» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
57 / 62
»»

globoko grlo ::

polna luna je 14tega se mi zdi
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BigWhale ::

globoko grlo je izjavil:

Kje boste pa superluno slikal?



Luno je najlepse slikat nekaj dni preden je polna ali pa nekaj dni po polni luni. Skratka takrat, ko je delno v senci.

Okapi ::

Odvisno, kaj bi rad dosegel. Če bi rad slikal samo Mesec, s kraterji, potem polna luna res ni najboljši čas. Če bi pa rad slikal pokrajino v mesečini, s polno luno na nebu, potem pa je.

darkz ::

uf luno bi se dalo z kakim nikonom p900 prefektno slikat ^^
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Okapi ::

Velika povečava ni problem, problem je dobra ločljivost.
Primer poceni povečave (z nizki ceni primerno ločljivostjo). Na hitro narejeno s teleskopom za 300 evrov.



Precej se sicer da narediti s sestavljanjem (skladanjem) slik, ampak čudežev pa ne.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkz ::

wow ^^ nice
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

dottor ::

Super fotka ;) Že takoj sem prepoznal da je posneta v Italiji, sploh nisem rabu časopisa gledat. Tisti njihovi tradicionalni barčki... ne moreš falit.

Sam razmišljam uzet 8mm in se malo poigrat z njo :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Duhec ::


Vabljeni na mojo prvo samostojno fotografsko razstavo, ki je na ogled do 4.1.2017 v knjižnici Medvode v njihovem delovnem času.
Literarni del razstave je prispeval bratranec-pisatelj Gregor Rozman.
http://blackbird.si/

Duhec ::

A se reče tem črtam/senci, ki so posledica sončne svetlobe, Tyndallov efekt ?

http://blackbird.si/

kuglvinkl ::

Najbrž, je pa dobra fotka.
Your focus determines your reallity

negotiator ::

Jaz se sicer ne ukvarjam s fotografijo (bolj z videom), sem se pa vseeno odločil poskusit malo s fotografijo. Fotoaparat je sicer kompakten in v nižjem cenovnem rangu ampak se mi zdi, da je rezultat še kar sprejemljiv - nimam pa nobenih izkušenj, tako da bi mogoče kdo drug znal kaj povedat, kako se vam zdi/kaj bi se dalo še izboljšat...

f/4.5 30s ISO200

All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Za začetek jo lahko recimo izboljšaš tako, da spodaj odrežeš vso oranžno travo in na levi pol teme.

negotiator ::

Okapi je izjavil:

Za začetek jo lahko recimo izboljšaš tako, da spodaj odrežeš vso oranžno travo in na levi pol teme.


Sem pa mislil, da se barva natrijeve luči lepo poda zraven :) Drugače pa hvala za nasvet ;)

PS: glede teme: saj jo je ravno ene toliko, kot v desnem kotu - morda malo več.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

jype ::

negotiator> PS: glede teme: saj jo je ravno ene toliko, kot v desnem kotu - morda malo več.

Ja, saj v tem je problem.

Golden ratio @ Wikipedia

negotiator ::

jype je izjavil:

negotiator> PS: glede teme: saj jo je ravno ene toliko, kot v desnem kotu - morda malo več.

Ja, saj v tem je problem.

Golden ratio @ Wikipedia


Se pravi, da dobri fotografi ne delajo slik, ki niso v takem razmerju oz. je slika z napačnim razmerjem avtomatsko zanič?
All easy problems have already been solved.

Okapi ::

Od kje ti ta neumna misel?

negotiator ::

Okapi je izjavil:

Od kje ti ta neumna misel?


Saj sta vidva rekla, da je s tisto senco tam nekaj narobe, pa mi nekako ni jasno, na kakšen način to poslabša sliko?
All easy problems have already been solved.

jype ::

negotiator> Saj sta vidva rekla, da je s tisto senco tam nekaj narobe, pa mi nekako ni jasno, na kakšen način to poslabša sliko?

Kompozicijo naredi nerodno.

negotiator> Sem pa mislil, da se barva natrijeve luči lepo poda zraven :)



To je mislil.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

s1m0n ::

Lepe barve :)
Upam, da je bilo uporabljeno stojalo pri 8s ker slika ni glih brez vidnih "premikov"

no comment ::

Slika JE brez vidnih premikov.

koyotee ::

s1m0n je izjavil:

Lepe barve :)
Upam, da je bilo uporabljeno stojalo pri 8s ker slika ni glih brez vidnih "premikov"


Blo na stojalu ja, razn ce ni biu potres, se ni premikalo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

negotiator ::

jype je izjavil:

negotiator> Saj sta vidva rekla, da je s tisto senco tam nekaj narobe, pa mi nekako ni jasno, na kakšen način to poslabša sliko?

Kompozicijo naredi nerodno.

negotiator> Sem pa mislil, da se barva natrijeve luči lepo poda zraven :)



To je mislil.


Saj vem, kaj je mislil. Odstranil si del trave, ki je bila osvetljena z natrijevo ulično svetilko.
All easy problems have already been solved.

jype ::

Pa premaknil dimnik v center leve tretjine, kar je še pomembneje. Če bi bila fotografija posneta s širšim kotom, bi lahko dimnik bil na zlatem rezu, kar bi bilo idealno za uporabljanje take vrste "dimne dinamike".

FrodoBaggins ::

kuglvinkl ::

Azure Window, Gozo



Slavno okno se je sesedlo, na srečo po noči. https://www.washingtonpost.com/news/mor...
Your focus determines your reallity

dottor ::

Ena spomladanska :)

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Duhec ::

Še ena...

http://blackbird.si/

Okapi ::

Od časa do časa kakšno fotko uvrstim na DPRjeve izzive, in oni dan se je ena presentljivo dobro uvrstila, na 6 mesto. Pravim presenetljivo, ker mi ni čisto jasno, zakaj je ljudem tako všeč. Saj je čisto zanimiva, predvsem iz tehničnega vidika, ampak na tem izzivu je bilo kar nekaj precej boljših fotk slabše uvrščenih. Po drugi strani mi pa ni jasno, zakaj sta bili dve (ptič na drugem in tiger na petem mestu) ocenjeni tako dobro. Zlasti tiger je tak, da lahko tako fotko narediš skoraj vsak dan v živalskem vrtu. Edini vrlini obeh sta ostrina. Očitno fotke ocenjujejo pretežno piksel-piperji;)

Izziv je tale:
https://www.dpreview.com/challenges/Cha...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Sno0py ::

Zdravo,

no jaz sem tudi nov v fotografiji in se ucim..
Bi mi prisel prav kaksen komentar ali pa kritika na to sliko:
http://prntscr.com/endtqa

Kaj bi se lahko izboljsal na njej? Mogoce premajhen iso? Kot slikanja?


Imam se eno vprasanje glede objektiva. Kupil sem si Canon 1200D in sem zasledil oglas, da en prodaja Sigmo 18-200mm 3.5-6.3 po ceni 75EUR ( kar se meni zdi ugodna cena za taksen objektiv)? Kaj moram paziti pri nakupu rabljenega objektiva? Lastnik pravi da je kot nov in da ni bil veliko v uporabi. Sam imam 18-55 ki je prisel zraven fotoaparata. Je vredno nakupa in tega denarja? Sam se namrec se spoznam toliko na taksne zadeve in raje vprasam, da mi ne bo kasneje zal.



PS: Kako objaviti sliko v manjsi rezoluciji? Ne morem objaviti slike, ker je prevelika 5184x3456 v jpeg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sno0py ()

Unknown_001 ::



Drobtinice iz GHD
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen88 ::

Kaj ej to ena znamka avta ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

dottor ::

Jaz grem letos na GHD Ilirska Bistrica :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Unknown_001 ::

Tilen88 je izjavil:

Kaj ej to ena znamka avta ? :D


FIAT :D

Fiat X1/9 Abarth
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Tilen88 ::

Kako zalimaš pravilno sliko v forum vidim da je moj link iz prejšne objave busted

Unknown_001 ::



Pa še Pantera :D

@Tilen88 jaz jih dan na Shrani.si potem pa prvi link od slike prekopiram. Tisti linki "za forume" itd. pusti pri meiru ker ne deluje :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen88 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Unknown_001 ::

Tilen88 je izjavil:

Kako se vam zdi?
http://shrani.najdi.si/?D/3o/1Dc0GIdo/b...


Ne da sem ekspert ampak jaz bi raje iz osvetljene strani slikal. Slika bi izpadla bolj živo. Prav tako bi zamenjal lokacijo ali pa mogoče slikal nekoliko prej ko bi bilo sonce višje in bi bila okolica bolje osvetljena. Veliko preveč motečih elementov je v ozadju, od parkiranih avtomobilov, do kandelabrov za javno razsvetljavo.

Aja, pa avtomobil bi jaz postavil malo izven centra, če si se že odločil zajeti okolico. Dobro je, da izgleda kot da avto prihaja v center. S tem se navadno težko fali.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz bi pa zadevo postavu tako da je tisti hrib za avtom nekje v daljavi in da ne moti preveč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Tilen, lokacija je super.
Osebno bi avto postavil pod večjim kotom malo bolj levo zaradi hriba zadaj, ki sliko malo pokvari ter to stran dodatno osvetlil (baterija, flash...).

Tilen88 ::

Vzeto na znanje,.. itak se mam še dost naučit kr mam dokaj na novo fotoaparat,.. pa še LR izpilit

Unknown_001 ::

Pa še ena zadeva. Če so svetlobni pogoji neugodni, je fino da imaš stativ in pri roki kakšno lučko. Daš zajemanje slike na recimo 10 sekund in za fotoaparatom obhodiš avto in ga "pobarvaš" s svetlobo. Poskusi. Ta trik daje res dobre učinke sploh v temi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen88 ::

Stativ mam sedaj,.. pri tej sliki ga pa nisem še imel,.. zanimiv trik z lučko, bom poiskusil. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Unknown_001 ::

Tilen88 je izjavil:

Stativ mam sedaj,.. pri tej sliki ga pa nisem še imel,.. zanimiv trik z lučko, bom poiskusil. Hvala



Za idejo. Kako svetle bodo barve avtomobila je odvisno koliko časa in kako močno si ga osvetlil.

Če si zelo spreten in imaš občutek koliko osvetlitve potrebuješ navadno celo ni treba nič dodatno urejat v photoshopu s kombinacijo slik.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Za osvetlit takšne stvari, ki so v senci, je običajno dovolj primerno velik odsevnik.

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Za osvetlit takšne stvari, ki so v senci, je običajno dovolj primerno velik odsevnik.



To drži, če imaš dovolj ambientne svetlobe na voljo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen88 ::

Ko ste že online še en mogoče stupid question ? Recimo zdej bom šel u kratkem na nočni pohod pa bi vipavsko dolino dol iz gore slikal,.. sam me zanima kako je najbolš ostrit ? A da dam na manual focus pa na infinity zategnem? Al ostrim kak bližji osvetljen predmet ?

Unknown_001 ::

Tilen88 je izjavil:

Ko ste že online še en mogoče stupid question ? Recimo zdej bom šel u kratkem na nočni pohod pa bi vipavsko dolino dol iz gore slikal,.. sam me zanima kako je najbolš ostrit ? A da dam na manual focus pa na infinity zategnem? Al ostrim kak bližji osvetljen predmet ?


Če imaš čas, ročno izostri. Jaz si pomagam z vgrajenim zaslonom. Pač prednost digitalca. Digitalno zoomiram sliko ki jo kaže zaslon na eno točko in nato prilagajam fokus na leči dokler slika na zaslonu ni res ostra. Ni se treba sekirat če imaš prav nastavljeno dioptrijo na "okencu" (Wiewfinder)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

Če imaš tak objektiv, da lahko zavrtiš obroč za ostrenje do konca in je ostra neskončnost, potem je to najboljši način. Ampak niso vsi objektivi takšni, pri nekaterih gre čez neskončnost in ni nič ostro. Lahko ročno izostriš na Luno, če je vidna. Ročno se da ostriti tudi na lučeh hiš.

Tilen88 ::

Glede na to da bom slikal gor iz gore in da mam 11-16mm bom težko približal luč na hišah,.. bom posikusil z infinity pa da vidimo kaj rata
««
57 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714749 (9332) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214669 (12666) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294138 (1764) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425539 (22381) bluefish

Več podobnih tem