» »

So vam kdaj ukradli kolo?

So vam kdaj ukradli kolo?

1 2
3
»

blackbfm ::

Jz če bi šel karkoli krast, prva stvar ki si jo kupim je gsm/gps jammer:D

murmur ::

jype je izjavil:

Problem ogrodja je da precej zmanjša učinkovitost anten, ki bi jih dal not, če ni karbonsko.

Pod sedežem bi šlo, ali pa kot ploščat modul ki se privijači med držalo za bidon in okvir.


Po moje mora biti fleksibilen pri namescanju, torej kjerkoli, sicer bo travnicarjem prislo v navado, da sedez/drugo enostavno takoj odvrzejo. Nalepka? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

SuperKobeD ::

Ali pa če bi bil v obliki zvonca. Samo je potem downside da bi bil brez funkcionalnega zvonca. :)
[With the lights out]

mr1two ::

Našel sem eno zanimivo zadevo, ki jo britanci prodajajo SpyBike Covert Bicycle GPS Tracker . Zgleda zanimivo, predvsem pa cenovno dostopno.
Se pa po mojem splača malo predelat samo ohišje, tako da bi tudi potencialni poznavalec spregledal, da ima kolo vgrajeni gps tracker.
Imajo pa tudi nekaj v obliki zadnje rdeče luči, ki prav tako deluje na isti princip. Edina reč je, da se jo da na hitro odlomit z bicikla, če bi kdo slučajno vedu, da je to gps tracker...

Ima zanimiv način delovanja- vkolikor ne dobi stika z gps sateliti uporabi gsm signal za trackanje, kar zna biti uporabno do neke mere. Definitivno dosti bolje, kot če se ti sploh ne sanja, kje je bicikelj.

strup121 ::

Bah tale gsm način je za mesta neuporaben...

mr1two ::

Saj deluje le in samo, ko GPS satelitov ne dobi. Tko da je kr uporaben, če imaš čas in se recimo smukaš okrog, kjer bi kolo lahko bilo.

strup121 ::

ja samo to območje ni tako malo, tako da če imaš čas za to, ga moraš imeti res veliko...

mr1two ::

Verjetno je tudi od same vrednosti kolesa odvisno, kako dolgo se boš smukal okrog. Po mojem bi se težko poslovil od 2 ali 3 jurije vrednega kosa opreme... Jaz vem, da se nebi.

Mehmed ::

strup121 je izjavil:

Bah tale gsm način je za mesta neuporaben...

Za slediti po cesti ne recem. Ampak sej enkrat bo moral tudi ven iz bajte.

When you lock your bicycle up, you can arm the tracker with your arming keyring. Should the bicycle then detect movement, it will send you an SMS to alert you.

Ce prav razumem dobis heads up cim nekdo premakne bicikl.
Tudi ce ve za to zadevo jo mora se odstranit preden se spelje.

Izgleda fajn, ce bo kdo investiral pa sprobal naj prosim napise kako se mu obnese.
Pa ne z gps jammerji zacenjat spet. Povprecnih koles ne kradejo ravno profesionalci.

Tilen ::

Tilen je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Ukradli so mi eno ali dve kripi, predvsem zaradi nezaklepanja in slabih kljucavnic. Ko sem nabavil eno ABUS, ki je drazja od kolesa, so se problemi nehali. Zanjo sem dal nekih 60, 70 ojro ampak sedaj lahko kolo puscam prakticno kjerkoli, pa me vedno pocaka.


ABUS Kette Catena 685 Shadow L= 75cm, Ø 6mm brown Schloss Fahrrad BIKE Schlösse

Fahrrad Schloss Abus Steel-O-Chain 810 / 85 mit Rahmentasche statt

ABUS Kabelschloß Primo 580 smoke L= 65cm, ø 12,5mm Schloss Fahrrad BIKE Schlöss

ABUS Spiralschloß Primo 590 L= 150cm, Ø 8,5mm smoke Schloss Fahrrad BIKE Schlöss

ABUS Spiralschloß Winner 885 L= 185cm, Ø 9,5mm KF k.A. Schloss Fahrrad BIKE Schl

Nekaj takega? Tudi sam sem trenutno pred nakupom ključavnice. Kateri model imaš, če ni skrivnost?


Na koncu kupil Abus Citychain 1010 / 85cm - Level 12
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TechBeats ::

ja 3krat jao jao...V vseh 3 primerih je bil kolo tam 7-8h ur in bolj amatersko zaklenjen.

1 moj mountbike kar kul sem odlistu 80tastarih jurjov, 1 od sestre citybike tm okol 45jurjev, 1 bolj šrot za na šiht .. In ja še ta šrot so pokradl.;((
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Tero ::

Mogoče kdo ve če lahko kolo zavaruješ proti kraji? In koliko to stane?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

bluefish ::

Ko sem nazadnje razmišljal o tem, je bilo zavarovanje koles možno le ob zavarovanju nepremičnine + doplačilo glede na nakupno ali ocenjeno vrednost.

Gregor P ::

Očitno se jim dejansko ne splača (ponuditi zavarovalniški produkt zgolj za kolo), glede na to koliko jih pokradejo po Sloveniji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

driver_x ::

Tero je izjavil:

Mogoče kdo ve če lahko kolo zavaruješ proti kraji? In koliko to stane?


Po Ljubljani in ostalih večjih mestih je edino "zavarovanje" to, da imaš kolo v stanovanju in da ga nikjer ne puščaš.

yansek ::

driver_x je izjavil:

Tero je izjavil:

Mogoče kdo ve če lahko kolo zavaruješ proti kraji? In koliko to stane?


Po Ljubljani in ostalih večjih mestih je edino "zavarovanje" to, da imaš kolo v stanovanju in da ga nikjer ne puščaš.


kaluu
https://www.linkedin.com/mwlite/company...

Boomerang ::

Ko se je začela koronakriza me 2 meseca ni bilo v Ljubljani, kolo pa je bilo z neko cheap ključavnico (za 10 eur) priklenjeno pred elektro faksom. Ko sem se po 2 mesecih vrnil v Ljubljano, kolesa ni bilo več.

Potem sem nabavil novo kolo in malo bolj kvalitetno ključavnico. Včasih sem ga po par dni pustil pred FMF-jem. Bicikla mi sicer niso ukradli, so pa ukradli zadnje kolo (ki ni bilo priklenjeno) z menjalnikom vred.

Iz preteklih odtujitev sem se veliko naučil. Zdaj imam bicikel priklenjen za drog, hkrati pa imam priklenjeno še prvo in zadnje kolo. Dodatno sem bicikel zavaroval še z GPS sledilcem, ki me bo v primeru kraje pripeljal do nepridiprava. Mislim, da ga bom obiskal kar na domu, pred tem pa na njegov naslov poklical še gasilce, ker bodo imel obilico dela.

Slopek ::

Niso.:D

Gregor P ::

Po drugih večjih mestih v EU lahko marsikje vidiš gole skelete koles priklenjene na ograje ipd. izropane vsega. Pri nas tega še nisem opazil, a je zagotovo kje kakšen.

So mi pa letos iz dvorišča ukradli moje 30 let staro kolo in to med vsemi kolesi , ki so še bili nezaklenjeni poleg, vsaj 5 komadov. Zgleda da sem ga tako lepo ohranjal, da je res zgledalo kot novo in zato še posebej privlačno za nepridiprave:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gruntfürmich ::

Boomerang je izjavil:

Dodatno sem bicikel zavaroval še z GPS sledilcem...

ni slaba ideja, da na kolo napišeš na vidno mesto, da je nekje v njem skrit GPS sledilec. potem pa se naj vprašajo, če ga bodo ukradli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

... ali pa ga na hitro onesposobili. :8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

V 25 letih so mi kolo ukradli 1x. Glede na stevilo prevozenih kilometrov, je to smesno nizek strosek, da bi se clovek sploh ukvarjal s tem. Gres pac po novo (ali rabljeno) kolo.
Trenutno vozim kolo, ki sem rabljenega kupil cirka 12 let nazaj, takrat za 300e.

Je pa res, da je slab obcutek, ko ti ga ukradejo. Ti definitivno pokvarijo dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Miki N ::

Ma najbolj bedno je, ko si potihem želiš, da ti ga ukradejo, da bi imel izgovor za nakup novega - starega pa se ti ne da prodajati.

Kje so vsi ti lopovčki, ko jih rabiš?

Tiger ::

V Kranju se kdaj najde tudi takle primer.
 Stojalo za kolesa pred blokom

Stojalo za kolesa pred blokom



Vir: Gorenjski glas

Gregor P ::

Tiger je izjavil:

V Kranju se kdaj najde tudi takle primer.
 Stojalo za kolesa pred blokom

Stojalo za kolesa pred blokom



Vir: Gorenjski glas

... za te primere se splača dati kar klasične vijake gor - enako pri sedežih; je seveda potem manj praktično za uporabnika - ampak to je tudi cilj:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Nikonja ::

jbg, pač draga kolesa ne puščaš nenadzorovana od zunj, ampak jih lepo zakleneš v klet, in če imaš stanovanje zavarovano je tudi klet in vse kaj je v njej. Meni so iz kleti spizdili cca 6 let staro kolo kupljeno za cca 450 eur, dobil pa od zavarovlnice 330 eur zanj, brez čisto nobenih komplikacij.
Za po mestu imam en drek od 40 eur in ne bom jokal en mesec če mi ga spizijo!

kriptobog ::

2x kolo in 1x avto 8-O Sedaj ko imam drazje kolo imam pa airtag v okvirju za vsak slucaj. Itak ga ne pustim brez nadzora zunaj, ampak kaj kurac ko ti ga na dopustu iz apartmaja ukradejo.

mirator ::

Zanimivo je to s krajo koles. Imam kar nekaj zgodb, vendar se mi zdi zadnja, če ne bi šlo za moje kolo, prav hecna. Imel sem star pony, ki sem ga po 30-letih očistil rje, zamenjal bremze in pnevmatike in sem ga hotel imeti za afnanje po bližnji oklici. Potem pa se je zgodilo. Sprva sploh nisem opazil, ker sem ga imel v garaži poleg še dveh novejših koles in večjega, vendar še ne renoviranega poniya. In malega poniya ni bilo več. Nekomu je uspelo premakniti ključavnico (in jo potem obrniti nazaj na isto mesto) in odpeljal je samo poniya (poleg orodja in ostalih koles). Imam sicer na sumu storilca, vendar mu tega ne morem dokazati.

Boomerang ::

gruntfürmich je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Dodatno sem bicikel zavaroval še z GPS sledilcem...

ni slaba ideja, da na kolo napišeš na vidno mesto, da je nekje v njem skrit GPS sledilec. potem pa se naj vprašajo, če ga bodo ukradli...


Nekaj časa sem res imel napisano "Kraja se ne splača.", zraven pa slikica, ki jasno ponazarja, kaj se bo z njim zgodilo, če ga dobim pri kraji.

D3m ::

So vam kdaj ukradli kolo?


Ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

murrieta ::

@OP: ne, nikoli. Je tudi po celo noc stal v centru Ljubljane. Dokler imas kljucavnico, v vrednosti recimo nekje do 10% kolesa in vedno zaklenes kolo ob nekaj fiksnega, se nikomur ne splaca drkati s tem.

Kolesa se krade idiotom, ki so preneumni, da bi jih znali zakleniti ob nekaj fiksnega (recimo samo zadnjo kolo ob fiksno oviro - pac zjutraj najdes samo zadnjo kolo).

Fama kraje koles, izvira iz strani popolnih idiotov, ki se pripeljejo v center s canodalom (skratka pozerji z nizkim IQ) in najbolj cheap shit kljucavnico. Dokler pa pustis kolo vrednosti canondala doma (ker nimas tezav s samozavestjo), imas pa drugo kolo, ki ni vredno truda odklepanja/cvikanja klucavnice, ti kolesa nikoli ne bojo ukradli. Ker se ne izplaca.

Ravno iz tega razloga imam uporabnike elektricnih skirojev za popolne idiote. Vlacijo svoja vozila v pisarne ipd., dejansko je pa veliko bolj preprosto, da nabavis ne-predrago kolo, skrbis za njega (tega vecina ne zna, ze to, da je treba podmazati verigo se izkaze za velik napor - vidim vsak dan, redno kdo priskripa z zarjavelimi prestavami in verigo mimo, ceprav sicer s kolesom ni nic narobe, samo lastniki so idioti) in ga zaklepas z verigo, ki ne vzbuja skominov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

sdafsda ::

Jah,....jst marsikam ne grem s kolesom, ko bo lahko šel,... Ker vem, da mi ga bodo prej al slej plunil. Tega pač ne delam. Tako kot ne daš tošla na mizo v oštarij in greš na skret. Kao bolše klučavnce odpirajo s fleksarcam na baterije,.... 3minute dela za 3k zaslužka.

maticb492 ::

murrieta je izjavil:

@OP: ne, nikoli. Je tudi po celo noc stal v centru Ljubljane. Dokler imas kljucavnico, v vrednosti recimo nekje do 10% kolesa in vedno zaklenes kolo ob nekaj fiksnega, se nikomur ne splaca drkati s tem.

Kolesa se krade idiotom, ki so preneumni, da bi jih znali zakleniti ob nekaj fiksnega (recimo samo zadnjo kolo ob fiksno oviro - pac zjutraj najdes samo zadnjo kolo).



Ahahah, kar nekaj na pamet trobiš, jaz sem imel pred študentskim domomo v kolesarnici kolo vredno 50€ zaklenjeno z hefty ključavnico za 20€ pa so cigani ukradli oboje skupaj. 2 tedna po začetku semestra, ko sem kolo tja pripeljal.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Steinkauz ::

murrieta je izjavil:

@OP: ne, nikoli. Je tudi po celo noc stal v centru Ljubljane. Dokler imas kljucavnico, v vrednosti recimo nekje do 10% kolesa in vedno zaklenes kolo ob nekaj fiksnega, se nikomur ne splaca drkati s tem.

Kolesa se krade idiotom, ki so preneumni, da bi jih znali zakleniti ob nekaj fiksnega (recimo samo zadnjo kolo ob fiksno oviro - pac zjutraj najdes samo zadnjo kolo).

Fama kraje koles, izvira iz strani popolnih idiotov, ki se pripeljejo v center s canodalom (skratka pozerji z nizkim IQ) in najbolj cheap shit kljucavnico. Dokler pa pustis kolo vrednosti canondala doma (ker nimas tezav s samozavestjo), imas pa drugo kolo, ki ni vredno truda odklepanja/cvikanja klucavnice, ti kolesa nikoli ne bojo ukradli. Ker se ne izplaca.

Ravno iz tega razloga imam uporabnike elektricnih skirojev za popolne idiote. Vlacijo svoja vozila v pisarne ipd., dejansko je pa veliko bolj preprosto, da nabavis ne-predrago kolo, skrbis za njega (tega vecina ne zna, ze to, da je treba podmazati verigo se izkaze za velik napor - vidim vsak dan, redno kdo priskripa z zarjavelimi prestavami in verigo mimo, ceprav sicer s kolesom ni nic narobe, samo lastniki so idioti) in ga zaklepas z verigo, ki ne vzbuja skominov.


LOL kira prepotentnost.
Drugač folk, ki druge označuje za idiote, je ponavadi sam tudi precej velik idiot, sam tolk.


Sem imel že ključavnico za 60% vrednosti kolesa, 30 eur vs 50eur vredno kolo pa so mi ga spizdil.
Če imajo škarje za žico/armaturo, se lahk še bolj trudiš okol ne vem česa zaklenit pa so v 30 sekundah že na kolesu.
Eskiro ma pa malo drugi use case, ker ni treba gonit in ne prideš prešvican na šiht. Še vedno boljše za vse, kot da bi z avtom pršu.

c3p0 ::

1x so mi ukradli star MTB iz kleti, predrte gume, neizpraven, tam leta 1993. Še zdaj ga pogrešam. 1995 sem si kupil drugega, še zdaj ga imam, le da bolj sameva, je skiro več v uporabi.

Znanec ima fetiš na specialke, dosti lazi po Italiji in Franciji in fantazira da vozi tour. Kot se spodobi za tiste kraje, mu vsako leto vsaj enega ukradejo.

MisterM ::

V 25ih letih sem doživel kar nekaj tatvin enoslednikov, v Parizu en moped in dva bicikla, v Ljubljani tri motorna kolesa, v Nikoziji en bicikel. Dve motorni kolesi so mi možje v modrem celo našli, bicikla žal nobenega.

UkrFTW! ::

V zadnjem letu 1 bicikl izpred trgovine. Nezaklenjen, par minut. Policisti so ga našli, ker je mulo zgrešil odcep na Razdrtem in namesto v Koper peljal v Ajdovščino. Tam je od utrujenosti obupal in so ga kot sumljivega sneli policisti. Na sodišču je fasal nekaj družbeno koristnega dela.

Gregor P ::

Ko sem bil najstnik so mi ukradli to isto kolo, ki sem ga opisal zgoraj. Ampak so mi vrstniki povedali, kdo ga je in sem ga šel potem iskat k njemu domov. Njegova mama mi ga tako ravnodušno izroči kot češ, ah že spet :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Glugy ::

Men so ukradl kolo ko sem za 5 minut skočil v trgovino po sok ( mudil se mi je na vlak pa na izpit ) ; nisem zaklepal. Hitim ven ..pogledam..kolesa nikjer. Seveda ni bil zaklenjen ..sprašujem okol če kdo karkol ve..noben nič. Kr noben ni vidu kao. Vem da bom zamudil na izpit tko da pol še 3 ure tavam okol in iščem in sprašujem folk če ga je kdo kje videl. Gledam po dvoriščih in vse. Nič od nič. Policija pa tud nič ni najdla. Pol sm mel še s faksom probleme ker me ni blo na izpitu..Jz ne vem kako more folk tak bit no da tkole krade. Res je da kolo ni blo veliko vredno ampak so mi ga pa res ukradl k sm ga najbl rabu ..da o sentimentalni vrednosti ne govorim ( ta kolo je prvi kolo k sm ga imel k ni bil še otroški kolo in sm ga mel res dolg cajta ) ...ajej..

Drgač pa moj dedek je mel dobr narjen kolo k nisi rabu nikamor priklepat, si imel kot eno ključavnco ki ustav gonilno os. Tako da ga je res lahk kjerkol puščal brez skrbi da bi iskal na kaj napet ključavnico. Nevem zakaj ne delajo več takih koles?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Gregor P ::

Ker so danes kolesa že tako lahka, da ti ga pač enostavno odnesejo?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IL_DIAVOLO ::

Ampak ce bi imela ključavnico tipa moped, ko obrnes bilanco in jo zaklenes, bi bilo kolo neuporabno. Tudi telefoni so postali neuporabni za krajo, ker si nimas z njimi kaj za pocet.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak ce bi imela ključavnico tipa moped, ko obrnes bilanco in jo zaklenes, bi bilo kolo neuporabno. Tudi telefoni so postali neuporabni za krajo, ker si nimas z njimi kaj za pocet.

Ko imaš kolo enkrat v garaži, imaš ves čas na svetu razdreti ali vdreti v tisto ključavnico in je kolo spet uporabno.

llc ::

V zadnjih 15 letih 4. Enega celo 2x :), pa ženi 2 in otroku 1. Vse v najlepšem mestu na svetu...

Juplter ::

Tisti ki se vozite z električnimi skiroji v službo oziroma po opravkih, kako hudiča to zaklenit? Sam bi si ga rad omislil za v trgovino in podobno a me je strah da bi ga vkradli.
http://cifxcj4qdn5ognlgc6bjnd6jgjibbjmysbhc4sifdhqiyur4fnctfuqd.onion/fck45.rar

maticb492 ::

Zakleneš ga kot kolo ne?

Saj skuterji majo ključ pa jih ljudje še dodatno zaklepajo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

OrkAA ::

Vzames eno od drazjih Abusov, pa si pomojem dokaj varen - https://kljucavnica.si/collections/veri...

Ne bi pa na tak nacin puscal kolesa zunaj cez noc.

PetarVeliki ::

OrkAA je izjavil:

Vzames eno od drazjih Abusov, pa si pomojem dokaj varen - https://kljucavnica.si/collections/veri...

Ne bi pa na tak nacin puscal kolesa zunaj cez noc.



Ga mam na šifro in se ga da udreti v manj kot 10 minutah.

OrkAA ::

Sifre so itak fail, ker tudi v najslabsem primeru rabis prestet do 10000, kar ni ravno hud zalogaj.

Tero ::

OrkAA je izjavil:

Sifre so itak fail, ker tudi v najslabsem primeru rabis prestet do 10000, kar ni ravno hud zalogaj.


Hmja ker nekaj ur bi trajalo :)

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

GupeM ::

Tero je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Sifre so itak fail, ker tudi v najslabsem primeru rabis prestet do 10000, kar ni ravno hud zalogaj.


Hmja ker nekaj ur bi trajalo :)


Če imaš ključavnico s 5 mestno kodo, moraš pa celo do 100.000 preštet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica za kolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709712 (3617) Samael
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945111 (32854) Daliborg
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610476 (6580) Kaj
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7524736 (21991) mihec87
»

Parkiranje kolesa - Lj Center (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6511630 (10373) ---

Več podobnih tem