» »

Zavarovanje avta glede na prevožene kilometre

Zavarovanje avta glede na prevožene kilometre

«
1
2

dronyx ::

Zavarovalnica Tilija nudi možnost plačila zavarovanja avtomobila glede na prevožene kilometre in to trži pod imenom MojAvto.

Jaz naredim na leto okrog 15.000 km in sem letos plačal obvezno zavarovanje v višini 200 € (plus seveda uporaba cest itd), pri čemer sem eksplicitno zahteval, da naj ven zmečejo čisto vse, kar ni absolutno nujno (divjad, stekla, vrtni palčki itd). Kolega je izračunal, da bi pri Tiliji glede na prevožene kilometre lahko plačal 50 € manj, kar je 25% ceneje. Samo potem sem šel prebrat podrobnosti in mi je šlo skoraj na smeh.

V takem primeru moraš podatke o prevoženih kilometrih sporočati na vsake dva meseca preko android aplikacije iTilija (slikaš števec in vpišeš kilometre), ki deluje samo na pametnih telefonih z androidom in se jo prenese iz Google play. WTF? Torej če nimam android telefona za vsaj 400 € se lahko slikam z njihovo iTilijo, kjer si drugače lahko nastaviš alarm, kdaj moraš slikati števec!?

Ali bi bilo res tako hudo drugače, če bi oni ko plačujem zavarovanje vzeli za obračun število prevoženih kilometrov v preteklem letu, potem pa čez leto naredimo poračun? To z android aplikacijo kot edinim načinom komunikacije z zavarovalnico se mi zdi pa res milo rečeno nenavadno, razen če ni Google glavni sponzor projekta!
  • spremenil: dronyx ()

mgermo ::

Obstajajo android telefoni, ki so cenejši od 400eur.

dronyx ::

mgermo je izjavil:

Obstajajo android telefoni, ki so cenejši od 400eur.

No ja, to je bolj slaba tolažba, ker tudi če stane telefon samo 200 €, tega zneska z razliko v zavarovanju ne prinesem notri v parih letih.

Ali se ne bi dalo za vse ostale narediti spletno aplikacijo za uporabnike te vrste avtomobilskega zavarovanja, kjer bi jim vpisoval številke in pošiljal slike števca, če res ni možna dosti bolj elegantna varianta s pavšalom in poračunom konec leta ali pa vsaj na pol leta.

To se mi zdi res tako zelo češko, oziroma bolje rečeno slovensko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

zuz3k ::

mene je tudi mikalo ta reklama prevoženi na kilometre

neee me basat, da je tako šalabajzersko narejeno da moraš slikat in poslat kakšni bedaki :))

dronyx je izjavil:



Ali bi bilo res tako hudo drugače, če bi oni ko plačujem zavarovanje vzeli za obračun število prevoženih kilometrov v preteklem letu, potem pa čez leto naredimo poračun? To z android aplikacijo kot edinim načinom komunikacije z zavarovalnico se mi zdi pa res zelo šalabajzersko!


res je, nakoncu pa poračun. eh, človeška neumnost ne pozna meja
Life is a psychological game.

amigo_no1 ::

4.7" Capacitive Touch Screen Android 4.0.6 System Smartphone with Wi-Fi, 3G, GPS (Black)
http://www.focalprice.com/MH0278B/47_Ca...

http://www.aliexpress.com/store/group/A...
-> najcenejši za $70:
http://www.aliexpress.com/store/product...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Mogoče pa bi lahko Tilija nakupila par tisoč teh telefonov za 160 USD, nalepila gor svoje nalepke (Tilia Smart Connect recimo), prednaložila iTilija aplikacijo in namestila ohranjevalnik zaslona s svojim logotipom in to delila kot nagrado za svoje nove stranke. Če hočejo, jim grem jaz na Kitajsko iskat te telefone. :)

dronyx ::

Plačilo zavarovanja glede na prevožene kilometre se mi zdi pa vprašljivo tudi iz čisto logično-vsebinskega vidika. Recimo da nekdo naredi letno po 50.000 ali celo 100.000 km in v zadnjih desetih letih ni imel nobene nesreče. Zame je tak voznik bistveno manj rizičen, kot pa nekdo pri 80 letih, ki naredi letno samo par kilometrov, pa še to običajno za 1. november, ko gre obiskati vse grobove znancev, potem pa je avto do naslednjega 1. novembra garažiran. Samo tak človek nima izkušen in je tisti dan v letu ko je na cesti čista loterija za zavarovalnico, z zelo veliko možnostjo zadetka (karambola).

bluefish ::

Zavarovalnice imajo ponavadi folk, ki teoretično preizkusi nove zavarovalne produkte. Morda so ugotovili, da se jim tovrsten način obračunavanja zavarovanja splača.

BlueRunner ::

dronyx je izjavil:

Plačilo zavarovanja glede na prevožene kilometre se mi zdi pa vprašljivo tudi iz čisto logično-vsebinskega vidika.

Aktuarski izracun. Ce ga zavarovalnica ne obvlada, bankrotira oziroma jo davkoplacevalci "dokapitaliziramo", kadar je to zavarovalnica v drzavni lasti.

Ocitno to ni neka fora lokalne zavarovalnice, ampak kar pogost popust pri zavarovanju vozil/voznikov. http://www.yourmotorinsurance.co.uk/mot...

dronyx ::

BlueRunner je izjavil:

Aktuarski izracun. Ce ga zavarovalnica ne obvlada, bankrotira oziroma jo davkoplacevalci "dokapitaliziramo", kadar je to zavarovalnica v drzavni lasti.

Pri tako absurdnem načinu pošiljanja podatkov zavarovalnici ne rabijo nobenega aktuarja, ker na tak način bodo pridobili samo par novih strank, kar ne predstavlja nikakršnega rizika. Tudi če bi imel androidni telefon bi bilo meni izpod časti, da nekomu vsake dva meseca pošljem sliko mojega števca v avtu. To je nekaj podobnega kot v JLA, kjer si moral z zobno ščetko čistiti nogometno igrišče. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

compaq ::

Mi lahko en pove kako se to izračuna recimo, da naredim 5000 kilometrov letno, koliko € me pol pride

Jest računam: 66+0,60*5000 računam prav?

dronyx ::

3066 € za obvezno zavarovanje bi bilo pa res malo preveč, se ti ne zdi?

zuz3k ::

:))


to na kilometre je drgač super ideja tisti k delamo malo km


samo patent je faljen, lahko slikam števec druge avta ali pa prevrtim kilometre
Life is a psychological game.

compaq ::

Dost slabo zate, da boš zmeri plaču, da ti zvrtijo kilometre

dronyx ::

compaq je izjavil:

Dost slabo zate, da boš zmeri plaču, da ti zvrtijo kilometre

Ni nujno. Najprej slikaš števec z digitalnim fotoaparatom, potem sliko obdelaš in popraviš kilometre z računalnikom, potem pa to sliko posnameš z androidnim telefonom in jim jo pošlješ.

Vse skupaj je precej naivno in kot kaže je nekdo najprej bolj za šalo razvil eno preprosto aplikacijo tipa "Hello world", ki se je preimenovala v iTilijo, potem so pa okrog tega naštrikali še celo zgodbo z avtomobilskim zavarovanjem.

Potem pride pa dr. Onyx in se iz tega norca dela.

Glede na to, kako je ta svet postal popolnoma nor se pa ne bi čudil, če bi se za idejo stepli ameriški skladi tveganega kapitala in bodo vanjo vložili še sto milijonov USD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

compaq ::

Mene bolj skrbi en starček, ki samo v nedeljo sede v avto in se odpelje v cerkev, kako bo tak človek brskal po telefonu z androidom pol pa še fotkov:D

zuz3k ::

ja sej to je faljeno, patent ker

stavim da 50% upokojencev in starejših, ki delajo malo km bi šlo na to (moj stric dela 5k km letno)
ampak zaradi patenta ne bojo šli

compaq je izjavil:

Dost slabo zate, da boš zmeri plaču, da ti zvrtijo kilometre

je res dosti me bo stalo, ko si bom sam previl kilometre
Life is a psychological game.

jernejl ::

dronyx je izjavil:

Zavarovalnica Tilija nudi možnost plačila zavarovanja avtomobila glede na prevožene kilometre...


Tudi druge zavarovalnice prilagajajo premije glede na število prevoženih kilometrov, le da tega posebej ne oglašujejo.
Konkretno mariborska zavarovalnica daje popust glede na število prevoženih kilometrov v lanskem letu.
Vsako leto, ko podaljšaš zavarovanje, zastopniku sporočiš, koliko imaš prevoženih kilometrov, nato pa dobiš popust.
Npr. če si v lanskem letu prevozil med 0 in 4000km, dobiš 15% popusta itd.

Triglav prav tako ponuja popust, če si v lanskem letu prevozil manj kot 10.000km.

Plačilo zavarovanja glede na prevožene kilometre se mi zdi pa vprašljivo tudi iz čisto logično-vsebinskega vidika. Recimo da nekdo naredi letno po 50.000 ali celo 100.000 km in v zadnjih desetih letih ni imel nobene nesreče. Zame je tak voznik bistveno manj rizičen, kot pa nekdo pri 80 letih, ki naredi letno samo par kilometrov, pa še to običajno za 1. november, ko gre obiskati vse grobove znancev, potem pa je avto do naslednjega 1. novembra garažiran. Samo tak človek nima izkušen in je tisti dan v letu ko je na cesti čista loterija za zavarovalnico, z zelo veliko možnostjo zadetka (karambola).

Obstajajo korelacije med številom prevoženih kilometrov in škodo, ki jo nekdo povzroči.
Obstajajo tudi korelacije med starostjo voznika in škodami.
Zavarovalnice prilagajajo premije tako na prevožene kilometre, kot tudi na starost voznika.
Prav tako prilagajajo premije glede na to, koliko časa nek posameznik ni povzročil prometne nesreče (sistem bonusov in malusov, dodatni popusti za obdobje brez povzročene škode itd).

compaq ::

compaq je izjavil:

je res dosti me bo stalo, ko si bom sam previl kilometre


Neverjamem da boš ti sam doma vrtel kilometre avtomobilu, ki ima digitalni števec

dronyx ::

>Npr. če si v lanskem letu prevozil med 0 in 4000km, dobiš 15% popusta itd.

Tisti, ki na leto prevozi 4000 km po moje absolutno ne potrebuje lastnega vozila. Za take primere bi imela lahko recimo občina svoj manjši vozni park (na 2000 prebivalcev recimo 5 avtov, lahko tudi starejših), podobno kot je to v firmah in bi si taki lahko za manjšo kompenzacijo za tistih par voženj letno avto enostavno izposodili.

Stroški na prevožen km padajo s prevoženimi kilometri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

shadeX ::

Android telefon dobiš že za 60€...(rabljen)

bluefish ::

No, point je, da je sam način glup, sploh če zahteva nakup telefona, ki izniči cenovno prednost zavarovanja.

dronyx ::

shadeX je izjavil:

Android telefon dobiš že za 60€...(rabljen)

Če greš v skrajnost lahko konec koncev androida zaradi Tilije zaganjaš virtualno na PC, samo fotke moraš nekako prenašat.

mr1two ::

Mah... meni se zdi mojih skromnih 10-12k na leto presneto malo- razlika bi bila pa 5 evrov. Lolnil sem. Nothing to see here, move along.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

dronyx ::

Sem spregledal, da formula 66 eur + 0,6 centa/km velja samo ob pogoju, da na leto ne prevoziš več kot 1000 km. Pri 10.000 km letno je prihranka dejansko samo za par kav, tako da če po ceniku obračunaš še svoje stroške s pošiljanjem slike števca vsake dva meseca, je tole čisto navadna zavarovalniška bučka.

Večina tisti, ki na leto naredijo 1000 km ali manj, pa uporabljajo Nokia telefone izpred 10 let.

urosh ::

jaz pa mislim, da so se odločili za tak postopek (ki bi lahko bil tudi preko SMSa ali kakorkoli drugače rešen) zato, ker potem imajo "realno" prevožene kilometre vsaka dva meseca. Drugače 1x/leto se pa da komot prevrtet kilometre. vsaka 2 meseca pa (razen če delaš to doma) ni računice. Predvidevam, da je to razlog...
Sem tudi svoj čas imel šefa, ki je imel avto na poslovni lizing, kjer je plačeval lizing tudi glede na prevožene kilometre. Servise in vse je plačevala lizing hiša. Kaj se je dogajalo? Vsak drugi servis so delali doma v delavnici (avtoprevoznik) in tako je prišparal pri plačevanju lizinga lepe denarce. Seveda so prevrteli tudi števec. Na koncu avta seveda ni odkupil, saj je imel 2x toliko km, kot na števcu. Kupec, ki pa je kupil avto, pa je seveda bil prepričan, da so kilometri realni (saj je ja lizing hiša delala servise na pooblaščenem servisu)...
zato predvidevam, da je rok 2 meseca - jaz bi ga naredil 1x/mesec.

Magic1 ::

Torej, imeti moraš android telefon ter vsaka dva meseca pošiljat sliko. Poskrbijo da vsaj telefon uporabljaš, če že avta ne rabiš pogosto:D
Magic

dronyx ::

Za kolega, ki nima androida, bi pa rad za ženo to zavarovanje vzel, ker bi veliko prišparal rešujem težavo z virtualno nametitvijo android OS v VirtualBox. Namestitev je uspela, sedaj samo še ne vem kako priti do iTilije in kako lahko program prepričam, da ko klikneš Slikaj ne bo uporabil vgrajenega fotoaparata, ki ga virtualni android jasno nima, ampak bo vzel neko sliko iz diska. Lahko morda dobim kje source kodo tega programčka (verjetno ni več kot 5 vrstic), da to preprogramiram?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

;-) ::

compaq je izjavil:

compaq je izjavil:

je res dosti me bo stalo, ko si bom sam previl kilometre


Neverjamem da boš ti sam doma vrtel kilometre avtomobilu, ki ima digitalni števec

Ne, preprosto bom izklopo števec ali kabel z menjalnika, saj ga ne rabim.

dronyx ::

Je pa kolega ugotovil pri Ergo zavarovalnici, da pri njih ni potrebno pošiljati nobenih fotografij vsake dva meseca, ampak če prevoziš do 8000 km plačaš toliko manjšo premijo (on je naračunal, da je sicer ta višja od Tilijine za 20 €), pri čemer dobiš dodatne popuste, če avta ne voziš pozimi (januarja in februarja).

V primeru da narediš več kot 8000 pa v primeru škode nosiš sam sorazmerni delež v primeru nesreče, kar pa je potem tvoj riziko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

;-) ::

kake bedarije, kako bojo vedeli koliko prevoziš ?

dronyx ::

;-) je izjavil:

kake bedarije, kako bojo vedeli koliko prevoziš ?

Avti imajo ponavadi števce, ki beležijo prevožene kilometre in se jih lahko tudi odčita, ko sklepaš zavarovanje. Je sicer res, da se jih da manipulirati, ampak zavarovalničarji so že toliko pametni, da bodo v primeru nesreče z izvedenci dokazali, da si jih goljufal in boš sam plačal razbitega ferrarija nekomu.

jernejl ::

;-) je izjavil:

compaq je izjavil:

compaq je izjavil:

je res dosti me bo stalo, ko si bom sam previl kilometre


Neverjamem da boš ti sam doma vrtel kilometre avtomobilu, ki ima digitalni števec

Ne, preprosto bom izklopo števec ali kabel z menjalnika, saj ga ne rabim.

Kot so ti že povedali: če boš povzročil prometno nesrečo in se boš znašel v takem stanju, da ne boš mogel pravočasno vzpostaviti normalnega delovanja števca, bo zavarovalnica to ugotovila, zaradi goljufije pa boš moral sam plačati povzročeno škodo (ali pa vsaj sorazmerni del te škode).

;-) ::

To govoriste tisti ki še niste imeli prometne nesreče, cenilci in izvedenci ne gledajo avtomobilov na kraju nesreče ampak čez par dni.

St235 ::

odvisno od nesreče.

c00L3r ::

Pri nas doma imamo staro Opel Corso 1.0, ki jo uporabljamo kot sekundarni avto, za skok v trgovino. Delamo ravno okrog 5000 km na leto. Bom drugo leto premislil, če ne bi tega avta tukaj zavaroval.

dronyx ::

c00L3r je izjavil:

Pri nas doma imamo staro Opel Corso 1.0, ki jo uporabljamo kot sekundarni avto, za skok v trgovino. Delamo ravno okrog 5000 km na leto. Bom drugo leto premislil, če ne bi tega avta tukaj zavaroval.

Pri tako malo prevoženih kilometrih boš privarčeval po moje več kot 50 € samo pri AO, sem pa zgoraj omenil da obstajajo tudi ponudbe, kjer ni potrebno vsake dva meseca slikati števca in so cenovno primerljive.

darkolord ::

Ne, preprosto bom izklopo števec ali kabel z menjalnika, saj ga ne rabim.
A to maš kšn 20 let star avto?

;-) ::

Na vsakem tudi novejših se da kako blokirat kilometre. Ni problema. Za vsakim vogalom pa ti jih nastavijo in kalibrirajo na kar želiš ;)

para! ::

darkolord je izjavil:

Ne, preprosto bom izklopo števec ali kabel z menjalnika, saj ga ne rabim.
A to maš kšn 20 let star avto?

Samo enga mehanika rabiš poznat, pa ti bo prevrtel kilometre na kateremkoli avtu.

lp
Death before dishonor!

darkolord ::

To že, ampak "preprosto izklopit števca al kabla z menjalnika (karkoli že to je)" pa ne morš glih.

dronyx ::

para! je izjavil:

Samo enga mehanika rabiš poznat, pa ti bo prevrtel kilometre na kateremkoli avtu.

To bodo zavarovalničarji hitro ugotovili. Če je bil avto servisran na uradnih servisi tam mislim da zabeležijo kilometre v računalnik in hitro se bo izkazalo, da nekdo s kilometri manipulira. Pri AO zavarovanju lahko ti povzročiš z nesrečo ogromno škodo na drugih vozilih in ne verjamem da se splača iti take reči za nekaj 10 € prihranka, ker zavarovalnice ne samo da obvladajo drobni tisk, če bo potrebno najamejo tudi izvedence in detektive.

;-) ::

darkolord je izjavil:

To že, ampak "preprosto izklopit števca al kabla z menjalnika (karkoli že to je)" pa ne morš glih.


Nevem kako imaš ti ampak meni km ne šteje če odklopim. gre za digitalni števec.

St235 ::

računalnik kilometre seveda veselo šteje dalje.

c00L3r ::

St235 je izjavil:

računalnik kilometre seveda veselo šteje dalje.

Ti to kar tak splošno za vse avte? Stari avti imaj števec na pleteno jekleno vrv (zajlo) in če jo odklopiš ne šteje km. Je pa res, da imajo sodobni avti 2 števca. Eden šteje skupne km, drugi pa je tisti na armaturki, katerega se da nastavit.

St235 ::

me zanima koliko starih avto na jekleno zajlo ima digitalen števec. Drugače pa ja seveda, pri določenih avtih je seveda zgolj z zajlo možno preprečiti štetje kilometrov.

para! ::

To bodo zavarovalničarji hitro ugotovili. Če je bil avto servisran na uradnih servisi tam mislim da zabeležijo kilometre v računalnik in hitro se bo izkazalo, da nekdo s kilometri manipulira.

A če ni bil servisiran na uradnih servisih, potem pa zavarovanje ne velja? :) Če velja tudi za neuradne servise, potem misliš, da je kolega mehanik tako neumen, da bo beležil dejanske kilometre, tiste na števcu pa zmanjšal? :)) Poleg tega, zakaj misliš, da ni mogoče poznati koga tudi na uradnih servisih? :)

računalnik kilometre seveda veselo šteje dalje.

Ne, jih ne.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

amigo_no1 ::

Odvisno od vozila, nekateri štejejo na večih mestih.

;-) ::

in z vseh mest se da lepo zbrisat brez sledi

bluefish ::

Kakorkoli, to ni tema te debate.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam po informativni izračun zavarovanje vozila?

Oddelek: Loža
335069 (1778) hp98
»

AO, plačilo po prevoženih km

Oddelek: Na cesti
417111 (5726) bambam20
»

Priprava avtomobila na tehnični pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5414491 (12920) Izbeglica
»

goljufije z prikazom prevoženih kilometrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12639311 (34709) imagodei

Več podobnih tem