» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
61 / 62
»»

Pro_moted ::

mailer je izjavil:

pro_moted, slika na prejšnji strani, kjer je stolp, zgornji del oblakov bi sam odrezal na format 16:9. Ponavadi slikam v jpeg in bi takšno sliko takoj zbrisal, razlog, da se čimveč naučim. Ali kdo od vas sploh prilepi sliko, ki ni obdelana na kakršen koli način?


No, jaz rad postavim kompozicijo tako, da je del fotografije "prazen", zato je zajet del oblakov, kjer se ne dogaja kaj veliko. 4:3 fotografiram sedaj, ko imam m4/3 senzor. Me ne moti takšen crop, sploh v portretni postavitvi mi je všeč.

Jaz vse fotografije obdelam, ene manj, druge zelo. Fotografiram v RAW, zato fotografija nikoli ni takšna kot je v resnici situacija in je potrebna obdelave. JPEG fotografiram bolj malo, ker si potem odvisen na milost in nemilost fotoaparata , da naredi tako , kot si je zamislil.
Dinamični razponi senzorjev pač so kakršni so, velikokrat fotoaparat ni zmožen narest tistega , kar bi si sam želel, zato se pa pač poslužujem obdelave. Verjamem da prenekaterim pač to ni všeč, ampak kaj hočemo.Ne fotografiram za revije , ampak za sebe, tako da pač naredim s fotografijo to, kar je meni všeč.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

gddr85 ::

no pa še jst eno prilepim
d300 + 50mm, drugega pač ni bilo
sestavljena cca 12 slik, obrezana, mičken hdrja, mal deformirana ampak ne grem še enkrat v ps popravljat..

BigWhale ::

Zakaj pa sestavljena iz 12 fotk?

gddr85 ::

ker sem slikal iz parkplaca zraven na pesku s 50mm + crop..

Tilen88 ::

@gddr85
@Pro_moted

všečne fotke, kje je slikana druga fotografija pro_moted ?

jype ::

Tale Plečnikova je luštna, ampak... Kdaj so pa vrbo pr kandelabru desno posekal?

gddr85 ::

je niso, jst sem jo odstranil

Pro_moted ::

Tilen88 je izjavil:

@gddr85
@Pro_moted

všečne fotke, kje je slikana druga fotografija pro_moted ?


Hvala,

Fotografirano je iz Puhovega mosta.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Okapi ::

Da tema ne zaspi, ena rokerska.

dottor ::

Osebno so mi koncertne fotografije precej bolj všeč "statične" in ne "premikajoče". Po je vsaj moj osebni okus.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Meni se "statične" zdijo v večini primerov preveč statične,;) ni prave dinamike.

tikitoki ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kuglvinkl ::

Am, v senci je?

Pa kompozicija... Bi lahko bila boljša.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Klasičen "spomin na potovanje", take se danes dela s telefonom. Kot fotografija pa ima skoraj vse možne napake - slabo kompozicijo, slabo osvetlitev ...

weasel ::

 Bohor

Bohor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

kuglvinkl ::

not working, oči precej begajo.

Ni čist ta, ki sem ga iskal, je pa v redu: https://fstoppers.com/landscapes/tips-b...

https://fstoppers.com/education/six-hel...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

weasel ::

Hvala za link, kuglvinkl! Ena od novoletnih zaobljub je bila ucenje kompozicije. Bo treba se veliko delati na tem :)

kuglvinkl ::

Saj si na pravi poti, samo trening, trening, trening.
Your focus determines your reallity

Tilen88 ::

Dobri linki kuglvinkl :)

kuglvinkl ::

Eni vem, da spremljate dpreview in podobna gadget jajca strani. Pustite to in začnite spremljati fstoppers in petapixel npr.. je precej linkov, člankov, tudi za tiste, ki mislijo, o fotografiji kaj vedo.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Še to. Brez študija monografij ne bo pravega napredka. Slike o d drugih fotografov se ti morajo zapeči v možgane, ti jih predelajo in ko naslenjič dvigneš kukalo na uč veš, kako boš kadriral oz. še bolje, boš kader prepoznal še preden bo aparat prislovnjen na glavo. Najprej se posnema, zlagoma se pa razvije svoj stil.

zdej, kej začet? Sam sem začel pri Magnumu. Cene so med 15 in 40 evri, jasno so tudi dražje. najboljše je, da si ogledate posameznega fotografa, kako dela. Ali pa pogledate, kdo je bil v Ljubljani i greste gledati njegove fotke na splet, če so vam te všeč, se gre pa še po knjigo. Joseph Koudelka je bil pred ene tremi leti. Sam največ kupujem pri bookdepository, je običajno najugodneje. Čist možno pa je, da je tudi v Konzorciji kaj zabavnega za zmerno ceno.

Povedano drugače, 500 evrov vloženih v monografije je bistveno bolje porabljenih kot 500 evrov za lečo (če vsaj eno jasno že imate :). Razen, če se igrate, potem je eetaq vseeno.

PS. Ena izmed top založb je nemšk Stedil. Imam ene tri od njih (Depardon) in je zadeva totalna kvaliteta.



Čaka me nakup Ernst Hass - Color correction (https://steidl.de/Books/Color-Correctio... in Saul Leiter - Early Color https://www.google.si/search?q=esaul+le...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

BeerBelly ::

Pa da malo obudimo temo...z ostrino sicer nisem najbolj zadovoljen, ker sem moral konkretno dvigniti sence v postu in tudi shutter speed je bil malo prepočasen

 Orel

Orel

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Za na znamkice životinjko carstvo bi že blo. Drugač pa nobenga konteksta. Kako si ti prišel sem, od kje je prišel orel.
Your focus determines your reallity

jype ::

kuglvinkl je izjavil:

Še to. Brez študija monografij ne bo pravega napredka.
To je res.

BeerBelly ::

kuglvinkl je izjavil:

Za na znamkice životinjko carstvo bi že blo. Drugač pa nobenga konteksta. Kako si ti prišel sem, od kje je prišel orel.


hja...kontekst pri pticah v letu je nerodna stvar....se strinjam, da je lepše če dobiš sliko vzletanja, ulova ali kaj podobnega, ampak dokler je ptica v letu, kaj drugega kot nebo okoli težko dobiš

Ijus ::

BeerBelly je izjavil:

Pa da malo obudimo temo...z ostrino sicer nisem najbolj zadovoljen, ker sem moral konkretno dvigniti sence v postu in tudi shutter speed je bil malo prepočasen

 Orel

Orel




men je slika full power. keep it up.

Fuks ::

Ni bilo veliko časa, ker je pristala dobesedno pred okno dnevne sobe pa tudi daljšega objektiva žal nisem imel pri roki.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Pro_moted ::

Včeraj malo testiral IBIS v kameri OMD EM10 ii . Deluje učinkovito. Sem moral konkretno pod izpostavit, da sem lahko dobil malo daljši čas zaklopa. Gor je bila navadna KIT leča 14-42 R ii .

Čas zaklopa , 1/ 8 , ISO 200 , f3,5 , fotografirano "iz roke" na 30mm ekvivalent

 null

null




Čas zaklopa , 1/ 8 , ISO 200 , f5,6 , fotografirano "iz roke" na 84mm ekvivalent

 2

2




Čas zaklopa , 1/ 5 , ISO 200 , f5,3 , fotografirano "iz roke" na 72mm ekvivalent

 3

3




Učinkovito gre fotografirat tam do pol sekunde zaklopa ( seveda odvisno od goriščne razdalje) , včasih tudi 1 sekundo, če so roke mirne.

Je pa tudi hrbet hvaležen, da je foto oprema shujšala za par kg , ko grem v hribe/naravo .
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

koyotee ::



Nova igračka, sel90m28g macro :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Tilen88 ::

Nič ne prikaže

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Tilen88 ::

Še vedno nič :D to je mene enrkat že jebal tako

koyotee ::

Tilen88 je izjavil:

Še vedno nič :D to je mene enrkat že jebal tako


Hm, meni odpre na obeh. Na shrani.si pa ne gre, ker je 5,2mb.

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

koyotee ::



Še ena makro :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ijus ::

izrez je ala preozek kroj. drugač je pa full dobra slika.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kuglvinkl ::

koyotee je izjavil:



Huh?
Your focus determines your reallity

no comment ::

kuglvinkl je izjavil:


Huh?

Čebela.

 Ribi.

Ribi.



A nisi nikol Životinskega carstva zbiral?

kuglvinkl ::

A za znamke gre, v redu.
Your focus determines your reallity

no comment ::

Za sličice.

seminal ::

Bedni macroji. Ja imaš pač macro objektiv, slike pa ko korenje :)

Tac20 ::

Pri teh makrotih kjer trpi globinska ostrina, se morda splača zlimat skupi različne posnetke z različnimi DOFI, koyotee poizkusi, focus-stacking bo pravi izraz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

BivšiUser2 ::

Kako pa ustvarit pogoje za fotografiranje objektov okoli 360°? Igram se nekaj s photoscaningom, pa mi nikakor ne uspe ustvarit identičnih pogojev iz vseh strani. Rezultat je npr. https://prnt.sc/kxotyg, bi pa za Halloween pripravil 3 buče in jih ob priliki tudi zajel in naredil 3D scene. Pač največji problem, je tu zaenkrat lighting.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

weasel ::

Mangart



Nikon D3100 + 18-105mm

Unknown_001 ::

Nice wallpaper
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen88 ::

Lepa, mene moti sam tista bela luč? tam nekje na sredini

Ijus ::

slika je ubijalska drugač. sam res tistih luči ne bi smelo bit pa mogoče še te urbane infrastrukture - ta cesta pa to.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

jype ::

Kako bi se pa potem gospoda z avtomobili pripeljala in sprehajala po mraku okoli jezera?

Ijus ::

ja to pa ni divjina
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

BivšiUser2 ::

Naslednji vikend bom najverjetneje fotografiral pogreb, kar me pa skrbi je, da bo fotkič fon (po vsej verjetnosti Mate 20 Lite - 20 MP, f/1.8, 27mm (wide), PDAF
2 MP, depth sensor). Kako čim več iztisniti iz novega ne rootanega fona, ker se bom bolj ali manj na auto nastavitve zanašal?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.
««
61 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714751 (9334) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214669 (12666) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425540 (22382) bluefish

Več podobnih tem