» »

Zakljucevanje ocen

Zakljucevanje ocen

Looney ::

Je kaksen srednjesolec tukaj? Nekaj me zanima.

Se negativne ocene pri zakljucevanju ocen na koncu leta upostevajo ali se upostevajo samo ocene s katerimi so bile negativne popravljene?


Lp, Looney
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Lion29 ::

odvisno od prfoksa, pa kako sta se zmenla, kake kriterije ima, pa vse... ponavadi neko tezo ima
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Janko97 ::

Ja odvisno tudi od šole nekatere to upoštevajo obe oceni druge pa samo tiste s katerimi si popravil negativno. Je pa lohka spet od prfokse odvisen.

freesty ::

Ja, ce pises usak test 1 in ga potem s 5 popravis, se mi ne zdi fer, da bi imel isto končno oceno kot tisti, ki je že s prve pisal vse teste 5.

Rippy ::

Kaj je "fer" ali ne do ostalih ne bi smelo biti pomembno. Je pa tako, da tudi večino tega, kar se učiš nekako ni pretirano pomembno, ker se tako večino tega pozabi razen, če se res nekako preusmeriš v to področje kasneje. To, da še vedno vem, kaj je mitohondrij iz osnovnošolske biologije mi je danes enako pomembno znanje, kot Nayan cat :). Torej naj ne bi bilo to, kar se eventuelno naučiš in s tem popraviš ampak nekako tvoje "delo" in razmišljanje, nekako učenje za učenje. Tako, da ocena s katero popraviš ostale nezadostne naj ne bi imela celotno "težo".

Je pa res, da je v večini odvisno od profesorja :).

mirage ::

Kolikor imam jaz v spominu štejejo vse ocene. Bilo bi tudi malo čudno, če bi bilo odvisno od profesorja, navsezadnje končne ocene predmetov vplivajo na splošni uspeh, ki pa prinaša točke za vpis na faks. Tako bi bili lahko nekateri dijaki v prednosti.

Pa tudi pravilnik o ocenjevanju znanja pravi takole:
1) Končno oceno pri predmetu ob zaključku pouka v šolskem letu določi učitelj ob upoštevanju ocen iz vseh ocenjevalnih obdobij. Dijak ne more biti ocenjen pozitivno, če v zadnjem ocenjevalnem obdobju nima nobene pozitivne ocene


edit: zanimivo zadnja verzija pravilnika pravi takole:
(1) Končno oceno pri predmetu oziroma programski enoti določi učitelj, ki dijaka pri tem predmetu oziroma programski enoti poučuje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

5er--> ::

Tisti "vseh" se ne nanaša na ocene, temveč na ocenjevalna obdobja...

Flea ::

Pri nas vem, da se upoštevaje vse ocene. Tudi negativne, ki so popravljene.

Malajlo ::

Če si popravljal negativno, se je le-ta "brisala". Ampak v drugo si lahko največ tri pisal.
Pri kolokvijih recimo, se ti je najboljša ocena upoštevala. Pa piši petkrat, če si pri volji.
Seveda pa je vse odvisno od prfoksa.

fosil ::

Meni se zdi logično da se upoštevajo vse ocene.
Drugače prideš v absurdno situacijo, ko bi se ti bolj splačalo dobit negativno, kot dvojko ali trojko.
Tako je!

mgermo ::

Na faksu če popravljaš potem se upošteva boljša ocena, v srednji upoštevajo vse.

gendale ::

pri nas si ponavadi dobil povprečno oceno, oziroma 1 več od povprečne, če so ble slabe ocene na začetku leta, dobre pa proti koncu

negativne se niso štele edino v primeru, da je blo tolk enk, da je cel razred pisal še enkrat, takrat se ti je na koncu štela boljša ocena

>Na faksu če popravljaš potem se upošteva boljša ocena, v srednji upoštevajo vse.
a ni na faksu tko, da če narediš izpit in greš še enkrat delat, ker nisi zadovoljen z oceno, se ti šteje zadnja ocena?

ampak itak ne poznam nobenega, ki bi šel na faksu to počet :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

freesty ::

Ne, boljša se ti upošteva. In poznam nekaj ljudi, ki so šli zviševat oceno. Če ti je stipendija odvisna od povprecja bos z veseljem zviseval ocene.

Bananovec ::

Redni test | 1. popravljanje | 2. popravljanje
1 | 1 | 5

Upošteva se ti vse, čeprav lahko naletiš na kakega, ki tu in tam kakšen šus spregleda[mora biti zlato, da najdeš to] (recimo 1. popravljanje, tako imaš povprečje 6/2, če ne 7/3)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

i386 ::

hja, to je bol odvisno od profesorja. Nekateri upoštevajo vse ocene, drugi pa ne. Nek moj profesor je recimo upošteval le najvišjo oceno pri vsaki snovi. Meni je bilo kar je fino, še posebej za popravljanje ocene (tudi iz 3 na 4, 5) itd. Je bil pa recimo strog, če nisi popravil. Negativna ocena z manj kot 40% odstodki je pomenila negativno ocenjevalno obdobje, neglede na povprečje.
Je pa, tako kot so že prej napisali, da je vse odvisno od profesorja. Saj ponavadi povedo že na začetku, tako da veš za kaj se gre. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517670 (15334) DOOM_er
»

Zaključne ocene

Oddelek: Šola
255492 (4242) lebdim
»

Problem v šoli. Zaplet s profesorico. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15917126 (2969) Sodck
»

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
779294 (7874) ERGY
»

Ocenjevanje pri matematiki

Oddelek: Šola
102371 (2203) M-man

Več podobnih tem