» »

Problem z prenosnikom 2 hp pavilion

Problem z prenosnikom 2 hp pavilion

casiop3 ::

Punca ima sledeci problem z prenosnikom in prosi za pomoc :)

Ohranjevalnik zaslona ima nastavljen na 10min , vceraj se je zgodilo da se je vklopil po 10min ohranjevalinik zaslona , nato pa racunalnik iz stanja mirovanja ni hotel priti nazaj v delovno obmocje zato je racunlanik ugasnila na gumb (drzi ga cca. 15sec). Nato ga je prizgala ponovno in je delovalo , danes se je pa zgodilo isto le da po tem ko je ugasnila raculanik na gumb , se ni hotel nazaj prizgati.

Sedaj ce ga hocem prizgati se je ekran črn prizgejo se le tipke za povečat jakost zvoka in pa tisti indikatorji za baterijo se pobarvajo to je vse pa disk se cuje da se zaganja.

gre za HP paviiliona dv6000 mogoce kaksna informacija kdo se serviser v slo? Ker pred casom je imela probleme z wi-fi pa so rekli da je sevis " uradn " kao sam v austirji pa italiji da v slo ne pride rezervnih delov.

hvala in lp

casiop3 ::

dobena ideja?

rdecaluc ::

Amm.. Mam novejšega paviliona.. dv7-2xxx . Zdej na misel mi pride da ima naštiman, da se ji disk ugasne po določenem cajtu, sleep mode ali pa kaj podobnega.

Zdej ne vem niti al je to na bateriji ali ne.

Ko se meni ni hotel zbudit iz sleep mode, sem samo za 2-3sec pritisnil knof na izklop, (nisem ga izklopil) in se je zbudil.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

casiop3 ::

ta je zaspal za vedno :)

tud ce je na bateriji pa ga vklopi na gumb se ne uklopi , tud brez baterije direkt iz elektrike ne gre

Amateur0006 ::

Enaki problemi

CrasH_Override ::

Pozdravljeni.

Problem vseh dv6000 je samo v enem čipu...

Prenosnik je potrebno razstaviti na prafaktorje...

Ko ga imaš dol, lociraj poleg vtiča za polnilec en čip, ki se imenuje MAXIM 1487...

Ta dela probleme....

Rabiš enga dobrega elektronika, ki ima grelno pištolo za segrevanje in montažo BGA oz. podobnih čipov. To pomeni, da jo bo z gretjem v resnici ponovno prispajkal...

Na tale čip se spraviš z gretjem nekje 3-4 minute....

Prej kot začneš sestavljati, poskusi ga prižgati kar na mizi.... Ni nujno da ti bo uspelo z prvo... Meni je pri nekaterih modelih, ki sem jih popravljam rabilo tudi 20-30 krat ga prižgati... Ampak to gretje z spajkalno lahko narediš samo enkrat... Če bi hotel vajo ponavljati boš imel težavo, ker se začnejo pod čipom vezice kar lepiti med sabo...

Za začetek lahko poskusiš tudi z sušilcem za lase, pa malce od dlje grej... Bo trajal dlje, ampak se splača... na to finto sem jih popravil že več kot 30, pa do danes ni nibeden več crknil...

Lp, S

Pyr0Beast ::

->CrasH_Override
Kje zavraga si zvedel za tega Max-a ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

casiop3 ::

uu hvala ti :)

dj mi se neki povej na cem pa se nahaja ta čip? del matične al kako ? del napajalnika?

Pyr0Beast ::

Blizu konektorja za napajanje (tam kjer priklopiš napajalnik).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

casiop3 ::

ali lahko točno poveš, kje se nahaja ta čip, ker zgoraj desno pri napajalniku ne najdem ničesar s to oznako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: casiop3 ()

casiop3 ::

ali lahko točno poveš kje se nahaja ta čip, ker desno pod napajalnikom ni ničesar s to oznako

Pyr0Beast ::

Ima tvoj napajalnik še en pin na sredini ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NoriDare ::

Odkupim omenjeni prenosnik za pošteno ceno v celoti seveda. :)

andromedar ::

CrasH_Override je izjavil:

Pozdravljeni.

Problem vseh dv6000 je samo v enem čipu...

Prenosnik je potrebno razstaviti na prafaktorje...

Ko ga imaš dol, lociraj poleg vtiča za polnilec en čip, ki se imenuje MAXIM 1487...

Ta dela probleme....

Rabiš enga dobrega elektronika, ki ima grelno pištolo za segrevanje in montažo BGA oz. podobnih čipov. To pomeni, da jo bo z gretjem v resnici ponovno prispajkal...



Na tale čip se spraviš z gretjem nekje 3-4 minute....

Prej kot začneš sestavljati, poskusi ga prižgati kar na mizi.... Ni nujno da ti bo uspelo z prvo... Meni je pri nekaterih modelih, ki sem jih popravljam rabilo tudi 20-30 krat ga prižgati... Ampak to gretje z spajkalno lahko narediš samo enkrat... Če bi hotel vajo ponavljati boš imel težavo, ker se začnejo pod čipom vezice kar lepiti med sabo...

Za začetek lahko poskusiš tudi z sušilcem za lase, pa malce od dlje grej... Bo trajal dlje, ampak se splača... na to finto sem jih popravil že več kot 30, pa do danes ni nibeden več crknil...

Lp, S


Si ti prepričan v to? Imel sem ta dv6000 in je bil problem v nVidia grafiki northbridge, ki se "odlota". Ti prenosniki imajo šlampasto narejeno hlajenje (in poleg tega poddimenzionirano). Na Youtubu so vodiči kako to rešit (točno za ta prenosnik) in na ebayu se dobijo bakrene podložke za nVidia čip (za točno ta prenosnik).
Eh?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus k52j ne deluje!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71076 (758) uporabniik
»

Kaj narediti z prenosnikom, ki se ne prižge ? Popravilo, prodaja po delih ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
244918 (4472) ;-)
»

Notebook težava (izginja slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181986 (1740) solatko
»

Lepo vas prosim pomagajte mi....laptop HP pavilion

Oddelek: Pomoč in nasveti
258014 (4716) SmeskoSnezak
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586767 (5668) Pyr0Beast

Več podobnih tem