» »

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Tek - vprašanja, nasveti, vzpodbude ...

Temo vidijo: vsi
««
28 / 39
»»

Arzen28 ::

PreviousUser je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Sam vem, da futsala ne bom več igral, sem si zjebal ahilovo tetivo, pa še tek. Pri 191cm sem imel 130kg, ko sem začel, končal na 100kg po 8ih mesecih in z bolečo tetivo vmes. Zato pazite kaj delate. Asics in nike nista ustrezala moji nogi, šele On Cloud je ustrezala. Se pa hitro znuca.


On Cloud so zakon, samo tista guma pa res takoj popoka... Ali obstaja kaj podobnega, ki zdrži dlje časa?

Jaz nisem zasledil, da bi obstajalo kaj podobnega.

kuall ::

Machete je izjavil:

Ne trolaj legitimne teme.

Komu govoriš?

Machete ::

Tebi. Ker, če se splača kupiti šprinterske superge za 100 eur, je trol vprašanje.
Se splača kupit karavana za 12000 eur?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuall ::

Ni trol vprašanje, sprašujem, ali je kakšna opazna razlika med njimi in navadnimi supergami. Po moje jih bom kar nabavil pa vidimo. Sej dnar imam :D

louser ::

Arzen28 je izjavil:

Sam vem, da futsala ne bom več igral, sem si zjebal ahilovo tetivo, pa še tek. Pri 191cm sem imel 130kg, ko sem začel, končal na 100kg po 8ih mesecih in z bolečo tetivo vmes. Zato pazite kaj delate. Asics in nike nista ustrezala moji nogi, šele On Cloud je ustrezala. Se pa hitro znuca.

Pri 130kg rabiš ogromno pene med nogami in podlago ter omejitev vnosa kalorij.
Proti fiziki ti skor nič ne pomaga.

kuall je izjavil:

Ni trol vprašanje, sprašujem, ali je kakšna opazna razlika med njimi in navadnimi supergami. Po moje jih bom kar nabavil pa vidimo. Sej dnar imam :D

Če ne veš razlik, jih menda ne rabiš. To je to.

Arzen28 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Sam vem, da futsala ne bom več igral, sem si zjebal ahilovo tetivo, pa še tek. Pri 191cm sem imel 130kg, ko sem začel, končal na 100kg po 8ih mesecih in z bolečo tetivo vmes. Zato pazite kaj delate. Asics in nike nista ustrezala moji nogi, šele On Cloud je ustrezala. Se pa hitro znuca.


On Cloud so zakon, samo tista guma pa res takoj popoka... Ali obstaja kaj podobnega, ki zdrži dlje časa?

Jaz nisem zasledil, da bi obstajalo kaj podobnega.

LiNing, 360 in ostali kitajci imajo tradicionalno mehke čevlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

kuall ::

louser je izjavil:

Če ne veš razlik, jih menda ne rabiš. To je to.

Nisem zadovoljen s temi, ki jih imam zdaj:
drsijo ko hudič (ne pri teku ampak če grem čez kakšen prehod za pešce v dežju se kar drsam)
če laufam po asfaltu kar mau bolijo kosti pod koleom, laufanje po makadamu je bilo bolj prijazno za noge, in ravno to me zanima, ali bodo superge "za hitrost", kot je bil oddelek imenovan v trgovini, ki naj bi absorbirale udarc, res kaj pripomogle k temu, da bom namesto 4 šprintov po asfaltu naredil 10, ne da bi me začele boleti kosti od udarcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

Absorbiranje udarcev je za invalide. Pri teku hočeš kar najmanj blaženja.

kuall ::

Zakaj najmanj blaženja? Zakaj pa imajo šprinterji malo bolj mehko podlago in ne trde kot beton?
Sej rešitev je laufat samo po makadamu ali še bolje na tekalno stezo it ampak ni preveč praktično, ker jaz rad med sprehodom po asfaltu zalaufam.

Saj makadam je enako trd kot asfalt v resnici, ampak po moje se gre za to, da se po makadamu malo podrsaš, ko pristaneš in to ublaži udarc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

Zakaj pa imajo šprinterji malo bolj mehko podlago in ne trde kot beton?
Vidim, da nisi še šprintal.

kuall je izjavil:

Saj makadam je enako trd kot asfalt v resnici, ampak po moje se gre za to, da se po makadamu malo podrsaš, ko pristaneš in to ublaži udarc.
V resnici imaš nogo zgrajeno tako kot je ravno zato, da mišice nosijo funkcijo blaženja udarcev.

Vazelin ::

Pravi moški tečemo po prstih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Vazelin je izjavil:

Pravi moški tečemo po prstih
Bosi.

kuall ::

nisi me prepričal.
dejstvo je, da je po makadamu laufat šprint veliko bolj prijetno kot na asfaltu.
po snegu pa je še najbolj prijetno laufat, sneg ti res ublaži udarec, da je občutek kot bi letel in se sploh ni treba ustavit.
po njivah bi tudi bilo v redu laufat, če ne bi bilo polno kotanj. sem po njivah včasih laufal in je bilo precej v redu, moram spet začet s to prakso.
včasih pa sem laufal po gozdu, ampak ne po poti ampak po goščavi in kamnih, tisto je bilo pa tudi zanimivo, ko nisi vedel, ali boš imel zadost hitr reflekse, da boš preskočil naslednji kamen ali boš pogrnil.
tak da superge za blaženje udarcev so po moje prava izbira.

hopsy ::

kuall je izjavil:

nisi me prepričal.
dejstvo je, da je po makadamu laufat šprint veliko bolj prijetno kot na asfaltu.
po snegu pa je še najbolj prijetno laufat, sneg ti res ublaži udarec, da je občutek kot bi letel in se sploh ni treba ustavit.
po njivah bi tudi bilo v redu laufat, če ne bi bilo polno kotanj. sem po njivah včasih laufal in je bilo precej v redu, moram spet začet s to prakso.
včasih pa sem laufal po gozdu, ampak ne po poti ampak po goščavi in kamnih, tisto je bilo pa tudi zanimivo, ko nisi vedel, ali boš imel zadost hitr reflekse, da boš preskočil naslednji kamen ali boš pogrnil.
tak da superge za blaženje udarcev so po moje prava izbira.


Z veseljem sem tekel ampak tak offroad teren je ekstra za križne kolenske vezi poškodovat, žal preverjeno. Če ti je zdravje ljubo boš rajši kolesaril oz. prakticiral hitro hojo. Notri trenežer/sobno kolo, zunaj pa kolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

jype ::

kuall je izjavil:

tak da superge za blaženje udarcev so po moje prava izbira.
Športna medicina se ne strinja s to ugotovitvijo.

broken/link ::

jype je izjavil:

kuall je izjavil:

tak da superge za blaženje udarcev so po moje prava izbira.
Športna medicina se ne strinja s to ugotovitvijo.

maratonisti tečejo z barefootkami oz. bosi. ostali profi tekači tudi. a ne?

jype ::

broken/link je izjavil:

maratonisti tečejo z barefootkami oz. bosi. ostali profi tekači tudi. a ne?
Ni čisto tako, drži pa, da imajo tisti, ki tečejo bosi (ali z obutvijo, ki ne blaži udarcev), bistveno manj poškodb.

broken/link ::

zaradi tehnike. ne zaradi obutve.
se najde kje primerjava glede poškodbo ob predpostavki, da imajo tekači pravilno tehniko?

knesz ::

jype ::

broken/link je izjavil:

se najde kje primerjava glede poškodbo ob predpostavki, da imajo tekači pravilno tehniko?
Problem "udobnih" tekaških copatov je v tem, da spodbujajo tekača, da teče narobe.

Arzen28 ::

louser je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Sam vem, da futsala ne bom več igral, sem si zjebal ahilovo tetivo, pa še tek. Pri 191cm sem imel 130kg, ko sem začel, končal na 100kg po 8ih mesecih in z bolečo tetivo vmes. Zato pazite kaj delate. Asics in nike nista ustrezala moji nogi, šele On Cloud je ustrezala. Se pa hitro znuca.

Pri 130kg rabiš ogromno pene med nogami in podlago ter omejitev vnosa kalorij.
Proti fiziki ti skor nič ne pomaga.

kuall je izjavil:

Ni trol vprašanje, sprašujem, ali je kakšna opazna razlika med njimi in navadnimi supergami. Po moje jih bom kar nabavil pa vidimo. Sej dnar imam :D

Če ne veš razlik, jih menda ne rabiš. To je to.

Arzen28 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Sam vem, da futsala ne bom več igral, sem si zjebal ahilovo tetivo, pa še tek. Pri 191cm sem imel 130kg, ko sem začel, končal na 100kg po 8ih mesecih in z bolečo tetivo vmes. Zato pazite kaj delate. Asics in nike nista ustrezala moji nogi, šele On Cloud je ustrezala. Se pa hitro znuca.


On Cloud so zakon, samo tista guma pa res takoj popoka... Ali obstaja kaj podobnega, ki zdrži dlje časa?

Jaz nisem zasledil, da bi obstajalo kaj podobnega.

LiNing, 360 in ostali kitajci imajo tradicionalno mehke čevlje.

Saj vem. Je pa problem, da sem tudi z 100kg pretežek, čeprav sem vizualno suh in noben ne more verjeti, da imam toliko kg.

kuall ::

Pri šprinterskih supergah sem res opazil eno čudno stvar: da imajo visoko peto. Ni mi bilo jasno zakaj je to potrebno. Je pa logično, da s takimi supergami tečeš na nenaraven način, ker včasih so tekli bosi in obutev mora imeti raven fakin podplat, ne pa visoke pete. Visoke pete te najbrž res privaja, da pristajaš na peti namesto na prstih, kot pravi Dušan Mravlje. Me je on prepričal, da tega ne rabim kupovat, ker je povedal ZAKAJ. Mene samo taki prepričajo, ne pa jypetovi avtoritarni (desničarski) odgovori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

Ti je Machete lepo povedal, da ne trolaj v tej temi.

jernejl ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

jype ::

jernejl je izjavil:

Kolikor vem, v znanosti ni nekega konsenza glede tega, ali je bolje več ali manj blaženja.
Seveda je, ravno članki, ki si jih prilepil, to dokazujejo.

MxxW5 ::

Zadnjič govorim s kolegom o tekaških čevljih in mi pove zanimivo zadevo: Na nekem japonskem maratonu se je pred kratkim prvič zgodilo, da večina tekačev ni bila obuta v domače Asics (Japonci so patrioti in kupujejo domače) ampak v neke nove Nike tekaške čevlje. Kolega se ni spomnil, kje je to slišal in za katere čevlje gre, ampak baje je Nike naredil tekaške čevlje, ki so tako boljši od ostalih, da je prav neverjetno.

Šel sem torej na internet raziskovat. Očitno gre za Nike ZoomX Vaporfly NEXT% (glupog li imena). Čevlji so menda tako fajn, da jih hočejo na maratonih prepovedati, saj ponujajo "unfair advantage": https://www.t3.com/features/best-runnin...

Ker seveda hočem samo najboljše, sem jih hotel kupiti. Preverim malo domače trgovine (na internetu), ampak teh čevljev pri nas ni naprodaj, če jih kdo prodaja, pa to dobro skriva.

What gives? Slovenci smo vendarle tekaški narod, zategadelj bi morali te čudežne čevlje tudi pri nas prodajati, ne?

Groot ::

MxxW5 je izjavil:

Zadnjič govorim s kolegom o tekaških čevljih in mi pove zanimivo zadevo: Na nekem japonskem maratonu se je pred kratkim prvič zgodilo, da večina tekačev ni bila obuta v domače Asics (Japonci so patrioti in kupujejo domače) ampak v neke nove Nike tekaške čevlje. Kolega se ni spomnil, kje je to slišal in za katere čevlje gre, ampak baje je Nike naredil tekaške čevlje, ki so tako boljši od ostalih, da je prav neverjetno.

Šel sem torej na internet raziskovat. Očitno gre za Nike ZoomX Vaporfly NEXT% (glupog li imena). Čevlji so menda tako fajn, da jih hočejo na maratonih prepovedati, saj ponujajo "unfair advantage": https://www.t3.com/features/best-runnin...

Ker seveda hočem samo najboljše, sem jih hotel kupiti. Preverim malo domače trgovine (na internetu), ampak teh čevljev pri nas ni naprodaj, če jih kdo prodaja, pa to dobro skriva.

What gives? Slovenci smo vendarle tekaški narod, zategadelj bi morali te čudežne čevlje tudi pri nas prodajati, ne?


Prad kratkim bral o teh tekaških supergah in bistvo naj bi bilo v karbonski ploščici, ki teče čez celoten čevelj in naj bi zagotavljala izredno učinkovitost teka (bounce back varianta). Te superge je imel obute tudi Kipchoge, ko je postavljal neuraden maratonski rekord.

PARTyZAN ::

Their results also showed that the carbon fiber plate plays a role--but not in the way many people think. When the Vaporfly was first unveiled, critics of the shoe speculated that the plate acted like a spring. But Hoogkamer's findings suggest the plate's spring function is negligible. What the plate does do is improves runners' ankle mechanics by stabilizing the joint and reducing the load on the calves. At the same time, its stiffness helps keep runners' toes nice and straight, allowing them to preserve the energy they would otherwise spend flexing them.


Vir: The Science Behind Nike's New, Even Faster Marathon Shoe.

Cruz ::

Prednost teh čevljev je ob teku na dolge razdalje - za (ultra)maratonce, kot je razvidno iz prispevka, ki ga je delil @PARTyZAN.

Za šprinterje, Tivoli tekače, dajmo povedat vse pod 25 km, je škoda denarja in ne bodo kaj dosti doprinesli, če trenutno nimaš ravno čevljev za 30-70 EUR.

Seveda, če ti ni žal denarja jih kupi, why not.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

MxxW5 ::

Jaz v prispevku ne najdem direktne navedbe, da bi bili ti čevlji koristni le za daljše razdalje - čeprav je res, da se omenjajo le v kontekstu maratona, tako da verjetno je nekaj na tem.

Čevlji naj bi stali 250$, kar je zame itak preveč, ampak rad bi imel vsaj izbiro. Zdi se mi npr. interesantno, da Intersport, ki pri nas verjetno proda največ tekaških čevljev, ZoomX Vaporfly Next% ne prodaja, vsaj na njihovi strani jih ni. Morebiti jih prodaja kakšna specializirana trgovina, ampak stric Google ne najde ničesar.

Alamar ::

Cena na evropskem trgu je 275 EUR. Lahko jih naročiš iz kakšne nemške trgovine, ki omogoča enostavno vračilo. Intersport prodaja samo majhen delež ponudbe tekaških copat. Za Nike znamko imajo še posebej slabo izbiro, saj ima Nike preko 50 tekaških modelov copat.

Cruz ::

MxxW5 je izjavil:

Jaz v prispevku ne najdem direktne navedbe, da bi bili ti čevlji koristni le za daljše razdalje - čeprav je res, da se omenjajo le v kontekstu maratona, tako da verjetno je nekaj na tem.
What the plate does do is improves runners' ankle mechanics by stabilizing the joint and reducing the load on the calves. At the same time, its stiffness helps keep runners' toes nice and straight, allowing them to preserve the energy they would otherwise spend flexing them.

Torej: Manj obremeniš noge = Dlje lahko tečeš. Saj so v redu tudi za kratke razdalje ipd., ampak največji benefit dobiš, če tečeš na dolge razdalje.

MxxW5 je izjavil:

Čevlji naj bi stali 250$, kar je zame itak preveč, ampak rad bi imel vsaj izbiro. Zdi se mi npr. interesantno, da Intersport, ki pri nas verjetno proda največ tekaških čevljev, ZoomX Vaporfly Next% ne prodaja, vsaj na njihovi strani jih ni. Morebiti jih prodaja kakšna specializirana trgovina, ampak stric Google ne najde ničesar.
Piši jim, mogoče bi dobavili, čeprav bolj dvomim. Road trip do Graza, verjetno se jih tam že najde pa še fajn sproba.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

MxxW5 ::

Ja, morebiti bi jih pa res lahko vsaj sprobal. Saj Avstrija je blizu.

Alamar ::

The new ruling means the Nike Alphafly, a prototype worn by Eliud Kipchoge during his sub-two-hour marathon in Vienna last year, will almost certainly not be allowed among athletes competing for prizes unless it is released with a reduced midsole. The shoe is due for release in the coming months and had recently been distributed by Nike to several of its sponsored athletes.

The previous version of Nike's Vaporfly series, the Next%, will remain eligible at all levels of competition as the stack height of its heel is approximately 40mm, with a 32mm forefoot stack height and an average of 36mm. While Nike has not announced details of the Alphafly's composition, industry experts estimate that its heel stack height is above 40mm that it may even contain three plates. (Runner's World has not received a pair for testing in our labs to confirm.) At the time of publication, Nike had not responded to questions about the stack height or number of plates in the Alphafly.


https://www.runnersworld.com/news/a3072...

m0LN4r ::

Koliko tekacev vas je tu?

Je kateri izmed vas imel ze kaksno operacijo kolena ali kolka? Lahko malo vec pove o tem? Stranje pred in po tem? Namrec sem pred odlocitvijo ali grem ali ne.
Nevem koliko je to res, ampak imam eno tako cudno bolecino pod pogacico in je zdravnik rekel, da je to treba operirati. Ni pa to taka bolecina, da nebi moral znjo zivet. Zdravnik je pac rekel, da bo to cez cas vedno slabse. Mene edino moti, da ce grem na operacijo, sem z tekom, kolesarjenjem prakticno zakljucil do poletja ali celo jeseni.

Kaksne so vase izkusnje? So to rutinske operacije ali je se vedno bolj tko tko vseskup? Lahko da bo vredu, lahko pa da bo gibalnost potem se bolj v kurcu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS:
Rabil bi tudi letos novo obutev za tek. Kaj priporocate? Tecem relativno hitro 10-12kmh, ampak maksimalno med 5-10km. Nazadnje decembra recimo mali sprint 4km/16minut in 11km/60minut.


Taksne imam trenutno. Na zacetku so bili vredu, zdaj pa so se deformirali podlati in je malo cudno oz. neudobno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Apofis ::

@Molnar Pol si skenslu operacijo? V vsakem primeru si najd kake fajn blažene copate...maš boost od adidasa, kak glicerin od brooksa al pa kake hooka zdej k so se razpasle po sloveniji...

m0LN4r ::

Nisem skenslu, zanimajo me izkusnje nekoga, ki je dal taksno operacijo cez in kako se je potem to obneslo pr npr. teku, kolesarjenju pozneje. Je bilo boljse ali slabse ali isti drek.

Pa so te penaste obutve vredne svojega dnarja? Mene moti, da se je pri mojih ta pena relatino hitro deformirala oz. unicila. Spredaj je vec sploh ni oz. je povsem stisnjena skup.

Oz. kako naj recem, za tako ceno bi pricakoval, da tisti mehki "wow" efekt zdrzi vec kot eno leto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Groot ::

Glede na tvojo dosedanjo obutev, bi si upal trditi da je obutev prinesla levji delež k tvoji poškodbi. Seveda v kombinaciji z morebitno napačno tehniko teka.

Priporočam ti, da greš v kakšno bolje založeno športno trgovino (npr. Intersport v BTC), kjer ti naj najprej posnamejo stopalo in nato priporočajo obutev. Par spodobnih superg (klasičen rang nekje 100-130 eur) praviloma zdrži nekje okrog 800-1000 km (seveda vse odvisno od načina teka, podlage, itd.).

P.s. prejšnje superge pa vrži čimprej stran oziroma jih ne uprabljaj več za tek

Alamar ::

m0LN4r je izjavil:



Pa so te penaste obutve vredne svojega dnarja? Mene moti, da se je pri mojih ta pena relatino hitro deformirala oz. unicila. Spredaj je vec sploh ni oz. je povsem stisnjena skup.

Oz. kako naj recem, za tako ceno bi pricakoval, da tisti mehki "wow" efekt zdrzi vec kot eno leto.

Boost ni navadna EVA pena in je praktično neuničljiv. Moraš pa vedeti, da Adidas copati z boost peno niso penasto mehki, čeprav so nekateri modeli zelo blaženi.
Kot je zgoraj napisano pojdi na brezplačno testiranje stopala in tehnike teka na stezi, ki ga ponuja praktično vsaka malo bolj resna športna trgovina in ti bodo tam svetovali, kaj je primerno za tebe. Drugače pa ja, več kot 70-80 EUR za tekaške copate je nepotrebno plačevati. Redne cene so močno navite, zato počakaš na znižanja ali kupiš modele prejšnjih sezon.

Cruz ::

V sredo sem se sprehajal in mi je na pamet prišlo, da bi tekel vsak dan. Sem šel googlat in seveda skupnost okoli te ideje seveda obstaja. Ideja je ta, da vsak dan pretečeš vsaj 1 miljo(1,6 km). Sem rekel, da se bom zgledoval po tem.

Ker nimam pametne naprave ob teku, ne tečem krogov in nasplošno nimam standardne poti, ampak nonstop menjavam, sem se odločil, da bom tekel na čas in sicer vsaj 15 min.

Moj načrt:

Pred tekom: 10 burpeejev

Tek: Vsaj 15 min, prva 2 tedna bom tekel počasi in ne bom šel dlje od 30 min. Poslušal bom telo. 4x na teden hodim v fitnes in nočem, da bi vplivalo na moje treninge.

Po teku: 1x10-20 ponovitev kettlebell swinga, 2x10-20 ponovitev vaje za utrjevanje srednje zadnjične mišice(tole delam), 1x30-60 sec stoje ob zidu in podobne raztezne vaje kot v tem videu.

Namen tega izziva? Izboljšanje regeneracije, zdravja in discipline. Nimam kakšnih planov kar se teka tiče, za maraton ali kaj podobnega, imam pa plan čez čas uvesti šprintanje v rutino. Kako dolgo mislim imeti ta izziv? Ne vem, ne obremenjujem se s tem. Tekel bom vsak dan, kaj več pa ne vem. Tečem pa rekreativno že 5 let v povprečju 2x na teden, sem pa tudi tekel štafeto v osnovni in srednji šoli.

Namen tega posta? Dajmo rečt vzpodbuda, da bo on-topic. 8-) Mogoče bo koga zanimal/privlačil tak izziv, če ne pa vsaj zato, da se bom sam lažje držal. Se bom javil ob 30. dnevu.

Danes je bil drugi dan, tekel popoldne, vreme je bilo perfektno. Zjutraj sem mislil, da bo bedno. :) Prvič(včeraj) tekel 27 min, danes pa 21 min. Danes sem jedel enolončnico pa me je med tekom začelo tiščati na stranišče(velika potreba) in sem pogledal na uro, drugače bi tekel dlje, sem se kar izgubil v teku. Na poti nazaj se je potreba umirila, me pa je začelo tiščati na prdec. Sem tekel mimo mamice, ki se je sprehajala z otrokom in sem se zadržal, ko pa sem bil kakšnih 20 metrov mimo pa sem spustil tri, enega za drugim, jasno in glasno. :))

Zaenkrat je vse skupaj enostavno in mi je premalo. Bomo videli, če bom istega mnenja tudi kasneje. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Pika na i ::

:)
Cruzov Co2.

Priden si.
Meni se še ne da.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

kuglvinkl ::

Zdej je skor idealka za tect.
Your focus determines your reallity

Vazelin ::

kuglvinkl je izjavil:

Zdej je skor idealka za tect.

Jp. :)

Cruz: jaz osebno rabim po recimo 4ih dnevih teka en do dva dni prosto. Govorim za tek tja cca 30min z zelo zmernim tempom. Da bi pa tekel neprestano vsak dan je pa imo precej utopično, no vsaj iz moje strani.
Me pa peta na eni nogi malo ovira zaradi občasnih bolečin.

Če ni skrivnost. S kakšnim tempom tečeš pol ure. Govorim km/h?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Cruz ::

Ravno odtekel. Super vreme, ogromno ljudi zunaj, pa psov. Ne vem točno, kdo je koga peljal na sprehod. :)

Vazelin je izjavil:

Cruz: jaz osebno rabim po recimo 4ih dnevih teka en do dva dni prosto. Govorim za tek tja cca 30min z zelo zmernim tempom. Da bi pa tekel neprestano vsak dan je pa imo precej utopično, no vsaj iz moje strani.
Me pa peta na eni nogi malo ovira zaradi občasnih bolečin.
Aja, ja če maš težave je težko in nevarno furati vsak dan.

Pomoje se da, če se razmigaš kot je treba in poslušaš telo. Računaj tudi to, da ti ni potrebno tečti več kot 15 min, lahko vse dni tečeš samo 15 min. Sem pa še mlad, tako da se še ne zavedam morebitnih problemov, ki jih starost prinese.

Vazelin je izjavil:

Če ni skrivnost. S kakšnim tempom tečeš pol ure. Govorim km/h?
Uf, nimam pojma. To sprašuješ pri tem izzivu ali prej? Ker prej sem vedno tekel ob takšnem tempu, kjer se ne moreš nonstop pogovarjati z nekom oz. si malce bolj zadihan. Trenutno pa tečem ob takšnem tempu, kjer se lahko pogovarjam brez problema.

Če se mi bo dalo, bom izmeril. Ampak se mi ne da tega 6" cigla s seboj vlačiti. Pa niti ne rabim glasbe med tekom, če bi že imel slušalke na sebi, bi raje predvajal kak podcast.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Egidij88 ::

kuglvinkl je izjavil:

Zdej je skor idealka za tect.


Far from it, zame. Manjka še kakšnih 10 stopinj, trenutno še v rokavicah, kapi in tankemu šalu. Včasih je na soncu že kar prijetno ja. Jaz čakam april, maj mesec...kratki rokavi.

Sc0ut ::

Egidij88 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Zdej je skor idealka za tect.


Far from it, zame. Manjka še kakšnih 10 stopinj, trenutno še v rokavicah, kapi in tankemu šalu. Včasih je na soncu že kar prijetno ja. Jaz čakam april, maj mesec...kratki rokavi.


Uf, jaz pa skoraj brez prestanka, razen ko je res dez. Najrajsi tecem zjutraj ob 0 ali -1, ko je cist mir Portovaldu. 2x na teden obvezno. Rokavice, kapa in sal cez usta/nos. Edino kapljice za oci potem ves cas rabim, ker se zjebejo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Egidij88 ::

Saj jaz tudi odtečem 2x ali 3x tedensko, celo zimo.

m0LN4r ::

Men najbolj pase na soncu pr 30+ brez vetra brez majce samo kratke hlace brez gat.
Sproti svicam in se sproti posusim.
Cim manj cunj imam gor bolj udobno je.

Sem pa zdaj zamenjal suhe in prelaufal 7-8km brez vecjih bolecin v kolenih, je pa zanimivo da me desni kolk zacne konkretno bolet tam po 45minutah oz. po ca. 8km.
Me pa ta kolk jebe tudi po spanju npr. najverjetneje je zjeban.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuglvinkl ::

m0LN4r je izjavil:

Men najbolj pase na soncu pr 30+ brez vetra brez majce samo kratke hlace brez gat.
Sproti svicam in se sproti posusim.
Cim manj cunj imam gor bolj udobno je.

Sem pa zdaj zamenjal suhe in prelaufal 7-8km brez vecjih bolecin v kolenih, je pa zanimivo da me desni kolk zacne konkretno bolet tam po 45minutah oz. po ca. 8km.
Me pa ta kolk jebe tudi po spanju npr. najverjetneje je zjeban.


Če prav razumem informacije, vse kar je nad 25 po nepotrebnem obremenjuje srce in se je treba temu izogibat.

IIRC je naj bi bila povprečna idealka okol 10C. Men je idealka okol 5C.
Your focus determines your reallity

PreviousUser ::

kuglvinkl je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Men najbolj pase na soncu pr 30+ brez vetra brez majce samo kratke hlace brez gat.
Sproti svicam in se sproti posusim.
Cim manj cunj imam gor bolj udobno je.

Sem pa zdaj zamenjal suhe in prelaufal 7-8km brez vecjih bolecin v kolenih, je pa zanimivo da me desni kolk zacne konkretno bolet tam po 45minutah oz. po ca. 8km.
Me pa ta kolk jebe tudi po spanju npr. najverjetneje je zjeban.


Če prav razumem informacije, vse kar je nad 25 po nepotrebnem obremenjuje srce in se je treba temu izogibat.

IIRC je naj bi bila povprečna idealka okol 10C. Men je idealka okol 5C.


Se mi zdi, da je zelo pomembna tudi vlažnost zraka. Lahko je samo 15 stopinj in vlaga 90%, pa švicaš kot konj.
««
28 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677714 (5891) AnjaNja
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8316106 (14057) m0LN4r
»

Poškodbe pri teku

Oddelek: Šport
274996 (4207) Aquinas
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725572 (23018) ThinkPad
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819345 (16699) RejZoR

Več podobnih tem