» »

Slika programov na SIOL TV je vidno slabša kot pa slika preko običajne zunajne antene

Slika programov na SIOL TV je vidno slabša kot pa slika preko običajne zunajne antene

easyrider3 ::

Naj mi nekdo pove kaj če mi Siol televizija ko pa je slika dosti slabša kakor takrat ko imam televizor priključen na zunajno anteno(digitalni signal MPEG4)
Kako je pa potem z tistimi programi ki naj bi bili v HD ločljivosti,recimo SLO 2(HD),najbrž tud tist program nima takšne slike kot bi morala biti sploh če potuje signal po navadnem omrežnem kablu ne pa po optiki. Sigurno po moje mora pa tudi za prikazovanje HD programov potekat signal po optičnem kablu in ne kar po navadnem omrežnem kablu.
Trenutno imam paket trio od Siol in mislim menjat na AMis ker je ceneje in tudi hitrost interneta bom imel večjo 10 Mbps kot sedaj ko imam samo 4 Mbps.

tomko0300 ::

pojdi na T2.

easyrider3 ::

Ni varijante da bi lahko vzel t2 ker sem še vedno na navadnem omrežju in tudi ne pokrivajo moje okolice, so že prijatli klicali že stokrat in ni možno.. V vsakem primeru zaenkrat rabim samo internet in telefon, ker dokler ne bo optike mi je brez veze gledat tudi tv programe ki se slabše predvajajo kot na običajni digitalni signal.
Mislim da sem kar siguren da nobeden od amisa, siola, telemacha ne prikazuje take slike kot običajen digitalen signal preko antene in zato se mi brez veze zdi denar stran metat za take televizijska programe in za povrhu jih je še polovica brezveznih, sploh tistih nemških, italijanskih.

Bom kar poklical na amis in jih povprašal kako je za paket dvojka na običajnem omrežju in če je tista cena 16, 68 eur za osem mesecev res taprava.

Sedaj imam doma paket od siola trio in plačujem 33 eur pa sploh ne gledam njihove televizije, ker je slabša slika. Če bi imel pa samo internet in telefon bi pa najcenejša varijanta me stala 29 eur in to s samo 2 mbps hitrostjo interneta z 4 mbps bi me stala pa 35 eur.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

TS_pomoc ::

Pozdravljeni,

na xDSL linijah (ADSL, VDSL, VDSL2B) v Telekomu Slovenije pošiljamo kanale v stisnjenem MPEG4-formatu z minimalno razliko v kvaliteti slike, saj so malenkost bolj kompresirani kot pri signalu prek sobne antene. S tem je zagotovljena tudi možnost za vključitev SiOL TV pri uporabnikih, ki so bolj oddaljeni od centrale. Pri AMIS-u pošiljajo na xDSL linijah signal v povsem enaki kvaliteti. Za več informacij vas vabimo, da nas pokličete.

Lep pozdrav,

Telekom Slovenije
Naročila in informacije: info@telekom.si
Tehnična pomoč: tehnicna.pomoc@telekom.si
Nasveti in navodila: http://ts.si/q59bv

TS_pomoc ::

Pa še to, razlogov za slabo sliko je lahko več. Če je televizija priklopljena preko SCART-kabla, vam predlagamo priklop preko HDMI. Če pa s slabo sliko mislite motnje, popačenje, kockanje, pa potrebujemo naročniške podatke, da lahko preverimo; prosimo, da nam jih posredujete na e-naslov tehnicna.pomoc@telekom.si.


Lep pozdrav,

Telekom Slovenije
Naročila in informacije: info@telekom.si
Tehnična pomoč: tehnicna.pomoc@telekom.si
Nasveti in navodila: http://ts.si/q59bv

easyrider3 ::

Priključeno imam preko HDMI kabla in zelo očitno je videti da je slika slabša,še bolj očitno pa je recimo pri programu Golica ali kakšen drugi ki ima že tako malo slabšo sliko.
Sem siguren da bi bila slika boljša tudi preko satelitske antene.

alexz ::

amis če se ne motim tudi uporablja MPEG-4 na xDSL. torej bo slika iste kvalitete kot na siolu.

Ted ::

Vpliv na sliko ima tudi STB, ni vse samo od kvalitete streama odvisno. Na Amisovem STB-ju je slika vsaj pri meni enaka kot slika preko DVB-t-ja. Sagem STB-ji recimo imajo kljub solidnemu streamu relativno slabso sliko.
Mah...

slim shady ::

to je pr siolu vedno, včasih prhaja do mal popačene slike sicr se poprav po 2 sekundah.Ne it k t2 po mojem mnenju amis pa je že boljše sicr ga nimam

tomko0300 ::

Hehehe zanimiva Tele-komova politika, ki sem jo izkusil tudi jaz, nazadnje mi je bilo dovolj in sem šel na T2, tukaj je bilo od začetka bolj z dežja pod kap, potem se je pa najdu en T2-jev tehnik,ki je preveril in odprl Tele-komovo razdelilno omarico, noter pa.... adijo pamet.
Hočem povedati to, da na 30 let stari opremi oz. na slabši kvaliteti kabla ne bo nobena TV delovala "u nulo". Preverite stanje vaše napeljave magari od centrale, pa do razdelilnih omaric in potem od omaric do hiše. Je pa tako, T2 ima tudi MPEG-4 kompresiranje slike za bolj oddaljene kraje in je še zmeraj ogromno boljša slika, kot pa "original" SiOL-ova. To je moje mnenje, je pa tako, da vsake oči imajo svojega malarja, presodite sami.

Samson ::

Kolikor sem se pogovarjal baje amis ponuja siolovo tv, prav tako tusmobil. Je pa to ze kaksno leto nazaj bilo, tako da je mozno da se je kaj spremenilo vmes.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Magic1 ::

tomko0300 je izjavil:

Hehehe zanimiva Tele-komova politika, ki sem jo izkusil tudi jaz, nazadnje mi je bilo dovolj in sem šel na T2, tukaj je bilo od začetka bolj z dežja pod kap, potem se je pa najdu en T2-jev je preveril in odprl Tele-komovo razdelilno omarico, noter pa.... adijo pamet.
Hočem povedati to, da na 30 let stari opremi oz. na slabši kvaliteti kabla ne bo nobena TV delovala "u nulo". Preverite stanje vaše napeljave magari od centrale, pa do razdelilnih omaric in potem od omaric do hiše. Je pa tako, T2 ima tudi MPEG-4 kompresiranje slike za bolj oddaljene kraje in je še zmeraj ogromno boljša slika, kot pa "original" SiOL-ova. To je moje mnenje, je pa tako, da vsake oči imajo svojega malarja, presodite sami.

Hmmm, analogno/digitalno ni ravno tvoja močna stran. Slaba linija omejuje hitrost prenosa in ne kvalitete, kot pri analognih... A emaila tudi dobiš samo polovico pri taki povezavi? Edino če imajo na TS ene par razlicnih kodiranj in se prilagajajo tvoji liniji.
Magic

Zvezdica27 ::

lp,

amis ima svoje streame, iste kot Tuš- kvaliteta boljša kot pri SiOL (jaz amis, starši siol). SiOl je navaden obup.

Glede cene: Amis stane isto, če ne še več. O tehnikalijah kot popust, digitalni dostop pa raje ne bi, ker me danes jeza še nizagrabila- Slika in vse pa dela bp, tudi support je brez pripomb. Amis ima 10 Mbit deljeno linijo (pri meni), pingi so OK in brez tistega zamika nekaj milisekud, kot pri SiOL - drugače povedano, vsaj opazim ga ne. So pa na Amis na ipv6, ki pa dela prekleto počasi. Ne vem kje je štos.

Jaz bom še v kratekem na T2 ali Telemach, saj sta na prvi uč cenejša.

Analogno? kje pa imajo še nalogno centralo? na koncu gre do tvoje bajte itak čez baker... zgornji odgovor Telekoma je navadno sranje, sploh v letu 2013. Raje pričnite podeželje z optiko opremlajti in malo manj na forumih visite.

zz

driver_x ::

Magic1 je izjavil:

tomko0300 je izjavil:

Hehehe zanimiva Tele-komova politika, ki sem jo izkusil tudi jaz, nazadnje mi je bilo dovolj in sem šel na T2, tukaj je bilo od začetka bolj z dežja pod kap, potem se je pa najdu en T2-jev je preveril in odprl Tele-komovo razdelilno omarico, noter pa.... adijo pamet.
Hočem povedati to, da na 30 let stari opremi oz. na slabši kvaliteti kabla ne bo nobena TV delovala "u nulo". Preverite stanje vaše napeljave magari od centrale, pa do razdelilnih omaric in potem od omaric do hiše. Je pa tako, T2 ima tudi MPEG-4 kompresiranje slike za bolj oddaljene kraje in je še zmeraj ogromno boljša slika, kot pa "original" SiOL-ova. To je moje mnenje, je pa tako, da vsake oči imajo svojega malarja, presodite sami.

Hmmm, analogno/digitalno ni ravno tvoja močna stran. Slaba linija omejuje hitrost prenosa in ne kvalitete, kot pri analognih... A emaila tudi dobiš samo polovico pri taki povezavi? Edino če imajo na TS ene par razlicnih kodiranj in se prilagajajo tvoji liniji.


In kaj se zgodi, ko se zaradi počasnega prenosa ne prenesejo vsi podatki o video streamu? A potem film namesto dveh traja tri ure? Za mail je vseeno, če ga zaradi počasne linije dobiš nekaj sekund pozneje, video stream pa mora slediti hitrosti oddajanja, zato omejena hitrost prenosa pomeni manjšo kvaliteto.

fosil ::

driver_x je izjavil:

Magic1 je izjavil:

tomko0300 je izjavil:

Hehehe zanimiva Tele-komova politika, ki sem jo izkusil tudi jaz, nazadnje mi je bilo dovolj in sem šel na T2, tukaj je bilo od začetka bolj z dežja pod kap, potem se je pa najdu en T2-jev je preveril in odprl Tele-komovo razdelilno omarico, noter pa.... adijo pamet.
Hočem povedati to, da na 30 let stari opremi oz. na slabši kvaliteti kabla ne bo nobena TV delovala "u nulo". Preverite stanje vaše napeljave magari od centrale, pa do razdelilnih omaric in potem od omaric do hiše. Je pa tako, T2 ima tudi MPEG-4 kompresiranje slike za bolj oddaljene kraje in je še zmeraj ogromno boljša slika, kot pa "original" SiOL-ova. To je moje mnenje, je pa tako, da vsake oči imajo svojega malarja, presodite sami.

Hmmm, analogno/digitalno ni ravno tvoja močna stran. Slaba linija omejuje hitrost prenosa in ne kvalitete, kot pri analognih... A emaila tudi dobiš samo polovico pri taki povezavi? Edino če imajo na TS ene par razlicnih kodiranj in se prilagajajo tvoji liniji.


In kaj se zgodi, ko se zaradi počasnega prenosa ne prenesejo vsi podatki o video streamu? A potem film namesto dveh traja tri ure? Za mail je vseeno, če ga zaradi počasne linije dobiš nekaj sekund pozneje, video stream pa mora slediti hitrosti oddajanja, zato omejena hitrost prenosa pomeni manjšo kvaliteto.

Ne, video stream se oddaja s konstantno hitrostjo in se ne prilagaja tvoji liniji.
Slika zato začne "kockati"
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL jajca spet počasna!

Oddelek: Omrežja in internet
101761 (1212) xxxul
»

Kakšne so vaše izkušnje z SiOL trojčkom (telefonija, televizija, internet)?

Oddelek: Omrežja in internet
425181 (3714) fosil
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349403 (7381) Mare2
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496377 (4841) Tilen
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117611 (9689) pizdindim

Več podobnih tem