» »

Zavarovanje avta glede na prevožene kilometre

Zavarovanje avta glede na prevožene kilometre

1
2
»

;-) ::

Ni tema, se pa vsekakor vsakemu porajajo takšna in drugačna vprašanja in nesmiselno si je zatiskati oči in si lagati. Edina smiselna rešitev bi bila da ti zavarovalnica vgradi kak svoj zapečaten števec ali slabša rešitev (gps).

mirancar ::

naj me nekdo popravi če ne razumem pravilno:

66 eur je osnovna cena, ki vklučuje 1000km
vse kar je nad 1.000km se plača 0,6 centa na kilometer (0,006€/km)

torej nekdo z 10.000km bo plačal 66+9000*0,006 = 66+54€ = 120€
maximalno kar plačaš je 16.000km, če delaš več boš plačal samo 16.000km, to je 66+90€ = 156€

telefon dobiš tudi ceneje pri mobitelu (http://www.zav-tilia.si/si/avto/moj-avt...

še pogoj:
"Zavarovanci lahko po tem sistemu zavarujejo le osebna motorna vozila namenjena zasebni rabi, ki so razvrščena v 14. ali nižji premijski razred in moč motorja ne presega 129 kW."
14. premijski razred nimam pojma kaj pomeni, 129kW je že kar močen avto

torej na podlagi tega se to zavarovanje splača (glede na konkurenco) vbistvu vsem, ne pa unim, ki malo vozijo, razen če je kaj skrito v tistem delu kjer piše "premija se obračunava vsaka 2 meseca" (kokr sem zračunal bi mene prišlo zavarovanje nad 400€ kjerkoli, kar se mi brez debat zdi ropanje)

jernejl ::

*Navedena letna zavarovalna premija 66 eur + 0,6 centa/km velja za zavarovanje avtomobilske odgovornosti z zakonsko zavarovalno vsoto, in sicer za zavarovanca, starega 26 let ali več, ki je v skladu z zavarovalnimi pogoji razvrščen v 1. do 4. premijski razred in sklene zavarovanje za vozilo, katerega moč ne presega 59kw, ter v zavarovalnem letu ne prevozi več kot 1.000 km. V ceni ni vštet davek od prometa zavarovalnih poslov v višini 6,5%.

vir: http://www.zav-tilia.si/si/avto/moj-avt...

Premijski razred pomeni, koliko imaš bonusa ali malusa. Štirinajsti premijski razred je izhodiščni z 0% bonusa, prvi premijski razred je tisti z največ bonusa (npr. 50%), ostali pa so vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

dronyx ::

mirancar je izjavil:

naj me nekdo popravi če ne razumem pravilno...

Formula je kot kaže drugačna, če prevoziš letno nad 1000 km. Tule si lahko izračunaš prihranek.

šernk ::

St235 je izjavil:

računalnik kilometre seveda veselo šteje dalje.


ne nakladaj, če ne znaš pravilno "odklopit števca" :)

teh 66€ se sliši odlično, predvsem za avte, ki večino časa preživijo v garaži.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mufasa ::

Tilija je super fajn pocen, dokler se ne pocis...takrat pa dobis od njih toliko kolikor si placal.

šernk ::

no tega namena z avtom, s katerim se dela 5km tedensko ravno nimam :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

šernk je izjavil:

St235 je izjavil:

računalnik kilometre seveda veselo šteje dalje.


ne nakladaj, če ne znaš pravilno "odklopit števca" :)

teh 66€ se sliši odlično, predvsem za avte, ki večino časa preživijo v garaži.


In spet ti zadevo bolje obvladaš od zavarovalnic, ki so sistem uvedle in bodo morale z njim ustvarjat profit? Popolnoma logično, da je 5 zavarovalnic ustrelilo v temo in da se bo zdaj pol slovenije vozilo za več kot pol manjše stroške.

šernk ::

vožnja z nedelujočim števcem je mimogrede prepovedana, vendar če odklopim pravi senzor računalnik lahko piše le ure delovanja motorja, zastopi da računalnik le ureja podatke in jih ne pridobiva. zavarovalnica se pa tudi za te primere lahko lepo zavaruje, tako da, niso nič ustrerili v temo ne skrbi (sleparit se da, ampak težko, da te ne bodo dobili).

@ninjeti: doma je avto, ki večino časa preživi v garaži in se ga občasno ob nedeljah pelje na krajši izlet, za redno vožnjo so pa drugi avti doma in na tiste to zavarovanje gotovo ne bo šlo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JesusChrist ::

šernk govorim za avtorja posta.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

mirancar ::

dronyx je izjavil:

mirancar je izjavil:

naj me nekdo popravi če ne razumem pravilno...

Formula je kot kaže drugačna, če prevoziš letno nad 1000 km. Tule si lahko izračunaš prihranek.

ok vidim, večinoma prhranš 50-100€, z tem da morš slikat števec, bedno :|

upam da ni offtopic, a je kej nelegalnega če imam avto registriran v tujini (EU-preko sorodnika)?

šernk ::

če nisi lastnik avta mislim da moraš imet neko potrdilo, nisem pa 100% morda za EU ne rabiš nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dronyx ::

Mufasa je izjavil:

Tilija je super fajn pocen, dokler se ne pocis...takrat pa dobis od njih toliko kolikor si placal.

Ali ni AO zavarovanje namenjeno če ti nekomu drugemu povzročiš škodo? V takem primeru se naj on potem ukvarja z zavarovalnico. Meni je samo v interesu, da dobim AO zavarovanje čim ceneje je možno. Pri kasku je pa seveda drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

St235 ::

Ja, AO je za škodo povzročeno tertji osebi. Sam potem lahko tebe terja tvoja zavarovalnica za povračilo škode, če ugotovijo, da je šlo za manipulacijo z kilometri v priemru teh zavarovanj.

dindin ::

Imam eno vprašanje, če je kdo že sklenil tole zavarovanje s tilio po kilometrih.

Za moje potrebe (malce močnejši, malo uporabljen avto) bi bilo tole zavarovanje precej ugodno (vsaj po informativnem izračunu na njihovi spletni strani), nimam pa android telefona, in če bi ga nabavil, bi ga nabavil samo za to zavarovanje in ga ne bi nameraval uporabljati drugače.
Zato sprašujem: mora ta telefon nujno biti povezan na omrežje ko slikaš? Ali lahko slikam, in potem enkrat doma se povežem na wifi omrežje in pošljem sliko?

oemdzi ::

Novembra nameravam iz triglava preklopiti na to tilia zavarovanje po kilometrih, ker kot student naredim cca 5k-8k kilometrov letno in bom pac prvo leto skoraj na istem, ker bom moral android telefon kupit, potem kasneje pa bo precej ceneje. Mogoce kdo ve koliko je dodatno za placat ce si pod 26 let (nisem pa vec voznik zacetnik), sicer bom pa to vprasal ko jih informativno poklicem.

p.s.
kaj menite za tole motorolo ? Glede na to da mobi uporabljam samo za telefoniranje, sem se kot sem ze napisal za androida odlocil zaradi zavarovanja in ga dobim nekako za "dzabe" (ker bo toliko manj zavarovanja za placat, sicer pa je 100 eur na simobilu, M zate paket) in mi je poleg klicanja kvecjemu se uporaben obcasni fotoaparat in predvsem velik ekran za GPS navigacijo, da bom v LJ malo manjkrat zalutal :))
http://reviews.cnet.co.uk/mobile-phones...

aja in koliko interneta priblizno pokuri navigacija (ce imam ze nalozeno karto)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

black ice ::

Če imaš že naloženo karto na telefonu potem natanko 0.

GrimReaper ::

mirancar je izjavil:

naj me nekdo popravi če ne razumem pravilno:

66 eur je osnovna cena, ki vklučuje 1000km
vse kar je nad 1.000km se plača 0,6 centa na kilometer (0,006€/km)

torej nekdo z 10.000km bo plačal 66+9000*0,006 = 66+54€ = 120€
maximalno kar plačaš je 16.000km, če delaš več boš plačal samo 16.000km, to je 66+90€ = 156€

Tole je napačna računica, za 1€ namreč ne rabiš 1000 centov, ampak samo 100.
Sem jest že enkrat računal, naredim 6-7k km na leto, pa nič ne pridobiš s tem. Se pa splača če narediš še manj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bond007 ::

Splača se tudi tistim, ki prevozijo več - tudi 10k km, pa imajo še bolj začeten premijski razred...
Me pa zanima, če se da sredi leta prekiniti obstoječe AO zavarovanje (brez odjave in prijave) in iti na tole zadevo po km.

bond007 ::

Računica je čist pravilna...Maš pa tut kalkulator tu: http://www.zav-tilia.si/si/avto/moj-avt... Je pa treba upoštevat, da tisti izračun od mirancar velja samo če imaš najboljši premijski razred - PR4 in če imaš bolj švoh avto... Pri meni pride recimo vsakih 1000km dodatka točno 10€ (1€/100km).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

GrimReaper ::

Računica je čist pravilna

Vidim ja, 0,6 centa, sem mislil da 6 centov.

Se splača ja, 120€ oz. 30% ceneje je za 12. razred in 6000km na leto.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

oemdzi ::

Novembra bom definitivno sel k njim, android ze imam, in tudi ko zavarovanje placam bom se vedno prisel skozi ceneje kot pa sem prej pri triglavu, z tem da bom imel se telefon in posledicno tudi navigacijo (ki je btw super, za na kolo bo tudi odlicna ) Sem pa med pogovorom izvedel, da je mozno to zavarovanje po kilometrih skleniti tudi brez android telefona, je rekla tista na podpori da ti pac oni pridejo slikat.

oemdzi ::

Evo pa sem sklenil zavarovanje (vzel sem minimum - obvezno), ker sem mlajši od 25 sem plačal 160 (drugače bi okrog 120). Naj opozorim, da je android obvezen, ker sem povprašal in je rekla gospa, da tiste na informacijah veš čas širijo lažne informacije o temu, da ti lahko oni slikajo (kar ni res). Problem je tudi v temu, da takšno zavarovanje(po kilometrih) lahko skleneš samo v LJ Celovška 175 .
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam po informativni izračun zavarovanje vozila?

Oddelek: Loža
335068 (1777) hp98
»

AO, plačilo po prevoženih km

Oddelek: Na cesti
417111 (5726) bambam20
»

Priprava avtomobila na tehnični pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5414490 (12919) Izbeglica
»

goljufije z prikazom prevoženih kilometrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12639310 (34708) imagodei

Več podobnih tem