» »

Napaka pri vezanju?

Napaka pri vezanju?

HroSCeK ::

Najprej hvala un|vers-u kr mi je narisal naslednjo shemo:

..:: Klik ::..

Zdj me pa zanima kaj sm narobe naredu da je situacija sledeca:

K mam na 5V mi svetjo obe lucke, k mam na 12V mi svet prva lucka. K mam pa ugasnjeno mi pa tut prva sveti.
Rad bi pa tko da k je ugasnjeno da nc ne sveti, k je na 5V sveti prva lucka in k je na 12V svetijo obe lucke..

A mora bit kej drugacna shema? Torej logicno je da sem imel 3 stopenjsko stikalo ON-OFF-ON, dvopolno. Imel sem dve diodi in dva uporcka (u stacuni so rekl da je dobr je pa rjava-crna-rdeca)

Mal poglete pa mi prosm mal svetujte..
  • spremenil: HroSCeK ()

TESKAn ::

Klik do članka. Pri vezavi, ki je na sliki, je ena dioda ves čas priklopljena na 5V, tako da ti tudi ves čas sveti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

HroSCeK ::

Ze ze.. Samo kako bi pa naredu da pol nebi svetila? Pa se ostali problemi.. ?:\

TESKAn ::


To naredi, pa bi moglo delat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

the_unborn ::

hey,

Ves, ko sem risal to shemo sem mislil, da bos mel samo za preklop med 5/12v
Tako kot hoces met pa ti, se z OFF pa mislim da na ubogem stekercku ne bo slo (ce bi ieml se en pol bi mogoce slo)

To da ti pa svetita obe na 5v je pa krivo to, da si narobe zvezal (verjetno:\)
Ce gledas mojo shemo, je 5v vkljuceno takrat ko je steker premaknjen navzgor in 12v ko je steker premaknjen dol, ti imas pa ravno obratno.

To je mene pri prvem fanbusu jebalo, ko sem mel na OFF je dioda gorela, ko sem mel na ON pa ne:D

the_unborn ::

TESKAn: vidi vidi, dobra je tale z shema z diodami, mi sploh ni prislo na misel

HroSCeK ::

Ok, ponavljam (again)

Imam stikalo: ON - OFF - ON

Rabim: Da, ko je stikalo na 5V sveti ena ledice, ko je na 12V svetijo obe ledice ko pa je na OFF ne sveti nobena lucka! Kako do tega?

TESKAn ::

Pri načrtu v mojem postu zgoraj poveži rdečo žico med stikalom in 1000Ohm uporom prek zenerce in 1000 Ohm upora z rdečo žico med LED1 in 600 Ohm uporom. Bi moglo delovat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

HroSCeK ::

Po domace povedano je situacija sledeca:

Jst sm tisler (beri: lesar) in vem o elektroniki tok da neki vem. Brat je biu stromar (beri: elektrotehnik) in me je nauciu spajkat, nauciu kaj je ledica, upor, chip... sepravi osnovne elemente.. Med njimi ni blo izraza "zenarca" Bi prosu za obrazlozitev tega.. Pa bi prosu da nacrt narises k k si napisau kaj nej zvezem skupi sm takoj pomislu na prejsen moding PC-ja (ki se ni koncal tko k se mora) :\ :) ;)

TESKAn ::

Če pogledaš načrt, imaš tam za stikalom dve diodi. Tisto sta zenerci. Njin namen je pa to, da prepuščata tok samo v eno smer. Za shemo bom poslal po mailu, če mi ga poveš.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

HroSCeK ::

Hvala hvala hvala :)

Pa se moj mail...

HroSCeK ::

Hvala za shemo ki si jo lohk pogledate kle ce koga zanima..

..:: shema ::..

lost1 ::

Jz mam tko narejeno,mam 3 polno stikalo ON | OFF | ON

Torej imam 5V | OFF | 12V

Ledico imam samo eno in sicer modro,upor je tudi samo eden.Zvezal sem pa tko da ko imam na 5V priklopljeno mi ledica sveti z 50% svetilnosti, ce dam pa na 12V je pa 100% svetilnost.

Ful lepo narejen,zelo tanek kabel,najboljs je pa met 3 zilni kabel k ti bo ful prov prslo,in ti sploh nebo treba velik kablov vlect po kisti,jz sm celotno zadevo nared v drugi sobi,edino kar sm pomeril je kok kabla rabim od stikal do ventilatorja in to je to.

Mogoce bi ti lahko narisal kako je narejeno ce te zanima...

poslji mail na lost1@siol.net ce rabis ker foruma ne spremljam redno...
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

lost1 ::

izvoli slikco ...

lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

lost1 ::

Napaka na slikci: Pise 2 zilni kabel,mislil sem 3 zilni !! Zgleda da sem ponesreci pritisnil st. 2 .U glavnem 3 zilni kabel.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

HroSCeK ::

Hm.. Stikala sm ze zvezal in delujejo tocn tko k sm hotu.. Hvala vseen. Dobra ideja..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diode & Upori

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282645 (2190) T0RN4D0
»

Led DIODE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322442 (1979) TESKAn
»

LED diode za modifikacijo - kaksne?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152601 (2397) Neo32
»

MouseMan mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
371836 (1429) burekar
»

katere led diode pri IC elektroniki?

Oddelek: Kaj kupiti
301391 (1139) CCD

Več podobnih tem