» »

Problem v Wordu z ¨

Problem v Wordu z ¨

kimi123 ::

Živjo,

v zadnjem času se mi je v Wordu pojavil en problem. Gre za problem z ¨, ki se uporabljajo pri zapisu nekaterih nemških črk. Skratka prej mi je vse to delalo odlično prtisneš ALT GR pa ¨ pa nato še črko in se ti izpiše črka z ¨. No zdej mi pa tega noče več narest, ko pritisnem na ALT GR pa ¨ mi samo izpiše ¨¨ (dva ¨) črke niti ne počaka, da bi jo lahko prtisnu in je nemogoče napisat nemško črko z ¨. Ima kdo kako idejo, kako bi lahko to popravu, da bi mi spet normalno izpisalo nemško črko z ¨.

Hvala za pomoč.

Duhec ::

Shift, ne AltGr. ü, ä, ö ...

toplakd ::

Probaj z AltGr + ¨ desno od 0 in potem željena črka. Vsaj tako imam jaz.
Ali pa tako kot Duhec Shift + ¨ levo od ena

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Tilen ::

kimi123 je izjavil:

Živjo,

v zadnjem času se mi je v Wordu pojavil en problem. Gre za problem z ¨, ki se uporabljajo pri zapisu nekaterih nemških črk. Skratka prej mi je vse to delalo odlično prtisneš ALT GR pa ¨ pa nato še črko in se ti izpiše črka z ¨. No zdej mi pa tega noče več narest, ko pritisnem na ALT GR pa ¨ mi samo izpiše ¨¨ (dva ¨) črke niti ne počaka, da bi jo lahko prtisnu in je nemogoče napisat nemško črko z ¨. Ima kdo kako idejo, kako bi lahko to popravu, da bi mi spet normalno izpisalo nemško črko z ¨.

Hvala za pomoč.


Sem ugotovil, da imam podobno težavo. Pri meni pomaga, da recimo istočasno pritisnem ALTGR + ¨ + črko. Ene trikrat vse tri istočasno in deluje :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kimi123 ::

Ne Shift definitivno ni prava tipka, ker sem prej to lepo delal z ALT GR in tipko za ¨ (ena desno od 0). Problem je ker mi zdej to noče delat tako kot je treba. Problem je, da ko pritisnem ALT GR + enaga od znakov v vrstici nad črkami, mi ta znak samodejno podvoji, ne glede ali so to ¨¨ ali pa ˘˘,ˇˇ,°°,˝˝,..... Skratka vse mi podvoji in zato mi ¨ noče narest pravilno. Kdo ve zakaj mi vse podvoji, pa kako nardim, da mi naredi ALT GR + željen znak samo en ta željen znak?

Tilen, sem probal pa ne dela, pač naredi ¨¨ črke pa sploh ne zazna, da je pritisnena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kimi123 ()

Tilen ::

Upam, da si prav naredil. Se pravi, istočasno pritiskaš ALTGR + A + ". Ene 10x pritiskaš na vsako tipko istočasno in hkrati vse 3 naenkrat. Men tole deluje, za razliko od drugih omenjenih kombinacij. Ni najboljša rešitev, deluje pa. Vsaj zame.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kimi123 ::

Isto sem poskusil tudi z CRTL+ALT+ena tipka desno od 0 pa mi je spet izpisalo v dvojini, brez možnosti, da bi naredil umlaute.

¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u¨¨u

Tole mi nardi če 10X prtisnem istočasno na vse tri tipke. Saj pravim, zadnje leto sem to kombinacijo vsakodnevno skoraj uporabljal, sedaj mi pa zadnje par dni noče več narest pravilnih umlautov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kimi123 ()

Tilen ::

Za a z umlautom recimo pritisni in drži levi alt ter vtipkaj številke 0228 na numpadu in spusti alt. Ne vem kako pogosto to uporabljaš :P

Tukaj imaš od a do z. Cifre so v tretjem stoplcu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kimi123 ::

Tilen a po tem postopku dela. Ampak tole je precej zapleteno, se zdaj še številke učit, no če ne bo druge rešitve se bom pač moral. Če ima kdo kako idejo zakaj ALT GR podvaja simbole iz vrste nad črkami pa na plano z idejami.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Postopek, ki ga je navedel Tilen, ima prednost, da dela v vseh programih, ki delajo z ascii oz. unicode tabelo znakov (tudi na tem forumu lepo dela "Ä Ü Ö ö ä ü " :)). Jaz sem se tega navadil že pred več kot desetletjem, kode sem si tudi sprintal (uporabljam tudi znak za fi, plus/minus in podobno...) na ozek pas in jih imam nalepljene na spodnjem robu monitorja....

Skratka, če veliko pišete v Nemščini in uporabljate raznoliko programsko opremo, potem lahko ta način samo priporočam... Traja sicer nekaj časa, da se navadiš, potem se pa usidra in niti ne razmišljaš več o tem....

LP

Jože

Duhec ::

@kimi123, Shift je čisto prava tipka ampak za znak ¨ ki je na tipki levo od 1 in ne desno od 0. Je isti znak. Torej držiš Shift, istočasno stisneš ¨, spustiš vse skup, klofneš recimo u in pojavi se ü.

Tilen ::

Duhec je izjavil:

@kimi123, Shift je čisto prava tipka ampak za znak ¨ ki je na tipki levo od 1 in ne desno od 0. Je isti znak. Torej držiš Shift, istočasno stisneš ¨, spustiš vse skup, klofneš recimo u in pojavi se ü.


Res deluje. :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kimi123 ::

Evo sem sprobal še tole s Shiftom pa mi je spet samo podvojilo znak. Ko pritisnem vse istočasno mi pokaže tole ¨¨u, ne vem kaj mi ga serje računalnik ampak katerikoli znak v vrsti prtisnem ob tem da držim ALT GR se ta znak samodejno izpiše v dvojici, s Shiftom se v dvojici prikaže samo ¨ ostali se izpišejo samo enkrat.

Duhec ::

Poizkusi v varnem zagonu, če se dogaja isto. Lahko ti kak gonilnik dela zmedo.
Poročaj.

Barbarpapa2 ::

Dober večer.

Še ena ideja tipa "okoli riti v žep". Dela pa načeloma samo, če v wordu pišeš nemško besedilo in imaš vklopljeno preverjanje pisanja (spellchecking). Potem pišeš znake z "umlautom" kot kombinacijo samoglasnika s črko e. Torej ü=ue, ö=oe in ä=ae (isto seveda pri velikih črkah). Word bo besedo s tako kombinacijo črk podčrtal in ob kliku nanjo z DTM (Desno Tipko Miške) ponudil pravilen zapis besede...

Lahko noč

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 - slovenska tipkovnica in nemški znaki

Oddelek: Pomoč in nasveti
85943 (5839) dunda
»

Končno jim je prišlo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7213391 (7501) jype
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628921 (17322) Phantomeye
»

Word, Španščina

Oddelek: Pomoč in nasveti
62015 (1902) Jazzie
»

Kako do "umlatov" ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91702 (1578) pivmik

Več podobnih tem