velika mašina, ki vse sili, da neprostovoljno prispevajo cerkvi. No nekateri tudi prostovoljno in ne tako malo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

TBit je izjavil:

Mipe je izjavil:

Ogromno je invalidskih društev, ki morajo računati članarino svojim članom, ker država ne odpre pipice dovolj. Verske organizacije nimajo članarin.


tole pa ne bo držalo ! Invalidska društva so tudi financirana/sofinancirana od iger na srečo ki je zapisano v zakonu.

Ne več. Je država zaprla še to pipico za določena združenja, zato so društva zbirala podpise. Vendar je ustavno sodišče pritrdilo državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

para! ::

Pa to, da država zazihra n let stanovanja in hrane, filipo, menda se zavedaš, da je svoboda za slehernega pomembnejša od tega. Al ni?

lp
Death before dishonor!

donfilipo ::

NI!

Sem dolgo gruntal o mojih znancih jail birdih ker so me zaklali za velike vsote denarja nekateri, (več kot o kriminalcih ki bodo zaklali celo slovenijo!)...pa

Ni. Ječa jim je 'varen dom'. Svoboda pa malce drugačen pojem kot tebi! Ampak mutacija je malecka.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

mojca ::

V nekem kotičku spomina imam, da se verske skupnosti financirajo glede na rezultate popisa prebivalstva. Torej, če ustanoviš svojo neversko društvo in se na popisu dovolj ljudi izreče zanj v rubriki religija, bi po mojem razumevanju moral biti sofinanciran.

http://pozitivnaslovenija.si/sl-SI/a-34...

donfilipo ::

Aja seveda.

Thor se malo zeza. Lahko teoretično ustanoviš cerkev zelo vernih komunistov, in če dobiš čudežno veliko pristašev...ti support iz vseh koncev, mogočih in nemogočih NE GINE!

Je pa vseeno zanimivo, kako ni čisto enostavno recimo sesut, kot radi rečemo, mita dedka mraza. In še težje ga je zgradit.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

TBit ::

RTV po drugi strani ne sme diskriminirati, je vsem dostopen pod enakimi pogoji in ga ima vsak drzavljan pravico uporabljati. Javni servis, skratka.

ja seveda kdo pa prepoveduje "uporabo" oz udeležbo pri katerem koli verskem obredu ?

celada ::

TBit je izjavil:

RTV po drugi strani ne sme diskriminirati, je vsem dostopen pod enakimi pogoji in ga ima vsak drzavljan pravico uporabljati. Javni servis, skratka.

ja seveda kdo pa prepoveduje "uporabo" oz udeležbo pri katerem koli verskem obredu ?


Zdrava pamet.

urbybaby ::

Hm, malo off topic ampak morem napisat. Ločenost cerkve od države je samo na papirju, v praksi jo ni. Tako pač je. Mi ja pa zanimiva sledeče: celoten svet je obsodil nacizem in fašizem in ga še vedno preganja. Zanimivo, da nihče ni obsodil Cerkve (da ne bo pomote NE vere), ki je zagrešila vsaj toliko če ne še več slabega (pa s tem ne samo grmade,sodelovanje z nacizmom, spomnite se na srednji vek, za katerega je odgovorna v glavnem Cerkev).

Drugače pa se strinjam z večino napisanega, ta denar, ki ga prejema Cerkev (pa pustimo ob strani karitativno dejavnost, ki jo podpiram), bi lahko namenili za kaj bolj pametnega. Cerkev naj podpirajo njeni člani, ne pa vsi državljani. Bemti, če sem pri npr. tabornikih moram plačati članarino. Pa naj jo še verniki!

T-h-o-r ::

donfilipo je izjavil:

Aja seveda.

Thor se malo zeza. Lahko teoretično ustanoviš cerkev zelo vernih komunistov, in če dobiš čudežno veliko pristašev...ti support iz vseh koncev, mogočih in nemogočih NE GINE!

Je pa vseeno zanimivo, kako ni čisto enostavno recimo sesut, kot radi rečemo, mita dedka mraza. In še težje ga je zgradit.

no seveda teoretično sprašujem

ampak poanta je: ali se moraš izraziti, da veruješ v nadnaravno bitje, da si upravičen do denarja


ali ga dobiš tudi, če ustanoviš neversko versko skupnost, kjer se javno izraziš da ne veruješ v nobenega boga in opravljaš neverske neobrede in kako si država v primeru, da denar da samo enim ,drugim pa ne, drzne tako razlikovati državljane, glede na to, kako se na popisu javno izrazijo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Limit-sky> Imaš za to kakšen dokaz ali kaj podobnega?

Seveda imam: Dokaz je odsotnost dokazov v prid obstoju poljubnega božanstva.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Limit-sky> Imaš za to kakšen dokaz ali kaj podobnega?

Seveda imam: Dokaz je odsotnost dokazov v prid obstoju poljubnega božanstva.

Se pravi isto, kot imajo tisti, ki verjamejo. Si se postavil v isto vrsto, kot goreči verniki...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

gendale ::

tist k trdi da nekaj (bog) obstaja naj to tudi dokaže

ne pa obratno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

TBit ::

urbybaby je izjavil:

Hm, malo off topic ampak morem napisat. Ločenost cerkve od države je samo na papirju, v praksi jo ni. Tako pač je. Mi ja pa zanimiva sledeče: celoten svet je obsodil nacizem in fašizem in ga še vedno preganja. Zanimivo, da nihče ni obsodil Cerkve (da ne bo pomote NE vere), ki je zagrešila vsaj toliko če ne še več slabega (pa s tem ne samo grmade,sodelovanje z nacizmom, spomnite se na srednji vek, za katerega je odgovorna v glavnem Cerkev).

Drugače pa se strinjam z večino napisanega, ta denar, ki ga prejema Cerkev (pa pustimo ob strani karitativno dejavnost, ki jo podpiram), bi lahko namenili za kaj bolj pametnega. Cerkev naj podpirajo njeni člani, ne pa vsi državljani. Bemti, če sem pri npr. tabornikih moram plačati članarino. Pa naj jo še verniki!


Se popolnoma strinjam. Naj mi nekdo vrne denar (oprosti plačevanje), ki ga po zakonu moram namenjati za bederije kot je RTV, stožice, olimpijade, politične stranke, državne proslave, ... da ga lahko prostovolno podarim komor hočem.

Me prav zanima kdo katera organizacija bi zbrala največ.

gendale je izjavil:

tist k trdi da nekaj (bog) obstaja naj to tudi dokaže

ne pa obratno


Offtopic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TBit ()

BigWhale ::

TBit je izjavil:

Spet neko natucevanje ateistov kolk so oni revčki, k morejo plačevati za nekaj kar ne koristijo. Kaj vse jst ne bi plačeval ki jih nič ne koristim, pa po zakonu moram.


Zakaj se pa pri vsem tem ne drzis tega kar je Jezus rekel? Mt 22, Prilika o Svatbi:

Tedaj jim je rekel: »Dajte torej cesarju, kar je cesarjevega, in Bogu, kar je Božjega.«


Nikjer ni reku: "Cesar mora dat bogu."

jype ::

Limit-sky> Se pravi isto, kot imajo tisti, ki verjamejo. Si se postavil v isto vrsto, kot goreči verniki...

Nope. Dokler ne obstajajo preverljivi dokazi za karkoli, je obstoj tistega karkoli le špekulacija in lahko varno privzamemo, da ne obstaja.

Poleg tega da je očitno da krščanski bog ne more obstajati, ker so na zvonikih strelovodi.

Limit-sky ::

Skratka, kot Higgsov bozon...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

BlueRunner ::

TBit je izjavil:

RTV po drugi strani ne sme diskriminirati, je vsem dostopen pod enakimi pogoji in ga ima vsak drzavljan pravico uporabljati. Javni servis, skratka.

ja seveda kdo pa prepoveduje "uporabo" oz udeležbo pri katerem koli verskem obredu ?

Poklici me, ko si bom lahko med nedeljsko jutranjo maso v lokalni cerkvi umil noge s tisto vodo pri krstilniku, polozil na tla preprogo in v druzbi prijateljev molil se k Alahu.

Zgodovina sprememb…

TBit ::

BigWhale je izjavil:

TBit je izjavil:

Spet neko natucevanje ateistov kolk so oni revčki, k morejo plačevati za nekaj kar ne koristijo. Kaj vse jst ne bi plačeval ki jih nič ne koristim, pa po zakonu moram.


Zakaj se pa pri vsem tem ne drzis tega kar je Jezus rekel? Mt 22, Prilika o Svatbi:

Tedaj jim je rekel: »Dajte torej cesarju, kar je cesarjevega, in Bogu, kar je Božjega.«


Nikjer ni reku: "Cesar mora dat bogu."


Od kje pa tebi predpostavka da verjamem RKC. če nisi opazil zagovarjam verske skupnosti med katerimi je le ena izmed teh RKC. Za samo debato pa pripadnost veri nima nobenega pomena.

A si hotel povedati s tem da tisti ki pa ne verjame v nič pa mu ni treba dati državi nič ? Tako kot zčenja temo avtor ?

jype ::

Limit-sky> Skratka, kot Higgsov bozon...

Ja, tako. Dokler ni nekdo utemeljil zakaj bi moral obstajati ni nihče rekel, da obstaja.

Ko je utemeljil smo pa praktično takoj (za razliko od RKC) tudi dokazali obstoj.

TBit> A si hotel povedati s tem da tisti ki pa ne verjame v nič pa mu ni treba dati državi nič ? Tako kot zčenja temo avtor ?

Anarhisti seveda ne rabjo državi dajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Limit-sky ::

jype je izjavil:


Ko je utemeljil smo pa praktično takoj (za razliko od RKC) tudi dokazali obstoj.

Ste???
Da se visoko nosiš že vem. Da pa si iz Cerna je pa novost.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

@nny ::

BlueRunner je izjavil:


Poklici me, ko si bom lahko med nedeljsko jutranjo maso v lokalni cerkvi umil noge s tisto vodo pri krstilniku, polozil na tla preprogo in v druzbi prijateljev molil se k Alahu.


Osliček!:)) Alah v nasprotju s splošnim prepričanjem ne pomeni OSEBNEGA imena islamskega boga, temveč samo Bog. Besedo Alah uporabljajo tudi arabsko govoreči kristjani in judje, ki se v arabskem svetu imenujejo "ljudstva knjige" in imajo v primerjavi z neverniki poseben status. Tako da Alah oz. Bog gotovo ne bo imel nič proti.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

BlueRunner ::

@nny je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


Poklici me, ko si bom lahko med nedeljsko jutranjo maso v lokalni cerkvi umil noge s tisto vodo pri krstilniku, polozil na tla preprogo in v druzbi prijateljev molil se k Alahu.

Osliček!:)) Alah v nasprotju s splošnim prepričanjem ne pomeni OSEBNEGA imena islamskega boga, temveč samo Bog. Besedo Alah uporabljajo tudi arabsko govoreči kristjani in judje, ki se v arabskem svetu imenujejo "ljudstva knjige" in imajo v primerjavi z neverniki poseben status. Tako da Alah oz. Bog gotovo ne bo imel nič proti.

Oslicek gor ali pa dol, zal mi ta tvoja vrednostna ocena se vedno ne omogoca, da bi v cerkvenih prostorih neovirano pocel to, kar si zelim poceti in kar mi ustava izrecno dovoljuje in zapoveduje, da mi mora biti omogoceno.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Naša kultura temelji na toliko mitih (izven religije:), da bi se nemara razpadla, če bi jo nekdo dosledno skušal mitov očistiti. In bi za to imel čudežno znanje.

Od filozofije do psihologije (Fred) do nazadnje fizike, kjer pa imajo veliko prednost, namreč da teze preverjajo.

Kako naj z današnjim znanjem preverimo, kaj oblikuje superego, ki je konstrukt, ..na znanstven način?

Da ne govorim o 2000 let in starejših mitih, ki pa še vedno imajo neverjeten vpliv.
Denimo: ameriško homogeno belo mestece. Mentaliteta sicer ZELO liberalna, ni gospodarja in sužnjev, vse je trgovina, ponudba povpraševanje...pa vendar ljudje, tudi tisti mal ruknjeni in slabše prilagodljivi, ne crkavajo od lakote. Ker jim je po večini ali odpovedala kemija, ali pa osnovna celica vzgoje...družina ..in potem seveda tudi 'vnebohvaljene' in drage šole8-).

Preko mita tu nastopi neka širša družina, kjer so vsi bratje, krščanska skupnost. In kar sem lahko prebral in videl, zadeva čudežno deluje. Problemi so v 'multikulti megapolisih'. Tam je rešitev v kolikor so jajca:), samo arest.

Je pa seveda tak etos tudi dvorezen meč. Nekdo, ki ga miti dobesedno tepejo po glavi (kot denimo mavrične), se jasno tudi z dobrimi efekti mogočnega mita, v primeri z slabimi, ne more strinjati. In v kolikor ima preverljivo (znanstveno prav) mora popustiti mit.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

donfilipo je izjavil:

Naša kultura temelji na toliko mitih (izven religije:), da bi se nemara razpadla, če bi jo nekdo dosledno skušal mitov očistiti. In bi za to imel čudežno znanje.

Ce se pogovarjas o financiranju, potem se ne gre za nikakrsno "ciscenje" cesarkoli ali kogarkoli. Gre se samo za to, da laicna drzava, ce naj bo res laicna, ne sme promovirati ne verovanja v splosnem, se manj "ciscenja" verovanja in se najmanj kaksnega posamicnega verovanja.

Lahko pa se to laicnost izbrise iz ustave in pac rece, da je dolocena vera drzavna in je stvar resena.

donfilipo ::

Jap.

Nisem govoril direktno o financiranju ampak o insertih ali je bog, ali ga ni8-)

No mit ima pa dokazano kot vidimo lahko vpliv daleč preko svoje osnovne teze, ali več njih.

Financiranje je problem demokracije. PS recimo, ga z veliko večino zlahka ukine, v kolikor čudežno sestavijo neko koalicijo nekoč:)..ampak Jankovič ni glup. Ve s čim se bode...po mojem.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zheegec ::

Ne samo, da financiramo večje religije, imajo tudi druge privilegije. Recimo Janša je v svoji prvi vladi cerkvene zvonove izključil iz zakona o javnem redu in miru ter Cerkve ne moreš prijaviti, da po 22h uri kršijo javni red in mir. in potem nekateri ne moremo spati, ker 24/7 zvonijo zvonovi.
http://www.arhiv.mop.gov.si/si/medijsko...
Zanimivo, cerkveni zvonovi so bili umaknjeni s seznama, ker;
Zvok, ki nastaja zaradi zvonjenja cerkvenih zvonov je torej tak zvok, kot nastaja pri uporabi drugih glasbil, po frekvenčni sestavi pa je skladen s toni glasbene lestvice, kar pa za ljudi ni nezaželeno ali moteče, tako kot tudi zvoki glasbil običajno niso za ljudi nezaželeni ali moteči.

Ampak seveda glasbe (no, ali pa zvoka "enega glasbila") ne smeš predvajati na glasno po 22.uri, ker je glasba. Zvonovi pa lahko zvonijo glasno po 22. uri ker so glasba.

Janša ima očitno zelo rad pedofile in druge verske blazneže (obstajajo tudi druge religije, kot RKC, čeprav ima RKC največ vpliva in denarja).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

BlueRunner ::

Zheegec je izjavil:

Janša ima očitno zelo rad pedofile in druge verske blazneže (obstajajo tudi druge religije, kot RKC, čeprav ima RKC največ vpliva in denarja).

Ocitno...

http://www.sds.si/news/11072
"Predsednik DL Gregor Virant bi jo lahko npr. pokazal tako, da se ne bi spuščal v ideološke spore in da ne bi bojkotiral slovesne maše za domovino, ki je pred državno proslavo tako kot vsako leto potekala v Ljubljanski stolnici. Praviloma so se predsedniki Državnega zbora, ki naj bi predstavljali vse parlamentarne sile v državi, doslej te maše ne glede na svojo politično pripadnost udeleževali."


Zakon o verski svobodi, 2. clen
"(3) Nihče ne sme biti prisiljen, da postane ali ostane član cerkve ali druge verske skupnosti ali da se udeležuje oziroma ne udeležuje bogoslužja, verskih obredov in drugih oblik izražanja vere."


Podlaga za zakon je neposredno ustava. Tisti kdorsizebodi pri SDS pa se cutijo poklicane dobesedno srati po ustavi, ki jo menda tako zavzeto branijo. Toliko glede spostovanja do tistih, ki so res pomagali pri osamosvojitvi te drzave.

donfilipo ::

Janša ima očitno zelo rad pedofile in druge verske blazneže (obstajajo tudi druge religije, kot RKC, čeprav ima RKC največ vpliva in denarja).


Ne bi rekel. Če sem nesramen, bi bila njegova religioznost v konstitutivni fazi (ko mladenič izgradi osnovno vedenje o svetu), na ravni, da ga križ ni preveč pekel:)).

Ne vem točno zakaj ga je ljiberciaški del partije dobil na muho, ampak ni bila pa to religija.

Janša ker ni neuk, se krepko zaveda moči, ki jo ima RKC in ko se nekje pokaže hudiček v obliki nesreče, takoj trdno pomaga s pomočjo tudi sodobne inkvizicije, vse po možnosti liberalno povezane prikazati, kot čiste satane. In narod nasede. Stranke kot je SDS, realno rabi državotvorni mit in duh, rabi moralo, ki je sorodna komunistični, a brez nasilja komunizma in rabi tudi neko avtoriteto, ki ji narod pod težo argumentov, pa tudi na bazi zaupanja **(kdo od povprečnih kruhoborcev, pa danes ve točno vse dejanske prednosti in slabosti recimo državnega solastništva velikih bank pri nas?)...torej na bazi zaupanja, v avtoriteto sledi in tudi včasih malce potrpi.
Osebno pa mislim da je sčasoma nekako pod številnimi simboličnimi metki, ki os mu frčali okoli glave, morda zaslutil, da ga nekdo ima rad:))

In tako tudi konkurenca8-) Le da PS ne rabi RKC. Morda še danes. Čez par let...pa taka taktika ne bo vredna prav veliko. Liberalizem brez skladnosti s cerkvijo, ali večje laične avtoritete, namreč ne funkcionira v EUsariji po moje dobro nikjer, kjer sploh kaj funkcionira. Laična avtoriteta, pa nikjer ni večna! Drnovšek je imel pri narodu in sodelavcih čudežno avtoriteto, (po moje je bil izredno inteligenten...ja glomazen IQ ugibam:), po njegpvi smrti je liberalna stranka razpadla kot v risankah. In z njo nemara tudi esenca liberalne ideologije brez primesi v uradni politiki? No vsaj levi del liberalizma.

In če sem prebral prav, bo skozi te iste mehanizme nasrkal pa tudi celo Virant. Če je tako v redu dečko kot pravijo, zagotovo:) Če je barabon v jedru, pa zna skleniti mračen pakt...ampak potem ga (stranko) zapustijo idealisti, ki verjamejo v 'capitalism', preko tega, da nekako ne poznajo točno ideologije. Zato pa veliko bolj potanko recimo ekonomijo.

No seveda pa tudi glavni in močni motorji liberalizma niso idioti. In tako so na svetovnem nivoju seveda krepko udarili po slabostih celibata. In to je med drugim tudi pedofilija.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26245856 (40946) bluefish
»

RKC : Država (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10915787 (15787) Daedalus
»

Zakon o verski svobodi

Oddelek: Problemi človeštva
212449 (1997) BigWhale

Več podobnih tem