» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
7 / 27
»»

Looooooka ::

Matr...hvala bogu, da si vsaj ena firma upa riskirat.
Ker ce bi blo vse tko kot komentarji tlele bi verjetno se zmer vsi fural windows 95.
Men tud ni vsec, da ni start menija(jebes pac navajen) ampak lepo vas prosim.
Treba je tud kj novga sprobat.
Start meni in podobne bedarije so se iz casov misk in 2 metrskih joystickov.Slej k prej bomo vsi al klikal po ekranu al pa mahal po zraku v upanju, da racunalnik dojame kaj hocemo.
In kar se tega mahanja tice je za LOGICNO, da je miska in 2000 ikon pac koncept, ki tja ne spada.
Vid se tud, da firme pocasi locujejo uporabnost za v sluzbo in uporabnost za domov.
Verjetno glih niso potegnil iz riti raziskave, da doma najvec ljudi gleda filme, poslusa muzko pa mogoce mail prebere.Za take bedarije je metro cist OK.Tist desktop je v ozadje postavljen ravno zato....ker doma pac ne rabi met prednosti.
Jst poleg tega da tle pisem bedarije ud najveckrat prizgem film...s postelje...z DALJINCEM in me recimo ze mot ce se mi program za predvajanje takrat ne zalaufa.
V sluzbi je pa cist druga zgodba.Desktop all the time in so vse te bedarije v ozadju.
Pa tud ne vem kaj tok pizdite kot, da zato, ker vam ni vsec....je zadeva fail.
Pocakmo pa bomo vidl a ne.
Jst sm bl preprican, da ce men neki ni vsec(in v osmici se kr najde par stvari)....potem je zlo velka moznost, da bo vecini uporabnikov ravno TO vsec.
Si ze kdaj probu komu razlozit kako pridt v control panel pa event viewer prizgat?
Kokrat si ga sel pol sam zagnat?
No...to je folk, ki mu bo metro FUL vsec.
In teh ljudi je vec kot je nas pezdetov na forumu.
FACT!

Icematxyz ::

Kaj točno ima touch experience veze s tipkovnico in touchpadom?


Exactly!

guest #44 ::

Meni se 8ka zdi kr kul. Metro je sicer meh, ampak bom se že privadu. Sem si mislu kupit original 7ko da prešaltam iz XPja, sam vrjetno bom počakal na 8ko.

Pesimist ::

Konckoncu je tak vseeno. Sem malo gledal kolkokrat sploh start knof cez dan rabim in opazil da sploh ne. Vsej kaj uporaablam je tak na namizju.

drugace se bodo pa pomoje pojavli raznli animirani launcheri za namizja ce ze slucajno ne obstajajo.
http://betanews.com/2012/06/04/dont-bel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spc ::

Windows 8 je drek od dreka za desktop use.
 

Pesimist ::

ne to je linux.

darkolord ::

Icematxyz> Exactly!

Ja, ko bom rabil touch experience, bom delal s prsti, ko ga ne bom rabil, bom delal s tipkovnico in miško.

Pesimist ::

Icematxyz ::

Pesimist je izjavil:

ne to je linux.


Ah to nam razlagaj v temah o Linux, tukaj se pa kolikor vidim "pritožujejo" bolj Windows OS uporabniki.

Ja, ko bom rabil touch experience, bom delal s prsti, ko ga ne bom rabil, bom delal s tipkovnico in miško.


Vseeno menim, kot sem navedel že višje in podal argumente zakaj tako menim in da bi to počel še enkrat ne vidim nekega smisla, da bo treba vendarle reči bobu bob in enačenje takšnega majhnega gadgeta z splošno namensko "delovno postajo" za množice, da to pač ne bo čisto tako šlo. Lahko pa vsak vzame v roko merilo in odmeri diagonalo tipkovnice in zaslona, ki ju trenutno uporablja in potem primerja z dimenzijami tega gadgeta in se sam odloči, če bo/bi mu zadeva odgovarjala. In okrniti delo na namizju na račun dobrega touch experience in potem tablici dodati tipkovnico in touchpad je nekoliko nenavadno početje, če se torej nekoliko zadržano izrazim in pa tudi na takšen način bom načeloma počakal do razpoložljivosti W8 in potem tako bo kaj pač bo in bomo torej to tudi izvedeli.

techfreak :) ::

Sicer se pri takšni popolni prenovi UIja človek vpraša, kaj še zadržuje ljudi pri Windows in zakaj ne bi preskočili na Linux? Kompatibilnost programov je ena stvar, vendar je na svetu zelo veliko ljudi, ki ne potrebujejo Windows-only programov.

Icematxyz ::

Lahko bi razpravljali o tem, ampak bomo raje v kakšni drugi temi, ker v tej menim, da to ni primerno in tudi za te prve konkretne korake, ki se sedaj vršijo na tržišču razen kakšnih morebitnih ovir s strani proizvajalca Windows OS, neposredne zveze z Windows zaenkrat ne vidim, gre zaenkrat torej za različne izdelke ki naslavljajo potrošnike, ki jim trenutna ponudba ne odgovarja, oziroma preprosto želijo uporabljati kaj drugega in to možnost počasi že dobivajo izven okvirjev pred mnogo leti ustvarjenega duopola na tržišču!

dronyx ::

techfreak :) je izjavil:

Kompatibilnost programov je ena stvar, vendar je na svetu zelo veliko ljudi, ki ne potrebujejo Windows-only programov.

V poslovnih okoljih je kompatibilnost programov dejansko ključna stvar, saj marsikatero podjetje ali javni sektor si enostavno ne more privoščiti, da bi morali razvijati večino programske opreme na novo.

Migracija na kakšen drug OS bi bila sicer bistveno bolj enostavna, če bi se pri razvoju namenske programske opreme postavilo standarde na podlagi spletnih tehnologij, ki niso zaprte na eno samo platformo in bi se teh standardov striktno držali, samo kaj, ko je večinoma dilema samo, na katerih Windowsih bo zadeva še delovala in katera verzija Internet explorerja bo podprta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

onyx, zato pa se gre vedno bolj na FE & BE sisteme. FE sistem rabi samo kompatibilni browser, BE, se pa lahko spreminja, dokler pač lahko premetavaš vsebino....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Ali naj bi v preview verziji 8 deloval Store? Jaz se prijavim, izberem nekaj free za namestit in javi vedno Purchase error. This app isnt available right now...

krneki0001 ::

S katerim računom se prijaviš? Meni namreč vse deluje - račun imam pa xx.yy@live.com
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

S katerim računom se prijaviš? Meni namreč vse deluje - račun imam pa xx.yy@live.com

Jaz imam live račun, ki pa ima e-naslov od gmaila.

kar-nekdo ::

Namestil windows 8, in moram rect, da je zadeva odlicna. Iz windows 7 prehod ne more bit bol preprost parkat kliknes in nato se znajdes na popolnoma istem namizju z vsemi identicnimi bliznicami in natsavitvami. Podpora za dva monitora je odlicna, na obeh se pojavi vrstica lahko si nastavis, da se vsi zagnani programi prikazujejo na obeh vrsticah, ali pa loceno pac na kerem monitorju se nahaja program, brez da mores namescati kaksno dodatno programsko opremo. Metro si lahko z enim klikom nastavis na katerem ekranu se bo zaganjal, iskanje programov je v njem nadvse pregledno. Gonilniki so vsi. Edino za nvidia graficno sem instaliral posebaj, so pa ze spisani prav za windows 8. Z desnim klikom miske kjer se je nahajal start se vedno lahko hitro dostopas do sistemskih orodji. Programi, ki jih uporabljam za vsakodnevno delo kot so, adobe premier, photoshop, Illustrator, cinema 4d, video thumbnails maker, Notepad++, XYplorer, adobe flash pro ..., vse dela brezhibno se celo bol odzivno tudi rendiranje videja. Brskalniki ki jih konstatno imam zagnane firefox, chrom in pa IE vse dela odlicno, FF zaenkrat opazam sicer nevem zakaj ampak dejansko mi dela bolse. Task Maneger zlo vredu. Kaj se tice iger, v windows 7 se mi je dogajalo, da ko sem minimiral je zastekalo za nekaj casa ostal crni zaslon tu dela gladko minimiranje na namizje in zaganjanje igre. Sam delam za racunalnikom tud po 10 ur na dan in morem rect, da po petih urah dela, je metro popolnoma nemotec za desktop userja, za zaganjanje programov nisem porabo niti stotinke vec. Drugace glede metroja se nisem kaj dosti prezivel v njem samo zadeva vsaj meni ni tako napacna, stisnem win tipko se mi na levem zaslonu pojavi metro vidim kdo ma rostni dan, kaj je noviga na twiteru, pogledam vreme, si nastavis kake novice, sporocila ... in vidis vse v trenutku mas vse info na planu, ce kaj novega kliknes na kvadratek brez potrebe zaganjanja dodatnih programov in svinjanja se z dodatno guzvo na desktopu, svinjanje razumes ko mas odprtih ze 20 - 30 raznicnih datotek in programov, in pa enih 100 tabov po razlicnih brskalnikih. Z drugimi besedami metro je kot en locen privatni socialno druzabni svet, ki jih rad spremljas, brez, da se ti vsiljuje v poslovni svet v tem primeru desktopu. In pa dejansko sistem dela ze sedaj bolse, edino ce mam jaz kaksno racunalu z nad sposobnostmi. Evo to je moje mnenje in me boli k. ce drugemu ugaja ali ne :D!

Architect ::

onyx, moraš upoštevat da je tole zaenkrat le consumer preview, zaradi česar so takšni problemi še dovoljeni.

Sicer pa si morda naredi kak generičen live račun (recimo win8preview@windowslive.com), če bi rad testiral ali je problem v tvojem naslovu, ki je od gmaila ali pa pa je ima trgovina še probleme z delovanjem.

Sam ne morem več testirati, saj virtualk nimam več. Lahko pa rečem da takrat, ko sem testiral, takšnih problemov nisem doživel pri free appih.

Zgodovina sprememb…

kar-nekdo ::

Samo, ce se v racunalnik prijavis prek live racuna in z geslom, ce ti slucajno zmanjka interneta ne mores v racunalnik :D vsaj mislim, da je tako. Jaz sem se prijavo kot navadni uporabnik in potem posebaj ostalo prijavo pod live.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Tut brez interneta deluje, sem osebno sprobal, velja tisto geslo, ki je bilo nazadnje nastavljeno, ko je bil internet med logiranjem.

francek1 ::

Architect je izjavil:

windows 8 bo deloval bolje kot windows 7, ki dela lepše kot windows xp. (po recimo 1 letni uporabi računalnika).

Celo strojne zahteve ima win8 nižje kot win7. Samo nabijaš, da bi očrnil ime še preden pride OS dejansko na trg.

Ali ti delaš pri M$ ali pa normalnim hišam ravne strehe rišeš...če hočem imet 200 bližnjic na namizju jih bom imel, M$ si pa naj svoje eksperimente zatlači nekam!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

dronyx ::

Jaz sem čedalje bolj prepričan, da se sistem "dva v enem" med uporabniki ne more prijeti. Čeprav nekateri skušajo razlagati, da je Metro oz. kvadratki zgolj drugače meni Start, ki zakrije cel ekran, to še zdaleč ni res. Aplikacije, ki so razvite za Metro, so bistveno drugačne od klasičnih Windows aplikacij tako da imam jaz vedno občutek, kot da delam z dvema različnima OS, ki pa imata tudi dva različna pristopa k uporabniškem vmesniku (in to je slabo, ker običajnega uporabnika bo to zelo zmedlo).

Recimo samo en banalen primer.

Če si v Metroju in začneš tipkati recimo "cmd", se takoj zažene iskanje in z enim klikom lahko zaženeš program (pustimo malenkosti, da se ti vsi ti "ne metro" programi zaganjajo v desktop). Vendar če si na "klasičnem namizju" ta sicer zame dobrodošla novost ne dela, ampak moraš najprej z miško čisto v desni zgornji kot, da se ti odpre charm bar (ki je sicer ena od funkcuionalnosti Metroja za interakcijo med programi) in potem klikneš iskalnik. Še prej si pa zmeden, ker ni več Start menija, kjer si imel v XP opcijo Run, v Windows 7 pa iskalnik za zagon takih programov.

Drug banalen primer:

Namestim na novo Windows 8 in padem v Metro. Zaženem kvadratek kjer piše Internet Explorer in se mi dopre nekaj, kar je neka Metro verzija zelo okrnjenega brskalnika, ki pa ima enako ime, kot IE iz prejšnih verzij. Ker uporabljam proxy za dostop do interneta poskušam ugotoviti, kje bi to lahko nastavil. Gumba za to ni nikjer, se pa spomnim na charm bar, ki naj bi omogočal take reči v Metro vmesniku. Spet z miško čisto v zgornji desni kot ekrana, Settings - Internet options. Tam je tokrat samo par možnih nastavitev (kje so te izbrali iz množoice možnih ne vem), ni pa nikjer videti nastavitve, kako je računalnik povezan v internet. Nič. Poskusim še Settings samega Metroja, ampak tam pa ni res dobesedno nič za nastavit. Potem mi pade na pamet, da odtipkam Control panel in se znajdem spet na starem Desktopu, kjer pa še vedno obstaja dobro znana nastavitev Internet options, pri čemer nisem prepričan, ali nastavitev tu pomeni tudi nastavitev za tisti drugi, mali explorer iz Metroja (kot kaže da).

Kako se to obnese recimo na tablicah in ali moraš tudi tam skakati v Desktop, da spreminjaš nekatere nastavitve ne vem, močno upam pa da ne, ker bi to bilo pa res smešno, saj Desktop ni prilagojen za delo s prsti.

Microsoft že ima izkušnje s sistemom "dva v enem" in to se ni obneslo.

Tokrat so imeli po moje dve solidni možnosti.

Da nadaljujejo z evolucijo klasičnih desktop windowsov, kot jih poznamo od nekdaj in paralelno razvijajo OS (Metro), ki bo prilagojen za tablice, telefone in podobne naprave. Za to možnost se niso odločili ker vedo, da se na tak način Metro ob hudi konkurenci zelo uveljavljenih Applovih in Androidnih naprav na trgu verjetno ne bi prijel.

Da opustijo klasične Windowse in razvijejo nov sistem povsem na podlagi Metro filozofije, pri čemer pa ohranijo kompatibilnost za nazaj na način, da recimo dobiš poleg Metro sistema še brezplačno virtualni Windows 7 (podobno, kot lahko na Windows 7 namestiš virtualni XP), na katerem lahko zaganjaš starejše programe in podoživljaš spomine na čase, ko si še lahko imel na namizju 200 ikon.

Ta druga opcija bi bila izjemno radikalna in take odločitve se po moje ne bi upal sprejeti noben šef razvoja.

Tako pa so se pri Microsoftu odločili za tretjo možnost, kjer nam bodo na desktopih vrteli brezplačno reklamo za njihov OS za dotikabilne napravice, pri čemer si bodo pa še vedno ohranili odprta vrata, da naredijo na desktopih enostavno rollback ter nadaljujejo z Windows 7.5, z Metrojem pa upajo, da se bo prijel vsaj na tablicah, če že na telefonih praktično nima resne možnosti.

Dodatek.
Ob vsem tem pa še vedno nisem poštudiral banalno zadevo, kako se pravilno zapira metro aplikacije. Našel sem zgolj način, da ko je metro apliakcija odprta čez cel ekran kliknem Windows tipko, padem v Metro, grem z mišem čisto zgoraj levo na ekranu in upam, da se mi pojavi kvadratek z odprto aplikacijo, potem pa desni klik z mišem in close. Čisto slučajno sem pa ob tem še ugotovil, da če z mišem potegneš z občutkom navzdol iz zgornjega levega kota in imaš še enkaj sreče, se ti izriše seznam vseh odprtih aplikacij, pri čemer se prvič čudiš, kdo je vse to odprl?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Naj še dodam, da nastavitev proxya v control panelu sicer spravi mali metro explorer v internet, medtem ko vse ostale metro aplikacije vztrajno trdijo, da delujejo brez internet povezave! Da bi moral pa za vsako prek charm bara nastavljati, kako se pride v internet, si pa ne upam niti pomisliti. :D

fosil ::

Najbolj neumno pri vsem se mi zdi, da bi win8 lahko imeli čisto klasični start in desktop (metro pa bi bil opcijski), saj je sistem v ozadju še vedno tako postavljen, ampak so se zelo potrudili da so to skrili in onesposobili.
Nekako tako, kot da bi človeku iztaknil obe očesi, zato da bo izostril svoj sluh.
Tako je!

krneki0001 ::

dronyx

rešitev: odperš CMD kot admin in štartaš
netsh
winhttp
import proxy source=ie

Druga varianta
1.Odpri "Local Group Policy Editor"
2.Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network Isolation
3.Odpri Internet Proxy Servers for Metro Style Apps in nastavi proxy server
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kar-nekdo ::

Dronyx, tolko da ti pomagam mogoce ti bo lazje glede iskanja aplikaci, stisnes win tipko in zacnes pisat ime programa. Drugic glede run in ostalih sistemskih orodji gres z misko tja ko je bi start in stisnes desni gumb miske in se ti odprejo vse te moznosti. Zapiranje metro aplikaci gres na vrh programa stisnes levo tipko na miski in potegnes aplikacijo dol in se zapre.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

rešitev: odperš CMD kot admin in štartaš...

A kar v konzolo si ga poslal? Bi to predlagal vsakemu uporabniku?

Druga varianta...

Je Group Policy Editor že prilagojen potrebam dotičnega vmesnika? Še ne? Je kaka verjetnost da ga sploh nameravajo prilagoditi?

----------------------------------

Pod črto; za uporabo "nove paradigme" dotika, je potrebno uporabiti stara dobra namizna orodja ali pa se celo spustiti na nivo vmesnikov iz 70. let preteklega stoletja.
8-O

RockyS ::

Looooooka je izjavil:

Matr...hvala bogu, da si vsaj ena firma upa riskirat.
Ker ce bi blo vse tko kot komentarji tlele bi verjetno se zmer vsi fural windows 95.
Men tud ni vsec, da ni start menija(jebes pac navajen) ampak lepo vas prosim.
Treba je tud kj novga sprobat.
Start meni in podobne bedarije so se iz casov misk in 2 metrskih joystickov.Slej k prej bomo vsi al klikal po ekranu al pa mahal po zraku v upanju, da racunalnik dojame kaj hocemo.
In kar se tega mahanja tice je za LOGICNO, da je miska in 2000 ikon pac koncept, ki tja ne spada.

Vid se tud, da firme pocasi locujejo uporabnost za v sluzbo in uporabnost za domov.
Verjetno glih niso potegnil iz riti raziskave, da doma najvec ljudi gleda filme, poslusa muzko pa mogoce mail prebere.Za take bedarije je metro cist OK.Tist desktop je v ozadje postavljen ravno zato....ker doma pac ne rabi met prednosti.
Jst poleg tega da tle pisem bedarije ud najveckrat prizgem film...s postelje...z DALJINCEM in me recimo ze mot ce se mi program za predvajanje takrat ne zalaufa.
V sluzbi je pa cist druga zgodba.Desktop all the time in so vse te bedarije v ozadju.
Pa tud ne vem kaj tok pizdite kot, da zato, ker vam ni vsec....je zadeva fail.
Pocakmo pa bomo vidl a ne.
Jst sm bl preprican, da ce men neki ni vsec(in v osmici se kr najde par stvari)....potem je zlo velka moznost, da bo vecini uporabnikov ravno TO vsec.
Si ze kdaj probu komu razlozit kako pridt v control panel pa event viewer prizgat?
Kokrat si ga sel pol sam zagnat?
No...to je folk, ki mu bo metro FUL vsec.
In teh ljudi je vec kot je nas pezdetov na forumu.
FACT!


Zaženi Visual Studio, DreamWeavera, Photoshop itd... kaj boš s prsti? V rit si jih lahko porineš. In ne, za taka orodja ne moreš prilagodit UI da bo touch friendly, ker je preveč vsega, da bi lahko uporabljali ribbon look.

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

dronyx

rešitev: odperš CMD kot admin in štartaš
netsh
winhttp
import proxy source=ie

Druga varianta
1.Odpri "Local Group Policy Editor"
2.Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network Isolation
3.Odpri Internet Proxy Servers for Metro Style Apps in nastavi proxy server

Ali ni ironično, da na eni strani hoče Microsoft z Metrojem narediti računalništvo zopet enostavno, potem pa moram uporabljati gpedit.msc ali ukazno vrstico, da nastavim proxy?

Cold1 ::

...tolko da ti pomagam mogoce ti bo lazje...

Če Onyx teh postopkov ni ugotovil kar sam, je menda jasno, da ima novi vmesnik hude probleme, mar ne?

Si predstavljate kaj bo, ko pade ta zadeva v roke navadnim uporabnikom?!

energetik ::

kar-nekdo je izjavil:

Zapiranje metro aplikaci gres na vrh programa stisnes levo tipko na miski in potegnes aplikacijo dol in se zapre.
Takšni in podobni "potegi" so sploh cvetka. Zakaj moram za zaprtje kliknit in še premikat miš, če pa že 20 let to lahko naredim izključno s klikom? Zakaj moram izvajati neke čudne gibe in klikati nekam na prazen prostor, kar včasih deluje, včasih ne, da pridem do Charms in seznama odprith programov?
To skrivanje mi gre blazno na jetra, pri ikoni ali knofu veš da je tam in veš da se bo nekaj zgodilo, ko ga boš kliknil.

dronyx ::

kar-nekdo je izjavil:

Dronyx, tolko da ti pomagam mogoce ti bo lazje glede iskanja aplikaci, stisnes win tipko in zacnes pisat ime programa. Drugic glede run in ostalih sistemskih orodji gres z misko tja ko je bi start in stisnes desni gumb miske in se ti odprejo vse te moznosti. Zapiranje metro aplikaci gres na vrh programa stisnes levo tipko na miski in potegnes aplikacijo dol in se zapre.

Pri vseh teh navodilih moraš zraven še povedati, ali to počneš v Metroju ali na Desktopu. Drugi primer meni ne deluje. Domnevam, da je sicer to mišljeno na Desktopu, ampak tudi v Metroju desni gumb levo spodaj tega ne prikliče. Glede zapiranja zadeva deluje, ampak kaj bi bilo narobe, če bi imel z miško možnost desni klik in close, ne pa da se moram na sistemu, ki naj bi bil nameščen na stotine namiznih računalnikov prilagajati nekom, ki bo to uporabljal na telefonu ali tablici in teh bo vsaj sto krat manj?

darkolord ::

dronyx> Ali ni ironično, da na eni strani hoče Microsoft z Metrojem narediti računalništvo zopet enostavno, potem pa moram uporabljati gpedit.msc ali ukazno vrstico, da nastavim proxy?

Niti ne. Nastavitev proxy strežnika je precej napredna zadeva, ki se v glavnem uporablja v poslovnih okoljih, kjer se takšne zadeve nastavljajo centralno.

krneki0001 ::

Cold1 je izjavil:

rešitev: odperš CMD kot admin in štartaš...

A kar v konzolo si ga poslal? Bi to predlagal vsakemu uporabniku?

Druga varianta...

Je Group Policy Editor že prilagojen potrebam dotičnega vmesnika? Še ne? Je kaka verjetnost da ga sploh nameravajo prilagoditi?

----------------------------------

Pod črto; za uporabo "nove paradigme" dotika, je potrebno uporabiti stara dobra namizna orodja ali pa se celo spustiti na nivo vmesnikov iz 70. let preteklega stoletja.
8-O


Koliko uporabnikov tablic bo uporabljalo proxy server?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amigo_no1 ::

Podobno (bedasto) vprašanje kot "Koliko uporabnikov uporablja 200 ikonc na namizju" ;((
ali "zakaj imaš odprtih 200 tabov v browserju".

100 shranjenih kanalov na tv nikogar ne moti ??

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

amigo tole pa ne drži. Zakaj rabiš na tablicah in telefonih proxy server? Koliko navadnih (ne naprednih) uporabnikov sploh zna nastavit proxy v kateremkoli sistemu (da ne bodo samo win8 na tapeti).

proxy se veliko bolj uporablja v poslovnih okiljih kot na domačem računalu. In zato tudi "težja" nastavitev, čeprav še vedno vse narediš s petimi kliki in vpisom parih cifer.


Sicer pa komur win8 ne paše, naj ostane na win7, ne bo nič prikrajšan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Recimo imaš doma 8 letnega otroka s tablico ter postavljen web filter dansguardian, da otrok nebi nevede padel v neke hude www svinjarije ?

Če sam ne veš zakaj bi opcija X morala biti easy dosegljiva, ni nujno da nekdo drug tudi ne ve.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

amigo_no1> ter postavljen web filter dansguardian

Če znaš postaviti dansguardian, znaš tudi nastaviti proxy.

krneki0001 ::

Amigo, zakaj si ne pogledaš, kaj ti windows 8 vse nudi?

Med drugim kar ponuja win 8 imaš tudi child control in lahko nadziraš, blokiraš, gledaš statistiko delovanja in omejiš na urno delovanje sistema (samo 2 uri lahko otrok dela na PC-ju recimo), ter podobne funkcije.
In zato ne rabiš proxy serverja.


Resnično so se vsi zalčeteli v metro, v funkcije sistema, ki pa so res uporabne pa nihče ni niti pogledal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Koliko uporabnikov tablic bo uporabljalo proxy server?

Za vprašanje vmesnika se gre - Metro naj bi omogočal dotično uporabniško izkušnjo, pa se izkaže da je ne, v mnogih primerih moraš nazaj v miškovni UI (ti pa si predlagal celo stari CLI, ki je baziran na omejitvah vmesnikov iz 70. let).

MS je ustvaril sistem, ki je prekompliciran za navadne uporabnike (skrivanje kritičnih delov vmesnika, nujnost poznavanja niti najmanj očitnih pravil delovanja) in hkrati tako pomanjkljiv, da niti pod razno ne more nadomestiti namizja (tudi Začetni zaslon tako ne uspe nadomestiti menija Start).

S to rešitvijo, po vsej verjetnosti, ne bo zadovoljen skorajda nihče, niti navadni uporabniki, niti napredni uporabniki; morda se bo našel nekdo, ki je ravno vmes, a po dosedanjem tržnem uspehu Metroja je teh uporabnikov okrog 2%; se mi nekako zdi, da MS s takim "uspehom" ne bo preveč zadovoljen.

-------------------------------

Amigo, zakaj si ne pogledaš, kaj ti windows 8 vse nudi?

Na MS-u je da ustrezno predstavi zmogljivosti sistema, ne na kupcih da raziskujejo. Poleg tega pa velja: funkcije, ki jih ne moreš odkriti - ne obstajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

krneki0001 ::

Cold1, ne strinjam se s teboj. Tržni delež bo visok, ker večina uporabnikov računal, telefonov in tablic ni tako izbirčna kot večina ljudi na slo-techu (vsi skupaj smo pa še vedno precej majhen delež kupcev računalnikov) in bodo zadevo pograbili.

Problem je tukaj v nas, ki smo napredni uporabniki (ampak kot sem že rekel, smo manjšina) in mi na to gledamo povsem drugače kot pa 97% ostalih uporabnikov (recimo da nas je vseh skupaj samo 3% naprednih uporabnikov, ostali so pa dobesedno bebci v računalniškem smislu). In microsoft se tega zaveda, zato pa tudi daje gui za debile ven. Da bodo tut dilerčki trave znal kliknt na vreme, da bodo lahko v sončnem vremenu obiral travo na svojih "njivcah".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

...ni tako izbirčna...

Spoštovani gospod, klanjam se vašemu optimizmu in pozitivni naravnanosti.
[Poklon]

dronyx ::

@nebivedu: Jaz sem že videl popolne amaterje, ki nimajo nobenega pojma o računalništvu, imajo pa na namizju več sto ikon in se kljub temu znajdejo, kje je treba kliknit da štarta Call of Duty - MW 3 ali BSplayer (tu nisem mislil sebe). Tako da stari Desktop se mi ni nikdar zdel ravno kot neka zelo sofisticirana zadeva, ki bi bila pretežka za navadnega uporabnika računalnikov in bi jo bilo nujno potrebno poenostaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::

Večina tukaj gor se ukvarja z računalniki in nekateri od tega tudi živimo. Vendar smo manjšina (in to smo zelo zelo majhni delež) glede na vse bukseljne, ki kupujejo računalnike. Pri nas smo sicer v računalništvu kr dost napredni, medtem, ko so kaki američani proti nam še na stopnji oblikovanja lesenega kolesa za voz.

Ko sem še hodil na kranjsko sorbono, je prišel učitelj iz amerike in se je med predavanjem pohvalil, kako so napredni - namreč učilnico so opremili s 30 novimi računalniki Pentium 100, kateri imajo vsak po 64Mb rama. Mi študentje pa vsi v smeh - knjižnjica je imela najslabše računalnike, pa še to so bili PII-266, v učilnicah so bili pa P2-400 in PIII-450. Tok o naprednih amrričanih.
In če po tem sklepam, bodo ravno ti bukseljni pokupili največ MS tablic z novim sistemom, ki jim je pisan na kožo (kaj je pa to proxy, pa itak ne vedo, niti ne bodo še nadaljnih nekaj let).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

CoolBits ::

Jp pol bo pa jokanje, ker že sam če barvo ikone spremeniš je lahko problem... če pa vse zginejo da ne govorimo.

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

@nebivedu: Jaz sem že videl popolne amaterje, ki nimajo nobenega pojma o računalništvu, imajo pa na namizju več sto ikon in se kljub temu znajdejo, kje je treba kliknit da štarta Call of Duty - MW 3 ali BSplayer (tu nisem mislil sebe). Tako da stari Desktop se mi ni nikdar zdel ravno kot neka zelo sofisticirana zadeva, ki bi bila pretežka za navadnega uporabnika računalnikov.


Tudi jaz jih poznam ogromno. Ko jim enkrat povem, kaj in kako naj naredijo, si to zapišejo, potem pa po tem delajo stalno. Če je kaj narobe, pa na telefon in kličejo. In če pride nekdo drug zraven, ki pozna še hitrejšo pot, ki bi bila optimalnejša in bi lahko hitreje delali, ga ne bodo poslušali, ker sem jim to jaz povedal in samo tako je edino pravilno. >:D
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

Koliko uporabnikov tablic bo uporabljalo proxy server?

Trenutno verjetno res zelo malo, vendar kakor poznam Microsoft si oni želijo v poslovnem okolju uspeti ne samo na desktopih, ampak tudi na tablicah, netbookih (in telefonih), kjer pa bi znala prav priti povezava v internet prek službenega proxija.

darkolord ::

In se ti zdi, da v poslovnem okolju vsak uporabnik sam skrbi za konfiguracijo naprav?

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Koliko uporabnikov tablic bo uporabljalo proxy server?

Trenutno verjetno res zelo malo, vendar kakor poznam Microsoft si oni želijo v poslovnem okolju uspeti ne samo na desktopih, ampak tudi na tablicah, netbookih (in telefonih), kjer pa bi znala prav priti povezava v internet prek službenega proxija.


Sicer je že darklord delno odgovoril, ampak v firmah se vedno stvari nastavljajo za grupe in tam nastaviš vse zadeve - zato tudi enotna nastavitev vsega v group policy za windows 8.
Se ti sedaj kaj svetlika kako se windows 8 približuje poslovnemu okolju?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

Sicer je že darklord delno odgovoril, ampak v firmah se vedno stvari nastavljajo za grupe in tam nastaviš vse zadeve - zato tudi enotna nastavitev vsega v group policy za windows 8. Se ti sedaj kaj svetlika kako se windows 8 približuje poslovnemu okolju?

Marsikje tega nimajo, sploh v manjših firmah ali tam, kjer ne uporabljajo Windows strežnikov. Tako da to nikakor ne more biti razlog, da bi bila tako osnovna nastavitev lahko tako zelo zapletena. ;)
««
7 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518561 (15296) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746030 (39003) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636388 (32231) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937867 (32441) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198484 (80429) techfreak :)

Več podobnih tem