» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
60 / 62
»»

dottor ::

Za tega rabim že asistenta zraven alpa stojalo :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Vzami tega na fotokliku. :)

no comment ::

dottor je izjavil:

Za tega rabim že asistenta zraven alpa stojalo :|

Flash, torej. Držiš v roki ali ga imaš na aparatu.

Če pametno zbereš aparat lahko še vedno "premagaš" sonce s flashem in slikaš pri odprti zaslonki (kot si očitno želel v tem primeru).

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kaj pa, da bi se model obrnil proti soncu ti pa slikal iz drugega kota? Ya know what I mean?


Potem bi imela modelka obraz Clint Eastwooda, ne bi se videlo soncnega zahoda in morja zadaj, zgornji beli delkostuma bi bil prezgan, spodnji crni/temnejsi del pa bi bil najbrz bolj rjavo siv kot crn. :)


Tvoj humor mi ne potegne ravno... ampak, izvirno. Moram rečt.


Torej, ljudi se ne fotografira tako, da gledajo v sonce. Ce jih, dobis Clint Eastwood efekt ...



To je prva stvar. Druga je ta, da se v ozadju ne bi videlo soncna in morja, ker bi se to nahajalo za fotografom. Tretja pa, da je crno bele kontraste vcasih ze v senci tezko fotografirati, na soncu je pa to se toliko tezje.


Ah... my deepest pardon to you, sire. Now we are talking.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pro_moted ::

Malo pred dežjem na štajerskem triglavu.

 1

1



AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Unknown_001 ::

V zgornji polovici imam občutek kot da nekaj manjka :|

Slika od spodaj je BUM in WAW. Ampak glede na to da se zaradi stolpa in vremena ni dalo drugače skadrirati, je fotka SICK.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen88 ::

kolk mm ?

Men je všečna postavitev.

mujek ::

Lahko pripneš neobdelano fotografijo?
Samo toliko, da vidim kakšna je bila dejansko poslikana. Ali si ze pripel neobedelano?

Pro_moted ::

mujek je izjavil:

Lahko pripneš neobdelano fotografijo?
Samo toliko, da vidim kakšna je bila dejansko poslikana. Ali si ze pripel neobedelano?



To je obdelana fotografija. Resničen izgled je pa bil nekje vmes.
Evo original:
 2

2



Unknown_001 je izjavil:

V zgornji polovici imam občutek kot da nekaj manjka :|

Slika od spodaj je BUM in WAW. Ampak glede na to da se zaradi stolpa in vremena ni dalo drugače skadrirati, je fotka SICK.



Ja, bi bilo lepo da bi še kak žarek skozi oblak zgoraj porinilo, mi je pa vseeno všeč ta "drama" v oblakih. Kaj dosti bolj navzdol pa ni šlo, ker je bilo potem že drevje v napoto.

Tilen88 je izjavil:

kolk mm ?

Men je všečna postavitev.


26 mm ( 52 ekvivalent) !
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Tilen88 ::

Tilen88 je izjavil:

Evo malo smo se učili. Perezoid ulovljen. Morm mal natančneje sliko uredit naslednjič, posebej zvezde pri robovih ker na 11mm pridejo rahlo blurry. Slike nisem cropal.

 Perezoid

Perezoid



Mogoče kak nasvet za improvement ?

Unknown_001 ::

Jaz bi drugo lokacijo izbral. Zdaj ne vem kaj točno je fokus slike? Mesto? Serpentina? Zvezde?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

Niso perezoidi, ampak perzeidi.

mujek ::

Pro_moted,

Fotografija mi je všeč. Originalna je malo dull. Ampak saj za to pa imamo post processing.
Edino bi zmanjšal intenziteto rumene ("sončni žarki").

Kateri SW pa si uporabil?
EDIT: sem našel - GIMP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

Pro_moted ::

mujek je izjavil:

Pro_moted,

Fotografija mi je všeč. Originalna je malo dull. Ampak saj za to pa imamo post processing.
Edino bi zmanjšal intenziteto rumene ("sončni žarki").

Kateri SW pa si uporabil?
EDIT: sem našel - GIMP.


V bistvu sem uporabil ACD See Ultimate 10, kot RAW converter in da sem uredil sliko. V GIMPU sem samo podpis dodal.

Ja žarke sem kar konkretno napalil, imam neko bolezen za preveč nasičene barve. Mogoče bi manj bilo bolje, kot velikokrat.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Pro_moted ::

Tilen88 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Evo malo smo se učili. Perezoid ulovljen. Morm mal natančneje sliko uredit naslednjič, posebej zvezde pri robovih ker na 11mm pridejo rahlo blurry. Slike nisem cropal.

 Perezoid

Perezoid



Mogoče kak nasvet za improvement ?



Jaz osebno bi stopil nekoliko nazaj ( seveda če je bilo sploh možno) da bi dobil celoten ovinek v kader in s tem neko vodilno linijo iz strani v sredino.

Drugače pa , če si hotel čimbolj perzeid lovit , bi bilo dobro neko mesto z manj svetlobne onesnaženosti. Mogoče kakšno manjše jezerce ( kjer dobiš kot bonus še odsev vsega v vodi) ali hrib nekje izven mesta ali pa tudi kakšno drevo sred polja daje dober kader.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Tilen88 ::

Pro_moted je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Evo malo smo se učili. Perezoid ulovljen. Morm mal natančneje sliko uredit naslednjič, posebej zvezde pri robovih ker na 11mm pridejo rahlo blurry. Slike nisem cropal.

 Perezoid

Perezoid



Mogoče kak nasvet za improvement ?



Jaz osebno bi stopil nekoliko nazaj ( seveda če je bilo sploh možno) da bi dobil celoten ovinek v kader in s tem neko vodilno linijo iz strani v sredino.

Drugače pa , če si hotel čimbolj perzeid lovit , bi bilo dobro neko mesto z manj svetlobne onesnaženosti. Mogoče kakšno manjše jezerce ( kjer dobiš kot bonus še odsev vsega v vodi) ali hrib nekje izven mesta ali pa tudi kakšno drevo sred polja daje dober kader.


Bi se dalo stopiti še nazaj ja. Glede jezerca vzeto na znanje. Najbol me trenutno muči, da ne morem narediti ostre fotke, pa sem poskušal vse načine kateri so mi bilk predlagani. Kasneje sem bral naj bi imele te leče problem z baskfocusom,.. mogoče je pa samo neznanje uporabnika :/

Okapi je izjavil:

Niso perezoidi, ampak perzeidi.


Oh! Hvala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Pro_moted ::

S katero kombinacijo aparata in leče pa si fotografiral ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Tilen88 ::

D7200 + tokina 11-16 dx II f2.8

Pro_moted ::

Pa si ročno ostril direkt na kako svetlo zvezdo, v centru kadra, z vklopljenim live view in z povečavo?

Back focus probleme pa ima Nikon, ne leča, oziroma kombinacija obojega. To pa lahko na fino nastaviš na D7200 body-ju, ampak za vsako lečo posebej.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Tilen88 ::

Tudi to medoto sem uporabil ja. Bom pregledal kako se to da nastavit v body-ju. Hvala za koristno informacijo.

Pro_moted ::

Tilen88 je izjavil:

Tudi to medoto sem uporabil ja. Bom pregledal kako se to da nastavit v body-ju. Hvala za koristno informacijo.




Od tega modela si poglej , serija 3 delov, da boš znal nastavit. ( BTW. nevem če poznaš tega človeka, malo smešen deluje ampak zna ogromno o kamerah in lečah)
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Tilen88 ::

Pro_moted je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Tudi to medoto sem uporabil ja. Bom pregledal kako se to da nastavit v body-ju. Hvala za koristno informacijo.




Od tega modela si poglej , serija 3 delov, da boš znal nastavit. ( BTW. nevem če poznaš tega človeka, malo smešen deluje ampak zna ogromno o kamerah in lečah)


Sem videl že nekaj posnetkov od njega ja :). Bom za vikend porihtal AF kalibration. Pa ob priliki ko bom kaj v hribih stestiral kak shot dol na mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

no comment ::

Pro_moted je izjavil:

Od tega modela si poglej , serija 3 delov, da boš znal nastavit. ( BTW. nevem če poznaš tega človeka, malo smešen deluje ampak zna ogromno o kamerah in lečah)
Mogoče je smešen. Zagotovo je pa trčen. In niti ne samo malo.

Posploševanje ni OK, ampak pri njemu je v 99% bolje, da pozabiš vse kar izjavi.

no comment ::

Tilen88 je izjavil:

Bom za vikend porihtal AF kalibration. Pa ob priliki ko bom kaj v hribih stestiral kak shot dol na mesto.

Ker praviš, da si fokusiral v liew view načinu, ti autofocus fine tuning ne bo prav nič pomagal.

Če so kljub temu, da si focusiral v live view, stvari defokusirane, je lahko problem v:
- uporabniku (si siguren, da si dobro fokusiral, nisi potem po nesreči premaknil fokus obroča?)
- objektiv enostavno ni oster in zamenjuješ (ne)ostrino za defocus; coma v robovih
- čas je predolg in premikanje zvezd zamenjuješ za defocus
- stojalo ni stabilno in blur zamenjuješ za defocus
- field curvature (pri mnogih objektivih ravnina fokusa pravzaprav ni ravna, ampak je bolj ali manj zakrivljena; če si fokusiral na zvezdo v sredini, bodo zvezde bolj na robovih defokusirane, če fokusiraš na zvezde na robovih, bodo defokusirane tiste v sredini)
- focus shift (če fokusiraš pri odprti zaslonki, slikaš pa pri bistveno bolj zaprti, se lahko fokus spremeni (pri nekaterih objektivih celo bistveno))

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Some ne tega tipa omenjat v zgornjih posnetkih :) Tip ima resne težave.
Od tega, da je X in Y, da zna vse i svašta...

Ko se mu kaj ne dopade je totalen šrot...

So veliko boljši na YT

Tilen88 ::

no comment je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Bom za vikend porihtal AF kalibration. Pa ob priliki ko bom kaj v hribih stestiral kak shot dol na mesto.

Ker praviš, da si fokusiral v liew view načinu, ti autofocus fine tuning ne bo prav nič pomagal.

Če so kljub temu, da si focusiral v live view, stvari defokusirane, je lahko problem v:
- uporabniku (si siguren, da si dobro fokusiral, nisi potem po nesreči premaknil fokus obroča?)// Siguren, da sem dobro fokusiral
- objektiv enostavno ni oster in zamenjuješ (ne)ostrino za defocus; coma v robovih // prav mogoče, bio morda rabil stestirat. Kak predlog ?
- čas je predolg in premikanje zvezd zamenjuješ za defocus/ 20sekund
- stojalo ni stabilno in blur zamenjuješ za defocus // bilo je stabilno(dodatno obteženo)
- field curvature (pri mnogih objektivih ravnina fokusa pravzaprav ni ravna, ampak je bolj ali manj zakrivljena; če si fokusiral na zvezdo v sredini, bodo zvezde bolj na robovih defokusirane, če fokusiraš na zvezde na robovih, bodo defokusirane tiste v sredini) // fokusirano na sredini, pojasni slabše ostrene robove potemtakem
- focus shift (če fokusiraš pri odprti zaslonki, slikaš pa pri bistveno bolj zaprti, se lahko fokus spremeni (pri nekaterih objektivih celo bistveno))// fokusirano na isti zaslonki kot slikano

Dobre informacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

dottor ::

Da malo obudim temo:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Osnovna napaka je, da se ozadje "tepe" z glavnim predmetom fotke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dottor ::

Dejansko sem hotel oboje kot predmet fotografije.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ijus ::

Okapi je izjavil:

Osnovna napaka je, da se ozadje "tepe" z glavnim predmetom fotke.


dejansko to niti ni tolk problem. problem je izrez. čist falen. prosim brez zamere.
kar se tiče ozadja - graščine - bolje bi bilo, da bi iz drugega zornega kota slikal. predstavljam si da iz bolj desno od avta. un stolp res dela nebalanso objekta.

ja. pa un šotor bi lahko v psju izrezal pa mogoče še un znak za pohodništvo. slika mora bit jasna in močna. brez preveč detaljev. razen, če gre za tak tip slike/stila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

dottor ::

Hvala za kritiko ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Ampak svetloba (in osvetlitev) je pa dobra. Brez avta bi bila to čisto uporabna fotka gradu Socerb.

Ijus ::

drugač kar se tud tega tilče. slika ma preveč hdri efekta.

v bistvu slika mora tud dihat. tle kot da si hotu povedat nekaj okol maske (tablica) avta. izpostavljena je s tem izrezom. pa zornim kotom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Tilen88 ::

Barvno je dobra fotka... sm bu enkrat gor pr gradu peš ni glih dost placa okol kako drugače avto postavljat :)

dottor ::

Ja to je res kar se tiče prostora, me pa tudi osebno malo moti uni šotor zadaj ampak osebno ne opravljam tovrstnih fotomanipulacij (odstranitev tablice je iz varnostnih razlogov).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen88 ::

Jst sm hotu do šotora prist pa slikat dol ,.. sam smo glih na poroko nalatel pr sm reku ajde :D

Ena moja,..na hitro slikana ko smo šli na Črno Prst.

 Črna Prst

Črna Prst

dottor ::

Sej šotor je tam zaradi porok, pa tudi grad ni vedno odprt, le ko dela restavracija v njem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Unknown_001 ::

Tilen88 je izjavil:

Jst sm hotu do šotora prist pa slikat dol ,.. sam smo glih na poroko nalatel pr sm reku ajde :D

Ena moja,..na hitro slikana ko smo šli na Črno Prst.

 Črna Prst

Črna Prst



Mi je všeč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Fuks ::

Tudi meni :)
Všeč so mi 3 layerji na sliki ter zaokrožeost ospredja.

dottor ::



D200 + Tamron 70-200 f/2.8 VC @ 70mm / f/2.8 / ISO100 / 1/320s
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen88 ::

Hvala. Naslednjič morm nest sabo stativ pa remote :D sam treba še mal kondicije dobit :)

mailer ::

Ne vem kakšen senzor imaš ampak je eden slabših (vsaj kar se dinamičnega razpona tiče), veliko preveč je zelene in vijolične barve v prehodih. Je pa dobra kompozicija.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gddr85 ::

pa glih d7200 ima menda zelo dober senzor ;)

Tilen88 ::

Sej je napisal, da je slikal z nikonom D200.

dottor ::

Sem se pa zatipkal. ISO je 1000 in ne 100 (ne morem popravit in sem šele zdej vidu).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

no comment ::

Ampak mailer je komentiral "Črno Prst" (banding zaradi preveč agresivne obdelave). Zelenega in vijočnega casta hkrati pač ne moreš imeti...

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

Tilen88 je izjavil:

Prelepa pokrajina. Kje je to?


Malo zamudil, ampak vseeno
https://www.google.si/maps/@65.6411987,...!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipPIerbeSHN8JwYHaj1ZaUaOM_ESi9wuySx8L3FG!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPIerbeSHN8JwYHaj1ZaUaOM_ESi9wuySx8L3FG%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya91.8408-ro-0-fo100!7i10240!8i5120?hl=en

Pro_moted ::

Dve jesenski iz Ptuja, pixelpiperjem se oproščam :)

 1

1



 2

2



Pro_moted je izjavil:

Dve jesenski iz Ptuja, pixelpiperjem se oproščam :)

 1

1



 2

2




Zajebal:

 1

1



 2

2

AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Tilen88 je izjavil:

Jst sm hotu do šotora prist pa slikat dol ,.. sam smo glih na poroko nalatel pr sm reku ajde :D

Ena moja,..na hitro slikana ko smo šli na Črno Prst.

 Črna Prst

Črna Prst




Lepa. Kompozicija te kar potegne noter v center fotografije.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

mailer ::

pro_moted, slika na prejšnji strani, kjer je stolp, zgornji del oblakov bi sam odrezal na format 16:9. Ponavadi slikam v jpeg in bi takšno sliko takoj zbrisal, razlog, da se čimveč naučim. Ali kdo od vas sploh prilepi sliko, ki ni obdelana na kakršen koli način?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz
««
60 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714941 (9524) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214942 (12939) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294152 (1778) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425842 (22684) bluefish

Več podobnih tem