» »

Kaj narediti z prenosnikom, ki se ne prižge ? Popravilo, prodaja po delih ?

Kaj narediti z prenosnikom, ki se ne prižge ? Popravilo, prodaja po delih ?

;-) ::

Gre za HP Pavilion - DV6500 -tako piše zadaj, na ekranu pa piše DV6000.

Do zadnjega je delal normalno, predvajal divx filme, youtube, tudi kaka lažja igrica je tekla. Nikoli se ni pregreval in vedno je bil na trdi podlagi.

Za zdaj vidim in sem siguren da ima:
-Windows Vista Home premium key - nalepko (če je to kaj vredno?)
-2x512MB rama
-Hitachi / TravelStar 5K250 / 120GB / 5400 / 8MB / 2.5 Mobile
-Baterija je ob svetlosti na četrt in uporabi interenta držala več kot uro še pred mesecem
-3xUSB
-Vga priklop
-SD-MS, MMC, XD čitalec kartic,
-expansion port 3
-bluetooth, wifi,
-lightscribe dvd pekač

Fora je da se prenosnik ne prižge-prižgejo se vse lučke, hoče zalaufat ventilator potem pa vse ugasne. Se mi splača popravit, kako ? ali prodat po delih oz. celoti, koliko je kaj vredno ?

Isotropic ::

nes na kaksen servis, ce se da kaj naredit. drugace ti pa po delih ne bo noben kupil nic.

;-) ::

En servis je rekel hin matična, drug hin grafična, tretji da pride popravilo 50€ da je hin neki čip ampak ni ziher da bo delalo. Zakaj noben nebi kupil ramov ali diska ?

Janac ::

itak da bi kupil

;-) ::

Problem z prenosnikom 2 hp pavilion

hmm, je kak mojster ki ve zakaj gre pri tem "čipu"

RockyS ::

Ker so stari in premali.

Magic1 ::

Po moje je mislil male pare- ni vredno truda.
Magic

;-) ::

Lej najraje bi ga itak usposobo

matonson ::

Mam doma en laptop s takim problemom. Če dam baterijo ene parkat vn pa notr potem se enkrat prižge. Ko se pa prižge pa dela tudi po več dni.

;-) ::

kak model je ?

Zajle sem mojega prižgal z gretjem tistega čipa, čeprav moj nima nikjer enake oznake-grejem tam okoli vtiča. Ne vžge vedno, še grejem ali dam raje v pečico ali kaj ? Na kolk stopinj naj bi se grelo sploh ?

johanblond ::

;-) je izjavil:

Gre za HP Pavilion - DV6500 -tako piše zadaj, na ekranu pa piše DV6000.

Do zadnjega je delal normalno, predvajal divx filme, youtube, tudi kaka lažja igrica je tekla. Nikoli se ni pregreval in vedno je bil na trdi podlagi.

Za zdaj vidim in sem siguren da ima:
-Windows Vista Home premium key - nalepko (če je to kaj vredno?)
-2x512MB rama
-Hitachi / TravelStar 5K250 / 120GB / 5400 / 8MB / 2.5 Mobile
-Baterija je ob svetlosti na četrt in uporabi interenta držala več kot uro še pred mesecem
-3xUSB
-Vga priklop
-SD-MS, MMC, XD čitalec kartic,
-expansion port 3
-bluetooth, wifi,
-lightscribe dvd pekač

Fora je da se prenosnik ne prižge-prižgejo se vse lučke, hoče zalaufat ventilator potem pa vse ugasne. Se mi splača popravit, kako ? ali prodat po delih oz. celoti, koliko je kaj vredno ?


1. Korak - Nekako ga prižgi !
Mam doma en laptop s takim problemom. Če dam baterijo ene parkat vn pa notr potem se enkrat prižge. Ko se pa prižge pa dela tudi po več dni.

2. korak
Ko dela priključi miško, v control panel nastavi, da lahko z miško prižgeš računalnik (Power managment), potem daš računalnik vedno v sleep in ga prižgeš z miško.

Pri meni deluje ;-)

;-) ::

Mah 1x se je prižgal sedaj ga ne zbudim več...nevem al naj se trudim gret čip ali vržem v kanto. Je možno da kak elektronik majster menja ta čip ki dela probleme ?

ima še kdo kak predlog

ima še kdo kak predlog

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

All ::

Kupim tipkovnico :)

jukoz ::

Pogrej ga.
V bauhausu kupi za 20EUR pištolo za vroč zrak (da ne greješ cele plate), vzemi ven matično in pogrej grafični čip. Delal ti bo, vprašanje pa je kolko časa (moje izkušnje: od 14 dni do večnosti).
Poglej kako se to dela na youtube.

Če ti ne uspe, pa vrži vse skupaj stran.

matonson ::

;-) je izjavil:

kak model je ?

8710w

Je bil pa že na servisu pa niso nič naredili:).

Če bi bil problem grafični čip, bi se računalnik prižgal in samo malo pojambral z nekaj piski. Bil bi črn zaslon, ampak računalnik bi deloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

;-) ::

jukoz je izjavil:

Pogrej ga.
V bauhausu kupi za 20EUR pištolo za vroč zrak (da ne greješ cele plate), vzemi ven matično in pogrej grafični čip. Delal ti bo, vprašanje pa je kolko časa (moje izkušnje: od 14 dni do večnosti).
Poglej kako se to dela na youtube.

Če ti ne uspe, pa vrži vse skupaj stran.


Imam to pištolo, nisem prepričan z gretjem grafičnega čipa ker nisem prepričan če je ta odpovedal, ko se računalnik prižge grafika dela OK, ko se ne prižge se ne prižge nič samo lučke zasvetijo in ventilator obrne.

JanOlMajti ::

Podoben problem sem imel na stari Toshibi, le ta se je prižgala do prve grafike (pritisni F8 za bios) in vrglo ven (loop zanka). Problem najbrž ni isti, ampak meni je pomagalo, da sem razdrl prenosnik, vse izklopil (disk, ram, cd, touch...), ga sestavil nazaj in je normalno delal. Ne vem točno zakaj (mogoče je bilo pri ramih kaj prestaviti) ampak za sedaj je vredu.

;-) ::

Ja jaz sem vse razstavo že ene 5x v dveh dneh, mam občutek da manj porabnikov kot je povezanih "raje" laufa. Ampak vseeno, najraje bi dal popravit (sicer imam zdaj neke ponudbe) ali pa menjal plato, ker za svoj namen je dobro služo, ohranjen pa je kot nov.

denabiker ::

samo to je tako zastarelo, da boš razočaran, če boš po delih prodajal. Nekaj kosov boš prodal za male pare, ostalo ti bo pa ostalo.

;-) ::

rad bi dobil vsaj 20 ali 30 eur koliko sem dal servisom

Invictus ::

Probaj sam popravit. Drugače ni vreden nič. Preprosto ker ne dela.

Seveda daš pa lahko robo na ebay. Sam da stroški ne bodo presegli cene.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kupim9 ::

All je izjavil:

Kupim tipkovnico :)


Imam en komad, če še nisi najdu sporoči.

Looooooka ::

To je problem servisov...se posebej ce se ukvarjajo s prodajo rabljenih racunalnikov.
Rajsi nategnejo stranko in jo prepricajo, da je racunalnik pokvarjen do te mere, da bi popravilo stalo na stotine eurov.
Potem ti ga odkupi zaradi "delov"...gre na ebay, kupi plato za 20 eur in proda racunalnik za par 100 eur.
Potem se pa folk cudi zakaj uradni servis malo vec racuna.Ker pac nimajo tega "dodatnega interesa".

#000000 ::

Čist tko btw, na ebayu še pokvarjene ne dobiš za 20 evrov.

;-) ::

Plate za 20€ bi bil vesel ja:)

Kolk daš za tipkovnico All ? Super je ohranjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peugeot 3008 2017 problem z dnevnimi LED lučmi

Oddelek: Na cesti
122414 (1962) xda develope
»

Popravilo menjava čipa na plošči LED luči KIA Ceed

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
345255 (3978) fpbs
»

ugašanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142437 (2184) DeeCoy
»

prenosnik polit z kavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
203694 (2842) Limona
»

nov PC zmrznil med msi live update 5 (bios update), ob resetu črn ekran, ne pride v b (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
586290 (5712) Riff

Več podobnih tem