» »

Samsung galaxy note BRICK

Samsung galaxy note BRICK

EmaZek ::

Lep pozdrav.
Imam problem z Samsung galaxy Note. Včeraj sem ga kupil novega in sem opazil da obstaja ICS 4.0 in sem ga updejtal z Odinom ker v nastavitvah ni hotelo in predvidevam da za slovenijo niti ni podpore zato sem ga kar sam updejtal. Ko sem ga updejtal je bilo vse super delovalo itd...šel sem spat ga dal polnit in ko sem se zjutrej zbudil telefon ugasnjej probal sem zbootat nazaj in se ustavi pri Samsung galxy note N7000 napisu. Nato sem probal ga dat v Download Mode in je uspelo sem se lotil ponovno naložit updejte in se v Odinu ustavi pri img fajlu (1%). Ne gre naprej sem probal še druge rome ma se vse ustavi ne gre naprej.
1. Zanima me ali imam še garancijo glede na to da ni rootan in sem ga sam updejtal ?
2. Je kdo z takšno sicuacijo in mi lahko pomaga ? :))
3. Kakšen drug nasvet.
4. Razmišljam ga dat na popravilo.

Hvala za pomoč :)

OZZY ::

Za slovenijo obstaja Mobitelov ICS za Nota.. Dobiš tukaj: http://androidromupdate.com/2012/05/15/... ali na sammobile.

S čem pa si ga ti updejtal???

Če si potem uporabil wipe data ali factory reset, si ga verjentno bricknu.. Problem je, ker ima ICS za Nota napako.. oz ima jo čip, ker ko uporabiš factory reset lahko pride do korupcije in s tem soft bricka mobitela. V najslabšem primeru pa do HArd bricka, ko se ti mobitel niti ne prižge.

Ponavadi se mora pri uproabiti factory reset, ko preideš iz GB na ICS..


Jaz bi probal naložit nazaj GB če bo šlo.
Go with the flow.

EmaZek ::

OZZY hvala za pomoč .. situacija je taka .. da nism nič factory reset niti v recovery mode ne morm ... sem sam updejtal in je vse delovalo. Imam pa filing da prvi reboot k je bil ni več delalo ker se ne spownim ali sem ga po updejtu restartal.

Probal bom še ta software .. sam sem že probal dat gingerbread pa se ustavi takoj pri 1% tko da ... hm.. bom probal še to k si dal. Drugače kako je z garancijo če veš ?
Trenutno ne najdem linka kjer sem updejtal. Je bi pa sam en file za pda. Updejtal sem ga z Odinom.

ime fajla: N7000DXLP9_N7000OLBLP6_THL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EmaZek ()

OZZY ::

Drugače bi se ga dalo mogoče z JIGom popravit, ker ni hardbrick.. Primer: http://mobiletechvideos.mybigcommerce.c...

Če si flešal z uradnik ICSjem se ti tudi ni spremenil counter (števec flešov) in bi ti morali priznati garancijo in ti ga popraviti. Jaz bi probal s tem, ker Samsung ve za problem in dela ne tem, vendar še ni izdal popravljenega ICSja, ki bi zaobšel problem.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

EmaZek ::

Ozzy hvala za vse .. bom probal še z unim uradnim od mobitela če bo spustilo skozi sam pomojem ne bo. Ej ki pa lahko vidim counter a v download modu ??

OZZY ::

NIsem čiusto ziher, kjer to piše. Nekje na netu sem to gledal. Malo probaj pobrskat. Sam še vedno čakam na problem free ICS za nota in prav zaradi tega ga še nisem updejtal.
Go with the flow.

EmaZek ::

Aha .. sej če bi vedu prej da imajo take probleme ga nebi updejtal še posebi zato k je star 1dan in 2 urci :D :D no ja mislm da bodo poštimali sam upam da ne bo predolgo za čakat :( Hvala za vse.

OZZY ::

JAz bi probal z garancijo oz takojšnjo menjavo, ker je star komaj en dan. Bi probal prvo to uveljavit tam, kjer si ga kupil.

Kje si ga pa kupu?.. Mobitel, simobil, tuš??
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

EmaZek je izjavil:

OZZY hvala za pomoč .. situacija je taka .. da nism nič factory reset niti v recovery mode ne morm ... sem sam updejtal in je vse delovalo. Imam pa filing da prvi reboot k je bil ni več delalo ker se ne spownim ali sem ga po updejtu restartal.

Probal bom še ta software .. sam sem že probal dat gingerbread pa se ustavi takoj pri 1% tko da ... hm.. bom probal še to k si dal. Drugače kako je z garancijo če veš ?
Trenutno ne najdem linka kjer sem updejtal. Je bi pa sam en file za pda. Updejtal sem ga z Odinom.

ime fajla: N7000DXLP9_N7000OLBLP6_THL



Gledam tisti fajl.. Pa to je za Azijo ne za slovenijo ali evropo!!!! Po oznaki za Tajsko!!!! To je sploh čudno, da ti je delalo v SLO. Sploh mi ne potegne kako si lahko s tem flešal??
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

EmaZek ::

Ozzy mogoče sem celo napačen file dal. Drgač mi je delalo normalno v angleščini brez problemov nism pa gledu iz kje je rom ker sem šow na youtube .. in sm tam pač vidu da folk to inštalirat itd.. Tm so pač rekli da je ql se spomnim da sem izbral evropa .. zdej če sem pa ponesreči napačno pot je pa sranje. Drgač sm pa kupu pri Tušu.

OZZY ::

Vodiš kako približno flešati z odinom:

Samsung Galaxy Note GT-N7000 Upgrade Instructions

Download the N7000DXLP9_N7000OLBLP6_THL.zip and Odin 1.85.zip from the links above.
Extract N7000DXLP9_N7000OLBLP6_THL.zip to your computer. You will get the file N7000DXLP9_N7000OLBLP6_N7000DXLP5_HOME.tar.md5 (some may get the .tar file because the file extension .md5 is hidden).
Extract Odin 1.85.zip into a folder on your computer.
Switch off your Samsung Galaxy Note.
Press and hold the Volume Up key, Home button (middle key), and Power button to reboot your phone into Recovery Mode.
NOTE: Once in Recovery, use the Volume keys to navigate and Power button to select an option. Also make sure that you are not on XXLPY or ZSLPF firmware. Using recovery to erase data under the said firmware versions may brick your phone.
Select Backup and Restore and select Backup on the next screen to make a backup of your previous ROM.
Go back to the main menu and select Wipe Data/Factory Reset. Confirm the action on the next screen.
After wiping the data, remove the phone's battery and re-insert it while keeping the phone off.
Press and hold down the Volume Down key, Home button (middle key), and Power button simultaneously. A warning message will appear on the screen. Confirm to boot your phone into Download Mode.
Go to folder where you extracted the Odin3 files and double-click Odin3 v1.85.exe to launch Odin3 on your computer.
Connect your phone to the computer via USB cable. The word "Added" will be displayed in Odin. If this doesn't appear, make sure you have installed the appropriate USB drivers for your phone. Also check that USB debugging is enabled on your phone.
Click the PDA button in Odin3 and select N7000DXLP9_N7000OLBLP6_N7000DXLP5_HOME.tar.md5.
If all are set, click Start in Odin3 to begin flashing the DXLP9 firmware on your mobile phone. Your phone will automatically reboot after flashing the firmware. The word "PASS" will also appear in Odin3.
You can safely disconnect your phone from the computer when the Samsung logo appears on the phone's screen.



Tam zgoraj pač daš slovenski rom.

V primeru težav:

In case you get stuck in Odin or you get a "FAIL" message, do the following steps:

Unplug your phone from the computer and close Odin3.
Remove the phone's battery and re-insert it.
Repeat the procedures above starting from step 9.

Se pravi to:

Press and hold down the Volume Down key, Home button (middle key), and Power button simultaneously. A warning message will appear on the screen. Confirm to boot your phone into Download Mode.
Go to folder where you extracted the Odin3 files and double-click Odin3 v1.85.exe to launch Odin3 on your computer.
Connect your phone to the computer via USB cable. The word "Added" will be displayed in Odin. If this doesn't appear, make sure you have installed the appropriate USB drivers for your phone. Also check that USB debugging is enabled on your phone.
Click the PDA button in Odin3 and select N7000DXLP9_N7000OLBLP6_N7000DXLP5_HOME.tar.md5.
If all are set, click Start in Odin3 to begin flashing the DXLP9 firmware on your mobile phone. Your phone will automatically reboot after flashing the firmware. The word "PASS" will also appear in Odin3.
You can safely disconnect your phone from the computer when the Samsung logo appears on the phone's screen.



Tam pač bi morali imeti slovenski oz evropski rom.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

EmaZek ::

Zdaj trenutno moram it delat tako da ne morm nič posebnega naredit. Morm pa rečt da sem že večkrat flašow rom tudi na samsung galaxy s. Procedura je več al manj ista tako da to ni problem. Am sm pa probal že vse kar je napisano ne pomaga pač zacikla ga pri 1vem procentu in tam ostane nedogled. Sem probal tudi zdaj slovenski MObitel rom pa isto .. tako da to ne bo pomagalo .. v recovery mode pa ne morm pridt .. samo v download mode :/. Več ko pridem iz šihta hvala vsem za pomoč. Bom poizskusil tudi na slo-androidu odprt temo. lp

OZZY ::

KAj pa če bi dal svojo sim kartico ven, pa potem probal. Glede na to, da je rom za Azijo..
Go with the flow.

OZZY ::

Možno da je šel bootloader..

Tukaj si preberi nekje na sredi pod točko C, ki naj bi bila navodila, če je softbricked.. http://www.dlltoday.net/2012/01/how-to-...


Mogoče bo kaj pomagalo.
Go with the flow.

OZZY ::

Go with the flow.

EmaZek ::

Ozzy hvala za vse linke in pomoč.
Sem bral zdaj mogoče 3ure vse skupaj in sem se odločil da ni vredno pretiravat in mogoče še bolj uničit telefon. Telefon je natanko 2 dni star naredil nisem nič takšnega kar bi uničilo garancijo vsaj kakor sem jaz prebral.
Ko ga dam v Download mode piše:

- Custom binary 'NO'
- Current binary 'SAMSUNG OFFICIAL'
- ter trikotnika ni ki opozarja da je bil flashan itd...

Tako da teoretično sem v garanciji in naj se oni igrajo z njim verjetno bodo zamenjali matično in bo. Prebral sem pa to da verjetno je problem v tem so nekateri bloki sektorji uničeni in odin jih ne zna povozit oz. nekako tako da ne zna ponovno novo narest. Teško razložim. Sem pa najdu proceduro za tiste ki nimajo garancije je pa tko da narediš vse na novo neko adb-shell na novo vse particije itd. in potem deluje. imaš pa sicer 3GB manj placa na mobitelu.

Če koga zanima mu lahko najdem link in prlimam za pomoč. Tako da v torek ga nesem v trgovino naj ga pošlejo v lj. na servis. :)) Upam da bodo hitro popravili.

lp, Jan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EmaZek ()

Dr_M ::

Nocem ti kvarit optimizma, ampak na ram2 ti bodo zavrnil garancijo, ker ti je telefon padel v vodo.
Tudi ce ti ni, se njim zdi, da je.

amigo_no1 ::

Potem boljše da ga pošlješ direkt v rma proizvajalcu.

EmaZek ::

Dr_M je izjavil:

Nocem ti kvarit optimizma, ampak na ram2 ti bodo zavrnil garancijo, ker ti je telefon padel v vodo.
Tudi ce ti ni, se njim zdi, da je.



Se strinjam z tabo ampak meni je star mobitel 1dan ko je crknil mislim da lahko celo zahtevam novega. Drugače pa morajo naredit test oz. se vidi in tega ni pri meni in če mi to pošlejo grem osebno dol in zahtevam nadrejene in zagroziš z tožbo :) bodo še popravli potem na hitro. :)

amigo_no1 je izjavil:

Potem boljše da ga pošlješ direkt v rma proizvajalcu.


Pomojem tudi .. sej je uradn ics gori njihov četudi sem falil mogoče evropo z azijo bi moralo delat jst bom kr optimističn. Samsung ve za ta problem sam ga noče prizat. Sam pa bodo že popravli :) nč .. sporočim kako se je končalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EmaZek ()

EmaZek ::

Lp, danes sem uspešno dobil popravljen mobitel iz servisa. Nisem imel nobenih problemov so pa rekli da so mi zamenjali neki na matični predvidevam kakšen čip. To je to hvala za pomoč :)

CaqKa ::

na xda developers je par forum sekcij namenjenih samo samsung galax note...
jaz od tam črpam informacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy Note (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
375104366 (58102) camper66
»

Samsung predstavil trpežni Xcover 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5018012 (13347) CitroX
»

cyanogen boot za S Note 1

Oddelek: Operacijski sistemi
6747 (606) ezikielrage
»

galaxy ace 2 update

Oddelek: Pomoč in nasveti
223298 (2520) refosk
»

[Galaxy S2] Težava z zagonom Cyanogen moda

Oddelek: Mobilne tehnologije
181527 (1092) Lonsarg

Več podobnih tem