» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
6 / 27
»»

Cold1 ::

@Azgard
Pozorno še enkrat preberi moje stavek. Prvi OS od Microsofta, ki je spisan za tablice(med drugim). Prejšne tablice so imele desktop OS gor.

Tudi sedanji OS je namizni (med drugim); temeljna strategija tako ostaja enaka - isti OS in vmesnik tako na namizju, kot na tablicah - do sedaj se jim ni obnesla in glede na videno, je težko verjeti, da bo tokrat drugače.


Virov za to koliko je marketing pomemben/nepomemben nisi tudi ni nič popal, od kje potem to tvoje vzvišeno spraševanje po virih??

Virov? Z lastnimi očmi do sedaj še nisem videl reklame za iPhone, saj ne da se zadevo skriva, ampak Lumia in WinPhone sta imela natančno neskončnokrat več reklame kot Apple, pa nič od nič.

Čisto upravičeno torej postavljam vprašanje od kod ideja da ima WinPhone pomanjkljivo promocijo.

Mimogrede, moje zahteve po utemeljitvah in virih so letele na Arhitekta, ki si veselo izmišlja stvari že od začetka te teme (žal sem vaju malce pomešal).


Jaz sem z svojo glavo razmislil in iz svojih opažanj kako deluje marketing na stanje na trgu ustvaril SVOJE mnenje...

Ki pa ga nisi niti predstavil, niti utemeljil.


...ti pa sklepam iz tvojih postov si mnenja sploh nisi ustvaril, ampak brezglavo trdiš tisto, kar ustreza tvojim vnaprej predpostavljenim nazorom...

V lastno logično zanko si se zapel, se bojim.
Če si ne bi ustvaril mnenja, potem ne bi mogel postavljati trditev, o čemerkoli, saj ne bi imel podlage zanje, ljudje brez mnenja se pač ne oglašajo.


Če boš šefu rekel, da marketing ni tako pomemben te bo zlo grdo vprašal, zakaj pol dajemo miljone v to.

Zmotno ocenjuješ moj pogled na trženje.


Ne rabiš dlje od svoje lokalne trgovine pogledat, da vidiš podobne izdelke, ki se prodajajo v razmerju količin 1:100. Tisti, ki se prodaja 100krat več so, če nisi še uganil tisti, ki se več/bolje oglašujejo.

Govoriš, seveda, o povsem zamenljivih izdelkih, ki se razlikujejo v nepomembnih podrobnostih, iPhone in WinPhone pač ne spadata med pralne praške.


Če pa zaradi zacementiranega mnenja o določenih zadevah misliš, da je pri trgu telefonov pa drugače potem pač bohpomagaj.

Ne bluzi, in ne mešaj telefonov višje kakovosti z robo iz spodnjega dela cenovne lestvice.


Meni in pravzaprav vsem ljudem, z katerimi debatiram so take stvari kot je to samoumevne.

Rečeno drugače, pojma nimaš in posplošuješ iz osebnih anekdot.


Torej da zaradi marketinga lahko prodaš za kar nekaj velikostnih redov več identičnega izdelka, kot bi ga sicer.

Zgolj pod predpostavko, da imaš izdelek ki ga kupci hočejo.


In ja, Microsot je začel bit dober v marketingu.

Ja, MetroFon je najbolje reklamirana "MS-ova" naprava do sedaj, samo prodaja se ne (ima pa zato Lumia menda nezaslišano veliko vračil izdelka, vsaj v primerjavi s preteklimi Nokinimi telefoni, in nekako ne verjamem da je problem v strojni opremi).

Marketing pač ne more rešiti slabih proizvodov, vsaj ne na dolgi rok (WinPhone je imel tako sicer zelo dober začetek, za l. 2012 so mu tako pripisovali več kot 20% tržni delež, a po kakega pol leta je začel stagnirati).


----------------------------------

@Arhitekt
cold1, preden trolaš se vsaj nauči brati kdo je napisal kakšen post.lol.
Sem vaju pač pomešal, se zgodi. Trolaš pa kvečjemu ti.


predlagaj BOLJŠI uporabniški vmesnik od metroja in novejši od win95.

?
Okna 95 so sama po sebi boljša od Metroja, na namizju seveda; če ti je dolgčas ob uveljavljenih vmesnikih pa se lahko igraš z Linuxom, tam najdeš na tone nadvse... "zanimivih" rešitev, tako da ti zagotovo ne bo dolgčas.

----------------------------------
----------------------------------



A dej, dej, a je tok težko windows tipko na tipkovnici kliknit (imajo jo že prastare tipkovnice iz leta 1998)

Zakaj bi uporabljal tipkovnico, če imaš na voljo miško? Če ne vidiš gumba Start, zakaj bi domneval da je meni Start še vedno na voljo?

zakaj bi pa uporabljal metro če nimaš touch-a?

Kako boš torej poganjal programe (ali pa morda misliš da si bomo vsi nasmetili opravilno vrstico ali pa namizje z vsem kar obstaja)?

----------------------------------


je dejansko pomembno kako je videti OS?!?

Seveda je.

Za delo nikakor ne, za brskanje po spletu ni pomembno, za downloadanje torrentov ni pomembno (kar je slovenski nacionalni šport).

Zoprn vmesnik moti ves čas, ne glede na to kaj delaš.


Je pa več kot jasno, da windows 8 na isti mašini, kjer je bila prej naložen windows 7 ali starejši brat windowsXP, deluje bolje.

Ne, to ni jasno (razen, če si govoril zgolj o lastnem računalniku).


Razloga za zavrnitev win8 nek človek, ki samega sebe kliče IT strokovnjak, ne bi smel imeti, saj uporabniški vmesnik ne bi smel imeti nikakršnega vpliva na njegovo delo.

Ne dojameš da tisto kar tebe ne moti (ali ti je celo všeč) komu drugemu pač ne ustreza ali je celo izjemno moteče.


Gonilnike za windows 8 bomo dobili v kratkem, tako da bojazni da neka strojna oprema ne bi delovala na windows 8 dejansko ni.

V debatah o W8 je (na pogled) padlo precej več pritožb o nedelovanju (od manjših problemov pa vse do nedelovanja OS-a) kot v času testiranja Oken Sedem (je pa res da nimam pojma kako reprezentativne so te debate).

Architect ::

Ne dojameš da tisto kar ti ne razumeš, oziroma te moti, nekdo s pridom uporablja?
but hey you are old, you dont understand it so...it is useles.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Architect je izjavil:

Ne dojameš da tisto kar ti ne razumeš, oziroma te moti, nekdo s pridom uporablja?
but hey you are old, you dont understand it so...it is useles.

Če imaš v IE na desktopu nastavljen proxy za povezavo v internet, medtem ko tega očitno Metro vmesnik ne razume, kako lahko kdo to s pridom uporablja? Očitno Metro hoče, da mu še nekje povem, kako dostopam v internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fosil ::

Architect je izjavil:

Ne dojameš da tisto kar ti ne razumeš, oziroma te moti, nekdo s pridom uporablja?
but hey you are old, you dont understand it so...it is useles.

Ti si tisti, ki ne dojame.
Nekateri uporabljamo stvari, ki so v win8 ukinjene.
Tako je!

Architect ::

pa uporabljajte še naprej win7 lol:D

A kje piše da MORATE iti na win8? :D jao jao jao kakšna mentaliteta.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Ne 7, XP... ker 7 je sam "XP s šminko"

Architect ::

ah kje. če bi bilo po njihovo bu uporabljali win98 zato da bi od leta 1998 na računalnike nalagali povsem iste slike sistemov. Ljudje bi bili navajeni na OS, oni pa ne bi imeli dela.

javna uprava pač.

fosil ::

En zelo dober indikator tega kakšen fail je win8, da če malo pobrskaš po netu vidiš da je imelo ogromno ljudi zelo velike težave pri ugašanju.
To je ena izmed najbolj osnovnih funkcij pa tako zelo zakomplicirana.
MS se še vedno od appla ni naučil ničesar.
Tako je!

dronyx ::

Architect je izjavil:

ah kje. če bi bilo po njihovo bu uporabljali win98 zato da bi od leta 1998 na računalnike nalagali povsem iste slike sistemov. Ljudje bi bili navajeni na OS, oni pa ne bi imeli dela.

Ti pa očitno nimaš veliko izkušenj z računalniki. Si kdaj videl kako je videti sistem z nekaj sto Win 98 računalnikov? Tam ni bilo različnih nivojev uporabniških pravic in so bili tako vsi administratorji, kar je pomenilo, da so si lahko poljubno nameščali trojance in spyware. Poleg tega je Win 98 imel zoprno lastnost, da se je ščasoma enostavno "pokvaril" in je bilo potrebno računalnik znova namestit, sicer si ga moral vsake pol ure vsaj enkrat ponovno zagnat ali 5 sekund držat tipko za vklop. Windows 98 je bil ena hujših nočnih mor.

Architect ::

aha, oprosti, sem pozbil da si imel takrat več dela z nalaganjem novih sistemskih slik.
imaš z winXP veliko manj dela.

fosil ::

Win8 je res super sistem, če uporabnikom ni všeč, bomo pa zamenjali uporabnike.
Približno taka je logika zagovornikov.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Architect ::

logika zagovornikov je takšna:
če ti je sistem všeč, ga uporabljaj. Če ti ni všeč pa nikjer ne piše da ga dejansko moraš uporabiti, kajne? Z win7 ni nič narobe. Pač ostani na njih, ostali pa bomo win8 uporabljali.

Saj je isto z linux distribucijami. Če ti je všeč, uporabljaj drugače pa ostani na stari distribuciji ali izberi kakšno novo.
In isto je z apple userji. Nikjer ne piše da je nov videz všeč čisto vsem od a do ž. Pač če želijo bodo kupili novega, drugače pa pač ne.


onyx pa je naravnost smešen. Javna uprava windows 8 ne bo NIKOLI videla. Še na win7 se niso preselili, potem pa ga je strah da bo moral nalagati win8? nemogoče.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

onyx za razliko od tega ve kako delujejo zadeve v praksi v podjetjih z veliko uporabniki.
Medtem ko ti gledaš samo iz svoje perspektive.
Tako je!

krneki0001 ::

Cold1 je izjavil:


A dej, dej, a je tok težko windows tipko na tipkovnici kliknit (imajo jo že prastare tipkovnice iz leta 1998)

Zakaj bi uporabljal tipkovnico, če imaš na voljo miško? Če ne vidiš gumba Start, zakaj bi domneval da je meni Start še vedno na voljo?

zakaj bi pa uporabljal metro če nimaš touch-a?

Kako boš torej poganjal programe (ali pa morda misliš da si bomo vsi nasmetili opravilno vrstico ali pa namizje z vsem kar obstaja)?


Zakaj pa ne probaš če je meni start še na voljo?

Metro programov najbrž ne boš uporabljal na desktop mašini, če so enoopravilni in ko ga umakneš, se mu oduzame resorse in ne dela, ampak čaka.
Torej boš moral ikone dat na desktop in jih od tam štartat, al pa jih z miško štartat iz metroja, pa bodo šli itak v desktop mode.

Še vedno pa lahko start meni daš nazaj in ga imaš takega kot si želiš. Samo malo je treba po registru pobrskat.

Pa ne zdej rečt, kako bodo pa to ljudje delal, če ne znajo - bodo že dobil koga, ki jim bo vse nastavil, v firmah so pa sistemci za to.

Eni ste že patetični s takimi komentarji. Če vam sistem windows 8 ne paše, pač uporabljajte windows 7 ali pa linux. Še vedno imate izbiro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Architect ::

fosil je izjavil:

onyx za razliko od tega ve kako delujejo zadeve v praksi v podjetjih z veliko uporabniki.
Medtem ko ti gledaš samo iz svoje perspektive.



Jaz gledam iz perspektive uporabnika, za katerega je wni8 super.

podjetja win8 še dolgo časa ne bodo videla. onyx na stvar gleda iz stališča: OH SPET NEKAJ NOVEGA. BOM IMEL DELO KO BOM MORAL VSE TO UREJAT. GROZNO.

ne ti, ne cold, ne onyx pa ne dojamete da nikjer ne piše da morate dejansko uporabljati win8.
Če je onyx omembe vreden IT strokovnjak, ga bodo šefi poslušali in upoštevali njegovo mnenje ter ne bodo kupili win8. Če ni, pa je za to sam kriv.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

V tej temi poteka debata o dobrih in slabih straneh win8.
S tem da se zagovorniki namesto da bi podajali argumente zakaj je win8 dober, raje lotevajo osebnih obračunavanj in diskreditacije tistih, ki jim win8 ni všeč.
Tako je!

Architect ::

To počno tisti, ki so proti win8. Pravijo kak je ta reč useless brez da bi podali konkreten razlog.

onyx recimo je rekel da ga moti ker so bližnice v metroju in ne na namizju, čeprav še vedno lahko VSE bližnice brez problema daš na namizje, če želiš.
tebe moti ker ni start menija. Prav, uporabljaj win7 še naprej.
cold1 niti ne bom omenjal saj le trola in išče pravopisne napake.


Zakaj je metro neprimerljivo glede urejenosti namizja in urejenosti bližnic boljši od win7 pa sem opisal že dostikrat, zate posebno pa še enkrat ne bom.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Architect je izjavil:

Saj je isto z linux distribucijami.

Ko si že omenil Linux. Zakaj pa Microsoft ni naredil Metroja tako kot so razni Linuxovi desktopi? Jedro samega OS je isto, uporabnik pa lahko zažene različne desktope. Windows 7 style na PC, Metro na tablici... v poslovnih okoljih pa bi si nenazadnje lahko umislili svojo prilagojeno verzijo namizja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

Glede prilagodljivosti upoarbniškeva vmesnika pa imaš povsem prav.
v času windows XP sem z veseljem menjaval nešteto različnih tem (nekaj sem jih poizkusil celo sam ustvariti), medtem ko v win7 to enostavno ni mogoče. Lahko menjaš več ali manj le barvo.

To, dejansko moti tudi mene.

ampak poglej kaj se je dogajalo s start menijem, kjer imajo ljudje izbiro med win95 stilom in najmodernejšim. Tisti ki so navajeni na win95 stil, ga vedno vklopijo. Se niti ne potrudijo navaditi na moderen videz start menija.
Microsoft se je pač odločil za brutalen ultimat. Naredil je metro, s katerim bo poizkusil uspeti. V kolikor bi dal kakršnokoli možnost izbire, bi bil metro takoj obsojen na propad. Nihče se ne bi potrudil navaditi nanj, isti vmesnik za tablice in telefon ne bi prišel do izraza.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Recimo mnogi doma igrajo predvsem računalniške igre. Zakaj za vraga ne bi v takem primeru imel jaz možnost, da zaženem povsem okrnjeno verzijo uporabniškega vmesnika (lahko temu rečeš gaming mode), kjer štartam igro in mi ves balast, ki teče v ozadju, ne požre dragocenih resursov? Če pa bo nekdo na računalniku poganjal samo nek servis, ki teče v ozadju, pa desktopa sploh ne potrebuje in se vse lahko konča že v konzoli (črni ekran, kamor pišeš ukaze).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

... win8 dela perfektno v virtualki, ki sem ji dodelil 1.5 gb rama.
Ne dvomim da se lepo tudi ko je dejansko nameščen na sistem.

Smo pa v času ddr3 pomnilnika, ki je smešno poceni. V času XP je bilo dejansko treba paziti na porabo rama, saj je 256 mb stalo 10.000 takratnih SIT. :D Danes daš nekaj eurov za 4 gb...

To, da ne veš kako grozno malo rama in procesorske moči porabi win8 pa je le še en dokaz da le trolaš in sistema dejansko nisi preizkusil.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Ja, v bistvu bi bilo meni najljubše, da se mi računalnik po parih sekundah zbudi v konzolo, kjer lahko napišem recimo:

metro

in se prikaže...Metro

win7

in se prikaže desktop Windows 7

za ljubitelje starega pa napišeš recimo

win95

in padeš v desktop, ki simulira Win95 in ga je napisal nek Rus.

Lahko pa napišeš samo

battlefield3

in to je to.

Tako preprosto, če ne bi prepustili zadevo oddelku za marketing!

In seveda ni nujno, da ta začetni ukazni ekran izgleda črno belo kot konzola. lahko imaš neko lepo slikico in okenček, kamor vneseš ukaz.

Je pa tole vse skupaj z desktopi in šminko bolj drugorazredna tema, če citiram Turka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Lonsarg ::

Meni osebno je nekaj drugega fail. To da najbolj uporabljenega programa, file explorerja, niso naredili v Metro ampak moraš v desktop.

Čeprav po drugi strani, meni se v glavi že dolgo rojeva neka ideja organizacije datotek, ki bo hkrati funkcionalna tako kot je hirarhija map in hkrati zelo preprosta in automatizirana. Namreč jaz imam že urejene stvari, 98% folke niti slučajno ne, in bi blo fajn zasnovat file sistem, ki je avtomatsko urejen vedno. V bistvu Windows 8 sistem omogoča zelo enostavno integracijo takega sistema, če ga nekdo spiše, tak da je Win RT API je ZAKON. To je Microsoftov adut, ki pa uporabniku ni prec opazen, samo posredno mu bo opazen, ko bomo pisali aplikacije, ki to izrabljajo za Windows 8.

V bistvu sramota za to temo, da se Win RT tako malo omenja, ko pa smo na tehničnem forumu, ki bi se moral pri novem OSu tut na te stvari obrnit.

V bistvu ima Windows RT toliko skupnega z Windows 7, kot ima iOS skupnega z Mac. Torej kernel. Res je, da ima Windows 8 dodatno še win32 API in je torej v bistvu Windows 8 = Windows RT + Windows 7 kot aplikacija(desktop).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

krneki0001 ::

Ena izmed novosti je tudi windows to go, ki bo že vgrajena v win8, pa hyperV bo tudi del windows 8, tako da ne bo treba virtualboxa ali pa vmware laufat
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Architect ::

dronyx je izjavil:

Ja, v bistvu bi bilo meni najljubše, da se mi računalnik po parih sekundah zbudi v konzolo, kjer lahko napišem recimo:

battlefield3

in to je to.


Windows gumb + napiši kar želiš in to se ti bo odprlo. To je v win7, to bo v win8. Oh, wait, ti si to verjetno izklopil.

Win 8 bo prav tako imel podporo za iso datoteke tako da recimo daemon tools ne bo več potreben.

dronyx ::

Architect je izjavil:

Windows gumb + napiši kar želiš in to se ti bo odprlo. To je v win7, to bo v win8. Oh, wait, ti si to verjetno izklopil.

Ja, samo to lahko počneš šele, ko se OS do konca naloži, kar pomeni, da prej zaganja še sto povsem nepotrebnih in irelevantnih servisov za igranje battlefield 3. Z windows 8 to v praksi pomeni, da se mi naloži celoten Metro z vsemi pametnimi widgeti, ki se updajtajo iz interneta, pa še klasični desktop je nekje v ozadju pripravljen. Tako dejansko MS poskrbi, da kljub vedno hitrejšim procesorjem in količini rama zadeve ne delajo čisto nič hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

resno človek, menjaj službo in si kupi ssd in dovolj rama. Potem te ne bo več skrbelo kaj se nalaga in kdaj se nalaga ker se bo vse naložilo instantno.
Poleg tega, po dejanskem ugašanju računalnika ni NOBENE potrebe. Vedno ga lahko daš v spanje, zaradi česar se potem tudi sistem z navadnim hdd zažene v nekaj sekundah.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Architect je izjavil:

resno človek, menjaj službo in si kupi ssd in dovolj rama.

To je spet tipična Microsoftova izjava. Če vam računalnik z našim OS dela prepočasi zamenjajte službo in si kupite dovolj rama. Naš kader s tem nima težav, ker ga dobro plačujemo na vaš račun. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

apple pa je kaj boljši glede tega?

ali ubuntu recimo, ki je psotal grozno požrešen in počasen?

Poleg tega, stvar s hdd dela zelo hitro. Da nimaš ssd pa je grozno žalostno, si se šolal povsem zastonj če si ga ne moreš privoščiti.

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Grozno požrešen in počasen? A ti to sploh probati?

Architect ::

pač v primerjavi s starejšimi različicami.

če je naloženo na sistem se stvar niti ne pozna toliko, se pa grozno pozna v virtualki. Če nimaš zmogljivega procesorja ki podpira virtualizacijo,dela precej slabše kot je delal star ubuntu.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Če ti ni všeč pa nikjer ne piše da ga dejansko moraš uporabiti, kajne?

Razen če želiš novosti, pa te moti neka bizarna modernistična grdobija, ki najeda živce.

Jaz gledam iz perspektive uporabnika, za katerega je wni8 super.

Ne, ti posplošuješ iz posamičnega (lastnega pogleda) na obče (mnenje večine) kar je groba napaka v sklepanju (na faxu so v tvojem primeru, žal, zatajili).


cold1 niti ne bom omenjal saj le trola in išče pravopisne napake.

To počneš sam (verjamem pa, da ti dela pravopis precejšnje težave, vendar je to tvoj problem, ne pa problem drugih).


Zakaj je metro neprimerljivo glede urejenosti namizja in urejenosti bližnic boljši od win7 pa sem opisal že dostikrat, zate posebno pa še enkrat ne bom.

Ne, tega nisi storil niti enkrat, navkljub temu, da sem te sam večkrat pozval.



v času windows XP sem z veseljem menjaval nešteto različnih tem (nekaj sem jih poizkusil celo sam ustvariti), medtem ko v win7 to enostavno ni mogoče.

Seveda je, kaj pa bluziš.


Lahko menjaš več ali manj le barvo.

Še vedno lahko menjavaš tako klasične barvne teme, kot tudi različne vizualne sloge, skoraj natančno tako kot na XP-jih.


To, dejansko moti tudi mene.

V treh letih nisi uspel ugotoviti kako menjavati vizualne sloge na NT-jih šeste generacije!? Google, motherfucker, do they have it in your country?!?!!


... win8 dela perfektno v virtualki, ki sem ji dodelil 1.5 gb rama.

Razloži to svojo pravljico Rejzorju.


-------------------------------------------
-------------------------------------------


Zakaj pa ne probaš če je meni start še na voljo?

Prvo pravilo grafičnih vmesnikov - vsaka funkcija ima svoj gumb (ali kak drug viden vzvod), če ni gumba, potem ni funkcije.


Torej boš moral ikone dat na desktop in jih od tam štartat, al pa jih z miško štartat iz metroja, pa bodo šli itak v desktop mode.

Torej ti je jasno v čem je problem Oken 8, zakaj torej vprašanja?


Še vedno pa lahko start meni daš nazaj in ga imaš takega kot si želiš.

Ne, ne moreš.


Samo malo je treba po registru pobrskat.

To je bilo ukinjeno, MS se je odločil, da bo napel vse sile, da prepreči uporabo starega menija ali kakega nadomestka zanj (spremljaj Thurrottov WinSuperSite in ti bo bolj jasno).


Pa ne zdej rečt, kako bodo pa to ljudje delal, če ne znajo - bodo že dobil koga, ki jim bo vse nastavil

Tole je, milo rečeno, Linuxaška mentaliteta, ki ni nikoli obrodila sadov.

krneki0001 ::

Cold1 je izjavil:


Samo malo je treba po registru pobrskat.

To je bilo ukinjeno, MS se je odločil, da bo napel vse sile, da prepreči uporabo starega menija ali kakega nadomestka zanj (spremljaj Thurrottov WinSuperSite in ti bo bolj jasno).


Nimam časa, imam preveč takih, ki jim je treba kaj poštimat na pc-jih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mr.B ::

onyx :: danes, 01:16:27citiraj
#
Recimo mnogi doma igrajo predvsem računalniške igre. Zakaj za vraga ne bi v takem primeru imel jaz možnost, da zaženem povsem okrnjeno verzijo uporabniškega vmesnika (lahko temu rečeš gaming mode), kjer štartam igro in mi ves balast, ki teče v ozadju, ne požre dragocenih resursov? Če pa bo nekdo na računalniku poganjal samo nek servis, ki teče v ozadju, pa desktopa sploh ne potrebuje in se vse lahko konča že v konzoli (črni ekran, kamor pišeš ukaze).

Če bi imel pojma o IT-ju, je razlika ko imaš vklopljen Win7 Aero, pa ko preklopiš v igrico statistično nična. Razen če še vedno vztrajaš da je 1 GB spomina dovolj. To kar ti govoriš je veljalo za Windows XP... Toliko o tvojem pojmu, kaj pomeni Metro vmesnik za tvoje ideje v IT-ju.
Enterprise okolja, bodo takoj ko bodo aplikacije delale na Win8, začele s prehodom. Ti pa edino ama edinko kar vidiš je Metro, in nič drugega, kako boš moral razlagati in investirati čas, da pokažeš to uporabnikom.... Res je , da Win8 gledajo predvsem domači uporabniki, ki tu komentirajo, a si slučajno razmišljal, za kaj bi rabil nov smb ? res doma skoraj za nič...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mjolnir ::

vici so bili motivacijski. v smislu učite se ali pa boste neomembe vredni delavci javne uprave.

zdaj pa nehaj trolat. ali imaš kaj za povedati o win8 ali ne?

Razen tega da ne razumeš uporabniškega vmesnika, ki ga niti ne potrebuješ?

Ja kaj si pa ti dosedaj imel za povedati o win8, razen tega, da ti je všeč vmesnik (metro) + da smo ostali, ki nam ni všeč, neandertalci.

CoolBits ::

Metro je za tiste, ki si menjajo sliko na namizju vsak dan in imajo celo kišto v lučkah...
Sam zdej bodo, namesto ene dobre babe na namizju, gledali pač vreme in uro v kvadratkih. :D

Ja namizje skorajda nikoli ne vidim.

Mavrik ::

Lonsarg je izjavil:

Meni osebno je nekaj drugega fail. To da najbolj uporabljenega programa, file explorerja, niso naredili v Metro ampak moraš v desktop.

Čeprav po drugi strani, meni se v glavi že dolgo rojeva neka ideja organizacije datotek, ki bo hkrati funkcionalna tako kot je hirarhija map in hkrati zelo preprosta in automatizirana. Namreč jaz imam že urejene stvari, 98% folke niti slučajno ne, in bi blo fajn zasnovat file sistem, ki je avtomatsko urejen vedno. V bistvu Windows 8 sistem omogoča zelo enostavno integracijo takega sistema, če ga nekdo spiše, tak da je Win RT API je ZAKON. To je Microsoftov adut, ki pa uporabniku ni prec opazen, samo posredno mu bo opazen, ko bomo pisali aplikacije, ki to izrabljajo za Windows 8.

V bistvu sramota za to temo, da se Win RT tako malo omenja, ko pa smo na tehničnem forumu, ki bi se moral pri novem OSu tut na te stvari obrnit.

V bistvu ima Windows RT toliko skupnega z Windows 7, kot ima iOS skupnega z Mac. Torej kernel. Res je, da ima Windows 8 dodatno še win32 API in je torej v bistvu Windows 8 = Windows RT + Windows 7 kot aplikacija(desktop).


Način za brskanje po datotekah v Metro vmesniku definitivno obstaja, samo nekako še nisem uspel najti načina kako ga odpreti direktno - dobil sem ga samo ko sem hotel odpreti datoteko v Metro aplikaciji. Tako da sklepam da je tu mišljen management datotek tako kot na Android/iOS - da ti vsaka aplikacija ponudi datoteke, ki jih zna odpreti in te ne spuščajo do datotečnega sistema. Meni osebno ne optimalna rešitev.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Ko si že omenil Linux. Zakaj pa Microsoft ni naredil Metroja tako kot so razni Linuxovi desktopi? Jedro samega OS je isto, uporabnik pa lahko zažene različne desktope. Windows 7 style na PC, Metro na tablici... v poslovnih okoljih pa bi si nenazadnje lahko umislili svojo prilagojeno verzijo namizja.


Saj načeloma Ubuntu je naredil večino stvari prav.

-Privzet UI, ki se lepo prilagaja različnim form factorjem.
-Programsko središče, ki je tudi integrirano s Dash.

Če bi to bil Windows 8 sem prepričan, da bi bili uporabniki navdušeni in veliko elementov GnomeShell in Unity najdeš v Windows 8 in pa nasploh Windows 8 veliko novosti prinaša na področjih, kjer je torej za Linux zaostajal.

S Metro pa so svoje delo opravili napol, ker tako kot pri Surface ne veš ali je tablica ali prenosnik in se tako tudi oglašuje tukaj ne veš ali je namizni ali tablični OS in se verjetno tako tudi oglašuje?

S tem da ta kriza identitete na vseh področjih menim, da ni preveč dobra in tudi ta "razdeljenost" se še najbolj kaže v teh temah.

Težava je verjetno v tem, da Microsoft hoče, da bi uporabniki uporabljali v večini metro aplikacije ne upajo pa si ukiniti klasičnega namizja. Hibrid je pa torej... Nekoliko torej na silo.

Zakaj pa ne ponudijo alternativnega DE za vsak form factor? Ker v temelju želijo, da bi uporabniki uporabljali Metro (aplikacije) in ne vedo še točno, kako izvesti tranzicijo in strategija, ki so jo ubrali je to "dvojno stanje", ne tič ne miš.

Ne vidim pa tudi možnosti, da bi neposredno skopirali pristop Ubuntu, ker ne želijo le podpore nameščanju (namiznih) aplikacij preko nekega programskega središča, ampak gre za neke čisto druge aplikacije, ki od uporabnika zahtevajo drugačen pristop k uporabi računalnika.

Kaj bo pa s vsega skupaj nastalo pa trenutno ne vem. Najverjetneje je max. domet W8 okrog 20% tržišča. Bomo videli.

guest #44 ::

Krneki se kregate.

Dejte raje kej povedat o varnosti, hitrosti Win8 ter virtualizacijo in druge uporabne features, ki naj bi jih imel.

darkolord ::

ker tako kot pri Surface ne veš ali je tablica ali prenosnik
Zakaj točno bi se morali pozicionirati v eno izmed teh dveh kategorij?

Icematxyz ::

Zakaj točno bi se morali pozicionirati v eno izmed teh dveh kategorij?


Ker povzročajo za izzive, ki jih čakajo na tržišču nepotrebne delitve in za to ker je tipkovnica premajhna in tisti, ki želijo uporabljati tipkovnico in tablico za delovno postajo to že lahko na bolj udoben način počnejo sedaj.

Po tem pa da v avtomobilu, ko naročaš v McDonald's hrano in na njo čakaš potrebuješ tudi tipkovnico pa ne vidim potrebe. Kvečjemu potem, ko stojiš na parkirišču, ko ješ v svoji mobilni delovni postaji (beri avtomobil) potrebuješ torej vgrajen Kinect. Oziroma ne to bodo tako ali tako naredili in vgradili v avtomobil ravno to:

Kinect Car



Microsoft Connected Car team plans to integrate Windows 8 and Kinect into vehicles

Samo na področju tablic torej, kjer konkurenca nudi superiorno touch izkušnjo oni še vidijo potrebo po nošenju zraven dodatne tipkovnice, katera potem, ko bi jo morda enkrat na leto želel uporabljati ugotoviš, da rabiš torej večjo, oziroma, da prej narediš s touch izkušnjo, kateri je W8 prilagojen.

Se pravi šli so izdelati W8, ki na nek način okrni delo na namizju, ker je namenjen "touch napravam", oziroma se tako (deloma) oglašuje potem pa so šli edini tablici, ki jo proizvajajo dodati tipkovnico, česar konkurenca ne počne.

Go Figure. Trenutno je torej še najbolj moteča kriza identitete in dokler se sami ne bodo odločili, dvomim da se bodo njihovi uporabniki namesto njih in bodo raje izbrali nekaj, kar je že pozicionirano, torej v primeru oken verjetno zaenkrat še W7.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

krneki0001 ::

guest #44 je izjavil:

Dejte raje kej povedat o varnosti, hitrosti Win8 ter virtualizacijo in druge uporabne features, ki naj bi jih imel.


Virtualizacija je hyperV in je integrirana v windows 8, tako da ni potrebe po nalaganju drugega programja.
(greš v control panel -> programs -> programs and features -> turn windows features on and off in obkljukaš hyperV)

varnost:
- UEFI Secure Boot support,
- smartscreen filter,
- bitlocker za enkripcijo,
- defender za spyware,
- applocker
- direct access - namesto VPN


Recimo zanimiva zadeva sta reset in refresh.
Refresh je to da windowse ponovno naložiš, brez da bi svoje podatke in nastavitve uničil, reset pa kompletno na novo naložiš windowse - vse to že kr iz sistema.


windows TO GO - na USB 2.0 ali 3.0 inštaliraš win8 in jih lahko poganjaš iz vsakega računalnik, da le ima 1Gb rama in 1GHz procesor. (preverjeno delujejo win8 tudi na i-macu in mac-proju)

potem cloud - skydrive - isto kot sedaj google web drive

pa še kr nekaj imaš zanimivih funkcij
- hitrejši boot
- sinhronizacija s cloudom
- manjša poraba - netbook S10 3t deluje skoraj uro dlje od windows 7
- dosti bolj napreden task manager
- wireles deluje mnogo bolje kot v sedmici (ni potrebno več secureW2 klienta za dostop do eduroam-a recimo)
- windows reader - namesto adobe pdf readerja je že vgrajen v sistem
-...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

darkolord ::

kjer konkurenca nudi superiorno touch izkušnjo
Ne, je ne.

oni še vidijo potrebo po nošenju zraven dodatne tipkovnice
Narobe. Oni ne vidijo potrebe, oni ti dajo precej elegantno možnost, da to imaš; pri ostalih tega ni in moraš kupovati nerodne 3rd party dodatke.

ko bi jo morda enkrat na leto želel uporabljati ugotoviš, da rabiš torej večjo, oziroma, da prej narediš s touch izkušnjo, kateri je W8 prilagojen.
Če se ti zdi, da je ne boš rabil/uporabljal, potem je pa čisto enostavno ne boš kupil. Simple as that.

Kot sem že večkrat omenil, Pro verzija izgleda super menjava za moj 12" ultraportable prenosnik, saj je manjša, lažja, zmogljivejša in (vsaj glede na trenutne informacije) prav tako kvalitetna, hkrati pa dobim še tablico.

Icematxyz ::

Ne, je ne.


Se ne bi strinjal.

Narobe. Oni ne vidijo potrebe, oni ti dajo precej elegantno možnost, da to imaš; pri ostalih tega ni in moraš kupovati nerodne 3rd party dodatke.


Nerodno za uporabo da in to je moj očitek, da je bolj samo sebi namen, kot nekaj, kar uporabnika tudi navduši.

Kot sem že večkrat omenil, Pro verzija izgleda super menjava za moj 12" ultraportable prenosnik, saj je manjša, lažja, zmogljivejša in (vsaj glede na trenutne informacije) prav tako kvalitetna, hkrati pa dobim še tablico.


Microsoft Tablet PC @ Wikipedia

Ne morem, da ne bi videl neke povezave...

darkolord ::

Se ne bi strinjal.
Lahko podkrepiš s kakšnim virom?

Nerodno za uporabo da in to je moj očitek, da je bolj samo sebi namen, kot nekaj, kar uporabnika tudi navduši.
Nerodni za uporabo so obstoječi dodatki za trenutne naprave. Tale od Surface izgleda precej manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

guest #44 ::

krneki0001 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Dejte raje kej povedat o varnosti, hitrosti Win8 ter virtualizacijo in druge uporabne features, ki naj bi jih imel.


Virtualizacija je hyperV in je integrirana v windows 8, tako da ni potrebe po nalaganju drugega programja.
(greš v control panel -> programs -> programs and features -> turn windows features on and off in obkljukaš hyperV)

varnost:
- UEFI Secure Boot support,
- smartscreen filter,
- bitlocker za enkripcijo,
- defender za spyware,
- applocker
- direct access - namesto VPN


Recimo zanimiva zadeva sta reset in refresh.
Refresh je to da windowse ponovno naložiš, brez da bi svoje podatke in nastavitve uničil, reset pa kompletno na novo naložiš windowse - vse to že kr iz sistema.


windows TO GO - na USB 2.0 ali 3.0 inštaliraš win8 in jih lahko poganjaš iz vsakega računalnik, da le ima 1Gb rama in 1GHz procesor. (preverjeno delujejo win8 tudi na i-macu in mac-proju)

potem cloud - skydrive - isto kot sedaj google web drive

pa še kr nekaj imaš zanimivih funkcij
- hitrejši boot
- sinhronizacija s cloudom
- manjša poraba - netbook S10 3t deluje skoraj uro dlje od windows 7
- dosti bolj napreden task manager
- wireles deluje mnogo bolje kot v sedmici (ni potrebno več secureW2 klienta za dostop do eduroam-a recimo)
- windows reader - namesto adobe pdf readerja je že vgrajen v sistem
-...


Tko od oka se mi zdi must buy. Jz sem izredno vlažen za potencialne virtualizacijske sposobnosti.

Icematxyz ::

Nerodni za uporabo so obstoječi dodatki za trenutne naprave. Tale od Surface izgleda precej manj.


Dajmo že enkrat reči bobu bob, pred mnogimi leti smo kot prenosne delovne postaje uporabljali že nekoliko večje prenosnike predvsem za to, ker večjih še ni bilo, oziroma so bili predragi.

Razen v kakšnih specializiranih primerih je zadeva preprosto premajhna in preveč nerodna za uporabo, da bi jo postavil pred uporabnika in rekel sedaj pa "(resno) delaj" razen, če pod "delo" smatraš gledanje YouTube s pol metra razdalje.

Že nekaj časa je za te potrebe tržišče poplavljeno s včasih smo jim, oziroma so jim drugi rekli "netbook-i", oziroma mini prenosnik na katere pa že dobiš pred nameščen Windows OS.

Lahko podkrepiš s kakšnim virom?


Ok pa bom rekel drugače torej najboljši touch experience nudi zaradi katerega so deloma okrnili delo na namizju in kaj naredijo na koncu?

Tablici dodajo zraven tipkovnico in touchpad!

Lonsarg ::

Pravi Workstation bo vedno "station" torej stacionarni, za tiste službe, ki to rabijo. Pri tako nizki ceni velikih ekranov bi bilo neumno drugače. Tukaj je govora samo o luksuzu mobilnosti. In ja, dostikrat hočemo tudi kako delo opraviti mobilno, prideš z surface Pro v dnevno sobo dokončat nekaj za šiht, pa hkrati TV gledaš, al kaj podobnega. Storilnosti z Surface Pro v bistvu sploh ne izgubiš kaj dosti.
Al pa imaš take vrste službo(direktor recimo), da izgubiš samo kak 1% storilnosti, če delo opraviš z Surface, namesto z workstation. Bi si upal reči, da je takih služb celo več.

To je ena stvar, druga stvar pa je, da je zelo nerodno uporablati touch, kadar si za mizo, ta problem Touch Cover reši na način da kar najmanj škode naredi mobilnosti same naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

Pogovor se obrača nekako tako, kot bi hotel obrazložiti zakaj pa lastnik Galaxy S2, kupuje G_alaxy S3 ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

Ok pa bom rekel drugače torej najboljši touch experience nudi zaradi katerega so deloma okrnili delo na namizju in kaj naredijo na koncu?

Tablici dodajo zraven tipkovnico in touchpad!
Kaj točno ima touch experience veze s tipkovnico in touchpadom?
««
6 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518561 (15296) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746027 (39000) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636387 (32230) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937865 (32439) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198469 (80414) techfreak :)

Več podobnih tem