» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
50 / 62
»»

freesty ::

Janac je izjavil:

Okapi, kot mogoče veš prihaja nov standardn zoom od Olympusa.

Govori se da bo nov 14-60mm(zanimiv mi je samo če je vsaj f/2.8), ali pa izboljšan obstoječ 12-40 f/2.8...

Ubistvu mi je 12-40 dejansko idealen, le f/2.8 mi je za silo dovolj, misliš da je kaka šansa da bo Oly predstavu 12-40 s f/2 ali pa f/1.8 ? To bi blo res super, a vem da težko izvedljivo...

Sprašujem pa zato, ker ne vem al naj vzamem 12-40, al mal počakam. Rabim ga pa čimprej, zato verjetno nimam časa čakat.


Tale bo kvecjemu 2.8-4 ali pa kar celo fix 4.

seminal je izjavil:

Sigma 18-35 1.8 ni mounta za olya ne? škoda drugače je to super objektiv.


Tudi, ce bi bil adapter, objektiv nebi sluzil enakemu namenu kot 14-40 2.8.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Janac ::

freesty je izjavil:

Janac je izjavil:

Okapi, kot mogoče veš prihaja nov standardn zoom od Olympusa.

Govori se da bo nov 14-60mm(zanimiv mi je samo če je vsaj f/2.8), ali pa izboljšan obstoječ 12-40 f/2.8...

Ubistvu mi je 12-40 dejansko idealen, le f/2.8 mi je za silo dovolj, misliš da je kaka šansa da bo Oly predstavu 12-40 s f/2 ali pa f/1.8 ? To bi blo res super, a vem da težko izvedljivo...

Sprašujem pa zato, ker ne vem al naj vzamem 12-40, al mal počakam. Rabim ga pa čimprej, zato verjetno nimam časa čakat.


Tale bo kvecjemu 2.8-4 ali pa kar celo fix 4.

seminal je izjavil:

Sigma 18-35 1.8 ni mounta za olya ne? škoda drugače je to super objektiv.


Tudi, ce bi bil adapter, objektiv nebi sluzil enakemu namenu kot 14-40 2.8.


Zakaj fix f/4 ?

18 mi ni dost široko, še 12mm je pogojno ampak to bi spregledal, no sej f/2.8 bom tut mogu ker ni alternativ.

Vem pa, da če pride v prihodnje kaj hitrejšga vn sem se fajn zajebu.

freesty ::

Ok my bad. Sem bral nazadnje, ko je bil objektiv se uganka. Sem zdaj pogooglal in je 2.8-4 ja. Zakaj pa bi svojega menjal za pocasnejsega? Al se ti gre za tistih 20mm?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

freesty je izjavil:

Ok my bad. Sem bral nazadnje, ko je bil objektiv se uganka. Sem zdaj pogooglal in je 2.8-4 ja. Zakaj pa bi svojega menjal za pocasnejsega? Al se ti gre za tistih 20mm?


Nimam še konkretnega zooma, zato razmišljam če vzet 12-40 f/2.8 al počakat na nov standardn zoom, ki še pride.

freesty ::

Ce se ne motim ima tvoj oly crop factor 2x? Torej imas ti ekvivalent 24-80mm 2.8. To se meni zdi cist kul goriscnica. Jaz bi kar tega vzel. Karkoli pocasnejsega bos vzel, bos mogoce kasneje obzaloval.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

freesty je izjavil:

Ce se ne motim ima tvoj oly crop factor 2x? Torej imas ti ekvivalent 24-80mm 2.8. To se meni zdi cist kul goriscnica. Jaz bi kar tega vzel. Karkoli pocasnejsega bos vzel, bos mogoce kasneje obzaloval.


Ja, to je kul, sam f/2.8 mi ni preveč všeč :) Bi rajš f/2, pa tud dal bi več, sam če ni :(

freesty ::

Bos moral pa fixne uzet za hitrejso blendo..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

seminal ::

Zaj me bote vsi napadli, ampak če se hočeš resno ukvarjat in služit s fotkanjem, predvideam ker si e na faks vpisal. Prodaj Oly in menjan sistem..

Janac ::

seminal je izjavil:

Zaj me bote vsi napadli, ampak če se hočeš resno ukvarjat in služit s fotkanjem, predvideam ker si e na faks vpisal. Prodaj Oly in menjan sistem..

Če bi menjal bi vzel samo Sony AZR II :)

Sony pa nažalost nima (še) skoraj nč leč

Okapi ::

Kar nekaj profesionalcev uporablja sistem m43. In veliko profesionalcev ostaja pri Nikonu ali Canonu samo zaradi inercije, ker so preveč vložili v opremo.

seminal ::

Ma daj no ne seri da profijo uporabljajo m43 tipalo, včasih pišeš pametne poste včasih pa mimo pihneš, in zdaj ker si pač na olyu ne rabiš trosit cvetk. Oly nima AF, nima senzorja, nima leč, nima pro supporta na nivoju.. tak da

Uh kar na A7R II bi šel :P če bi mel canon leče L lahko lepo adapter uporabil pa si rešen. ker novi zeiss so svinjsko dragi. Saj leče že so samo so drage ampak top, nevem kere leče nimajo za tvoje potrebe, tiso pa Canon L nabaviš pa adapter :)

ps. imam sam sonya, pa še vedno trdim da za PRO uporabo je še Canon in Nikon vedno spredaj. Zakaj? zato ker imajo res doer izbor leč, leče so vse vodotesne, za prah itd... AF super, ostrina super pa objektiv se ne razjaha po 10-15 letih trde roke in ne nežne rabe. Sony poačsi dohiteva sploh zato ker lahko L natakneš gor, oly pa jaz tukaj zraven ne vidim sorry. Kakšen Nikon D750 al pa novi D500 :) tudi ni slaba zadeva. Canon bo kmalu dal novo 5D 4 ven, to bi tudi bilo za kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

Janac ::

ja saj pravim, da Sony nima konrektnega izbora leč. Je pa trenutno edini dostojen naslednik če grem iz m4/3 kar pa ne bom šel.

http://www.dpreview.com/reviews/image-c...

Razlika vredna cca 2500eur+? Za moje potrebe ne.

Poleg tega zgubim cca 3 fps, kompaktnost, pa vse leče bi mogu menjat. Edina stvar, ki me mot pr m4/3 je ISO to je pa to, pogojno do 3200 in max 4000. AF kot praviš je tudi presenetljivo hiter pa 3 axis IBIS.

Okapi ::

seminal je izjavil:

Ma daj no ne seri da profijo uporabljajo m43 tipalo, včasih pišeš pametne poste včasih pa mimo pihneš, in zdaj ker si pač na olyu ne rabiš trosit cvetk. Oly nima AF, nima senzorja, nima leč, nima pro supporta na nivoju.. tak da
... pač sereš, ne morem pomagati.

Tule imaš na hitro zbrane tri profije, ki uporabljajo Olympus.

http://buchangrant.format.com/Blog/awar...
http://www.firstlightworkshop.com/where...
https://www.mu-43.com/threads/featured-...

Okapi ::

Janac je izjavil:

Razlika vredna cca 2500eur+? Za moje potrebe ne.

Poleg tega zgubim cca 3 fps, kompaktnost, pa vse leče bi mogu menjat. Edina stvar, ki me mot pr m4/3 je ISO to je pa to, pogojno do 3200 in max 4000. AF kot praviš je tudi presenetljivo hiter pa 3 axis IBIS.
Razlike v šumu med "full-frame" in m43 je za približno dve zaslonki, in to šele od določene občutljivosti dalje (odvisno pač, kdaj te začne šum motiti, kar je odvisno tudi od povečave, ki jo delaš).

Se pravi imaš en precej velik razpon občutljivosti in povečav, ko razlike v končnem izdelku bodisi sploh ne opaziš, ali pa ni dovolj velika, da bi bila moteča.

Potem je še eno precej veliko območje, kjer lahko razliko kompenziraš, bodisi s svetlobno močnejšimi objektivi, ali z boljšim umirjevalnikom slike.

Vmes nastopi še vprašanje cene in velikosti. Tudi nekateri profesionalci si ne morejo oziroma nočejo privoščiti poljubno drage opreme. Če lahko enako zaslužiš z opremo za 5 tisoč evrov, si z opremo za 10.000 evrov 5000 evrov vrgel stran. Oziroma, v enem primeru se s fotografijo lahko preživljaš, v drugem pa mogoče ne moreš. Podobno velja za velikost opreme. Marsikdaj ne moreš s seboj tovorit poljubno veliko opreme, in če je ta večja in težja, je večja verjetnost, da s seboj ne boš imel ravno tistega kosa, s katerim bi lahko naredil boljšo fotko.

Če bi cena in velikost opreme ne igrala pomembne vloge, bi vsi profiji uporabljali srednjeformatne aparate, ne "mali full-frame".

Jasno, če denar ni omejitev, imaš lahko tudi 2 ali 3 različne sisteme, za različne namene. Ampak denar v večini primerov je omejitev.

no comment ::

seminal je izjavil:

ps. imam sam sonya, pa še vedno trdim da za PRO uporabo je še Canon in Nikon vedno spredaj. Zakaj? zato ker imajo res doer izbor leč, leče so vse vodotesne, za prah itd... AF super, ostrina super pa objektiv se ne razjaha po 10-15 letih trde roke in ne nežne rabe. Sony poačsi dohiteva sploh zato ker lahko L natakneš gor, oly pa jaz tukaj zraven ne vidim sorry. Kakšen Nikon D750 al pa novi D500 :) tudi ni slaba zadeva. Canon bo kmalu dal novo 5D 4 ven, to bi tudi bilo za kupit.

PRO je lahko nekdo, ki sedi v dnevni sobi za 20kg težko kamero s polmetrskim senzorjem ali pa nekdo, ki s telefonom skače iz letala. In daleč od resnice je, da je Canikon za oba najboljša izbira.

seminal ::

Janac daj povej kero lečo bi mel pa nimaš na sonyu? :D me res zanima kakšno redko goriščnico si boš zaj zamislil. Pa oly predvidevam da tudi nima oz je še manj izbire.

Teh 8fps pri oly ti nič ne pomaga če so vse meglene oz. neostre, zaradi mene lahko imaš 20fps pa nič ne koristi če ga AF ne dohaja...
PRi moji A6000 tudi piše 11fps, pa je to za bvz, 8 je komaj pogojno uporabno. Pri A77 imel 12fps pa tudi komu na čast. Ni to 1D mark, al pa D4 oz D5 kateri ima 11fps ostrih. Potem sony ima 5 osni stabilizator ki pomoje tudi ni za odmet.
Za senzor primerjata 16M vs 42M če zmanjšaš od sonya na 16M, si na 5 oz. še več zaslonk spredaj pred Oly. Ne moreš pred fizično omejitvijo ven vlečt(FF pa malo tipalo) če bi imel oly 42M bi bil že pri ISO800 zrnast ko hudič, poglej recimo 5DRS.
Smo offtopic
PAč če ti je tvoja oprema dovolj oz. praviš da boljše ne rabiš ok :) Pač še nisi delal v nekih zahtevnih pogojih da bi te oprema začela omejevat ali pa izbira leč.

Tri page dal zaj pa bom dol pado:) Če bi hoto od Canon pa Nikona strani limat bi 50 strani te teme polimal, pa ne pravit da imajo samo zaradi tega še ker imajo leče doma. Eni ne vidite prednosti PRO bodijev in pro storitev, ogromno izbiro PRO leč, pa rabljeno prodaš takoj ali pa kupiš, pri oly pa sonyu pa fuji pa 100 let prodavaš in tega nima ne OLY, pa Sony tudi caplja bi lakho tudi kaj v tej smeri naredo.

No comment kaj torej ti predlagaš :) da je dobra izbira :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

Okapi ::

seminal je izjavil:

Eni ne vidite prednosti PRO bodijev in pro storitev, ogromno izbiro PRO leč, pa rabljeno prodaš takoj ali pa kupiš, pri oly pa sonyu pa fuji pa 100 let prodavaš in tega nima ne OLY, pa Sony tudi caplja bi lakho tudi kaj v tej smeri naredo.
V resnici to vsi vidimo. Edini, ki česa ne vidi, si ti - ki ne vidiš slabosti pri Canonu in Nikonu, oziroma prednosti pri Sonyu ali Olympusu/Panasonicu.

In konkretno poznam najmanj enega profesionalca, ki uporablja Canon, in že nekaj časa po malem obupuje, ko gleda boljša tipala pri Sonyju. Pri Canonu vztraja izključno zaradi vse opreme, ki jo že ima. Če bi začenjal iz nič (recimo, da bi mu vso opremo ukradli), bi brez veliko razmišljanja kupil Sonyja.

seminal ::

No vidiš da poznaš zadeve rekel si SONY, ne pa OLY in tukaj je velika razlika. Prej ste pa oly tišali kako je dober itd. Sony pa resninčno dohiteva velika dva. Pa senzorje če gledamo Canon vs Nikon je nikon že nekaj let v prednosti. Poznam par ljudi ko so šli iz Canona na Nikona zaradi tega. Saj tukaj se mislim da vsi strinjamo da Sony gre po dobri poti da zmeša štrene tudi v PRO klasi. Ampak Sony ne pa Oly al pa Fuji. Oly je vedno capljal zadi enako Pentax ki je komaj sedaj predstavil FF aparat 10 let prepozno ko jih je večina migriralo drugam, pa sem imel takrat od pentaxa K10D model ki je bil super. Pa nisem fanboy, imel Pentaxa, Canona in sedaj Sony prvo SLT, pa sedaj brezzrcalca.
Kakšne prednosti razen ker Sony in ne Oly dela svetovne senzorje, pa meni je všeč EVF, mere so relativna zadeva jaz sedaj ko na hitro pomislim se ne spomnim.

Okapi ::

Kot prvo, brezzrcalni fotoaparati in elektronska iskala so prihodnost. Pravzaprav že sedanjost. Imajo toliko prednosti pred zrcalnimi, da je škoda naštevati.

Kot drugo, v igri še vedno ostaja velikost (in cena). Poznam nekoga, ki se zelo resno ukvarja z jamsko fotografijo, in se je odločil, da je zanj Fuji boljši od kateregakoli sistema z večjim tipalom.

Prej sem dal linke do treh profesionalcev, ki so se odločili, da je zanje Olympus boljša rešitev.

V vseh teh primerih cena ni igrala odločilne vloge.

Recimo pri meni (in predvideva, da tudi pri Jancu in še mnogih fotografih, ne samo ljubiteljskih) igra pomembno vlogo tudi cena. Kompletna oprema z dvema ohišjema in objektivi, ki pokrivajo vse od ribjega uča do 840 mm (ekvivalent), me je prišla toliko, kot stane samo ohišje novega Canona 1DX, ali pri Sonyju A7R II z enim samim profi tele-zumom.

Janac ::

Iskreno, je pomoje prihodnost v takih kot ma recimo Sony, velik senzor v majhenm ohišju.

Baje da Olympus razvija FF sistem, samo potem isto odpadejo vsi objektivi, ki so sedaj delani za crop senzor.

Okapi ::

Zakaj so "full-frame" fotoaparati tako veliki, se v resnici že nekaj časa sprašujem. V dobrih starih časih je bil "full-frame" Olympus OM-2, cenjen pri poklicnih naravoslovnih fotografih, velik toliko, kot so sedaj veliki m43 aparati (in to kljub temu, da je imel prizmo in zrcalo).

Drugače pa, veliko (oziroma večje) tipalo ima zlasti prednost za pikselpiperje>:D Fotografov, ki bi večje tipalo dejansko potrebovali, ker z manjšim ne bi mogli narediti dovolj dobre fotke za objavo, je v resnici razmeroma malo.

Pri velikem tipalu ne moreš imeti dobrega majhnega objektiva, zaradi čisto fizikalnih lastnosti. Kar pride še zlasti do izraza pri teleobjektivih, in pri svetlobno zelo močnih objektivih. Manjše tipalo ima marsikdaj prednost tudi zaradi večje globinske ostrine.

Če bi bilo večje tipalo res v vseh pogledih boljše, bi vsi profiji slikali s Hasselbladi in Pentaxi 645. Tako pa je jasno, da se morajo tudi vsi profesionalci (vsi drugi pa še toliko bolj) odločiti za določen kompromis, glede na svoje potrebe in zmožnosti. In ta kompromis ni vedno Canon ali Nikon. Ali sedaj Sony.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gddr85 ::

tista kompaktnost tud zgubi enkrat pomen, ko na a7 natakneš en fe85, 24-70 ipd., pa po možnosti še grip gor ;)
..in si skoraj na istem kot s kakim canonom 6d, 7d..

Janac ::

Tole bom vzel.

Sem jim pisal na mail pa pravjo da niso EU, ampak importi iz Azije. Garancija je pr njih in nemorem pr Olympus EU uveljatjat. Je pa cca 350eur cenejš kot v SLO.

http://www.ebay.co.uk/itm/Olympus-M-Zui...

no comment ::

Okapi je izjavil:


Pri velikem tipalu ne moreš imeti dobrega majhnega objektiva, zaradi čisto fizikalnih lastnosti.

Pri majhnem tipalu tudi ne moreš imeti dobrega majhnega objektiva, zaradi čisto praktičnih razlogov.

Idealno bi bilo, da bi na pol manjšem senzorju imel bistveno manjši objektiv, ki bi bil bistveno boljši (ker mora manjši senzor spravit primerljivo število pik na manjšo površino), hitrejši in ne bi bil dražji od objektivov za večji senzor. Žal se je izkazalo, da tega trenutna proizvodnja za masovne serije ni sposobna.

Okapi ::

Janac je izjavil:

Tole bom vzel.

Sem jim pisal na mail pa pravjo da niso EU, ampak importi iz Azije. Garancija je pr njih in nemorem pr Olympus EU uveljatjat. Je pa cca 350eur cenejš kot v SLO.

http://www.ebay.co.uk/itm/Olympus-M-Zui...

Cena je vsekakor ugodna. Pred kratkim je za le malo manj šel en "tovarniško obnovljen".
http://www.ebay.com/itm/361582514838?ss...

Okapi ::

no comment je izjavil:

Okapi je izjavil:


Pri velikem tipalu ne moreš imeti dobrega majhnega objektiva, zaradi čisto fizikalnih lastnosti.

Pri majhnem tipalu tudi ne moreš imeti dobrega majhnega objektiva, zaradi čisto praktičnih razlogov.

Idealno bi bilo, da bi na pol manjšem senzorju imel bistveno manjši objektiv, ki bi bil bistveno boljši (ker mora manjši senzor spravit primerljivo število pik na manjšo površino), hitrejši in ne bi bil dražji od objektivov za večji senzor. Žal se je izkazalo, da tega trenutna proizvodnja za masovne serije ni sposobna.

Verjetno obstaja neka optimalna velikost tipala, kar se velikosti, kakovosti in cene objektivov tiče. S tem, da ni nujno, da je ta optimalna velikost enaka za vse vrste objektivov, od širokokotnikov do teleobjektivov. Pri Olympusu naj bi, kot pravijo, pri načrtovanju sistema 4/3 imeli v mislih tudi velikost in kakovost (in ceno) objektivov. Ali so res izbrali najboljši kompromis pa verjetno nihče ne ve.

Full-frame skoraj sigurno ni najboljši kompromis, saj je velikost izbrana preprosto zato, ker je to največje možno tipalo, pri katerem so uporabni vsi stari objektivi.

APS-C pa tudi verjetno ni idealna velikost, ker tudi ni posledica kakšnega posebnega načrtovanja, ampak je bila to v bistvu največja velikost tipala, ki so jo bili sposobni (za sprejemljivo ceno) narediti pred 15+ leti (ko je prišel ven Nikon D1).

dj_uro ::

micro 4/3 sistem ziher NI ''sweetspot''...
bližje je FF kot m4/3...

EVF je super zadeva; popravek...bo super zadeva, ko bo izpiljena...
ko smo ravno pri velikosti;
mene včasih boli, ko nosim in nosim s seboj vso to kramo... ko pa po premoru primem nekaj manjšega, mi pa nekaj ''fali''... ne znam opisat...tak čuden feeling...
vw-klub.si

no comment ::

Optimalna velikost senzorja?

Kateri je optimalen okus sladoleda?!

Okapi ::

Se bojim, da si malo pomešal stvari.

Optimalno velikost tipala je mogoče precej preprosto ugotoviti - glede na namen rabe, seveda.
To je tista najmanjša velikost (ali cena ali kakšna tretja lastnost) tipala, pri kateri na slepem testu ne opaziš več razlike v kakovosti.

Janac ::

Okapi, maš mogoče kak primer obdelane fotke s ISO 6400 ?

Okapi ::

Po mojem ne, arhiva pa tudi nimam takega, da bi lahko po tem iskal.

no comment ::

Okapi je izjavil:


To je tista najmanjša velikost (ali cena ali kakšna tretja lastnost) tipala, pri kateri na slepem testu ne opaziš več razlike v kakovosti.

Ni res.

Oz. če je res, potem se optimum spreminja tako hitro in pogosto, da ga je nesmiselno iskat. Za marsikoga bi se optimalna velikost senzorja lahko spremenila tudi 3x v minuti.

BigWhale ::

no comment je izjavil:

Oz. če je res, potem se optimum spreminja tako hitro in pogosto, da ga je nesmiselno iskat. Za marsikoga bi se optimalna velikost senzorja lahko spremenila tudi 3x v minuti.



Absolutno. Ravno zato ni optimalnega senzorja, optimalnega objektiva ali pa cesarkoli drugega. Vsaka stvar je optimalna za nek dolocen namen.

Duhec ::

lisjak je izjavil:

Duhec je izjavil:

lisjak je izjavil:

Zaključen challange "Electric!".
Dosegel 6. mesto... napredujem :)
http://www.dpreview.com/challenges/Entr...
Še kdo mogoče sodeluje v katerem izzivu ?

Odlično, čestitke !
Jaz sem poslal fotko za "National Geographic".
http://www.dpreview.com/challenges/Chal...

hvala!
Kera pa je tvoja ? sicer pa močna tema in huda konkurenca... upam, da ti rata
jaz sodelujem še na "Landscape Seascape"
http://www.dpreview.com/challenges/Chal...

Tale je bila, zlata sredina... :)
http://www.dpreview.com/challenges/Entr...
http://blackbird.si/

Janac ::

Okapi ::

Patentirajo marsikaj, to v resnici nič ne pomeni. Mogoče ga sploh ne bodo nikoli uporabiti, mogoče bodo patent prodali komu, mogoče bodo za koga tretjega delali objektive ... Ne pozabimo, da je Sony 5% lastnik Olympusa.

Možnost, da bi Olympus sam delal tudi full-frame aparat, pa je po mojem zanemarljiva. Razen če bi iznašli kakšno res revolucionarno zadevo, v smislu delujočega "globalnega" zaklopa ali kaj podobnega, da bi bil aparat bistveno boljši od vse konkurence. Ampak možnosti za kaj takega so prav tako zanemarljive.

Mene bolj zanima, kaj bo novega pri E-M1 II.

Mimogrede, Hasselblad je ravno danes predstavil brezzrcalni srednjeformatni aparat - X1D. Deset jurčkov za ohišje;)

BigWhale ::

Korenje ze spara. ;>

gddr85 ::

tole bo premal megapixlov za korenje, sploh za cropping, pa še ostrina leč je vprašljiva :P

no comment ::

Na papirju zgleda fenomenalno. Mogoče pa Hasselblad še ni čisto za v smeti (po dolgcajtu in rebadge-ih, ki so jih porivali zadnja leta...).

Leaf shutter!!!

korenje3 ::

BigWhale je izjavil:

Korenje ze spara. ;>

šparajo reveži. meni ni treba.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kokos25 ::

Ali pozna kdo koga, ki odkupuje staro foto opremo?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Okapi ::

Korenje in njegovo opremo bomo zanemarili.

Medtem pa je tale fotka zasedla 14. mesto v temi najboljših fotk in solidno oceno 3,2.


http://www.dpreview.com/challenges/Entr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

lisjak ::

Okapi je izjavil:

Korenje in njegovo opremo bomo zanemarili.

Medtem pa je tale fotka zasedla 14. mesto v temi najboljših fotk in solidno oceno 3,2.


http://www.dpreview.com/challenges/Entr...


Čestitke!
jaz pa tokrat samo 22. v "Lendscape Seascape"
http://www.dpreview.com/challenges/Entr...

Super Sonic ::

Glede teh tekmovanj: zelo veliko pridobiš s tem tekmovanjem to, da dobiš boljši občutek kaj je potrebno oddajati. Lahko je fotografija vrhunska, ampak če ni 100% tematsko umeščena, bo pogorela. Tu dajem temu tekmovanju velik plus, saj precej širi spoznanje kaj je potrebno na tekmovanjih oddajati in da vse iz zaloge enostavno ni dovolj dobro.

Minusov je pa tudi kar nekaj: določene zmagovalne fotografije so res slabe oz. so v kategoriji dooooosti boljše in nekako se ne gre znebiti občutka, da jih nekdo namerno zabija. Vsekakor tisto prvo zame trenutno še pretehta, zna pa koga boleti. Mislim, da sem gledal sončne zahode ob morju in katastrofa na prvem mestu (oziraje na to, kaj je bilo okoli nje).

Sicer pa drugo mesto v tekmovanju Bokeh in the City:
http://www.dpreview.com/challenges/Chal...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

darkz ::

Evo se moj zahod iz domačega kraja :)

prva je normal v drugi pa sem samo spremenu temperaturo barv :) je pa slikano z mobitom
Kera verzija je bolša?


|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

obe sta brez vrednosti.
Your focus determines your reallity

Super Sonic ::

http://www.dpreview.com/challenges/Chal...

Streets #6: Streets in Monochrome // 1. mesto
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Tomson ::

Bravo, čestitke, to pa je lep dosežek!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Super Sonic ::

Thnx ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Duhec ::

Zanimiva, res ! Čestitke !
http://blackbird.si/
««
50 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714904 (9487) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214880 (12877) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294150 (1776) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425787 (22629) bluefish

Več podobnih tem