» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 62
»»

komar88 ::

Takole, pa sem po navodilu administratorja odprl novo temo :)

Takole, da ne bo Janac rekel, da slikam samo rože :D :

...



slika, je malo zrnata, ker je slikana pri visokem ISO, ker je bilo že malo temno ;)

bluefish ::

Pretemna.
Z RAW datotetko bi se morda še dalo kaj naresti. Pa ostanek cveta na desni malce odvrača pozornost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

kai pa tale:



pa zanima me zakaj slotech tako stisne skupaj sliko?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

komar88 ::

bluefish je izjavil:

Pretemna.
Z RAW datotetko bi se morda še dalo kaj naresti.


Meni je bila ravno taka všeč. Slikano je bilo v JPEG, se da ravno tako še kaj naredit?

Janac je izjavil:

kai pa tale:



pa zanima me zakaj slotech tako stisne skupaj sliko?


Daj probaj slikat kaj drugega, v ozadju pa naj bo tista 'krama' (lestev itd.). Slikaj recimo kako rožo z tistimi stvarmi v ozadju. Aja pa roža naj ne bo v plasičnem koritu.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Janac ::

kaj pa z racunalnikom v takem okolju ni ok?

komar88 ::

nisem mislil, da kaj ni OK, samo zdi se mi, da bi vredu slika izpadla :)

Janac ::

aia

kaj pa tale:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

genesiss ::

Če morda nisi opazil:
oči se mu svetijo (meni to ni všeč)

floyd1 ::

Vrži psa na (jedilno ;)) mizo ali pa se ti vrži na tla in pol fotkaj. Definitivno bodo boljše, če boš na njegovi višini. Če pa še upoštevaš pravilo tretjin, pa boš itak zmagal.(kot da sem vse to pred kratkim nekje že prebral... :|) Pa pretemna, malo rač. obdelave ji tudi ne bi škodilo.

oemdzi ::



sploh tale druga me zanima ce ustreza profi kriterijem

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Tac20 ::

fix

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

jype ::

genesiss> oči se mu svetijo (meni to ni všeč)

To je lahko tudi plus:



oemdzi> sploh tale druga me zanima ce ustreza profi kriterijem

Prevelika globinska ostrina, npr. tako je bolje:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

komar88 ::

Tac20 je izjavil:

fix



photoshop, gimp?

ima kdo kako stran (slovensko) s katere bi se lahko naučil obdelovati slike?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kuglvinkl ::

Kaj pa če bi se raje naučil fotkati?

Zgodovina sprememb…

komar88 ::

že delam na tem.

Janac ::

Jaz tudi.

:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Tac20 ::

Photoshop, ampak ista stvar bi seveda lahko naredil tudi v gimpu.

Jaz sem pred leti zacel za PSju kar preko knjige classroom in a book, kjer se naučiš osnov iz katerih izhaja večino stvari.

Drgač pa okoli fotografij ni potrebno tok komplicirat, samo bit samokritičen, ter študirat ne samo fotografijo, ampak likovne prvine kot so barva, kontrasti (velikostni, svetlostni, barvni), komppozicija itd. iz tega izhaja cela štorija fotografije.

Mislm da se danes vsi preveč obremnejuje s to fotografijo, in najslabše je ko si začetnik dajat fotografija na kakšno e fotografijo, kjer dobivaš take komentarje da te srat prime, npr. jaz bi rezal 2cm bl levo itd.

Skratka čim več fotografirat in sčasoma dobiš itak filing kaj je dobro in kaj ne.

eric_cartman ::

Za učenje photoshopa predlagam slo spletno stran zmaga.com... Če se ti da, se lahko pripelješ tudi do knjižnice, kjer imajo knjigo photoshop za telebane.. Dolga je cca. 300 strani in maš notr vse razloženo.. od A do Ž...

Drugače pa osebno men ena najbolših strani za učenje Photoshopa: http://www.tutorialized.com/tutorials/P...

Drugače pa si je fajn kašno knjigo prebrat o fotografiji... Jaz se s fotografijo ukvarjam že par let..Usmeril sem se predvsem v fotografijo živali...Drugače pa je sama pot do perfekcije zelo dolga.. In tudi profesionalni fotografi (kar jaz zagotovo nisem) se še vedno učijo, sprejemajo kritike... in tako postajajo le še boljši...

Bistveno je da imaš smisel za estetiko... S tem mislim.. Prava izbira kadrov... Izbira celotne scene, ki jo boš fotografiral... in še veliko ostalih stvari...

Mogoče se ne strinjam čisto z Tac20.. Kot začetnik je najbolje če dajaš slike na internet.. Tako začneš počasi dobivati občutek kaj je dobra slika in kaj ne...včasih je namreč dobro poslušati in upoštevati kritike.. To te namreč naredi boljšega v tem kar počneš...sploh pa če te fotografija veseli..

eric_cartman ::

Še to...

Janac za tebe imam nasvet... Če slikaš psa.. ga je najbolje slikati v višini njegove glave.. Tu se namreč vrineta pomena spodnji in zgornji rekurz.. Če slikamo neko bitje oz. človeka od zgoraj navzdol pomeni da ga pomanjšujemo (kot da je manj vreden).. Če pa to obrnemo.. Da slikamo npr. psa ali pa človeka od spodaj navzgor pa je seveda poveličevanje... Še najbolje pa je, če ne želimo izraziti nič od tega, da slikamo v višini njegovih oči...

Glede svetlečih oči... Če bi hotel poudariti predvsem svetleče oči, potem bi ga slikal bolj od blizu...Če pa nisi imel takega namena, potem bi jaz tudi na tvojem mestu malo popravil oči s Photoshopom.. Da ne bi te oči zgledale kakor luči... :D Vseeno pa me na levem robu zmoti (mislim, da je trta - nisem prepričan).. Mogoče bi bilo potrebno sliko malo porezati..

Janac ::

ok hvala meferdzo;)

danes sem tole posnel:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

eric_cartman ::

Kot pravim... Vaja dela mojstra...

In tole danes je bistveno boljša slika.. :D Svetujem ti, da narediš 100 slik ene rastline..vsako iz malo drugačnega zornega kota (lahko se poigraš tudi z časom zaklopa in pa zaslonko tako boš namreč dobil večjo globino ostrine ki na tej sliki pada točno na zeleno steblo - Bolj odprta zaslonka namreč pomeni večjo globino ostrine) Ko pa prideš domov.. Zbereš tisto najlepšo..

Da pa ne bom samo grajal.. Sama barva slike mi je namreč zelo všeč.. Lepi barvni toni in tudi sam kader je zelo zanimiv... Slika ni ne presvetla ne pretemna.. kar je odlično...

Obilo uživanja pri fotkanju xD

Janac ::

evo koncno mi je ena uspela, pa sploh nevem kaj sem slikal :D

Sem pa posnel ene 10 slik pa sem med njimi izbral tole ;)

hvala:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Tac20 ::

No sej nisem mislil da je z dajanjem fotografij na internet kej slabega in sprejemanja kritik od ljudi je dobro če so kritike na mestu, vendar je večino mnenj in kritik na nivoju kot sem že rekel, rezal bi 2cm v levo, itd. od takih komentarjev nimaš nič.

Janac ::




Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

darkolord ::

Ušesa si mu odrezu :(

Janac ::

eric_cartman je izjavil:

Še to...

Janac za tebe imam nasvet... Če slikaš psa.. ga je najbolje slikati v višini njegove glave.. Tu se namreč vrineta pomena spodnji in zgornji rekurz.. Če slikamo neko bitje oz. človeka od zgoraj navzdol pomeni da ga pomanjšujemo (kot da je manj vreden).. Če pa to obrnemo.. Da slikamo npr. psa ali pa človeka od spodaj navzgor pa je seveda poveličevanje... Še najbolje pa je, če ne želimo izraziti nič od tega, da slikamo v višini njegovih oči...

Glede svetlečih oči... Če bi hotel poudariti predvsem svetleče oči, potem bi ga slikal bolj od blizu...Če pa nisi imel takega namena, potem bi jaz tudi na tvojem mestu malo popravil oči s Photoshopom.. Da ne bi te oči zgledale kakor luči... :D Vseeno pa me na levem robu zmoti (mislim, da je trta - nisem prepričan).. Mogoče bi bilo potrebno sliko malo porezati..


evo sem uposteval tvoj nasvet:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

eric_cartman ::

:D no vidš... je slika takoj lepša... xD

Janac ::

se ena:

;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

eric_cartman ::

Tac20 xD

Se tut jst glede tega strinjam s tabo... Problem je ker je v sami fotografiji tut dost subjektivnosti...

In potem še ta k si ga ti napisov... Enostavno taki komentarji ne bodo nobenga nč naučil... Ampak recimo jst se sploh ne oziram za takimi komentarji k mi napišejo recimo.. dej tm (karikiram) 3 mm odrež... Jst gledam samo take k mi poskušajo razložit kaj ni v redu in kako bi lahko to izbolšov...

Pač pr fotografu je tko, da k gre na teren ma že v mislih točno kašno sliko bi rd posnel...V mislih ma tut že prpravlen kadr... In dobri fotografi so natančni u nulo pr kadriranju oz. pikolovski... ker drugač si k en paparazzo k leta tm po mestu pa poljih da bo kšno sliko naredu..pa tut če ne bo lepa...

in na e-fotografiji je kr dost takih k so res dobri fotografi...se namreč tut tm gor oglašujejo...in mogoče zato taki komentarji..ker jih pač zmoti na sliki že najmanjša pikica nepravilnosti... je pa to za amaterje včasih zlo moteče ker še ne vejo kako more stvar točno zgledat da bo prfektna..

tuki pa potem pride na vrsto slikanje vsak dan 100 na uro... in branje kšnih knjig o fotografiji in sami likovni teoriji.. pa pol se naučit še Photoshop obvladovat...in pol prhajaš do tega da fotografija ni samo prtiskanje na gumb.. ampak dejansko umetnost...

Pa vsi tisti ko šele začenjate vstopat v fotografske vode.. Naučte se nujno programe uporablat, ker dans tut enga profesionalnega fotografa ni k nebi uporablu Photoshopa (oz. kšnih drugih profi programov za obdelovanje slik).

darkolord ::

Jah kriteriji se višajo, predvsem na račun napredka v tehnologiji - dobra oprema je dostopnejša in brez dodatnih stroškov je mogoče posneti na tisoče fotografij - včasih je bilo za tisoč fotografij potrebnih 30 filmov, zdaj jih nekajkrat toliko spraviš na kartico v velikosti nohta na mezinčku. Na voljo vsem so tudi programi za nadaljnjo obdelavo (včasih je bila samo ročna retuša filmov, kasneje pa okorna digitalna obdelava z zelo drago opremo).

Potem se pa pač od vsakogar pričakuje vsaj, da bo vsaj posnel en kup fotografij in izmed njih izbral najboljšo, preden bo prosil za mnenje. Profesionalni fotografi tudi iz tisoč fotk izberejo eno - ali celo nobene.

komar88 ::

Takole pa še moja malenkost:



MAN UTD <3

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Janac ::

jaz mam tut ribez:

:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Zelnick ::

Janac je izjavil:

jaz mam tut ribez:

:D

Evo Janac se učiš. Osvetlitev je dobra kakor tudi globinska ostrina. Kompozicijo si si dobro zamislil, samo si desni grozd odrezal, kar mene zelo moti.
Drugače pa mi je fotka OK! Mogoče bi lahko cel motiv premaknil za 1,2cm bolj gor.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Okapi ::

In kaj točno si hotel s to fotko povedati? Da si nekje videl en ribez? Mislim, saj mi je jasno, da ste komaj iz osnovne šole prišli in imate fotoaparat komaj en mesec, ampak vseeno bi bilo smiselno prej malo premislit, kaj bi radi s fotografijo povedali.

O.

s0m3thing ::

S to sliko je hotel povedati, da se uči fotografirati.

Kaj pa želiš ti povedati ko slikaš kaj je bilo na nekem roj. dnevu - da si prišel na nek random dogodek in si slučajno videl zanimive ljudi? Bvz. da sploh delamo slike.
Marsikateri profi slika rastline, vpraši njih kaj željo z tem povedati ;)

Aha, pa v naslovu teme je jasno razvidno, da se tukaj podeljujejo nasveti kako narediti boljše fotografije, se pravi, da se spet nekdo uči oz. trenira svoje veščine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s0m3thing ()

Tilen ::

Kuža

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darkolord ::

Ne, tist sta kužata. Kuža je tole:

Kuža

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Janac ::

kaj ce bi mi2 z rorryem tekmovala kdo naredi lepso sliko, vi strokovnjaki pa izberete kaj bova fotografirala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

komar88 ::

se strinjam, vendar si v prednosti - imaš več izkušenj :D
MAN UTD <3

Janac ::

ti imas pa boljsi fotoaparat ;)

pa purane imas na voljo jaz pa ne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

komar88 ::

torej kaj bova slikala?
MAN UTD <3

Robi :P ::

komar88 je izjavil:

torej kaj bova slikala?

sonce probita
PS( ne jemlita resno da ne bo kak fotkič hin)

Janac ::

a bi bil tale objektiv ok za moj fotkic in kaksen adapter to rabim...

http://www.bolha.com/objektivi-ostali/i...

komar88 ::

Janac, a si za kako pokrajino?
MAN UTD <3

Janac ::

ali pa tole: http://www.bolha.com/objektivi-ostali/m...

ma dost zooma, pa mislim da bi se pasal na moj sistem, ker po sliki imata mojim trenutnim isti navoj. Ce mi da za ene 15-17EUR bi bil dober nakup?

Tilen ::

Cena je takšna z razlogom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Janac ::

a lahko malo vec poves?

komar88 ::

torej Janac kaj bova slikala?
MAN UTD <3

eric_cartman ::

Zdravo!

Kot je že v e-mailu napisan..za objektiv Minolta Rokkor 135mm f3.5...
Odstranu je zaslonko... Kar pomen da ne boš mogu štelat zaslonke..Kar pomen... Don't buy it ...

Za Soligor OM 35-80 mm sm pa mal pogledu po netu review-je.. pa so pisal eni da so kr zadovolni... in za tako ceno..mislm da enga makrota se še kr splača kupt.. Glede na to, da je dobr objektiv za makro pr SLR-ih 600 € je tole supr poceni.. in še kr dobr.. :D

Janac ::

komar88 je izjavil:

torej Janac kaj bova slikala?


sevedaaaaaaaaaa

eric_cartman je izjavil:

Zdravo!

Kot je že v e-mailu napisan..za objektiv Minolta Rokkor 135mm f3.5...
Odstranu je zaslonko... Kar pomen da ne boš mogu štelat zaslonke..Kar pomen... Don't buy it ...

Za Soligor OM 35-80 mm sm pa mal pogledu po netu review-je.. pa so pisal eni da so kr zadovolni... in za tako ceno..mislm da enga makrota se še kr splača kupt.. Glede na to, da je dobr objektiv za makro pr SLR-ih 600 € je tole supr poceni.. in še kr dobr.. :D


ja cudno, tip mi je pa predlagal: Defenitivno minolto, če že imate kit objektiv.

a bom rabil adapter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()
««
«
1 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714752 (9335) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214669 (12666) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425549 (22391) bluefish

Več podobnih tem