» »

Čudno ugašanje računalnika.

Čudno ugašanje računalnika.

Rotaidal ::

Problem je sledeč. Če pustim računanlnik da laufa samo na omizju, dela super. Včeraj pa se je začel problem. Ko pa sem zagnal igro World of warcraft, se mi je ugansil še preden sem prišel do izbire karaktera. Danes mi ga je uspelo igral uro in pol, preden se je ugasnil. Pri ostalih igrah (Pes 6, Eve online, Company of Heroes) se računalnik ne ugasne...vsaj tak hitro ne:'(
Računalnik se mislim da nebi smel pregrevat. Temperature so normalne:
Procesor:49C
grafična 31C
Disk1 29C
Disk2 28C

Ko se računalnik ugansne ostane prižgana samo zelena lučka. Reset gumb NE prime! V normalnih situacijah dela vredi. Tako da morem računalnik ugasnit pri napajalniku da ga lahko ponovno zaženem.

Kje bi bil problem? Grafična?

Rotaidal ::

Sedaj sem opazil da se mi tudi pri drugih igrah računalnik sam ugasne... pri Eve, in pes 6. Kaj je vzrok temu?

Slika od speedfan klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Rotaidal ::

Nihče ne ve kaj bi bilo narobe?

xabre ::

+5v linijo imaš prenizko, pa procesor ti gori.:D

A imaš socket A plato? Te plate so občutljive na 5v nihanja. Spucaj hladilnilk procesorja in pa verjetno te napajalnik ali pa kondiči zezajo.

Turtle ::

Pregrevanje očitno ni....slaba grafika/ ram?...aja...52 je v idle?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

Rotaidal ::

Temperatura procesorja je bila vedno takšna...kako pa zvišam +5v linijo?

Matično mam asus, procesor pa Amd anthlon xp 2800+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

xabre ::

Zvišaš jo z menjavo napajalnika.

Rotaidal ::

Kako močnega naj kupim?

xabre ::

nekje do 30€. Malo poglej in pol še prašaj.

Rotaidal ::

Kaj takega? Klik

xabre ::

Čisto dovolj za tvoj sistem.

Jaz imam tegale pa brez težav poganja zahtevnejši sistem od tvojega, po specifikacijah je pa še nekoliko boljši od lc-ja.

Rotaidal ::

Zdaj mam noter 400w napajalnik, ta pa je 420w... bo to dovolj ali kaj?

xabre ::

Wataža napajalnikov je samo okvirni podatek, bolj pomembne so amperaže po linijah. Lahko je tudi napajalec dovolj močan in izgleda v redu, ampak ne deluje več pravilno in voltaže nihajo, sploh pod obremenitvijo.

Preden se podaš v nakup, poglej še kondenzatorje na osnovni plošči. Da boš vedel kaj iskati, poišči na forumu pod "napihnjeni kondenzatorji" in "menjava kondenzatorjev".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

Rotaidal ::

Ker se mi je računalnik še naprej ugašal med igrami, sem šel na servis in povprašat za kak nasvet. Tam mi je povedal naj probam zagnat program 3dmark 06. Pol doma sem zagnal ta program in se mi je računalnik takoj ugasnil. Ker mi je bilo vsega dovolj sem odnesel računalnik na servis. Tam so ga testirali 3 dni in niso najdli nič kar bi blo lahko narobe. Pol doma mi je delal super do sedaj, to je kak mesec recimo. Zdaj pa se je spet začel ugašat. Imam občutek, da vedno ko ga malo premaknem dela vredu nekaj časa pol pa spet ne... Tega res ne razumem. Še kateri ve kaj bi lahko blo narobe?

Rotaidal ::

Torej... napihnjeni kondenzatorji niso... vsi so lepo ravni od zgoraj. Imam nov napajalnik. Amapak še vedno se mi ugaša. Torej, kot zadnjo možnost sem danes probal formatirat računalnik in na novo posnet windows. Vendar mi niti tega ne uspe. Ko pride v windows meni in pritisnem F8 za nadaljevanje se mi tam računalnik ugasne enako kot pri igrah. Ampak samo pri Wow, in pes6! Battlefield 2 in pa Football Manager 2007, pa mi deluje super.

S katerim programom lahko pogledam temperaturo grafične kartice radeon x 800 pro? Kajti speedfan mi te temp. ne kaže.

Tako da preden vzamem macolo in to kišto razbijem v nulo, se še da kaj naredit?

Pyr0Beast ::

Zdaj nam pa zaupaj, kako se ugasne. Se ugasne popolnoma in tako, da se tudi ventilatorji ustavijo, ali samo zgine slika in z njim se ne da nič več početi?
Vem, da sem imel primer, ko na grafi ni bil priključen kabel za napajanje, pa je stvar delala .. dokler se ni ugasnila seveda xD

Rotaidal ::

Popolnoma se ugasne. Gori samo lučka na matični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Pyr0Beast ::

Jah, pol bo pa najverjetneje napajalc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko prižgem računalnik se takoj ugasne

Oddelek: Strojna oprema
223445 (3056) r3dkv1c4
»

Kako ugotoviti zakaj se mi ugasne računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
153083 (2736) Jst
»

Računalnik se samodejno ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
132600 (2429) Xserces
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
201691 (1477) Mafia cod 2
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353606 (2673) Bostjan99

Več podobnih tem