» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
5 / 27
»»

techfreak :) ::

Uporabljam Aero vmesnik že od Vista Beta 2 in brez njega ne morem živeti. Občasno, ko moram uporabljati Windows XP stalno pritiskam [start] in hočem vpisati ime programa, ki ga želim zagnati.

Glede na njegovo sporočilo sem mislil, da je nekje našel language pack za W8. Za določene jezike že lahko namestiš posodobitev, slovenščine pa vsaj pri meni ni med temi.

Architect ::

darkolord je izjavil:

Probaj na kakem Win7, ne vem kako niste to že v Visti pogruntali :P
Ker so si valda start meni takoj nastavili na XP [win 95] style


Jap, potem pa so dali še 200 bližnic na namizje in voila, imaš povsem zasvinjano delovno mesto, start meni pa povsem neuporaben.
In takšni bodo zdej najbolj stokali zaradi metroja, ki ponuja odlično ločeno urejane bližnic do programov in bližnic do vsega ostalega na namizju. In zaradi takšnih je vprašanje kaj se bo z win8 zgodilo.
Microsoft pri snovanju metroja ni upošteval da so celo IT navdušenci v bistvu nesposobni uporabniki, ki znajo uporabljati le tisto kar je bilo v windows 95.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Bližnice na namizju (1) se uporabljajo zaradi funkcionalnosti, jebeš GUI, kjer moraš 5 klikniti namesto 1x po prejšnji metodi (1).
Saj prvič je fancy, vendar postane cokla če moraš zadevo ponavljati.

darkolord ::

To bi pa res rad videl, kako iz foreground aplikacije z enim klikom odpreš eno stvar na namizju.

PecenkA ::

Na namizju imam samo recycle bin in adobe reader, ki ga napopa gor vedno, ko se program updata. Ne vem, zakaj bi imel gor bližnjice, ker traja 3x dlje da zaženem program od tam, kot iz taskbara. Pri dveh 24" monitorjih imam večino programov na taskbaru, ostale pa zaženem s pisanjem v start meniju. Zame me ne skrbi, kako se bom navadil na nov ui. Je pa problem, ker imamo v službi 4/5 nesposobnega folka, kar se računalništva tiče in bi visel pri njih non stop, če bi naložil Windows 8.

dronyx ::

Architect je izjavil:

Microsoft pri snovanju metroja ni upošteval da so celo IT navdušenci v bistvu nesposobni uporabniki, ki znajo uporabljati le tisto kar je bilo v windows 95.

Me veseli, da si uporabil besedo IT navdušenci, kar nikakor ni enako IT profesionalci. IT navdušenci so ponavadi dejansko popolni amaterji. Za njih je verjetno Windows 8 nekaj najboljšega, kar je prišlo iz Redmondovih laboratorijev, medtem ko IT profesionalci na glas opozarjajo, da je tokrat Microsoft močno usekal mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

hja, in sebe kličeš profi, ko moraš bližnice iskati uporabnikom?

just saying...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Architect je izjavil:

hja, in sebe kličeš profi, ko moraš bližnice iskati uporabnikom?

Po tvoje zdravnik ni profi, če mora včasih komu narediti tudi rektoskopijo? Ti si očitno res zaposleni na Microsoftu! :))

amigo_no1 ::

Predlagaj boljšo alternativo !
Mora pa biti hitra in efektivna brez odvečnega klikanja.

Architect ::

To, da imaš 500 zaposlenih razkropljenih po clei sloveniji, ti pa hodiš naokoli in jim daješ na računalnik prednastavljene slike sistemov, kar storiš v pol urce, nato pa 2 uri iščeš vse bližnice ki so jih prej imeli....ni profi IT oddelek. Kvečjem delo za sosedovega mulca.

Daj, it strokovnjak, izkaži se. Predlagaj boljši uporabniški vmesnik kot je metro in novejši kot je win95. Namesto da samo tolčeš čez microsoftov najnovejši izdelek kot povprečej Lojzek se izkaži in predlagaj nekaj boljšega, kot so se oni izmislili.

aja, lažje je grajati in stokati kot predlagati boljšo rešitev, right?

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Architect je izjavil:

To, da imaš 500 zaposlenih razkropljenih po clei sloveniji, ti pa hodiš naokoli in jim daješ na računalnik prednastavljene slike sistemov, kar storiš v pol urce, nato pa 2 uri iščeš vse bližnice ki so jih prej imeli....ni profi IT oddelek. Kvečjem delo za sosedovega mulca.

Daj, it strokovnjak, izkaži se. Predlagaj boljši uporabniški vmesnik kot je metro in novejši kot je win95.

Jaz sem pred leti postavil na nekem ministrstvu Zenworkse (Novellov sistem), kjer se je dalo praktično vse računalnike ponovno namestiti čez noč prek wake-on-lan in tudi aplikacije so se uporabnikom same nameščale na računalnike. Seveda poznam pa tudi tehnologijo "sosedovega mulca", ki včasih pride tudi prav, sploh če nimaš denarja za kakšen bolj napreden sistem. Pa poznam ljudi v privat firmah, ki samo to počnejo in so bolje plačani kot sistemci na serverjih. Pri userjih namreč ne gre samo za tehnično znanje, ampak je veliko tudi psihologije.

Architect ::

še enkrat ti napišem:

predlagaj BOLJŠI uporabniški vmesnik od metroja in novejši od win95.

Jaz imam recimo redno odprtih vsaj 10 oken. Brskalnik, skype, raziskovalec, notebook, dos, pogosto tudi virtualko, kak pdf, visual studio...bližnice na namizju so zame povsem odveč saj do njih ne morem dostopati. Razen če stalno vse minimiziram in maksimiziram, kar je lame.

pri tem upoštevaj da namizje uporabljam kot delovno okolje, kjer imam ves material za delo. vse kar trenutno potrebujem.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

amigo_no1 je izjavil:

Predlagaj boljšo alternativo !
Mora pa biti hitra in efektivna brez odvečnega klikanja.

Tole je letelo na Architect-a.

Architect ::

amigo, tebe ni upošteval zato sem ga jaz še 2x pozval k temu da to stori.

dronyx ::

Architect je izjavil:

še enkrat ti napišem:

predlagaj BOLJŠI uporabniški vmesnik od metroja in novejši od win95

Če me Microsoft zaposli z veseljem. Sam osebno pa še vedno menim da so Windowsi 7 super sistem za PC desktope in Metro je verjetno solidne sistem za tablice in telefone, čeprav takole na hitro (če imam izbiro) raje vzamem iPada ali iPhona.

Kot večkrat rečeno jaz vidim problem v tem, da skuša Microsoft osvojiti tablice in telefone posredno preko PC uporabnikov, kar pa po moje ne bo šlo.

Phantomeye ::

arhitekt, a bi mogoče že nehal vsiljevat svoje mnenje?

Če ti ljudje pravijo, ZAKAJ jim metro ni všeč, nimaš nobene pravice gnjavit zakaj bi jim MORAL bit.

Architect ::

oni nimajo pravice nam vsiljevati svojega mnenja zakaj je metro slab samo zato ker ga ne razumejo.

poleg tega pa niso zmožni predlagati boljše alternative

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Architect je izjavil:

oni nimajo pravice nam vsiljevati svojega mnenja zakaj je metro slab samo zato ker ga ne razumejo.

poleg tega pa niso zmožni predlagati boljše alternative


Recimo, da je Metro spletna stran in je ljudje ne razumejo....


To ne pomeni, da je neki z ljudmi narobe, ampak s spletno stranjo. Kaj pomaga nov in super duper vmesnik, če ni ljudem razumljiv takoj?

Architect ::

...bodo dobili tutorial, da bodo razumeli.

lepo je soditi nekaj, kar niti ni povsem dokončano, še preden je prišlo na prodajne police, right?

tudi na strani 24ur.com se nihče ni znašel ko so jo prenovili pa je še vedno najbolj obiskana stran v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Architect je izjavil:

...bodo dobili tutorial, da bodo razumeli.

lepo je soditi nekaj, kar niti ni povsem dokončano, še preden je prišlo na prodajne police, right?


Nobenih tutorialnov. Če se uporabnik ni sposoben SAM naučit neki uporabljat, potem je learning curve predolg.

Nedokončano? Princip delovanja je pomoje že kr končan... a ni ?

Architect ::

Princip je končan ja. Čeprav si verjetno opazil da so med prvim in zadnji consumer preview naredili precej izboljšav kar se tiče nadzora z miško.

Sicer pa iz istega razloga je bila vista zavrnjena. ljudje so videli da je drugačen uporabnišni vmesnik in "niso znali" uporabljati. So se pritoževali da je nadzorna plošča drugačna, kot da tisto igra kakšno bistveno vlogo:D itak je ne uporabljajo:D

nato so se na videz viste navadili, prišel je win7, ki je bil podoben visti in vsi so ga sprejeli kot da je oh in sploh super.
isto bo z win8. ko bo prišel win9, bodo vsi navajeni na videz in bo spet vse ok. Najprej pa očitno spet ne bo.

Mr.B ::

onyx, dobra ta. Z razliko od IT amaterjev, jaz točno vem, kako bom odpru tisti shell, potem pa me dejansko ne zanima ostalo. Seveda če pa za delo rabiš 50 bljižnic na namizju, potem pa kot sem rekel, tvoji šefi, itak ne vejo, kakšen doprinos je IT-ja, ki ga nudiš podjetju...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

techfreak :) ::

"Architect: Delno je težava v videzu, delno je pa pri Visti bila težava pri strojni opremi. Windows XP so brez problema tekli na 512MB in to je bilo za večino ljudi dovolj. Na prenosniku kjer sem XP uporabljal brez težav, je Vista štekala.

Pri prehodu iz W7 na W8 pa te razlike med strojno opremo ni in upajmo, da ga bodo ljudje bolje sprejeli.

Architect ::

hja, upamo že lahko tako. samo saj vidiš, ljudje se niso niti približno pripravljeni navaditi nečesa novega. So zaljubljeni v svoje xp, kejr imajo verjetno vklopleno temo win95, ker je bolj geekish videti, tu pa se zgodba zaključi. karkoli več je za njih nepotrebna šminka, čeprav dejansko olajša delo.

Ko sem testiral win8 v virtualki mi je bilo dejansko zelo bedno iti nazaj na win7. Sem pogrešal metro, kjer sem vse naredil hitreje. Zdaj moram spet start meni uporabljati.

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

onyx, dobra ta. Z razliko od IT amaterjev, jaz točno vem, kako bom odpru tisti shell, potem pa me dejansko ne zanima ostalo.

Res škoda, da kloniranje na človeku še ne dela najbolje, ker potem bi samo tebe razmnožili in ne bi imeli opravka z ljudmi, ki si ne znajo nastaviti privzetega tiskalnika in potrebujejo na namizju vsaj 200 ikon za normalno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

jaz še zdaj ne razumem kaj tebe dejansko moti, saj boš namesto ikon na namizju imel ikone v metroju, ki bodo izključno samo 1 (z besedo EN) klik stran. Miško boš zabil v spodnji levi kot, pritisnil, izbral program, ki se ti bo nato verjetno zagnal v namiznem načinu in boš delal dalje.

Namesto tega si moral zdaj pritisniti minimiraj, da se ti je okno minimiralo da si videl namizje, da si lahko izbral novo bližnico. Povsem isto bo. Niti enega klika več ne boš mogel narediti, da boš našel program ki bi ga rad uporabil.

Zgodovina sprememb…

siniša ::

sm probu 2 tedna uporablju, ni mi všeč. :) sicer je deloval hitrej ampak nikokr se nisem mogu navadit na use skupi. sploh k sm hotu ugasnt komp :)

Mr.B ::

Onyx sam si povedal, da tvoji šefi, ne vejo zakaj imajo IT. Jaz pa vem da bo metro prav lepo delal z vsemi SC produkti, da si ravno shela zaradi hitrosti ne boš omislil...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

Onyx sam si povedal, da tvoji šefi, ne vejo zakaj imajo IT.

Mene bi lahko firme najele za zunanjega IT eksperta in jim garantirano večino IT kadra takoj zmečem na cesto. Ti ljudje si običajno samo delo sami sebi nalagajo in se množijo, hkrati pa so pozabili kaj je osnovni namen IT-ja (to ni igranje z grafičnim vmesnikom operacijskega sistema).

Če dva lahko poskrbiva za "firmo", ki ima čez 500 računalnikov, 20 in nekaj strežnikov in celo kopico najrazličnejših aplikacij, pri čemer sva ves čas hkrati še helpdesk in to za plačo navadnega javnega uslužbenca, kar v normalno stoječih zasebnih IT-firmah dobijo receptorke, ki prevezujejo telefone, potem je vsakemu kekcu jasno, da je tega kadra po firmah enostavno preveč oziroma potrebujejo strokovnjake, kot sme jaz, ki se spoznam praktično na vse (pa se nočem preveč hvalit).

Zaradi recesije se me da dobiti zelo ugodno, prvih pet dobi še količinski popust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

dronyx je izjavil:


potrebujejo strokovnjake, kot sme jaz, ki se spoznam praktično na vse


Najbolje prijatelj da tukaj debato o katerikoli tehnološki temi kar zaključiva, zdaj razumem zakaj ne najdeva sporazuma. Z ljudmi ki menijo da so strokovnjaki ki se sponajo na praktično vse se je nemogoče pogovarjat o čimerkoli saj MISLIJO da imajo vedno prav.
Lahko pa gremo na morje in opravljamo bejbe ali razpravlamo o nogometu. Karkoli, samo o bilokateri tehnološki temi se ne bojo ujeli nikoli.
lp

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Pač onyx, si pač kot praviš iz časov, prvih oken ali dveh več, potem pa se zadeva zate tehnološko zaključi.

Če vzameš android igračo, hm katerokoli napravo vzamem je povsod enako, in gre samo v to smer, pa seveda to ni samo telefon tipa 500€,
Za jabolko ravno tega ne morem trditi.
Sedaj boš lahko to trdil za MS$.

Če pa je tvoje delo dnevno urejanje 10nakvadrat datotek, pač je to tvoje delo. Takih ljudi je bore malo.... Pač eni smo že zdavnaj zapustili okvirje, ki naj jih nudi limitiran datotečni sistem z razporejanjem ikonc, in strukturami datotečnega sistema do 256 nivoja, ko niti kopirati več ne moreš... Res me zanima kakšna služba zahteva da uporabnik na windows okolju dela v globino 10nakvadrat iskanja raznih datotek, ker teh kot se reče dokumentnih sistemov je malo morje, vključno z mnogo free ...

Žal s svojim znanjem, ki ga kažeš, mi diši samo na enega starega ata, ki se tako kot uporabniki, v službah, ja kaj bom pa delal 8 ure, borijo na vse pretege, še sreča da jih pošiljajo na izobraževanja, da vsaj svet vidijo....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Architect je izjavil:

Z ljudmi ki menijo da so strokovnjaki ki se sponajo na praktično vse se je nemogoče pogovarjat o čimerkoli saj MISLIJO da imajo vedno prav.

Cenim ljudi, ki takoj opazijo provokacijo. :D

Drugače sem pa jaz imel opravka po moje s par tisoč uporabniki v moji "karieri" in nisem noben strokovnjak. Se mi pa zdi da po vseh teh letih dobro poznam "povprečnega dummy userja" in njegove navade pri uporabi računalnikov in ob tem lahko rečem samo eno. Za njih bi bili Windowsi 3.1 še vedno več kot dovolj. Pa da je plača vsak mesec na tekočem računu jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

Takšni bodo pač ostali na win7 ali winXP, s čimer ni nič narobe.

V poslovnem svetu winXP ali win7 ne bosta izpodrinjena še vsaj 10 let, tako da glede poslovnih vod te nima kaj skrbeti. Predvsem zaradi programov, ki so limitirani na windowsXP, zaradi česar so stroški prenove preveliki da bi se podjetju splačali (vsaj tako šefi menijo).
Tistih nekaj ljudi, ki vsake toliko dobijo nov služben računalnik pa se bodo pač navadli na nov vmesnik. Navadne tajnice s kakršnimi ti delaš pa bodo še naprej gonile stare XP ali morda win7, če je podjetje malo bolj napredno.

te nima kaj skrbeti.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Žalostno je da "nek" IT-ijovc misli da bo tako kot je delal 20 let delal še naslednjih 20 let do upokojitve, prej se bo lahko streznil, in se razvijal.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

Žalostno je da "nek" IT-ijovc misli da bo tako kot je delal 20 let delal še naslednjih 20 let do upokojitve, prej se bo lahko streznil, in se razvijal.....

To kar si napisal je s preprostimi besedami opisano, zakaj se za IT razmetava toliko denarja. Ker se IT-jevci hočejo razvijati. Ostali zaposleni bi pa radi samo delali. Dopise so na računalnik pisali pred 15 leti in na čisto enak način jih pišejo danes, kljub temu da je Microsoft v tem času toliko dobrega naredil za nas in svoje rešitve pripeljal skoraj do popolnosti, nas pa v računalniška nebesa. Welcome to the real world (The Matrix 1999).

DragonHeart ::

welcome to the real world?!?

Ko te odpustijo iz javne uprave, kjer več kot očitno delaš, ne boš dobil druge zaposlitve, ker te je čas prehitel. Si povsem neuporaben, zastarel in nezmožen dojemanja novih konceptov.

IT se razvija, razvijaj se z njim ali pa se zaposli pri kakem mizarju.

Sicer pa mi je za win8 povsem vseeno, pomembno mi je da imam operacijski sistem ki zna dobro delati s strojno opremo. V windowsih itak ne delam nič, za svoje delo uporabljam namenske programe, ki tečejo na windowsih.
Načeloma bi bilo zame povsem vseeno, če bi uporabljal windowsXP, vendar hočem biti v koraku s časom, kar se od računalničarja pričakuje.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Sicer pa mi je za win8 povsem vseeno, pomembno mi je da imam operacijski sistem ki zna dobro delati s strojno opremo. V windowsih itak ne delam nič, za svoje delo uporabljam namenske programe, ki tečejo na windowsih.

Smo kar vsi uporabniki takšni, OS je samo podpora za uporabo programov.

DragonHeart ::

Je torej še kak drug razlog, ki ste ga našli na 5 straneh pisanja, zaradi česar bi se win8 lahko zavrnili?

je dejansko pomembno kako je videti OS?!?

Za delo nikakor ne, za brskanje po spletu ni pomembno, za downloadanje torrentov ni pomembno (kar je slovenski nacionalni šport).
Je pa več kot jasno, da windows 8 na isti mašini, kjer je bila prej naložen windows 7 ali starejši brat windowsXP, deluje bolje. To je razvidno iz consumer preview. In zaradi tega ga bom kupil takoj ko pride na police, saj bo sistem v ozadju deloval lepše, jaz pa bom še vedno brskal v moji Operi, še vedno bom na isti način shranjeval in urejal slike, na identičen način bom klepetal s prijatelji preko skypa.

Razloga za zavrnitev win8 nek človek, ki samega sebe kliče IT strokovnjak, ne bi smel imeti, saj uporabniški vmesnik ne bi smel imeti nikakršnega vpliva na njegovo delo.

V kolikor pa najdeš neko neskladnost s tvojimi programi, ki jih uporabljaš, pa ti lahko rečem le žal mi je, upam da bodo program posodobili, da bo deloval na windows 8.

Glede gonilnikov pa je že iz consumer preview jasno da brez problema delajo že gonilniki za windows 7. Gonilnike za windows 8 bomo dobili v kratkem, tako da bojazni da neka strojna oprema ne bi delovala na windows 8 dejansko ni. Razen če imaš kak antični ali eksotični kos, ki ima že v osnovi slabe gonilnike za operacijski sistem ki je bil popularen v času prodaje tega artikla.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

onyx, je ravno dokazal da dela za podjetje, ki je paper pusher. Tudi ta podjetja žal propadajo, ker jih je povozil čas. Namreč pisanje dopisov je res mukotrpno, še sploh ko imaš dokumenti sistem definiran na arhitekturi datotečnega sistema, kateregakoli.... Zanimivo, da v takih podjetjih, ki ti svetuješ, še niso videli druge strani kovanca, potem pa , ah koga pa boli k za konkurenčnost, potem pa se bojimo konkurence od kjerkoli, ker se nekateri jasno zavedajo, da so jih prehiteli od spredaj in od zadaj. Počasi kot kaže se bomo morda konkurilai s kakšno Romunijo, ker s Polsko je to že stvar debate, kaj šele kakšne kitajske :-)

Dejstvo je in dejstvo ostaja, ko podjetje služi, na račun dokumentnega sitema baziranega na datotečnem sistemu, je počasi vsakemu jasno, da če ravno nisi tip monopola, te je konkurenca od spredaj in od zadaj prehitela.

No tudi onyx, bo počasi v tej zakotni Sloveniji, prišel do ugotovitve, da je tis kos poceni plastike s tipkovnico, zgolj vmesnik za platformo s katero delaš...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

dronyx ::

Tu kjer jaz delam imajo vsi tisti, ki lahko podpisujejo dokumente nameščene elektronske podpise in veliko izmenjave poteka samo v elektronski obliki. To, kar je včasih potovalo vsaj dva dni po pošti, se danes odvije v parih sekundah. Tako da jaz nisem nikakršen paper pusher, ampak sem vedno poskušal na vse načine zagovarjati elektronsko poslovanje, ker se mi zdi to edina razumna razvojna stopnja za državno birokracijo, ki pa se hočeš nočeš zaradi narave dela ukvarja predvsem z dokumenti.

To, ali so na računalnikih nameščeni XP, Windows 7 ali zaradi mene Linux je čisto drugotnega pomena, ker kot večina ugotavlja, OS ni za to, da bi se človek z njim zabaval, ampak se dela s programi, ki tečejo v nekem OS. Če se teži k striktnemu upoštevanju spletnih standardov, kar se mi zdi za poslovna okolja razumna poteza, potem je sam OS še toliko bolj irelevanten.

In kakor poznam situacijo se v veliko resnih podjetjih trudijo z najrazličnejšimi tehnološkimi rešitvami, kako zaposlene odvrniti od zabave z računalnikom med delovnim časom, ker to dejansko slabo vpliva na produktivnost. In če to podrobneje proučiš ugotoviš, da se dejansko na vse pretege trudijo, da blokirajo čuda nekih funkcionalnosti, ki jih Microsoft trži kot udarne novosti v svojem novem OS.

In večina resnih sys adminov že sedaj išče rešitev, kako z group policy onemogočit Metro.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

oh daj no:D javna uprava pa res nikoli ne bo videla win8:D

dronyx je izjavil:


In večina resnih sys adminov že sedaj išče rešitev, kako z group policy onemogočit Metro.:))


še en dokaz da se javna uprava ukvarja z nepomembnimi rečmi.

dronyx ::

Microsoft bo že poskrbel, da dobi svoj kos, ki mu pripada, ne glede na to, kaj birokracija počne in kdaj bo videla Windows 8. Tu mislim da se debata na to temo lahko kar hitro konča. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Architect je izjavil:

še en dokaz da se javna uprava ukvarja z nepomembnimi rečmi.

To nima zveze z javno upravo. Najbolj okleščene in zaklenjene sisteme imajo dejansko v podjetjih, da ne govorim o raznih napravah, ki omejujejo internet dostop samo do spletnih strani, ki jih zaposleni potrebuje za delo. Kaj če ti potem Metro in čuda nekega ostalega balasta? Samo stroški s tem, da se iz računalnika naredi spodobno delovno orodje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fosil ::

Zakaj na bi sploh v podjetju naredili prehod na win8?
Ne prinaša ničesar novega, razen težav.
Win8 prinaša samo šminko in cel kup omejitev.
Šminka je morda pomembna ko se frajariš s svojim prenosnikom pred sošolci, v podjetju pa to ne pomeni nič.
Poleg tega novo programsko opremo v podjetju uvajajo IT-jevci in če bodo ocenili da bodo s tem imeli več težav kot koristi tega ne bodo storili.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

darkolord ::

Zakaj na bi sploh v podjetju naredili prehod na win8?
Ker prinaša precej novosti.

dronyx ::

darkolord je izjavil:

Zakaj na bi sploh v podjetju naredili prehod na win8?
Ker prinaša precej novosti.

LOL. Zakaj v podjetja potem ne vpeljejo Xbox 360 s Kinectom. Tam je še več novosti, pa še bolj zabavne so.

Architect ::

govoriš kot tipičen star delavec javne uprave, ki ga je strah novosti ker bo imel le delo zaradi njih.

ma res prav tipično. Ko sem hodil na faks so nam profesorji govorili vice o takih delavcih.

dronyx ::

Architect je izjavil:

Ko sem hodil na faks so nam profesorji govorili vice o takih delavcih.

Ponavadi vice pokajo samo profesorji na šalabajzerskih faksih. Pri nas na elektro faksu nisem videl enega profesorja, ki bi imel vsaj minimalni smisel za humor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Architect ::

vici so bili motivacijski. v smislu učite se ali pa boste neomembe vredni delavci javne uprave.

zdaj pa nehaj trolat. ali imaš kaj za povedati o win8 ali ne?

Razen tega da ne razumeš uporabniškega vmesnika, ki ga niti ne potrebuješ?

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Architect je izjavil:

vici so bili motivacijski. v smislu učite se ali pa boste neomembe vredni delavci javne uprave.

Jaz sem se po moje kar solidno učil, pa sem kljub temu postal nepomemben delavec javne uprave. :))

O Windowsih 8...hmmm...danes sem si jih namestil še v VirtualBox, tako da bom lahko v prostem času preveril še kakšno funkcionalnost in kaj skritiziral. Recimo ni mi jasno, zakaj imam v brskalniku na klasičnem desktopu nastavljen proxy in dostop do internta preverjeno deluje, medtem ko Metro widgeti vsi po vrsti javljajo, da ni povezave v internet. Je to feature, ali bug?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
««
5 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518560 (15295) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746016 (38989) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636378 (32221) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937860 (32434) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198448 (80393) techfreak :)

Več podobnih tem