» »

Hladilna telesa

Hladilna telesa

HroSCeK ::

Mnja.. Tega je po forumu ogromno a nisem nasel se pravega odgovora. Iscem en posten hladilnik za socket 370 da bi mal tisje hladil svojega celerona 1Gb. Kaj priporocate? Nimam pojma kater hladilnik naj dam noter. Tut prblizno nevem.. :8)
Iscem pa neki tacga da bi blo dokaj pocen, pa predvsem tiho! da mi nebo ropotal tko k zdej. Pa kaj si se mislte o hladilnikih k nerabjo met ventilatorja gor?

Spajky ::

Titanov ttc-5tb cooler pa na 7V! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SoNgOkO ::

Živjo!

v bistvu, lahko v Mlacomu kupiš uporček za ventilatorje s katerim lahko reguliraš hitrost vrtenja ventilatorja. Upor pride okoli 840SIT. Ce pa poseduješ spajkalnik, cin in nekaj elektro materiala lahko na internetu poiščeš shematika za izgradnjo lastnega upora.

HroSCeK ::

posestujem nekaj znanja, spajkalnik in cin.. A mi ko zdaj lahko razlozi kaksen nacrt sploh rabim?:8)

mile ::

"za izgradnjo lastnega upora. ":\

Najd en načrt z uporabo regulatorjev napetosti, cenejše kot en 4W potenciometer. Na netu je tega polno

HroSCeK ::

Hm.. Nocem da me ma kdo za lenga al pa kej.. Ampk jst tut prblizn nevem kaj naj sploh iscem! Mislm dobesedno, jst NIMAM POJMA pod kaj naj sploh iscem.. A prou regulator napetosti?

mile ::

HroSCeK ::

Mnja, mogoce sm pozabu oment da nucam jst to za fan od CPU-ja.. Povsod tuki je opisano kako das potenciometer gor ampk strom vzames iz MOLEXa. Jst pa nebi prek molexa to naredu.. Jst bi kr umes neki dau, tm k pride na plato ustekano seprau CPUfan.. A se da tm kej umes ustimat ? K pa ce bi direktno dau potenciometer? A bi ga prebil?

the_unborn ::

lahko das potenc. tudi tja vmes, na crno ali rdeco zico

HroSCeK ::

Ok, to sm naredu pa mi ni usec. Ni mi pa vsec zato ker se neda lih dost kontrolirat. Za 400RPM sm znizal hitrost pol pa crkne. Mislm tko k da bi zgubu stik. No pol sm najdu na Slo-tech-u en clanek ( tale clanek ) Kjer je opisano kako das na 7V pa na 5V. Ok, zdj pa mene neki zanima k sam nimam pojma. A se da zvezat na eno stikalo da bi meu pozicije: izkljuceno, 5V, 7V in 12V. Pa to me ne zanima zato da bi naredu ampk sm tko informativno k pac nimam pojma :)

the_unborn ::

ne, lahko imas samo dve moznosti, eventuelno imas lahko se izkljuceno, lahko mas pa vse kombinacije ( 12/7/0 , 12/ 5/0 , 7/5/0 )

lahko si pa naredis regulator, ki bazira na cipu

HroSCeK ::

En frend mi je prnesu stikalo k je sicer taprau ker ma 3 stopnje ampk je samo enopolen.. A si lahko s tem kej pomagam?

HroSCeK ::

Hm.. Mal sm razmislau.. A mi kdo lahko narise nacrt da bi preklaplau sam z enim dvo pozicijskim stikalom med 5V in 12V? pa tko da k bi blo 5V bi gorela ena ledica, k bi pa 12V blo bi pa obe ledice svetile.

Ze vnaprej hvala

3L33T ::

Hmm, ni čist po tvoji želji, ampak vseen
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

HroSCeK ::

Sej lih iz tega clanka vse izhaja. Samo jst hocem met tko.. Mas pac eno stikalo k preklaplas med 5V in 12V. Poleg tega mas pa zravn se dve ledice ki svetijo: ko je 5V sveti prva, k pa je 12V pa svetjo obe!
Pomoje da je izvedljivo sam zdle nimam nobene ideje kako bi mi to lahko ratalo. Na netu ni cist nc podobnga da bi iskau..

3L33T ::

Mal se potrud, drgač pa vpraši koga na forumu k je recmo napisal un člank (MMM)??? Men je pomagov ko nism več vedu kako pa kaj.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

the_unborn ::

Naredu sem ti tole shemo:



Pravzaprav nic posebnega, pazit moras le pri stikalu, da bo tako s 6imi nogicami (deluje tako, kot ce bi mel dva navadna in jih istocasno preklapljal).

R1 in R2 so upori za LEDice, to si sam izracunaj glede na spec. ledic

Ce te se kaj zanima samo povej.

:)

HroSCeK ::

Hvala Hvala Hvala Hvala Hvala :)

the_unborn ::

na prejsnji shemi je bla ena velika napaka:D

klik za novo (recimo, da je brez napak):)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615466 (10257) T0RN4D0
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712482 (10650) Azrael
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511203 (9267) SodVina
»

Napaka pri vezanju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151023 (822) HroSCeK
»

Regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314267 (3861) the_unborn

Več podobnih tem