» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
56 / 62
»»

Unknown_001 ::

Popravil ostrino:
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

globoko grlo ::

jest bi koncertnega strica postavil malo desno im malo višje, drgač pa všečna fotka
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

dottor ::

Hvala za predlog ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

seminal ::

lepa koncertna :P
Macro je pa bogi :) s kit 16-50 se da ostrejšo in bližjo slikico naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

Unknown_001 ::

seminal je izjavil:

lepa koncertna :P
Macro je pa bogi :) s kit 16-50 se da ostrejšo in bližjo slikico naredit.


Trenuten arzenal leč mi boljšega ne dopušča :(

Drgač pa ta slika je ful obrezana. Oz. skor polpvico sem moral odsekat stran da element pride do izraza.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

N0t0ri0us ::

še jaz imam eno vprašanje glede fotk v "slabi svetlobi"

imam rx100 in kolikor hitro je objekt (žival) ki se hitro premika v slabši svetlobi, prostoru ali po sončnem zahodu mi na auto modu zmaže vse slike. Zato dam na shutter priority, kjer nastavim čas zaslonke na 1/200 ampak mi iso vrže v višave in so slike takšne kot so.. Tudi če je iso tam okrog 800 je slika še vedno barvno čudna.. Obstaja kakšna rešitev razen flasha?

seminal ::

Torej rešitev je FF senzor, dober AF in lečo 2.8 pomoje nebo dovolj :P kakšen fiksen 1.4 al pa 2 :)
Izbral si motiv pri katerem je treba nažalost imeti največ €.

18-135 ne omogoča več? bom dal eno sliko ko je narejan s kit 16-50 na 50mm in je lepo izpade brez cropanja ali obrezovanja in dodajanja ostrine.

Unknown_001 ::

seminal je izjavil:

Torej rešitev je FF senzor, dober AF in lečo 2.8 pomoje nebo dovolj :P kakšen fiksen 1.4 al pa 2 :)
Izbral si motiv pri katerem je treba nažalost imeti največ EUR.

18-135 ne omogoča več? bom dal eno sliko ko je narejan s kit 16-50 na 50mm in je lepo izpade brez cropanja ali obrezovanja in dodajanja ostrine.


Dal bi se sam ... nucal bi stativ. Zadnč sem ga sicer naročil sam ni še prišel.

Eksperimentiram sicer na večih področjih tako da se ne specializiram samo za določeno. Slikanje kakih dogodkov mi gre bolje od rok. Načeloma pa bi za popoln arzenal potreboval še 2 objektiva in bi imel večino potreb pokritih.

Mam pa APS-C CMOS senzor.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Sredi dneva rabis stativ? Slikaj z 1/500, f8 in stopi najblizje kar lahko. Za cesnjo na vrhu pa lahko se uporabis mirror up.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

seminal ::

Aja to za FF in objektiv nisem tebi pisal, ampak notoriousu ki je spraševal za žival v temhnih oz. slabih svetlobnih pogojih :)

Ti nabavi kakšnega Tamrona 90 ali pa sigmo 105 oz če je money orginal Canon pa maš macro 1:1 pa še portretno prav pride, pa za kakšne koncerte. Pa stativ ti ne bo pomagal sploh pa ne pri teh žužkih samo cajt te reši :)

Kera vam je najboljša, slikano s 16-50mm na 50mm nobenih predleč itd.., AF vključen, A6k body :) jpeg direkt iz fotkiča
 1

1


 2

2


 3

3

Unknown_001 ::

freesty je izjavil:

Sredi dneva rabis stativ? Slikaj z 1/500, f8 in stopi najblizje kar lahko. Za cesnjo na vrhu pa lahko se uporabis mirror up.


V bistvu je bla ful švoh svetloba.
Najbližje kar lahko pridem je 39cm.

@seminal

hvala za predlog

btw. 2 definitivno :)

Sem pa isti dan kot tud polže ujel pri parjenju, če koga zanima kako to izgleda.

Zanimive fotke vsaj meni ker tega ne vidiš vsak dan če nis pogosto zun na tratniku.

Jutri šeram :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

seminal je izjavil:

Torej rešitev je FF senzor, dober AF in lečo 2.8 pomoje nebo dovolj :P kakšen fiksen 1.4 al pa 2 :)
Izbral si motiv pri katerem je treba nažalost imeti največ €.

18-135 ne omogoča več? bom dal eno sliko ko je narejan s kit 16-50 na 50mm in je lepo izpade brez cropanja ali obrezovanja in dodajanja ostrine.



OK super :) mislim da bom ostal kar pri akcijskih posnetkih na soncu :))

Hvala

dottor ::

Za živali lahko komot kak novejši crop senzor, ker bo pridobil na milimetrih. Recimo kak D500 pri Nikonu. ISO gre zadovoljivo visoko, pa tele-leče so večinoma vse najmanj 2.8 in navzgor. Razen če je govora o macro, tu pa kak 90 alpa 105.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Poskusiš lahko tudi tako, da podosvetliš za recimo dve zaslonki in potem popraviš z računalnikom. Šum je tako včasih manjši, kot če pravilno osvetliš pri višji občutljivosti.

bluefish ::

seminal je izjavil:

Kera vam je najboljša, slikano s 16-50mm na 50mm nobenih predleč itd.., AF vključen, A6k body :) jpeg direkt iz fotkiča
Hm, na drugi se sicer povsem odkrije, vendar se na prvi skrivnostno skriva. ;)

gddr85 ::

d500 bi bil kr killer imo, nabiješ iso, rafal in ni hudič, da bojo skoraj vse fotke ostre v temnem prostoru s spodobno lečo, ni treba za to ff :P

Tomson ::

seminal je izjavil:

Aja to za FF in objektiv nisem tebi pisal, ampak notoriousu ki je spraševal za žival v temhnih oz. slabih svetlobnih pogojih :)

Ti nabavi kakšnega Tamrona 90 ali pa sigmo 105 oz če je money orginal Canon pa maš macro 1:1 pa še portretno prav pride, pa za kakšne koncerte. Pa stativ ti ne bo pomagal sploh pa ne pri teh žužkih samo cajt te reši :)

Kera vam je najboljša, slikano s 16-50mm na 50mm nobenih predleč itd.., AF vključen, A6k body :) jpeg direkt iz fotkiča
 1

1


 2

2


 3

3



Meni defenitivno tretja, zaradi celotne kompozicije, ko je fokus res na žužku, ni motečega rastlinja, bi bila pa top, če bi jo dobil malo bolj spredaj, podobno kot na dvojki, le z malo jasnejšo držo ... Skratka, kombinacija žužka iz 2jke in ozadja iz 3jke bi bila zame win...

Primer, kaj imam v mislih z držo oz. fokusom žužka, ki je tukaj sicer bolj približan ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Duhec ::

@Raptor F16, a je bilo močno sonce, da ima metulj (cekinček/modrin) tako sprane barve?
Jaz sem mu prišel dokaj blizu...


in temu tudi...



@seminal, tretja, čeprav mi je bolj všečno, da se karkoli ujame v letu...


ali pod kotom/na robu... :)

http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Unknown_001 ::

@Duhec

Ne, sam čudna večerna svetloba je bila pa nobenih popravkov nisem naredil ampak sem samo obrezal pa exportal v jpeg.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

Bi ti priporočal, da slikaš jpg. Ker raw moraš izostriti, odstraniti šum in še kaj, da pride v redu slika. Mogoče je to krivo, da so praktično vse tvoje fotke, vključno s tem metuljem, premalo ostre.

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Bi ti priporočal, da slikaš jpg. Ker raw moraš izostriti, odstraniti šum in še kaj, da pride v redu slika. Mogoče je to krivo, da so praktično vse tvoje fotke, vključno s tem metuljem, premalo ostre.


Da ampak ostrino po novem na RAW ročno popravljam ker AF ne trofi perfektne ostrine, sploh če slikam proti viru svetlobe. Pri metulju je sam to problem ker se nisem bolj približal in sem moral zajeten del slike odrezat tako da overall zgleda kot da je bilo zlikano na 5MP :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

BeerBelly ::

Se mi zdi da mešaš fokus in ostrino...ostrino še lahko popraviš v postu, fokusa pa niti ne (no...razen pri kakšnih eksotih kot je lytro). In če ti AF fali je problem v fokusu in ne v ostrini...tu ti pa post ne bo pomagal nič, če fokus ni na metulju, ampak 20 cm nazaj...

Unknown_001 ::

Hvala za pojasnilo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BeerBelly ::

Še tole da dodam...AF (tu govorimo o Phase Shift AF) je daleč od zanesljive zadeve...sploh pri slikah kjer je DOF majhen. Prav tako na obnašanje AF vpliva tip svetlobe in kot vpadanja...predlagal bi ti, da pri motivih, ki so statični oz. kjer imaš čas in je kritičen točen fokus, da uporabiš Live View. Pri LV se namreč uporablja Contrast Detect AF, ta pa ne zgreši...

freesty ::

Se boljse bi bilo uporabit rocni focus. Oziroma nastavis focus na najblizjo tocko in potem premikas aparat malo naprej/nazaj.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

seminal ::

Meni so tiste slikice gori 1min pa sem jih imel 10, vse na AF res sem bil presenčen nad fokusom :) Tako da mogoče boš mogo kakšen micro adjusment naredit ..
Ročno ostrenje pa da se sam premikaš je meni muka, sploh če imaš 1:1 povečavo težko zadeneš, pa majhen dof je tako da je oster samo en pas drugo pa že megleno. Bom kasneje kakšno nalimal z 50mm macro :)

Tomson ::

Duhec je izjavil:

@Raptor F16, a je bilo močno sonce, da ima metulj (cekinček/modrin) tako sprane barve?
Jaz sem mu prišel dokaj blizu...


in temu tudi...



@seminal, tretja, čeprav mi je bolj všečno, da se karkoli ujame v letu...


ali pod kotom/na robu... :)



Tele so mi pa vse odlične! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kuglvinkl ::

v cem?
Your focus determines your reallity

Tomson ::

Dobro ujeti trenutki, dobre poze žužkov, dobra postavitev kadra, so mi všeč ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kuglvinkl ::

Redka zanimiva uporaba barve v ČB tehniki:

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

no comment ::

Ni glih selektivno farbanje čb fotk, ampak pred parimi leti sem videl Kleinove (Klein + Moriyama v Tate-u) kontaktne printe, ki so bli "opremljneni" z barvami. Izpadlo je odlično.


Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Res, od Moryame? Zamimivo... W. Klein pa dvomim, da je delal karkoli z barvami.

kako dela Daido: https://www.google.si/search?q=daido+mo...
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

no comment je izjavil:

Ni glih selektivno farbanje čb fotk, ampak pred parimi leti sem videl Kleinove (Klein + Moriyama v Tate-u) kontaktne printe, ki so bli "opremljneni" z barvami. Izpadlo je odlično.




Aha, ne, to ni to :) Tako so včasih označevali, katere negative bodo razvili. Glej Magnum contact sheets.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

no comment ::

kuglvinkl je izjavil:


Aha, ne, to ni to :) Tako so včasih označevali, katere negative bodo razvili. Glej Magnum contact sheets.

Ne, niso. Označevali so nekako tako:



To je pa "art in itself" označevanja kontakt printov... ;)

kuglvinkl ::

OK, veš kaj sem mislil :)
Your focus determines your reallity

no comment ::

Pravzaprav ne :)

Ker se, če priznam, sploh nisem ukvarjal s tem kaj si ti mislil. Vse, kar sem jaz mislil, sem pa dovolj dobro povedal v prvem postu.

Janac ::

goo.gl/O85vaV

mnenja dobrodošla, hvala :)

Tomson ::

Sicer moje amatersko opažanje, ampak a ni nekako bolje, da avtomobil nekoliko izstopa iz okolice?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darkz ::

Evo še par mojih makračou :)






Hja vse so pobrane z instagram profila zato so vse popačene..sfiltrirane do neba.. neda se mi rawa iskat :D
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Tomson ::

Nice! Zadnja mi je top, evil one! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kuglvinkl ::

Pred par leti je šel čez Ljubljano in Trst pa sva spila eno ali dve pivci. Se splača pogledat.

Your focus determines your reallity

Onlyx ::

https://5daydeal.com/

Se splača nabavit tole? Sem slučajno ujel nekje na Youtubu.

bluefish ::

Meh, komplet šare.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Unknown_001 ::

A je pomemben mačkon ali klopca?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

Ko se mali fotoaparat počuti kot "ta velik".;)

no comment ::

Ta se pa pretvarja v kontra smer...



Postam pa v bistvu zamo zato, da pokažem okapiju in ostalim, da ni kul limat direktnih linkov do fotk, ki so v spletu neprijazni velikosti. Slo-tech tega ne zna lepo shendlat. flickr ima to super narejeno - v forumu deliš webu prijazno velikost, na flickr-u pa še vedno lahko pixel peeperji pridejo do full size slike. Ampak, seveda, slo-tech tudi tega ne zna shendlat. Torej, 1024 v širinu in basta... A sploh kdo hoče vedet kako bogo zgleda m4/3 na 100% ?! :P

Bili ste opozorjeni, sicer naslednjič prilimam fotko iz velikega fotoaparata!!!

dottor ::

Opazovalnica Škocjanski zatok Koper. Samsung Galaxy S7 :))



Aja, imel sem s sabo D7100 + Tamron 70-200 2.8 VC ampak mi za tako sliko ni pomagal nič. Še telefon sem mogu dat na timer in ga položit potleh. Bo treba za ptiče slikat si dobit na sposojo Sigma 150-600 :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

globoko grlo ::

Kje boste pa superluno slikal?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

dottor ::

To je nocoj?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
56 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714756 (9339) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214672 (12669) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294139 (1765) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425550 (22392) bluefish

Več podobnih tem