» »

Kje kupiti prazgodovinsko grafično kartico?

Kje kupiti prazgodovinsko grafično kartico?

LjMan ::

Lep pozdrav, imam 8 let star računalnik in grafična kartica mi počasi umira, zanima me kje bi se dalo kupiti kakšno VGA AGP grafično kartico (trenutno imam Gainward GeForce 6600GT, 256MB DDR , AGP8X). Gre zato da računalnik še vedno deluje odlično in sem preveč navezan nanj (beri: nimam denarja) da bi kupil novega. Predvsem me zanima če se da kje v Sloveniji dobiti tako grafično.

mirancar ::

bolha.com, mali oglasi

fr4nc ::

"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Brane22 ::

na bolšjaku ( tisti na avtosejmu) jih imata vsaj dva tipa vsepolno.

Pametno je biti tam zjutraj, malo po 8h, ker za 9h je ponavadi gužva za izvoz in se čaka.

1 uro maš več ko dost za ogled.

mr1two ::

Če želiš dati za poštinino, ti lahko pošljem jaz eno, ki ne deluje. Mogoče bi delovala taktika s peko(v pečico jo daš za par minut, na nevemkolk stopinj-180 al neki podobnga) in poskusiš potem, če deluje. Je pa na žalost brez hladilnika. Če bi želel poskusit, ti jo lahko pošljem.
Če pa dobiš na bolšjaku za 10E, potem kr tam vzemi.
LP

EDIT: moja defektna kartica izgleda na las podobna tej: asus6600 , tako da veš, kakšno hlajenje bi pasalo gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

cjen ::

Brias ::

16 / 32 / 128 mb


in pa 512 mb ...

kixs ::

Geforce 6800 AGP 128MB, 10E, LJ
http://www.bolha.com/ostale-graficne-ka...

Sicer pa AGP niso se prazgodovina ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

amacar ::

Če rabiš pocen, ti jo dam za 5€: http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

freesty ::

Uzami to 6800. Je dobra kartica na AGP pa se 10€ je kar poceni. 5x boljsa od te 9100..

MOBIKING ::

Jaz ti jo dam zastonj. Kontakst na ZS.

LP

stock ::

freesty je izjavil:

Uzami to 6800. Je dobra kartica na AGP pa se 10€ je kar poceni. 5x boljsa od te 9100..


Si skromen, ta grafa je ene 10x hitrejša od 9100 hehe. To bi se splačal. Če pa kako dobiš zastonj pa še tolko boljše.

freesty ::

Jaz useeno raje placam 10€ za 6800gt kot pa, da dobim zastojn radeon 9200 ali podobno.

kixs ::

Kako pa ves, da ti graficna umira??

Navadno crkne in konec. Eno sem enkrat res imel, ki ji je delno crknil ram in so bile potem cudne texture v igrah - za vse ostalo je delovala noralno.

Lahko se ti tudi pregreva in je dobro malo prepihat hladilnik. Morda tudi naloziti kaksne novejse gonilnike - vem, da tudi najnovejsi (zadnji) niso ravno novi.

lp

stock ::

Ma bi se strinjal, če se igra še kaka igrica gor res raje teh 10€ (polek tega je ta kartica isto hitra kot omenjena 3650 btw).

Heh je pa tudi res, da dokler še ni čisto hin se splača ugotovit problem in mogoč popravit.

freesty ::

Ma tudi ce ni hin, 10€ ni noben denar za razliko v performancu. 6800 je bila top medtem ko 6600 mid range kartica. Cenovna razlika je bila ob izidu ogromna. Za 10€ bi js nabavu vseeno tisto pa magari dal 6600 na bolho za 5€.

MOBIKING ::

Ja moja ni v rangu 6800 je precej slabša....za info.

kixs ::

Tista 6800 zelo verjetno ni GT. Bolj verjetno je samo 6800 ali pa celo 6800LE. Potem ni vec tako grozna razlika med 6600GT in ce res ne crkuje, je vsak evro prevec, se posebej, ce jo rabi samo za Winse gonit.

lp

LjMan ::

Hvala vsem za pomoč, situacija je taka da se je ventilator na grafični okvaru, pa proizvaja res grozn zvok z drgnjenjem ob robove (podoben cvrtju), sem ga že probal popravit, sam je škoda časa pa živcev. Bom pogledu to GF6800 ker je nekako še najbližja tej ki jo imam.

mr1two ::

Lahko pa narediš nekaj podobnega, kot je opisano tule: zamenjava ventilatorjev na grafični kartici

bajsibajsi ::



Kot darilo dam zraven se eno starejso AGP RivaTNT ali kak Ahtlon/Duron CPU. Ali z doplacilom enega evra plato K7S5A, ki podpira omenjene procesorje in graficne. :D

Pro_moted ::

Evo tu maš pa novo :D

AGP Sapphire Radeon HD 3650 512MB..........52.80 €, pri Dinokomp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje se da dobiti starodavno grafično kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811264 (9251) hojnikb
»

Nakup nove grafične kartice cca. 50 €

Oddelek: Kaj kupiti
231752 (1332) deadzone
»

Katero grafično ?

Oddelek: Kaj kupiti
472481 (1507) ameba
»

Nakup grafe

Oddelek: Kaj kupiti
131151 (886) jest10
»

kako naviti procesor?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
634327 (4030) biokill

Več podobnih tem