» »

HD RTV2

HD RTV2

Dajarra ::

Lp,
ker se je začelo evropsko prvenstvo v nogometu, sem izvedel, da RTV prenaša svoj drugi program s 1.junijem v HD-zastonj. Vsaj za t-2 naročnike je tako..
Zanima me sledeče: klical sem na T2 kjer so mi sporočili, da morem pri njih nabavit HD vmesnik. OK, to bom storil tekom naslednjega tedna..kaj pa televizor?
Imam LG LCD, star približno 4 leta. Mislim da je 37LG6500. V glavnem, ne vem ali moj televizor podpira gledanje programa v HD ločljivosti. Tega modela ne najdem ravno na internetu..lahko pa povem, da ima televizor na robu napisano FULL HD. Ali je to dovolj za gledanje v HD ločljivosti?

Hvala za pomoč. V času Evropskega bi je bil zelo hvaležen, ker je gledanje v HD neznosen užitek, kot sem opazil pri prijatelju :)

darkolord ::

Tvoj TV je ustrezen.

Spc ::

Na telemachu to zgleda tako:


In ja tvoj tv je ok.
 

RockyS ::

Kaj si hotel pokazat s to sliko? Slednja je nikakva, slika na 42 plazmi pa perfektna.

Spc ::

RockyS je izjavil:

Kaj si hotel pokazat s to sliko? Slednja je nikakva, slika na 42 plazmi pa perfektna.

Slika je pač bolj taka (žal MPEG-4).
Pokazat pa sem hotel kako RTV SLO 2 HD izgleda.
 

Alexius Heristalski ::

Zakaj nisi naredil pravega screenshota (v DVBViewerju), ampak print screen? Ta slika je enako slaba kot tista z Eurosongovega feeda, katerega si hvalil na vse pretege.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

Če naredim screenshot iz dvbviewerja je čisto enako kot iz sistema.
In ALT+PrintScreen je hitreje.

:)
 

RockyS ::

Kakorkoli, slika RTV SLO2 HD je fenomenalna in niti približno ni tak zmazek, kot na zgornji sliki.

Spc ::

RockyS je izjavil:

Kakorkoli, slika RTV SLO2 HD je fenomenalna in niti približno ni tak zmazek, kot na zgornji sliki.



To je slika direktno iz stream-a.
Slika ne more biti drugačna kot pa jo RTV pošilja v omrežje.
Aja mogoče pa imaš slab monitor :)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

darkolord ::

No tista slika je v bistvu še malo večja zaradi okvirja playerja

Gigahertz ::

slia je res kvalitetna na rtv hd. to je full hd(1080) a ne?

Spc ::

Gigahertz je izjavil:

slia je res kvalitetna na rtv hd. to je full hd(1080) a ne?

Ja 1920x1080x25i
 

Dajarra ::

Mater zdj sm si vse naštimal pa ni ne vem kakšne razlike pri meni doma na omenjenem TV-ju. Pri punci, ki imajo pa 2 leti star televizor pa na kilometer vidiš razliko =/

Dajarra ::

A bi lahk bla fora v tem, da je prestar TV? Al bi mogu bit še na kj druga pozoren?

Big_Al ::

Pri nas v KRS fuzbal raje gledam na ORF HD, ki ima 720p in je precej bolj gledljivo kot RTV SLO, ki ima 1080i.

treker ::

zdej morejo sm še zvok v DD porihtat pa bo.

RockyS ::

Dajarra je izjavil:

Mater zdj sm si vse naštimal pa ni ne vem kakšne razlike pri meni doma na omenjenem TV-ju. Pri punci, ki imajo pa 2 leti star televizor pa na kilometer vidiš razliko =/


Imaš kartico+modul v tv ali imaš zunanji sprejemnik? Če slednje, potem je žal to krivo, razen če imaš kako super duper škatlico.

Ja nevem SPC, pač na 42" plazmi je fuzbal čisti kot solza, če bi blo boljše bi blo že kičasto.

Pa sem velik kritik rtvja in telemacha ampak glede tega nimam kaj rečt.

Spc ::

Jaz trenutno gledam iTV 1 | HD preko Astre 2D na 28.2°E
Angleška komentatorja in AC-3 zvok ter MPEG-4 @ 12mbit/s seveda 1080i25
 

Dajarra ::

Imam HD vmesnik od T2-ja, ki je s tv-jem povezan s HDMI kablom. HD vmesnik(škatla od T2-ja) pa je povezana še z ethernet kablom do glavnega "modema" od T2. Pa nvem..ni neke razlike med navadnih slo2 in hd slo2. Pa ne vem točno kaj bi še lahko bilo..Samo če je fullHD tv bi se vsaj lahk vidla neka razlika, pa čeprav je star 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dajarra ()

RockyS ::

Kaj maš optiko al baker? če slednjega potem ti ni pomoči.

Dajarra ::

Optiko, optiko. Sj zato je čudno.

Tale TV je:

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dajarra ()

RockyS ::

Eh, to bi moral imet lepo sliko. Verjetno T2 bremza, čeprav ne vidim razloga. Naj ti kdo ki ima T2 to izmeri...

Dajarra ::

V tej temi je en uporabnik z enakim televizorjem pisal, da ta TV ne podpira MPEG4, ali ima to kaj veze s HD prenosom?

HD Storitev 37LG5000

Dajarra ::

Sm zdj klicu na T2 pa so rekli, da še ni vklopljeno. Upam, da bo jutri!
Hvala zaenkrat
Upam, da vas več ne bom potreboval :D

Alexius Heristalski ::

Dajarra je izjavil:

V tej temi je en uporabnik z enakim televizorjem pisal, da ta TV ne podpira MPEG4, ali ima to kaj veze s HD prenosom?

HD Storitev 37LG5000

Nima, ker STB dekodira sliko, ne televizor.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dajarra ::

Drugače pa:
kabel, ki gre od HD vmesnika do glavnega modema mora biti optični, a ne? Kako pa preverim, če je optični? To je enak kabel, ki gre od routerja za optični internet do glavnega modema, tako da bi moral biti pravi? Pa mogoče veste, a SLO2 v HD oddaja le v času ko je nogomet ali skoz? Ker je samo med nogometom logo na desni strani zgoraj HD.

P.S. Včeraj sem tudi spremenil paket iz 20/20 na 100/10, na T2 mi zatrjujejo da so spremembe že v uporabi, ko pa naredim speed test je še vedn okrog 17/14. Ali je lahko problem v routerju?
http://support.netgear.com/app/products...

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dajarra ()

gruntfürmich ::

raje dajte naslov od kanala za T2!

IP SLO 1 HD = 239.10.2.56:5000
IP SLO 2 HD = 239.10.2.57:5000
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Dajarra je izjavil:

Drugače pa:
kabel, ki gre od HD vmesnika do glavnega modema mora biti optični, a ne? Kako pa preverim, če je optični? To je enak kabel, ki gre od routerja za optični internet do glavnega modema, tako da bi moral biti pravi? Pa mogoče veste, a SLO2 v HD oddaja le v času ko je nogomet ali skoz? Ker je samo med nogometom logo na desni strani zgoraj HD.

P.S. Včeraj sem tudi spremenil paket iz 20/20 na 100/10, na T2 mi zatrjujejo da so spremembe že v uporabi, ko pa naredim speed test je še vedn okrog 17/14. Ali je lahko problem v routerju?
http://support.netgear.com/app/products...

Hvala!

RTV SLO 2 HD oddaja vedno v HD formatu, le da je SD video upscale-an, razni prenosi in oddaje, ki pa so posneti v HD pa se tudi v HD oddajajo.
Za hitrost interneta probaj direktno priklopti internet na računalnik in stestiraj hitrost brez routerja.
 

Dajarra ::

Jap, očitno je router preslab. Ali lahko kdo priporoča kakšnega, ki bo zmogel 100mbps downloada?

gali ::

Ali si meril hitrosti z wireless povezavo ali preko kabla? Ce si meril preko wirelessa, so stevilke ok za tvoj router.

Za test hitrosti uporabi ndt.arnes.si

Za nasvet za router pa napisi, kaksno mrezo imas (zelis)- 100Mb ali Gigabit, kaksne naprave (hitrosti mreznih kartic) so prikljucene, pa bo svetovanje lazje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatemnitev prenosa tekem SP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10021787 (10369) Master_Yoda
»

Prvi televizor z ločljivostjo 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8926951 (18457) Kaj
»

Slika programov na SIOL TV je vidno slabša kot pa slika preko običajne zunajne antene

Oddelek: Zvok in slika
142410 (1918) fosil
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635362 (30457) M-XXXX
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489803 (5825) Alexius Heristalski

Več podobnih tem