» »

Ugašanje računalnika

Ugašanje računalnika

Mafia cod 2 ::

Dober dan.
Jaz imam en problem. In sicer, jaz igram v miru call of duty 4, ko mi naenkrat ugasne računalnik. Jaz množično iščem, kaj je narobe, kajti računalnik se noče prižgat niti, ko stisnem tipko za vključitev. Potem vzamem kabel iz napajalnika in ga dam nazaj not v napajalnik ter spet poskušam prižgati računalnik, pa se prižge. Potem sem drugi dan spet igral cod 4, pa mi je spet ugasnilo. Vendar ne takoj, kake 45 minut normalno dela. Zadnjič pa se mi je to zgodilo, ko sem igral cod modern warfare 2. Naredim prvo misijo, na sredi druge ugasne. Zdaj pa ne vem, ali je napajalnik preslab, ali se grafična pregreva. No, naj povem še to, da se mi pred kakim dvema tednoma to še ni dogajalo. Lahko sem igral cod 4 in mw2 normalno, kolikor hočem rund, pa se ni nič ugasnilo. Poleg tega se računalnik ne ugasne pri call of duty 2. Zdaj pa ne vem, kaj je narobe. Moj ata ima takšno razlago: komp se pregreva in sicer zaradi vročine, ki trenutno razsaja. Moja razlaga pa je: kriv je napajalnik. Grafična zahteva 400 W moči, jaz pa imam 300 W napajalnik. Menda bi bilo 600 W dovolj? Zanima me torej, kaj bi bilo narobe? Aja, zdaj bom preveril temperature, tako da bomo vidli. Zanima pa me tudi, da ne bom odpiral nove teme, od česa je odvisen napajalnik razen od svoje moči v W? Mogoče od kakega priključka? A paše vsak v vsak računalnik? No, tu so še podatki o mojem sistemu:
Grafična kartica: ATI Radeon HD 4650,AGP, 1GB
RAM: 1GB
Računalnik: Intel Celeron 2.9 gHz
Ventilatorji: mam enega na grafični (grafa je nova, tako da je tudi ventilator novi), en je mislim da na matični en pa je v napajalniku.

LP

KoMar- ::

300W je pa res zelo švoh napajalnik, verjetno bo to problem.

Mafia cod 2 ::

Ja, samo meni še vedno ne gre v račun, kako to, da se prej ni ugašal, zdaj pa se?
P.S.- Ugaša se samo v omenjenih igrah, danes se je ugasno tudi v FIFI 2010.

Zgodovina sprememb…

imallears ::

Najprej prepihaj/spucaj kišto, pa probi, čeprov je res, da bo pa počas treba menjat napajalnik.

Mafia cod 2 ::

Sem spuco včeraj..Pravzaprav sploh nisem najdo nobenga praha...
Ja, glede tega, kaj je zdaj vseeno kaki napajalnik si kupim razen tega kolko W ima?

DarwiN ::

Grafa ne žere 400W, ampak ~50-70W.:)

Glede temperature pa lahko zelo enostaven test narediš...Pusti stranico ohišja odprto. Tako bo ravno par stopinj manj in če se ne bo ugasnilo, si našel problem..
Ker to, da se ti je to pričelo dogajat ravno v teh dnevih ko so zunaj višje temperature je en velik indikator, da bi znalo bit ravno pregrevanje tisto..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mafia cod 2 ::

Ja dobro, če ne žere tolko, sam mam še Crossfire priključek zraven...No, v navodilih za grafo piše 400w vsaj...
Drugač pa je napajalnik itak treba zamenjat... Sem nekje bral da se lahko napihnejo kondenzatorji, če ni zadosti energije da bi vse poganjalo...Jaz mislim, da je napajalnik prešfoh in ne poganja ventilatorja...In kaj naret, če je pregrevanje? Na grafo še en ventilator dat?

jan01 ::

Morda napajalnik, verjetno pa matična, ker se ne prižge...

DarwiN ::

Saj to je tisti hec. Ker če se grafa pregreva, se računalnik naj ne bi ugasnil, ampak pride do artifaktov oz. zašteka..

IMO bo prej pregrevanje procesorja, ali pa res napajalnik šepa... Preveri koliko ima procesor stopinj ob full loadu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mafia cod 2 ::

Torej bo napajalnik verjetno?
Ja, bom kupil 600 W, mislim da bo zadost, Kaj pravite na tega?
http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

Poleg tega je firma LC, zato res ne bo bilo verjetno kakih problemov z njim...

ModriN96 ::

ne verjetno ampak je napajalc več kot prešvoh...sploh pa zdej k so še večje temperature in s tem tut večja obremenitev napajalca...

Garibaldi ::

Madonca kolko neumnosti na kupu. Hvala ste me pošteno nasmejali in se vam za količino zdravja zahvaljujem. :)
No pa resno zdaj.
Najverjentneje imaš kak napihnjen kondenzator na matični. V drugem primeru pa se ti kaj pregreva.
Napajalnik ki ga imaš razen da ni še totalno zdelan povsem dovolj, ja tudi najbolj bedni chiwawa electronics india ranga 300w bi zadostovali.
Če je napajalnik star več kot 4 leta in je pc gorel kronično bi že moral bit na meji. Tipično bi pa bilo da se ti plošča poslavlja.

Mafia cod 2 ::

Napihnjenih kondenzatorjev ni, sem pogledal, matična plošča pa ima 46 stopinj, vsaj tako mi piše na tem programu ki ga imam...
Napajalnik? Koliko je star? Ja, pa bo že počasi ene 4 leta, ja...
Ja, pc je kronično gorel, ja...
Vsak dan po tri ure mw2 pa pol še kako uro al pa 2 cod 4...

Zgodovina sprememb…

Garibaldi ::

Kaj zdaj? Pc se prižge normalno?
Jaz množično iščem, kaj je narobe, kajti računalnik se noče prižgat niti, ko stisnem tipko za vključitev.
Hehe, a prej pa si ga grdo pogledal pa se je prižgal? ;)
Pomoje je pregrevanje catch saj če ti zvizne vedno po vsaj po 45minutah najbrž ni plata saj bi bilo to bolj naključno.
Probaj z furmark programom pa izberi max stress / burning temp. Če zvizne v 20-30min (najbrž prej) je pač 99% pregrevanje grafe morda procesorja. Furmark ti bo tudi (če grafa ima senzor) kazal temperaturo realtime med testom.

Mafia cod 2 ::

A znaš brat?( sory, sam vprašam xD ne zamerit :p)
PC se prižge povsem normalno. Tut ko sem v windowsih gre normalno. Ko pa zaženem igro, pa se po kakih 45 minutah ugasne, in se noče prižgat, če stiskam gumb za vklop...Potem pa dam zadaj kabel iz napajalnika, pa nazaj not pa dela spet.. Samo se med igro spet ne ugasne, vendar samo v zahtevnih igrah, kot so FIFA 2010, cod 4, cod mw2...

Aja, pa hvala za ta program, bom probal..

To je krivo...

Zgodovina sprememb…

Mafia cod 2 ::

DarwiN je izjavil:

Grafa ne žere 400W, ampak ~50-70W.:)

Glede temperature pa lahko zelo enostaven test narediš...Pusti stranico ohišja odprto. Tako bo ravno par stopinj manj in če se ne bo ugasnilo, si našel problem..
Ker to, da se ti je to pričelo dogajat ravno v teh dnevih ko so zunaj višje temperature je en velik indikator, da bi znalo bit ravno pregrevanje tisto..


No, tako je. Poskusil sem tole z tem testom, pustil sem ohišje odprto, in med fifo 2010 se je, ravno ko je kirm dal gol, vse skupaj ugasnilo. A to pomeni, da je napajalnik kriv?

DarwiN ::

Pomoje vsaj 90% napajalnik ja, dokončen odgovor boš pa seveda dobil samo tako, da ga menjaš. ;)
Imaš pa vsekakor zanimiv problem, sploh ker so danes tako ali tako temperature zunaj malo nižje.

Nekatere plate imajo v biosu nastevitve kdaj se naj računalnik varnostno ugasne (Pri kakšni temperaturi procesorja itd), tko da za test probaj to opcijo izklopit (če jo imaš).

Lahko tudi pri prižganem računalniku 5V in 12V linijo napajalnika preveriš, tako kot je prikazano tule zadnji test spodaj na tem linku.

Najbolje pa bo seveda, če si napajalnik izposodiš in probaš..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mafia cod 2 ::

A veš, raje ne bi prestavljal nastavitev, da se mi ne bi kaj skurilo...xD
Ja, vem da imam zanimiv problem, jaz sem vedno izjema pri takih problemih...xD
Iz problemov se učimo xD
Ja, upam da je res napajalnik, ker bi biu pol najsrećnejši na svetu, da ni slučajno kaj druga xD
Bomo vidli. Kupo bom 600 W , pa bo. Tih je, pa še dober je..xD
Bom se javo, ko ga dobim..
Hvala za zdaj vsem!
LP

Mafia cod 2 ::

Prosim pomoč hitro!
ZDaj sem dobil napjalnik, pa sem pozabil, kam je treba kaj it, zdaj pa sem:
Enega zelo velikega priključil na matično in enega ki ima 4 tiste luknje v matično,
Enega na grafo in na tiso, kaj je zraven grafe, čisto spodaj,
Enega pa na tisto kar je čisto zgoraj ( tam ko gre CD ven pa not)
Enega pa tam, na sredini, ko je disketa.

In jaz prižgem komp, ventilator na amtični dela, tut lučka gori, na grafi dela ventilator, računalnik pa ne zapiska (tako kot naredi ko se prižge)
Na monitroju ni ničesar, ko pa stisnem tisto, da gre cd ven, pa se nič ne zgodi. Sklepam, da je nekaj s tem narobe, da nečesa še nisem priključil. Kaj je narobe?
ostal mi je še en, ko ima 6 "lukenj" ( 2 vrsti po 3), pa en, ko ima 4( 2 x 2), pa še ena 2, ki pa tako nista pomebna, saj nista bila na prejšnjem napajalniku, pa je vse delalo. Ostal je še en, ki ima 4 "luknje" v vrsti ( ki se vključi tudi v grafo).
Kaj je treba še priključit?
LP

Pentium ::

lahko kaj poslikaš? na matični naj ne bi ostal noben konektor nepriklopljen. isto na grafični, priklopi dodatno napajanje, če seveda to tvoja grafična ima.

ponavadi imajo matične plošče dva konektorja za napajanje - enega širokega 20-žičnega in enega majhnega, kvadaratnega - 4 žičnega.

diski, CD-ROMi, disketniki in ostale takšne podobne komponente pa imajo en konektor za napajanje

grafične kartice, te pa včasih nimajo nobenega za dodatno napajanje, včasih pa tudi po dva 6 žična. lahko imajo tudi istega kot npr. disk.

mogoče bi v bodoče bilo dobro, če bi si naredil diagram (najbolje kar fotko) kako je bilo priklopljeno, preden boš kaj spreminjal. ko sem jaz začenjal s tem, sem si vedno naredil diagrame (takrat še ni bilo digitalcev :D).

Mafia cod 2 ::

Problem je v tem, da si jaz nisem naredil diagramov xD
No, tako je:
Matična plošča: 1 široki in en 4 žični.
Grafična: 4 žični
Disketnik: em....majhen je xD
CD-pogon: 4 žični
Ono pa ne vem kak se reče, samo je čisto pri dnu.. Ma 4 žičnega. Poslikal bom jutri, pa dau sem gor...
Ne vem, kaj bi bilo narobe...Sam komp ne piskne na začetku, ko bi moral...
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
291040 (624) _Denny_
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
395910 (5047) klemenSLO
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421253 (19696) Xserces
»

PC se nepricakovano ugasne > napajalnik!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91348 (1121) stewox
»

Čudno ugašanje računalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
172651 (2384) Pyr0Beast

Več podobnih tem