» »

Popravilo menjava čipa na plošči LED luči KIA Ceed

Popravilo menjava čipa na plošči LED luči KIA Ceed

Venturer ::

Zdravo,

Na KIA Ceed letnik 2014 imam okvarjeno led dnevno luč (led luč se ne prižge oz. stalno sveti v načinu ki ima manjšo svetilnost, kar je mišljeno ko je prižgana zasenčena luč), to je sicer poznana napaka,in se menja v garanciji, vendar pri meni garancija ne pride več v poštev.

Po dolgem iskanju mi je uspelo na ruskem forumu najti kater čip oz element je potrebno zamenjati na plošči kamor so prispajkani razni elementi. Ker imam še eno luč ki je bila poškodovana (samo polomljena plastika elektronika dela ok) sem celotno ploščico zamenjal in zdaj LED v avtu deluje, rad bi pa popravil okvarjeno, ker se mi zdi, da se bo prej ko slej pojavila napaka na eni ali drugi luči. Rad bi imel to ploščico na zalogi, da lahko samo zamenjam ko se napaka ponovi.

Glede na to, da imam še eno luč doma, se lahko delovanje popravila preizkusi tako, da se luč enostavno priključi na avto.
Pa še slike:
 element ki naj bi bil razlog za napako oznaka NE555DR

element ki naj bi bil razlog za napako oznaka NE555DR



 elektronika z okvarjenim elementom

elektronika z okvarjenim elementom



 označen element

označen element



Prosim za nasvet na koga se lahko obrnem ki zna preveriti če je res težava ta element in prispajkati novega. Rad pa bi, da je narejeno kvalitetno in profesionalno.

hvala
  • spremenil: Venturer ()

AlphaOne ::

Prodaj te sklepi in kupi nove

flyby ::

nima kija 7 let garancije?

mared ::

Blinder ::

Nove so pa 1000 euro?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Venturer ::

Mared hvala za link, samo potrebujem še kontakt od koga ki bi znal to zamenjati, pozna kdo koga ki obvlada tole, ali kako podjetje?

Luči so nove okrog 1000EUR ja, in ker nimam možnosti garancijske menjave bi rad popravil obstoječe. Garancije ni ker v originalu avto ni imel led luči in sem jih pri manjši nesreči zamenjal z original led kupljenimi na ebayu (dve leti so delovale ok), orig. brez led pa prodal.

Ali kdo ve kaj ta timer element sploh počne in kako zahtevna je menjava?

Bahti ::

Imam rabljene luči za ceeda brez led za prodajo,če te zanima piši na ZS

krho ::

Hitri serach ne najde NE555DR v QFN ohišju. Si ti ziher, da imaš obkroženega pravega. Sam bi rekel, da je pravi zgornji 8 pinski v SO-8 ohišju
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

goranzaric ::

Povpraši na kakšnem rtv servisu. Vsak sposoben elektronik bo znal zamenjati čip.

S53SG ::

Link do te ruske strani? Obkrožen čip si tudi verjetno zamenjal, ker ta je 6 pinsko ohišje. In seveda iz katere regije si?

Venturer ::

oj,
Za čip nisem prepričan, ampak je to vse kar mi je uspelo razbrati z google translate iz ruske strani. Upam da je ok če objavim link če kdo lahko preveri.
https://www.drive2.ru/l/7185828/
http://ceedclub.ru/forums/index.php/top...
http://ceedclub.ru/forums/index.php/top...

pa odsek z google translate:)

"
Rešitev - nadomestni čip edinsivennoy nozhkovoy 8, ki je sestavljen iz timer, vrednost 13 rubljev, http://www.chipdip.ru/product/ne555d-ti/
me ob prisotnosti minimalnih znanj, ki delajo z SMD in sušilcem za lase za 10 minut danes na sem ga rewire, čeprav sem sam prinesel čip. Jutri ob delo, če bodo imeli vrremya sama drugi krmilnik za spajkanje.
Razlog - KMP po mojem mnenju (ki je lahko narobe) ponudba kupil te čipe po najnižji ceni na svetu, vidite kakovost izdelkov še vedno odvisna od ..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

Venturer ::

sem pa iz okolice LJ.

Našel sem pa še youtube filmčk in skop opis.

SaXsIm ::

Naj me kakšen (bolj izkušen) elektronik popravi, če se motim - NE555 je timer čip. Zelo verjetno uporabljen za PWM, ki se ga uporablja za zatemnjevanje luči. Zatemnjene luči delajo, torej PWM dela. Torej bi moralo biti z NE555 vse ok.
SaXsIm

fpbs ::

Tu je kup shem S tem ICejem:
https://www.google.si/search?lr=&as_qdr.......0...1.1.64.psy-ab..0.4.311...0i13k1j0i13i30k1.7iM5zxH0haI

FX6300B ::

SaXsIm je izjavil:

Naj me kakšen (bolj izkušen) elektronik popravi, če se motim - NE555 je timer čip. Zelo verjetno uporabljen za PWM, ki se ga uporablja za zatemnjevanje luči. Zatemnjene luči delajo, torej PWM dela. Torej bi moralo biti z NE555 vse ok.


on ma problem da so luči vedno zatemnjene, sepravi pomeni da PWM signal da od sebe, možno pa da se je na kakršn koli način pokvaril da ta PWM nikoli ni na max, sicer pa se strinjam z tabo in sem mnenja da je okvara na stvari/čipu ki NE555 "sporoči" kakšen PWM naj da od sebe

OK kako pa nastavljaš svetlost luči?

preko potenciometra? predvidevam da ne, smo vprašam :)
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

SaXsIm ::

Nekako logično bi bilo, da za full-on pač ne rabiš PWM. Dvomim, da svetlost nastavlja s potenciometrom.
SaXsIm

next3steps ::

Poišči blueprint, ti bo znalo pomagati.

Venturer ::

Zdravo,
Vidim da nisem najbolje razložil v čem je težava, pa bom zdaj poskusil. Dnevne LED luči delajo na način, da ko so zasenčene luči ugasnjene svetijo močneje , ko pa se zasenčene prižgejo pa se svetilnost zmanjša. Glede na to da avto v originalu ni imel led luči, sem moral tudi prilagoditi napajanje in zato vem da ima LED drl dva plusa (če sem led luč priključil na original napajanje od luči brez led je led delal samo z zmanjšano močjo , mislim da celo samo če so bile prižgane zasenčene), po netu sem našel način, da se plus od obstoječih dnevnih luči (žarnice v odbijaču-zgledajo kot meglenke) spelje na prost kontakt v konektorju za luč in potem dela DRL na polno moč)
Pri meni je bil najprej problem, da se mi ena led luč sploh ni prižgala v nobenem načinu in je pomagalo da sem nekajkrat prižgal ugasnil kontakt avta. Nato se je to dogajalo vedno bolj pogosto, opazil pa se tudi da se je zgodilo, da ko se je LED luč prižgala se je prižgala z zmanjšano svetilnostjo (na koncu je celo svetilo samo polovica led diod v vrsti). Bal se se da je mogoče težava z žarnicami, vendar ko sem zamenjal to ploščo z elementi luč deluje ok, tako da je težava nekje na vezju.
Se pravi rad bi zdaj popravil tole ploščico pa me zanima ali bi to lahko kdo ki obvlada preveril če je res ta čip težava in ga potem tudi zamenjal. Na ruskem forumu sem tudi prebral da naj bi nekje v rusiji en tip popravljal te čipe oz prodajal nove ploščice, samo bi res raje to dal nekomu v Slo.
Vsaka pomoč dobrodošla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

Dr_M ::

Ce ti na kiaforum.si ne zna nihce pomagat, ti bodo na ST se manj. Bolje, da se tam oglasis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Venturer ::

Z vsem spoštovanjem, ampak takrat ko sem se zanimal za menjavo led luči na ceed-u (leta 2014) ki je original brez in tudi zdaj, na kia si forumu nisem našel nobenega zapisa na to temo. Tam je debata o garancijskih menjavah in podajanju zahtevkov... Vse kar sem potreboval, da sem zamenjal luči in zdaj elektroniko sem našel na ruskih/ukrajinskih forumih
Sicer pa tukaj ne gre toliko za stvar avta ampak el. Vezja kjer je potrebno del vezja popraviti /zamenjati...

blay44 ::

Glede da ti omejuje je 555ka dobra. Označen je pa neki drugi čip. Premajhna resolucija slike.
Lahko, da se preklop izvrši preko nekega serijskega vodila in boš moral to nastaviti v "board" računalniku.

Venturer ::

Torej tudi če se ne prižge luč ni problem 555ka? Ker meni se ne prižge led sploh, če pa že se, pa sveti samo delno ali z zmanjšano svetilnostjo.

Venturer ::

Mogoče smešno ampak resno:) ali bi bilo kaj narobe če bi dal ploščico v pečico na 220 stopinj Celzija za 10Min? Tako sem nekoč popravil osnovno pploščo notebooka.

#000000 ::

Jest ti zamenjam katerikoli čip na katerem koli vezju, nima veze kako je spajkano in kako je tanko majkhno ali mikro. Materijal priskrbiš ti, seveda jest ne merim in testiram nič, enako ne diagnosticiram ali je to napaka ali je kaj drugega, jest ti samo zamenjam element ki mi ga dostaviš in pokažeš kateri je za zamenjat, enakop seveda ne bom trpel da mi kdo sveti po delavnici, samo prineseš pustiš in ko te pokličemo prideš iskat in plačat.

googleg1 ::

#000000 je izjavil:

Jest ti zamenjam katerikoli čip na katerem koli vezju, nima veze kako je spajkano in kako je tanko majkhno ali mikro. Materijal priskrbiš ti, seveda jest ne merim in testiram nič, enako ne diagnosticiram ali je to napaka ali je kaj drugega, jest ti samo zamenjam element ki mi ga dostaviš in pokažeš kateri je za zamenjat, enakop seveda ne bom trpel da mi kdo sveti po delavnici, samo prineseš pustiš in ko te pokličemo prideš iskat in plačat.
Zelo samozavestna izjava. Upam da je sarkazem.

#000000 ::

Ja kakor se vzame, če ne znaš lotat pol je samozavestna, če znaš je bolj kot ne logična, nem se jest ukvarjal z diagnostiko, se mi ne da. Al kako si mislu ? Da ti odkrijem napako, nabavim materijal, naredim še pred poldnevom in računam ene 3 eure ?

gorazdkop ::

Če je res za zamenjat, kar si napisal v 1. posu, potem ti to vsak zamenja, ki ima doma spajkalno postajo in je že zalotal 20 stvari v življenju.
Verjetno obstaja kdo takšen v tvoji bližnji okolici. Drugače se pa javi na forum elektronik.si. Tam se včasih najde kakšna dobra duša.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

gorazdkop tegale ICja večinoma ne odlota niti tisti ki je lotal 50krat, z spajkalnikom gre, za nevešče misija nemogoče dol brez da skurijo ali premaknejo vso okolico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

krho ::

Še 1x to, kar je označeno najbrž ni 555, ker jih ni v QFN ohišjih.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

#000000 ::

Ja no jest se nisem spuščal v kakei obliki je kak element, če je pa kot ta na sliki malo višje levo tega pa vsak nalota nazaj.

737 ::

Tukaj ti bodo rade volje pomagali:

www.s5tech.net

ali

www.elektronik.si

Dobro preberi pravila foruma in se lepo obnašaj.

googleg1 ::

Evo #000000. Ce mi http://www.ti.com/lit/ds/swrs121e/swrs1... zamenjas ti castim pivo.

Venturer ::

Krho saj to me skrbi da ni to tisto kar je treba zamenjati. Bom poskusil kontaktirat tega ki v Rusiji popravlja, če mi pove kaj je treba narest. Se pa nagibam tudi k možnosti da je samo slab lot, pa bi mogoče probal dat nekomu najprej samo pregledat vezje in po potrebi popravit skabe lote.

737 tnx, se bom obrnil še tja.

...:TOMI:... ::

Lahko tudi na elektron.si/forum
Tomi

fpbs ::

Venturer je izjavil:

Krho saj to me skrbi da ni to tisto kar je treba zamenjati. Bom poskusil kontaktirat tega ki v Rusiji popravlja, če mi pove kaj je treba narest. Se pa nagibam tudi k možnosti da je samo slab lot, pa bi mogoče probal dat nekomu najprej samo pregledat vezje in po potrebi popravit skabe lote.

Za popravilo rabiš nekoga, ki se razume na elektroniko, ki zna lokalizirat napako in to odklonit. Nikakor pa nekoga, ki zna samo lotat. To je podobno, kot če bi nekoga, ki se ponesreči, in potrebuje kirurga, prepustil mesarju. Defekten je lahko kateri koli element na plošči in ne samo 555.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako laserju nastaviti pulz ali utrip (fs)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101314 (843) Rias Gremory
»

Izdelava stroboskopa - napajanje 12V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121963 (1809) kondezator
»

NOVOLETNO utripanje ledic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223946 (3450) 16F84
»

osvetlitev lcd zaslona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181660 (1292) StricGeza
»

led diode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304557 (4223) Pretorijanec

Več podobnih tem