» »

Tuširanje z vročo vodo

Tuširanje z vročo vodo

globalna80 ::

Pravkar sem se tuširal z bolj vročo vodo kot ponavadi. Zdaj imam občutek, da mi je dost manj vroče. Še kakšen/a s podobnimi izkušnjami?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

cen1 ::

z mraza na toplo -> te začne kuhat
z toplega pod klimo -> te zebe

Zgleda da je nekaj na tem.. predvidevam da zato ker imaš še malo višjo temperaturo kot sicer in začne toplota odtekati od tebe kar povzroči cooling efekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

globalna80 ::

Če se bo šel kdo tuširat z ekstra vročo vodo naj poroča o občutkih. :)
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Architect ::

tuširanje z vročo vodo je katastrofa. Ne samo da to dodatno segreje telo in kopalnico, zaradi tega je cela kopalnica potem soparna in prideš ven prešvican čeprav si se ravnokar stuširal.

Tuširanje z vročo vodo sovražim že pozimi, kaj šele poleti.

hladna voda ftw.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

niste normalni. jaz se se pozimi tusiram z mrzlo vodo:)

krepi telo in duha.>:D

dope1337 ::

Jz tud en izmed tistih, ki mu ni važno poletje/zima, MORE bit čimbolj vroča voda ... Pač ... občutek je nuor. Sicer sem pa nekje zasledil, da to ni dobr za moje jajce ;(( nimam pa pojma kje sem to prebral ... upam, da je blo v kakem rumenem tisku, kjer takaltak prbijajo v 3 krasne.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Lion29 ::

globalna80 je izjavil:

Pravkar sem se tuširal z bolj vročo vodo kot ponavadi. Zdaj imam občutek, da mi je dost manj vroče. Še kakšen/a s podobnimi izkušnjami?



ja, kakih 5-10min... razen ce bi rad cel dan bil pod tusem, je brezpredmetno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Architect ::

dope1337 je izjavil:

Jz tud en izmed tistih, ki mu ni važno poletje/zima, MORE bit čimbolj vroča voda ... Pač ... občutek je nuor. Sicer sem pa nekje zasledil, da to ni dobr za moje jajce ;(( nimam pa pojma kje sem to prebral ... upam, da je blo v kakem rumenem tisku, kjer takaltak prbijajo v 3 krasne.



zakaj ti misliš da imaš jajca zunaj? Da bolj privlačiš ženske ali kaj podobnega?!?

smeh. Zunaj so zato da se lažje hladijo. Ti se kar tuširaj z vročo vodo ja. Potem pa daj še usnejne kavbojke gor.

genesiss ::

Ma ja, saj nimaš tuša usmerjenega direkt v jajca... dvomim da to kar priteče do jajc občutno vpliva na kvaliteto tvoje sperme.

Drugače pa mrzla ftw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

blackbfm ::

Jz tud en izmed tistih, ki mu ni važno poletje/zima, MORE bit čimbolj vroča voda ... Pač ... občutek je nuor.


Enako pri meni.

CleanPower ::

js sm lih ispod vročga tuša. mi je čist kul občutek.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

oo7 ::

Zdaj sem bil v infrardeci savni na 65 stopinj,ko sem prišel ven mi je bilo hladno:))

Brane22 ::

meni bolj pašđe hladnejša voda.

Še nabolje se med delom počutim z mokro frizuro in majico, namočeno v mrzli vodi.

Voda me najprej shladi sama zase, nato pa s postopnim odhlapevanjem.

Ni ravno klima, ni pa daleč, sploh ob lahnem pihljanju ventilatorja.

globalna80 ::

Poročam, da je učinek pred 10 minutami izginil. Vendar je bilo vsaj ene 20 minut prav fajn.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Metulj-1 ::

Spiješ par ledeno mrzlih piv in upaš na močno vnetje grla z temperaturo okoli 40 stopinj. Takrat te začne trest oz. zebst ne glede na zunanjo temperaturo.

RejZoR ::

globalna80 je izjavil:

Pravkar sem se tuširal z bolj vročo vodo kot ponavadi. Zdaj imam občutek, da mi je dost manj vroče. Še kakšen/a s podobnimi izkušnjami?


Živčni receptorji se prilagodijo na ekstremne pogoje. Ker si se tuširal z vročo vodo si zmanjšal občutljivost receptorjev in se ti zdi kot da ti je hladneje. Podobno je pozimi, ko imaš premražene roke in si greš umit roke pod mlačno vodo, pa se ti zdi kot da si jih umivaš z vrelo vodo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yugos ::

Arabci sred vročine pijejo vroč čaj, telo mora da prebavi nekaj to tudi prebaljvati z isto temperaturo!

Če popiješ mrzlo telo zagreje prebavni trakt da lahko prebavi...

Naslednjič pij toplo....

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Jaz se vedno tuširam s hladno. Na koncu nekaj časa stojim še pod mrzlo. Se počutim kot prerojen.

c0dehunter ::

Oh, super timming tele teme. Ravno prejle sem se tuširal z precej mrzlo vodo. Pol ure pred tem sem prišel z enega pohoda, tako da sem bil čisto prešvican in vroč. Začel sem razmišljat, če je v tem primeru to lahko kako škodljivo?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Architect ::

Sem bil ravnokar pod hladnim tušem, ni boljšega. Samo prav gel za tuš moraš uporabljati, najboljše nekaj za relaksacijo mišic ali kaj podobnega.

blackbfm ::

za relaksacijo mišic moraš skadit joint ne pa se mazat z nekimi kvazi geli:))

Architect ::

ah ne.

hladen tuš in nato hladno Laško.

tcsssss gluk gluk gluk ahhhhhh:D

dr_Kosa ::

RejZoR je izjavil:

globalna80 je izjavil:

Pravkar sem se tuširal z bolj vročo vodo kot ponavadi. Zdaj imam občutek, da mi je dost manj vroče. Še kakšen/a s podobnimi izkušnjami?


Živčni receptorji se prilagodijo na ekstremne pogoje. Ker si se tuširal z vročo vodo si zmanjšal občutljivost receptorjev in se ti zdi kot da ti je hladneje. Podobno je pozimi, ko imaš premražene roke in si greš umit roke pod mlačno vodo, pa se ti zdi kot da si jih umivaš z vrelo vodo.


Pa še malo vazodilatacije dodaš in tako lahko telo odda še več toplote. Nekaj časa deluje, potem pa se tonus žilja povrne nazaj v normalne okvire.

c0dehunter ::

blackbfm je izjavil:

za relaksacijo mišic moraš skadit joint:))


Architect je izjavil:

hladen tuš in nato hladno Laško. tcsssss gluk gluk gluk ahhhhhh:D


A man has fix'd that :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

c0dehunter je izjavil:

Oh, super timming tele teme. Ravno prejle sem se tuširal z precej mrzlo vodo. Pol ure pred tem sem prišel z enega pohoda, tako da sem bil čisto prešvican in vroč. Začel sem razmišljat, če je v tem primeru to lahko kako škodljivo?


Seveda ni preveč zdravo. V najhujšem primeru, če telo res doživi prevelik temperaturni šok, lahko osebo zadane kap. Verjetno bolj starejše in osebe in osebe, ki niso top fit.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Rias Gremory ::

Cold shower in summer, for teh WIN!. Resno ne vem kako se lahko kdo tušira z vročo vodo, ko je zunaj +30°C. ;((
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MadMicka ::

Treba je delat stvari po pameti. Poleti, ko je vroče, se pač tuširaš z mlačno vodo, da se telo ohlaja, pozimi pa jasno paše bolj topla voda, da se telo ogreje. Osebno, ko se tuširam z bolj hladno vodo in sem telesno aktiven, nimam problemov s prehladi, če pa zabušavam, pa skoz neki smrkam.

Magic1 ::

Pridem domov, skočim pod hladen tuš in grem na prijetno klimatiziranih 26°C--> prijetno ure in ure.
Magic

Rias Gremory ::

Don't tease me bastard!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

XrobertoX ::

Ne moreš verjeti ampak Klima je ZAKON, pa tudi spi se ponoči zelo lepo. ;)
Robi

Rias Gremory ::

Like I said, Don't tease me bastard!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

XrobertoX ::

:D Če je pa res
Robi

blackbfm ::

Cold shower in summer, for teh WIN!. Resno ne vem kako se lahko kdo tušira z vročo vodo, ko je zunaj +30°C.


Meni pač paše vroča voda in vročina na splošno...še v avtu klimo sicer imam ampak je v okvari že par let, je nič ne pogrešam, mi gre na živce tist ogaben hlad, imam raje odprta okna. Če bi kupoval nov avto bi si verjetno vzel kar kakšen cabrio:P

Yugos ::

XrobertoX je izjavil:

Ne moreš verjeti ampak Klima je ZAKON, pa tudi spi se ponoči zelo lepo. ;)


im jealous :)

mam cel dan sonce v okno, in na vrhu sem. Ne rabim naročit
 burn baby burn

burn baby burn

XrobertoX ::

Ja sploh če si na vrhu je menda še bolj vroče,drugače pa najboljša klima katere sem imel možnost sprobati na različnih lokacijah je ravno Panasonic Inverter dobiš za primerno ceno pravo stvar jaz jo imam že 7 let in niti enkrat ene težave razen rednega čiščenja filtrov. Ampak tukaj ne gre za ceno v prvi vrsti.
Kadar se kupuje klima JE CENA ZADNJA STVAR zaradi katere se jo odloči kdo kupiti. Ker drugače je lahko vsak kaj kmalu nezadovoljen, če se prav spomnim sem jo kupil pri plural.si to sem napisal zgolj zato ker mi je sicer takrat možak lepo strokovno vse razložil kaj je treba vse upoštevati,no so prišli sem sicer teren-dostop prej pripravil oni pa so bili utečeni in 20 min niso imeli kaj delat in napolnili in stestirali niso imeli časa niti kaj spiti sploh niso hoteli se jim je mudilo naprej KAPO DOL še danes pravim pa ne zato ker niso hoteli piti tako da upam da sem s temi besedami moda vsaj enemu pomagal če ne drugega da razume za kaj gre pa lep dan.
Robi

blackbfm ::

ker mi je sicer takrat možak lepo strokovno vse razložil kaj je treba vse upoštevati


ker klima je res rocket science a ne:)

marvin42 ::

ko bom naslednjič hotel kaj vedeti o klimah, se bom kar na blackclw-a obrnil.
Mostly Harmless

blackbfm ::

pa ko boš kupoval hladilnik, se tudi obrni na strokovno pomoč da slučajno ne bo kaj narobe:))

Rias Gremory ::

Dajmo ostati na temi, v nasprotnem primeru bom zaklenil. :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

izbrisiracun ::

Jaz pa ne prenesem hladnega tuša. Pozimi in poleti začnem s precej toplo, potem pa postopno znižam na mlačno in je to to.

marvin42 ::

blackbfm je izjavil:

pa ko boš kupoval hladilnik, se tudi obrni na strokovno pomoč da slučajno ne bo kaj narobe:))


Ne primerjaj hrušk in jabolk. Pri hladilniku gre lahko precej manj stvari narobe. Klimo pa lahko kupiš najboljšo na svetu, pa jo bodo napake pri montaži spremenile v šrot. V takih dneh kot so zdaj, ti pa šrot potem nič ne pomaga.
Mostly Harmless

Bananovec ::

Ne vem za vas, ampak jaz se tuširam z vodo. S kakšno sploh ni pomembno. Če je topla, s toplo. Sedaj poleti, ko se ne kuri redno, pa večinoma z mrzlo. V bistvu ne razložim razlike med kropom in poledenelo vodo.

Tudi znotraj nimam nobene klime, mi niti ni vroče. Čeprav imam notri okrog prijetnih 30. Ne razumem tako občutljivih ljudi.

ON: Menda ta stvar deluje po istem principu, kot če ti odsekajo prst ali roko. Če ti prst, bodo bolečine manjše kot če ti roko. (Sploh, če so ti prej že roko)

Lol, me nimaš pravice obsojat. Moraš prvo pri sebi razmisliti. Mogoče si pa ti tisti, ki napačno dojema svet.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

hehe , ti si pa tanajbol čudn:))

Rias Gremory ::

Tišina. Alpa zaklenem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

DeusVult ::

Tuš mora biti ledeno mrzel, da trpiš in se res osredotočiš na čiščenje in čim prejšnji konec. Če si sam, v goloti, misli hitro odtavajo, kamor ne bi smele.

Pa še položnica za ogrevanje je občutno nižja, odkar sem v kopalnici izklopil toplo vodo.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Rias Gremory ::

Tako je. Jaz bi uzakonil obvezno mrzlo vodo že pri dojenčkih, da se navadijo in utrdijo. Pa še naši politiki potem ne bi bile same pi*ke.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ganon ::

Enajst zvečer je, zunaj pa skoraj 30 stopinj in 60% vlažnost. Jaz umiram tukaj, nujno potrebujem klimo. :8)

šernk ::

No vi greste iz ene skrajnosti v drugo :D

sam bom nekje na sredini, pozimi popolnoma vroče vode ne morem videt, ko grem za kom drugim se tuširat se vedno oparim ko odprem pipo, vendar tudi mrzle ne morem videt, pač da je prijetno topla.

ko je zime konec (letos je bilo to zame tam nekje 25 februar), pa se tuširam z mlačno vodo, ni popolnoma ledena ampak je prijetno hladna, če pride pa slučajno kaj umes, da moram nujno pod tuš in ni tople vode pa seveda ne razmišljam in letim pod mrzlo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zlate ::

@šernk - ne bi se mogel bolj strinjati. Stvar je v zmernosti. Pozimi malo bolj topla, poleti malo bolj hladna. Sicer pa ima vsako tele svoje veselje...

Ni pa hujšega, kot če nekdo pred teboj pusti popolnoma zaparjeno kopalnico - obup!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo prakticira "Cold shower"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312384 (3867) starfotr
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9028840 (15550) energetik

Mrzla prha

Oddelek: Loža
152241 (1571) zee
»

Povišana temperatura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9525646 (24129) BigWhale
»

Nas bolj ohladi mrzla ali topla voda

Oddelek: Loža
153064 (2562) grex

Več podobnih tem