» »

Total War: Rome II

Total War: Rome II

1
2
3 4 5

Berserker ::

Igra bo imela taktični pogled kot supreme commander 1

Skupek nekaj enot bo tvoril večjo enoto (beri: legijo ali divizijo), ki bo imela exp tree oz odklepanje perkov oz bonusev (ki bodo recimo v obliki +5 % fire rate ali +3 attack charge ali pa omogočili kakšen nov taktičen prijem).

Folk se edino buni da je preveč igralnih barbarskih frakcij, ter premalo vzhodnih, katere še niti ene niso predstavili. Do zdaj imamo Rim, Kartagino, Makedonijo, Arverni (galija), Iceni (britanci), Suebi (germani), ostaneta še dva slota, za katere upam da bo Partija-Pahlava ali Ptolemejski Egipt / Selevkidsko cesarstvo. Upam da še kasneje dodajo kakšno Baktrijo, Sarmatiijo, Aetolsko ter Ahajsko zvezo in portugalske Lusotance.

cen1 ::

Preorder je zunaj. Zraven dobiš še zastonj prvi DLC. Kolikor gledam je še najcenej preko amazon UK.

fireX88 ::

jst sm kupu GMG in je blo 33 ali 36€, se ne spomnem točno.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Berserker ::

Dva zastojn dlc-ja sta. En je za preorder. Za zastojn dlc dobiš frakcijo Pontus. Za preorder pa tri grške frakcije: Sparta, Atene in Epir.

galu ::

Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

cen1 ::



http://www.ign.com/videos/2013/06/13/to...

Prva igra ki sem jo v življenju prednaročil. Sedaj pa čakat september.. upam da bo prenosnik upal poganjat zadevo. :))

ziga1990 ::

imam vprašanje rome 2 je že na strani can you run it in me zanima jaz pridem čez minimum pri priporočenih se mi pa zatakne ker zahtevajo i5 druge generacije jaz pa imam prvo ali se bo dalo špilat normalno?

specifikacije mojega pc-ja v podpisu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

galu ::

Grafike pač ne boš mel 'prečudovite', tekoče pa bo vsekakor delalo.

Poleg tega se da tvoj sistem (predvsem CPU) še kr konkretno naviti...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

ziga1990 ::

k sreč mam 1240X1024 zaslon:)
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Berserker ::

ziga1990 je izjavil:

k sreč mam 1240X1024 zaslon:)


Enako, sem pa prešaltal nazaj z 1920x1080 monitorja.

galu ::

Huh... Zakaj pa? Meni že 1920x1200 postaja premajhna delovna površina - sploh pri strateških špilih je velika resolucija zlata vredna.
Tako to gre.

Bolf3nk ::

zakaj že? čist simple. grafična lažje prebavi špil na 19' kot 24'+ monitorjih.

Ne moreš pa igrat z manjšo resolucijo, kot je tole šlo na katodnih

Se spomnim, da sem še na katodnih monitorjih namerno manjšal resolucija na 800x600, samo da je igra lepše delovala. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

ziga1990 ::

jst mam 17' monitor tko da več kot 1280x1024 itak ne morm met
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Berserker ::

Bolf3nk je izjavil:

zakaj že? čist simple. grafična lažje prebavi špil na 19' kot 24'+ monitorjih.

Ne moreš pa igrat z manjšo resolucijo, kot je tole šlo na katodnih

Se spomnim, da sem še na katodnih monitorjih namerno manjšal resolucija na 800x600, samo da je igra lepše delovala. :D


Tole. Seveda resolucije ne gre manjšat, ampak to je pač še en način da lažje prebavim zahtevnejše igre. Nasmehnem se včasih ko folk že sili na 4K. 1080p mi je prevelik pa sem kar xbox gor priklopil, seveda imam oba monitorja kar skupaj, če delam kakšno raziskovalno ali nalogo pač preklopim, sam za igre mi pa ni primeren. Na katodnem 800x6000 sem celo igral vse do 2009, dokler ga ni skurilo.

Zgodovina sprememb…

galu ::

Vsakemu svoje. Jaz dosti raje gledam nizke nastavitve in veliko sliko kot pa majhno sliko z über nastavitvami. Če pa imate probleme že s samo tekočo sliko na visoki (npr. full-hd) resoluciji in se smatrate kot gamerji, je pa morda res skrajni čas da razmislite o novem računalniku.
Tako to gre.

Berserker ::

Gre za igre, kjer grafika ni najbolj pomembna ampak količina AI in animacije teh. Recimo RTW z modi je precej zahtevna, AA je potrebno imet na down pa sence da lahko podpiram takšno količino vojakov na bojišču. Potem drug primer je tudi SupCom kjer vsaka AI računa balistiko iztrelkov. Manjša resolucija mi tudi omogoča da ni tolk grdih tekstur ter nazobčanja, kot na večji sliki. Recimo ps2 špili so izledali še tolk tolk na katodniku, ampak na lcd 107 pa je eno samo žaganje.

galu ::

AI ma CPU prek, kar je spet druga zgodba. Kakorkoli - dokler je tebi manjša resolucija celo nekaj pozitivna (ti slika pač zgleda lepša) itak ni problema. Jaz niti svojega TN monitorja nebi menjal za CRT. Zdej pa čakam na 1440p 26" IPS-e za 300€ (ja, vem, se bom načakal :D).
Tako to gre.

ABX ::

galu je izjavil:

Huh... Zakaj pa? Meni že 1920x1200 postaja premajhna delovna površina - sploh pri strateških špilih je velika resolucija zlata vredna.


Samo če je vmesnik neumen, drugače imaš zoom-in in zoom-out.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Tako to gre.

Pipi_Karamba ::

Brez optimizacije za 4 jedra vseeno, če ga sploh ne izdajo. Shogun 2 je na štirijedrnih procesorjih deloval za en drek.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Saj tvoji možgani tudi delujejo samo s cca. 5% zmogljivostjo, pa te starši niso pustili v porodnišnici...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ziga1990 ::

berem malo uradne forume najbolj osovražena država: sparta ker se bojijo da bojo premočni jaz jih bom pa izbral ker imajo odlično startno pozicijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Pipi_Karamba ::

BALAST je izjavil:

Saj tvoji možgani tudi delujejo samo s cca. 5% zmogljivostjo, pa te starši niso pustili v porodnišnici...


Opažam neverjetno veliko sovraštva na tem forumu zadnje čase. Bog obvarji da kaj zineš čez priljubljeno franšizo.

mjolnir ::

Opažam neverjetno veliko sovraštva na tem forumu zadnje čase. Bog obvarji da kaj zineš čez priljubljeno franšizo.

fanboyism pač.

ABX ::

Pipi_Karamba je izjavil:

Brez optimizacije za 4 jedra vseeno, če ga sploh ne izdajo. Shogun 2 je na štirijedrnih procesorjih deloval za en drek.


To bo prvi Total war ki bo delal na več kot enem jedru, glede na zahteve se lahko sklepa da bo izkoristil celo 4.
http://wiki.totalwar.com/w/Rome_II_Reco...

Pipi_Karamba je izjavil:

BALAST je izjavil:

Saj tvoji možgani tudi delujejo samo s cca. 5% zmogljivostjo, pa te starši niso pustili v porodnišnici...


Opažam neverjetno veliko sovraštva na tem forumu zadnje čase. Bog obvarji da kaj zineš čez priljubljeno franšizo.


Popolnoma offtopic:
Problem je razširjenost Interneta, vedno več ljudi prihaja online. In slo-tech ima sistem moderiranja iz 90', totalno neprimerno za trenutne čase.
Moj nasvet? Ignoriraj, niso vredni odgovora.

ziga1990 je izjavil:

berem malo uradne forume najbolj osovražena država: sparta ker se bojijo da bojo premočni jaz jih bom pa izbral ker imajo odlično startno pozicijo


Če se oziramo na realnost bi morali biti špartanci daleč najboljši, vendar imet penalo na populacijo, tako da več kot par enot ne bi imeli nikoli. :)
Jebiga, če ubiješ vsakega otroka ki ni primeren vojak ne se čudit če ostaneš z parimi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ziga1990 ::

ja se strinjam samo razvijalci jih bojo naredili skor enakovredne drugim enotam ker bi dobivali veliko pritožb glede moči njihove vojske če bi šli bolj v realizm. z penal glede populacije je pa dobra zamisel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

galu ::

http://www.onlinekeystore.com/Total-War...

Špil se že da dobiti za manj kot 30€... Sam bom še vseeno čakal do konca avgusta, čeprav pod 25€ resnično dvomim da bo šlo.


Mimogrede, Sparta bo ena izmed (naj)težjih fakcij v igri (vir: TW Facebook page).
Tako to gre.

fireX88 ::

galu je izjavil:


Mimogrede, Sparta bo ena izmed (naj)težjih fakcij v igri (vir: TW Facebook page).


:)

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ziga1990 ::

galu je izjavil:

http://www.onlinekeystore.com/Total-War...

Špil se že da dobiti za manj kot 30€... Sam bom še vseeno čakal do konca avgusta, čeprav pod 25€ resnično dvomim da bo šlo.


Mimogrede, Sparta bo ena izmed (naj)težjih fakcij v igri (vir: TW Facebook page).


nam das link?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

galu ::

http://www.facebook.com/TotalWar

Na, pa si išči med objavami in TW admin responsi na commente uporabnikov. Nekje je, ampak... Good luck. >:D

V Shogunu so meni bili najtežji Otomo, predvsem zaradi krščanstva. Me prav zanima kako bo z vero v Rome 2...
Tako to gre.

ziga1990 ::

pravijo da so hopliti in heroji sparte efektivini, dragi in lohka vzdržijo veliko trpinčenja.

lokacija je pa zelo dobra za začetek in da edini resni problem, ki ga lohka imaš je da se novs mogu širit in boš ostal samo s prestolnico.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Berserker ::

Za informacije pojdite raje na total war center , ker je fanbase forum, vendar kljub uradnemu forumu, razvijalci sodelujejo na njem. Tam so tudi naložene modifikacije in redne novice.

Če bi delali po realnosti, bi bilo tak: sparta bi bila neodvisna, ampak le še bleda senca stare moči. Mesto je slonelo po hoplitih državljanih mesta šparte, ampak teh je bilo daleč premalo, pa še zastareli so bili v tistih časih, zato je mesto uporabljalo bolj najemnike. Igra se začne leta 270 b.c. in ne 490 b.c. ko so ibli na vrhu moči.

Ne predstavljam si Sparte kot imperija ali osvajalne države, ker je njihova moč res slonela na prebivalcih mesta, tujci pa se niso smeli šolat v agogi. V tem je bila podobna Rimu. Ampak Rimljani so se konstanto bolj razmnoževali ter širili svoje kolonije po Italiji, kar pa Sparti ni uspelo na Peloponezu.

galu ::

Rome 2 key + Greek States DLC za slabih 30€

Trenutno najcenejša opcija (z DLC-jem), če pa najde kdo ceneje, pa naj pripopa sem.:)
Tako to gre.

castro1 ::

Odlične serije total war in tudi meni osebno rome najboljša verzija, imam original napoleon total war ki ga še občasno igram multiplayer z prijaletljom, vendar me ni tako presenetil kot rome, prav tako tudi medieval me ni presenetil.

ABX ::

galu je izjavil:

Rome 2 key + Greek States DLC za slabih 30€

Trenutno najcenejša opcija (z DLC-jem), če pa najde kdo ceneje, pa naj pripopa sem.:)


Ta cena je več ali manj konstanta že nekaj mesecev.
http://cdkeyprices.com/product/Total-Wa...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

Še komu ne dela Shogun 2 ? Pridem zgolj do prve logo strani potem pa takoj ctd ?

ABX ::

Z anti-piracy ga resno jebejo. Se še spomnim kako sem moral na novo naložit Windows 7 zato da Fall of the samurai je začel delat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

ABX je izjavil:

Z anti-piracy ga resno jebejo. Se še spomnim kako sem moral na novo naložit Windows 7 zato da Fall of the samurai je začel delat.


Nekaj sem bral, da igra ne prenese crome brskalnika ter raznih protivirusnih programov tipa avg pa avast, pa da zato meče. Vem da ko sme kupil igro je še delalo, zdaj pa sploh ne več, odkar so igro popravljali.

BALAST ::

2 tedna nazaj mi je tudi javilo error takoj po loading screenu, ponovna inštalacija ni pomagala, je pa pomagalo to da sem na sistemskem disku (C:\) sprostil vsaj za 1,5GB prostora pred zagonom
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ABX ::

Berserker je izjavil:

ABX je izjavil:

Z anti-piracy ga resno jebejo. Se še spomnim kako sem moral na novo naložit Windows 7 zato da Fall of the samurai je začel delat.


Nekaj sem bral, da igra ne prenese crome brskalnika ter raznih protivirusnih programov tipa avg pa avast, pa da zato meče. Vem da ko sme kupil igro je še delalo, zdaj pa sploh ne več, odkar so igro popravljali.


Fora je v tem da noben ne ve kaj ta igra hoče. Imaš več možnosti zadet loto kot ugotovit točen razlog za tvojo težavo.
To je neko Adobe/.net skropucalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Berserker ::

ABX je izjavil:

Berserker je izjavil:

ABX je izjavil:

Z anti-piracy ga resno jebejo. Se še spomnim kako sem moral na novo naložit Windows 7 zato da Fall of the samurai je začel delat.


Nekaj sem bral, da igra ne prenese crome brskalnika ter raznih protivirusnih programov tipa avg pa avast, pa da zato meče. Vem da ko sme kupil igro je še delalo, zdaj pa sploh ne več, odkar so igro popravljali.


Fora je v tem da noben ne ve kaj ta igra hoče. Imaš več možnosti zadet loto kot ugotovit točen razlog za tvojo težavo.
To je neko Adobe/.net skropucalo.



http://forums.totalwar.com/showthread.p...

Tole bo to. Sem delal po tem pa ne dela. Croma ne mislim izbrisat, mam preveč stvari gor shranjenih pa linkov da bi si na novo vse delal.

galu ::

ABX je izjavil:

galu je izjavil:

Rome 2 key + Greek States DLC za slabih 30€

Trenutno najcenejša opcija (z DLC-jem), če pa najde kdo ceneje, pa naj pripopa sem.:)


Ta cena je več ali manj konstanta že nekaj mesecev.
http://cdkeyprices.com/product/Total-Wa...


V bistvu ni. Cena je padala.
Tako to gre.

ABX ::

Mah, ne vem kje si ti gledal, pero 2 meseca nazaj je bila 28/29Eur.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Pred 1 mesecem ni bilo trgovine pod 31€. Gledam sem pa točno na tej strani.
Tako to gre.

Berserker ::

Dela komu sploh Shogun 2 ?

miteq ::

Rome 2 preloaded. :))

Zheegec ::

Lol špil je na 3 DVDjih :) Nameščam sedaj, upam da se bo dalo kmalu aktivirati ^^
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pesimist ::

lol si ti ko se kupujes dvdje v danasnjem casu.

Zheegec ::

Haha, saj vseeno downloadam ^^
lepa škatla je ane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pesimist ::

nebi vedo, ki je key najceneje?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total War: Warhammer (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7510104 (2564) oo7
»

Total War: Attila

Oddelek: Igre
71613 (1219) galu
»

Shogun 2: Total War (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18123181 (13924) yoco
»

Medieval 2: total war

Oddelek: Igre
405562 (3907) Berserker
»

Empire: Total War (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20414520 (7760) nejko8

Več podobnih tem