» »

Nekater Googlove storitve - daleč pod nivojem za uporabnika

Nekater Googlove storitve - daleč pod nivojem za uporabnika

shadeX ::

Google Adwords in Google Adsense.

Naj na kratko opišem kaj to je (kopirano iz wikipedia) - tisti ki to ve kaj je naj preksoči to:

AdWords je storitev podjetja Google za oglaševanje na spletnih straneh. AdWords je najpomembnejša Googlova oglaševalska storitev in glavni vir zaslužka, ki je v letu 2009 skupno znašal preko 23 milijard dolarjev.
Google tekstovni oglasi so kratki, sestavljeni so iz ene vrstice naslova in dveh vrstic vsebine.

Adsense je storitev podjetja Google za zaslužek na spletnih straneh. Ko naredite kako dobro stran, na njo postavite Adsense program ter začnite služiti.

Vendar tako kot na Google Adwords in Adsense se pojavljajo zanke.

Pred uporabo njihovih storitev, si mora vsak prebrati njihova pravila ter zahteve. Če se ne držiš njihovih zahtev te banajo iz njihovih storitev - > ZA VEDNO. Tak način pristopa imajo zato da zaščitijo njihove oglaševalce in zato naj bi ponujali nekakšno zaščito proti tistim, ki naprimer hočejo priti do hitrega zaslužka ( v primeru storitve adsense, veliko ljudi misli da bo zaslužilo s tem ko bodo klikali na SVOJE oglase in absolutno je to napaka in Google jih "eliminira" z obličja zemlje. Dokončno! Kar je seveda edino pravilno. V primeru Adwords je znan primer izbiranja zaščitene ključne besede npr: HP, Asus, Call of Duty .. Ob uporabi ene izmed zaščitenih ključnih besed - > BAN brez opozorila do konca življenja) Vendar pa Google niti ne zanima, da bi zaščitili njihove uporabnike storitev.
Naprimer:

Moj prijatelj Janez je postavil odlično stran kjer služi z storitvjo adsense tudi po 3-4 tisoč € na mesec. Ker sva mu jaz in še moj prijatelj Tone nevoščljiva se odločiva klikati na njegove oglase. Googlov sistem bo v tem primeru zaznal preveliko številko klikov iz istega naslova in bo ukinil Janezov adsense račun. V tem primeru lahko Janez samo piše, na adsense support da se mu je zgodila krivica. V tem lahko samo upa da mu bodo povrnili nazaj račun ( kar se v 90 % ne zgodi ). In če se mu zgodi da mu dobri stric Google povrne račun in se Jaz in Tone odločiva nazaj klikati na njegove oglase mu spet banajo račun in odločitev je dokončna. Janez se ne more več pritožiti ali odpreti svoj Adsense račun.

Meni se zdi, da ima Google prevelika krila in mu jih bi bilo treba malo "odstriči". Njihovi programerji oz. tisti, ki so si to izmislili in ne zaščitili uporabnikov storitev imajo IQ na nivoju temperature mojega procesorja z zalman hladilnikom.

Logično mišljenje:

1. Zakaj Google Adwords enostavno NE sprejme kampanje, če le ta vsebuje zaščiteno ključno besedo, kot je na primer to uvedel FACEBOOK! Če narediš kampanjo na Facebooku in ta vključuje ključno besedo ki je rezervirana, ti ne dovoli ustvariti kampanje.

2. Zakaj na storitvi google Adsense, ne morejo tako narediti, da je mogoč klik na reklamo v roku 12ur iz istega naslova? Tako bi zaščitili tudi uporabnike.

To sem spisal samo informativno. Ker se je Google Adsense pojavil tudi v Sloveniji ( na straneh s slovensko vsebino ), verjamem da bo veliko ljudi poskušalo dati Adsense na svojo stran, vendar ob vsem tem imejte ta zaslužek kot za rezervo.

Adsense banned in Adwords banned, si poglejte kako drugi uporabniki doživljajo krivice na račun Googlove pameti.

algo ::

Imaš prav. Vendar na žalost tako pač je, če igraš po njihovih pravilih pa imaš lahko od tega veliko koristi.

shadeX ::

algo je izjavil:

Imaš prav. Vendar na žalost tako pač je, če igraš po njihovih pravilih pa imaš lahko od tega veliko koristi.


Preberi še enkrat dobro. Ti lahko igraš po njihovih pravilih ( kdo je tako neumen, da bi sam klikal na svoje oglase ) samo kot sem napisal. Če se zgodi da tvoja "prijatelja" klikata na oglase s tem namenom da bi te banali s programa, potem ti tukaj nimaš kaj.

Google razmišlja tako:
www.random-stran.com dobiva klike na oglase. Analiziram:

Zgodi se klik na reklamo:

1. Aha to ni Janezov IP ( lastnik strani ).
1.1 Plačaj Janezu X €.

Zgodi se še enkrat klik na reklamo iz drugega IP-ja

1. To ni Janezov IP
1.1 Plačaj Janezu x €.

.
.
.
.
.
.
Nato se to ponavlja iz recimo dveh IP-jev. Google na koncu reče.

2. Janezova stran je dobila preveč klikov iz Istih naslovov.
2.1 Janez se je dogovoril s prijatelji, da klikajo na njegove oglase
2.2 Banaj Janezu račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

gendale ::

jaz imam vse te oglase blokirane:D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

shadeX ::

gendale je izjavil:

jaz imam vse te oglase blokirane:D


smem prašati zakaj? si goljufal namerno?

algo ::

shadeX je izjavil:

algo je izjavil:

Imaš prav. Vendar na žalost tako pač je, če igraš po njihovih pravilih pa imaš lahko od tega veliko koristi.


Preberi še enkrat dobro. Ti lahko igraš po njihovih pravilih ( kdo je tako neumen, da bi sam klikal na svoje oglase ) samo kot sem napisal. Če se zgodi da tvoja "prijatelja" klikata na oglase s tem namenom da bi te banali s programa, potem ti tukaj nimaš kaj.

Google razmišlja tako:
www.random-stran.com dobiva klike na oglase. Analiziram:

Zgodi se klik na reklamo:

1. Aha to ni Janezov IP ( lastnik strani ).
1.1 Plačaj Janezu X €.

Zgodi se še enkrat klik na reklamo iz drugega IP-ja

1. To ni Janezov IP
1.1 Plačaj Janezu x €.

.
.
.
.
.
.
Nato se to ponavlja iz recimo dveh IP-jev. Google na koncu reče.

2. Janezova stran je dobila preveč klikov iz Istih naslovov.
2.1 Janez se je dogovoril s prijatelji, da klikajo na njegove oglase
2.2 Banaj Janezu račun.


To se tebi zdi, da tako je, kako točno je pa tako ali tako nihče ne ve! Po mojih izkušnjah te "prijatelj" zelo težko zariba, sploh, če služiš 3-4k EUR/mesec. A misliš, da je google pri vseh teh dr. znanosti, ki jih ima zaposlene, da mu ustvarjajo algoritme tko neumen, da te bo banal, če ti bo en pacient na dan naredi 40 klikov iz istega IP-ja ob dejstvu, da imaš pri tem zaslužku najmanj cca. 400+ klikov iz različnih IPjev? Pa tko enostaven algoritem, da bi te klike enostavno izločil bi še jaz znal napisat :D Seveda je google mnogo naprednejši in on zazna te neveljavne klike (kako? skrivnost, ki je ne želijo razkriti!). Če imaš Adsense potem več, da se mesečni estimated earning nikoli ne ujemajo s končnim zaslužkom, ker algoritem iz zaslužka pomeče po njegovo neveljavne klike in denar vrne oglaševalcem (pri meni je vedno za 5-10EUR/mesec manj zaradi teh klikov). Se pa strinjam, da lahko nastane težava, če se najde na novo postavljeni strani, ki nima še nič obiska pacient, ki ti klika. Samo koliko verjetnosti pa je, da ta pacient ni ravno lastnih te strani? Bolj malo, če mene vprašaš! Seveda se pa tudi dogajajo krivice ampak tako pač je. Ni pa res, da ko te enkrat Adsense banna, da si bannan za vse življenje. Popraviš stvari in resubmitaš svoj račun v ponovno presojo. Mene še niso banali, so mi pa že večkrat poslali opozorilo, da kakšna moja stran generira napačne klike in naj spremenim pozicijo oglasov drugače me bodo vrgli iz sistema. Do zdaj me na srečo še niso me je pa vseeno malo strah zaradi muhavosti adsense kar ima za posledico, da adsense stranem pač ne posvečam toliko pozornosti. A tebe so banali iz sistema?

shadeX ::

Ni pa res, da ko te enkrat Adsense banna, da si bannan za vse življenje.


Imaš zelo napačne informacije. Ko te Google bana iz programa ( Adwords ali Adsense ), nimaš nikoli več vstopa v njihov program. NIKOLI ! Edino če:

- Si zamenjaš naslov kjer živiš
- Zamenjaš banko
- Zamenjaš IP
- Formatiraš Disk

V tem primeru si noter. V nobenem drugemu nisi.

A so tebe banali iz sistema?


Ne me niso, ker zankrat še ne uporabljam teh programov. So pa mojega prijatelja iz Adwords programa ter še nekaterega znanca ( se poznava zgolj preko interneta) v Adsense programu. In zgodilo se je točno to kar sem v prvem prispevku napisal. Dobili so se osebki, ki so klikali na njegove reklame. Tako da tvoja trditev zelo slabo drži. Google si lahko pač privošči da tudi če vsaki dan bana po 10. uporabnikov, bo še vedno preskrbjen z miljardami, ker itak pridejo novi uporabniki.

Pa še sporočilo iz nekega foruma:

Some people mass clicked my ads to bother me and I got banned from adsense...back in april.

Will the adsense people let me back in? I have a differnt site and everything now.

How would I go about asking them?


Odgovor je bil:
The chances are slim - very slim


Pa še za tiste, ki bodo pametovali da lahko prideš nazaj v sistem. Kopiram sporočilo prijatelja, ki je bil banan v Adwords programa:

Vaš račun Google AdWords je bil blokiran

Sporočamo vam, da je bil vaš račun Google AdWords blokiran zaradi ene ali več resnih kršitev naših pravilnikov o oglaševanju, natančneje pravilnikov o ciljnih straneh in spletnih mestih. Vaši oglasi se zato ne prikazujejo več v sistemu programa Google AdWords. Če boste ustvarili nove račune, bodo tudi ti blokirani.

algo ::

Očitno še nisi slišal za TOLE? In ja, folk dobi račune nazaj ampak je pa res, da redko tko da načeloma se strinjam, da je to "doživljenski ban" ampak upanje umre zadnje ;) Kako je pri Adwords pa ne vem, ker ne uporabljam.

cen1 ::

Res je, google zna bit precej zaj*. Nam so banali ker smo imeli na forumu kao preveč linkov do ilegalnih programov na file hostih (WTF??). Linki pa zagotovo stari po več let in večina najbrž od spambotov ki smetijo po forumih. Morali smo pobrisati linke po celotni bazi foruma in potem so hvala bogu dali nazaj. Seveda ni noben niti vedel kateri linki so problem in kaj jih je sploh motilo.. zgleda da njihovi spiderji v detajle zanalizirajo vsako stran in če ni vse 100% te kar vržejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Oddelek: Omrežja in internet
154286 (2474) slovenec_89
»

admob, adsense & drugi

Oddelek: Programiranje
51112 (861) Elemen_T
»

Nova spletna stran, pomoč!

Oddelek: Izdelava spletišč
318174 (7721) gnomee
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517030 (11988) TuRBo_1
»

Google SMS v beta fazi testiranja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175293 (4450) darkolord

Več podobnih tem