» »

RAM

RAM

SLOarmy12 ::

Js mam pa naslednjo težavo:js mam 4 gb rama na nadzorni plošči imam windows 7 32 bit,mi pa kaže-NAMEŠČENI POMNILNIK(RAM) 4GB(uporabno 2,97 ) ce kdo ve kako naj to rešim naj prosim pove.


lp

Janac ::

namesti 64bit OS

hojnikb ::

Če maš 64bit sistem, je možno da ti kaka intergrirana grafa poje ta ram ..
#brezpodpisa

Janac ::

rekel je da ima 32bit

SLOarmy12 ::

sam neki me zanima si js zej iz partisa downloadam windows 64 bit pa jo lahka dam kr čez to al kok se to nrdi?

Janac ::

najbolje bo da formatiras.

Xserces ::

za 4 GB rama so x64 neuporabni...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

SLOarmy12 ::

@Janac js ko sm ga kupu je meu 4gb(uporabnih 3,95) pol se mi je trdi disk pokvaru pa smo ga dal popraut in je un gu ga je popraulu win..7 32bit gor in je zej sam 2,97 gb rama navoljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SLOarmy12 ()

techfreak :) ::

Za uporabo vseh 4 GB RAMa boš moral namestiti 64-bitno verzijo Windows 7.

SLOarmy12 ::

ok hvala vam :D

Lp

Xserces ::

kot sm reku na 4gb rama se ne splaca dajat x64... win7 ga vidi 3.25GB pri tebi 2,9 ker gre nekaj še k grafični.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

SLOarmy12 ::

@Xserces te lahko nekaj uprašam na zs?

Architect ::

Ga boš povabil na kavo?

Xerces, zakaj bi mu grafična požrla 1 gb rama? Verjetnost, da je grafična kriva je minimalna.

In ja, splača se namestiti 64 bitne windowse, saj imaš zaradi njih 1 gb več rama, ki ga windowsi vsekakor s pridom izkoristijo.

Xserces ::

architect nism reku da mu grafa pozre 1gb... naslovljenega je 3.25 pri njemu 2.9 ker mu grafa 300mb odbije... windows zna uporabit 4gb rama ampak jih nezna vse skupaj naslovit.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

69charger ::

32 bitni Winsi so preživeti. Danes itak vsak procesor podpira 64 bitno arhitekturo in tudi če imaš 4gb RAMa je lahko pohitritev opazna (vsaj pri meni je bilo).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Architect ::

... kako veš da mu jih 300 grafična odbije? saj ni niti napisal kater računalnik in grafično ima:D

vsekakor se splača 64 bit naložiti.

Xserces ::

architect meni jih naprimer 1800MB... charger moraš imeti tudi potem vse programe x64 kar pa pomoje navadn uporabnik ne gleda... tako da teh pohitritev tudi videl nebo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Architect ::

ni treba imeti vseh programov x64. delujejo tudi za 32 bitne windowse.

Bo pa videl pohitritev ker bo imel sistem več rama na voljo in se bo zaradi tega lepše razširil in v ram napolnih začasne datoteke, zaradi katerih se programi bistveno hitreje zaganjajo.

Xserces ::

ni treba imeti vseh programov x64. delujejo tudi za 32 bitne windowse. to sem mislil za hitrost... x86 program na x64 ...

Bo pa videl pohitritev ker bo imel sistem več rama na voljo in se bo zaradi tega lepše razširil in v ram napolnih začasne datoteke, zaradi katerih se programi bistveno hitreje zaganjajo. Teoretično je tako... praksa pa tut priblizno ne
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Senitel ::

Xserces je izjavil:

architect meni jih naprimer 1800MB... charger moraš imeti tudi potem vse programe x64 kar pa pomoje navadn uporabnik ne gleda... tako da teh pohitritev tudi videl nebo...

Ni šans, da ti Radeon 5850 pobere 1800MB naslovnega prostora.

Xserces ::

Grafa ma 1GB... v dxdiag Approx. Total Memory : 2797 MB
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Senitel ::

To ni vrednost, ki se jo odbije od naslovnega prostora...

Xserces ::

mislm to je sharan pomnilnik
dedicated je pac 1GB potem pa še shared system memory ki je pri meni 1797MB

aja senitel jst sm se mau narobe izrazu... nism mislu naslovnega prostora :)
ampak je veliko drugih primerov kjer naprimer kakšne integrerane grafične ponucajo nekaj rama
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Senitel ::

Ja ampak ta ram se dodeli grafični po potrebi. Torej, če igra/program ne rabi več kot GB video pomnilnika, potem grafična ne bo zasedala čisto nič sistemskega rama.
Kar ti odžira sistemski ram je v bistvu krčenje 32 bitnega naslovnega prostora. Imaš v windowsih msinfo32 utility s katerim lahko hitro pogledaš kaj ti odžira naslovni prostor in kje (samo izračunat si moraš pa na roke koliko tega prostora dejansko je).

Architect ::

človek, samo integrirana grafična kartica ti lahko jemlje sistemsni pomnilnik. Vsaka dedicated grafična ki ima svoj pomnilnik pa se sistemskega rama ne bo dotaknila.

pr012 pa ni napisal niti ali ima namizni komp ali prenosnik, kakšno grafično ima, ti pa samo nabijaš da mu grafična požre ram. Umiri se malo no.

Xserces ::

če ji ga zmanka ga bo :) nevem ke ima potem tistih 500MB rama ... x86 ga zazna 3.5 GB on ga ima 2.9...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Architect ::

verjetnost da ti zmanjka rama na grafični kartici, ki ima svoj ram, je minimalna. Še 512 mb rama na grafični je povsem dovolj za 9/10 iger (sem gledal s programi ki spremljajo porabo rama na grafični in videl da večina iger porabi grozno malo rama). danes pa ima vsaka grafična takoj 1 gb rama.

prav tako on pravi da mu sistem lahko uporabi le 2.9 gb rama. Sklepam da če grafični zmanjka rama, si ga vzame ko ga rabi. ne reče da bo zdej pa kar vedno vzela še 300 mb sistemskega rama, right?

Sicer pa stavim da se je fant nekaj igral z zagonom sistema v msconfig. Če tam narobe nastaviš karkoli, sistem takoj lahko uporabi manj rama kot bi ga sicer. Kak to rešit, je pa drug problem. Če je karkoli nastavljal pod boot, advanced options, naj takoj vse izklopi!!!

Mi je pa grozno sumljivo, da je pred servisom imel 4 gb rama, zdaj pa 3. pr012, daj odpri škatlo in poglej če imaš dejansko 4 gb rama notri.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Mah to kolk si grafična LAHKO vzame nima veze s tem kolk Windowsi pokažejo pod "uporabnih". Niti nima veze koliko ima grafična sploh rama.
Kot sem prej napisal: obstaja msinfo32 utility. Pod hardware resoruces -> memory se vidi vse naprave in naslovni prostor, ki ga odžirajo. Edino številke je treba pretvorit v MB na roke.

Marat ::

Imam eno vprašanje glede RAM-a v prenosniku. Moj laptop ima trenutno 4 GB rama notri (ena ploščica + ena prosta reža). Ko sem kupoval prenosnik je na spletni strani pisalo, da je razširljivo do 8 GB. A je to pisalo le zato, ker je še ena reža prosta in lahko dejansko dam notri recimo dve 8 GB ploščici RAMa (torej 16 GB)? Al so mogoče kake druge strojne omejitve tu, tako da imam lahko max 8 GB?

hojnikb ::

če bi povedu za začetek za kater prenosnik gre tut nebi škodl..
#brezpodpisa

Marat ::

Lenovo L520

Sam bolj me zanima, a je tisto kar piše na spletnih straneh (npr. razširljivo do 8 GB) tista maksimalna količina RAMa, ki jo lahko imaš notri, ali je možno več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

Brias ::

Marat je izjavil:

Lenovo L520

Sam bolj me zanima, a je tisto kar piše na spletnih straneh (npr. razširljivo do 8 GB) tista maksimalna količina RAMa, ki jo lahko imaš notri, ali je možno več?


2*4gb lahko vgradis MAX


zal pa je tudi moznost da si default dobil 2*2gb in bos za 8 pac moral kupiti 2*4 ,,,

raje zazeni CPU-z ( http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.ht... ) in preveri zavihek memory in SPD .. slot1 slot2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Marat ::

Brias je izjavil:

Marat je izjavil:

Lenovo L520

Sam bolj me zanima, a je tisto kar piše na spletnih straneh (npr. razširljivo do 8 GB) tista maksimalna količina RAMa, ki jo lahko imaš notri, ali je možno več?


2*4gb lahko vgradis MAX


zal pa je tudi moznost da si default dobil 2*2gb in bos za 8 pac moral kupiti 2*4 ,,,

raje zazeni CPU-z ( http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.ht... ) in preveri zavihek memory in SPD .. slot1 slot2

Hvala! :)

Imam pa samo eno ploščico notri, sem že odprl in pogledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

oo7 ::

Doma v omari sem našel 2 Rama vsak po 2gb pa me zanima če je to še kaj vredno.
Na ploščici piše: HP 2gb 2RX8 PC3

oo7 ::

Jaz imam 2 ploščici doma pa me zanima kje se, da videti ali je DDR1,2 ali 3?
HP 2gb 2RX8 PC3-10600U
Hvala

sandmat ::

Ko napišeš pc3-10600 v google, je prvi link tole: DDR3 SDRAM @ Wikipedia

:)

oo7 ::

Najlepša hvala.

jabolko ::

Če ima kdo na voljo za dat/prodat rame ddr (vsaj 2GB)se priporočam!

Hvala in LP

Brias ::

oo7 je izjavil:

Jaz imam 2 ploščici doma pa me zanima kje se, da videti ali je DDR1,2 ali 3?
HP 2gb 2RX8 PC3-10600U
Hvala



naslednjic niti ne rabis googla ...


pc( brez stevilke )- xxxx / ddr1
pc2- xxxx / ddr2
pc3- xxxxx / ddr3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

alkoo ::

Zdravo!

A mi lahko kdo pove če je možno vgradit ram-e iz apple prenosnika v hp prenosnik? Razmišljam o nakupu rabljenega kingston rama iz apple prenosnika za moj stari hp probook.

Ali so pomembne samo splošne karakteristike ali apple doda še kakšne svoje tehnikalije samo za njihove prenosnike (so bolj "zaprto" podjetje kolikor vem) in potem njihov ram ni združjiv z ostalimi? Drugače se vse specifikacije ujemajo (ddr3, 1333mhz, pc10600, 204 pin sodimm).

Hvala!

mihibo5 ::

Če se vse ujema, lahko brez problema poskusiš, a na lastno odgovornos.

alkoo ::

Od znanca sem dobil namig, da bi se morali ujemati tudi timingi. Lahko to kdo potrdi? Ker v timingih se ne ujemajo in če je to res jih ne bom kupoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkoo ()

alkoo ::

Če bo kdo imel v prihodnosti podobno dilemo... očitno to s timingi ne drži. Sem tvegal in stvar (zaenkrat) deluje normalno.

Memory test je šel skozi brez napak in tudi stabilnost je zaenkrat 100% in upam da tako ostane. Razlika v hitrosti pa je seveda občutna :)

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spomin za asusa

Oddelek: Pomoč in nasveti
211859 (1255) smacker
»

Problem z nadgradnjo RAM pomnilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
303787 (2751) hojnikb
»

Rami - in njih nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
314388 (3691) cobrastar
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919732 (9817) bobi1992
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008533 (7342) opeter

Več podobnih tem