» »

Težave z grafično kartico

Težave z grafično kartico

kojot31 ::

Lp!

Je mogoče kdo imel tako izkušnjo:

Prejšni dan normalno delovala, danes mi pa računalnik sploh ni hotel zagnati. V ohišju računalnika se je slišalo samo rahel zvok in utripanje lučke na usb ključku, kot če bi nekdo zatru ventilator in bi se hotel zagnati pa ne more. Postopoma sem odklapljal naprave in prišel do grafične kartice. Ko sem jo ven potegnil iz PCI vodila, se je računalnik normalno zagnal. Mislil sem, da je šla kartica in sem za hec dal nazaj v vodilo, če bi mogoče spet šla. Priklopim vse nazaj in računalnik se normalno zažene in deluje bp

Glede stopinj je tako, da prej mi je kazal Everest 70-72 stopinj. Sedaj so stopinje 65-68. Sem že imel primer, grafično kartico gForce, ki je delala normalno, ko je prišla do dolečene temperature, se je začela obešat in pc resetavat.

Grafična je ATI Radeon brez ventilatorja. Je to posledica okvare grafične ali kaj rugega?

Hvala

amigo_no1 ::

Kateri model imaš ?
Za pasivne radeon 3450 je normalna temperatura 60-70.

http://www.legitreviews.com/article/652...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kojot31 ::

HD 4350 ČIP RV710.

amigo_no1 ::

Tam do 70C naj bi še šlo.
Nalepi & priklopi na vga hladilnik en ventilator.

Imaš kaj prevetreno ohišje in kablovje urejeno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kojot31 ::

Vse mam urejen. Ne trpim nereda in zvitih kablo. Hlajenje imam od napajalnika in cpu ventilator. Ne vem, zaka delajo take grafične, če ne držijo takih temperatur. Kak teden ali dva, imam skoz odprto ohišje, ker sem diske menjaval. Imam v mislih, da bi na ohišje navrtal luknje in od vznotraj dodal še en 6x6cm ventilator, na kroglične ležaje. V stanovanje imam klimo in okoli 25 stopinj. Ohišje je v elementu in ima od zadaj in od strani prostor, tako da glede kroženja zraka in težav.

Kartica je stara 3 leta in je včasih kar dovolj obremenjena. Večinoma jo uporabljam, az konvertiranje mpge4-h264 filme in snemanje preko tv tunerja.
So to najcenejše kartice po kvaliteti al niso tako slabe? Iger kaj dosti ne igram, ker zelo slabo vidim in lahko samo določene. Edino sin je zadnjič igral mafijo in je sred igre crknil napajalnik 220v.

Sedaj sem spet pogledal temp in kaže 66/68.

logit ::

Kaj a zdaj dela ali ne? Drugače pa mislim da za tvoje probleme ni kriva grafična, ampak da težava tiči na navezi matična-napajalnik. Kakšen napajalnik si imel prej in kakšen imaš sedaj (koliko Wattov)?
Pa preglej matično za morebitne napihnjene kondenzatorje (če ne veš kaj to je pogoglaj).
Pa povej ali imaš na grafični ventilator? Če ga nimaš je temperatura (okrog 70 stopinj) primerna za njo. Pa tude če jo imaš to ni kritično.

kojot31 ::

Prej sem imel SL500A, zdaj pa 450wat. Vem kaj so napihnjeni kondenzatorji, samo jaz bolj slabo vidim in ne opazim tega.
Pa tud če bi bili napihnjeni, bi bile še kake druge težave. Sem že imel tako plato in vem ka se je dogajal.
SEVEDA MI DELA, KAKO PAN NAJ BI VAM PISAL. Saj sem napisal da dela bp.

Glede grafike sem vse napisal in se ne bom ponavljal.

Prosil bi, če mi lahko odpišete na vprašanja, če veste.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215085 (4836) acookook
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
201696 (1482) Mafia cod 2
»

resen računalniški problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121921 (1353) crayz43
»

Čudno ugašanje računalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
172698 (2431) Pyr0Beast
»

plata ali procesor ??

Oddelek: Strojna oprema
191773 (1409) Pyr0Beast

Več podobnih tem